24 stycznia 2021 r. Imieniny obchodzą: Felicja, Rafał, Tymoteusz

Pogoda: Siedlce

Numer 3
21-27 stycznia 2021r.

menu

NEWS

Rozpoczynamy przygotowania do jubileuszu 12-lecia beatyfikacji Męczenników Podlaskich. W bieżącym wydaniu - m.in. o cudach za ich wstawiennictwem i wznowieniu cennej dla diecezjan publikacji książkowej.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Rusza kolejna edycja budżetu obywatelskiego

7 stycznia 2021 r.

Czekają na pomysły

Od 10 stycznia będzie można składać w Siedlcach wnioski do budżetu obywatelskiego. Do podziału jest ponad 3,5 mln zł. Głosowanie jest traktowane jako forma konsultacji.

Budżet obywatelski stanowi wydzielona do dyspozycji mieszkańców kwota pieniędzy z budżetu miasta. To do siedlczan należy decyzja, na jakie inwestycje czy imprezy chcą przeznaczyć te środki. 

W 2021 r. realizowana będzie piąta edycja, a zwycięskie projekty zostaną zrealizowane w ramach budżetu miasta na 2022 r. Do podziału jest ponad 3,5 mln zł. W przypadku gdy środki przeznaczone do wykorzystania nie zostaną rozdysponowane, przeprowadzona będzie druga tura konsultacji.

- W ramach budżetu obywatelskiego mogą być realizowane zarówno inwestycje infrastrukturalne, jak i imprezy o charakterze ogólnodostępnym - przypomina Aneta Krajewska, rzecznik siedleckiego magistratu. - W przypadku zadań wymagających lokalizacji na określonym terenie, obszar musi stanowić własność miasta i być nieobciążony na rzecz osób trzecich bądź oddany w użytkowanie wieczyste lub w trwały zarząd - wyjaśnia.


Harmonogram:

- od 10 do 31 stycznia - zgłaszanie propozycji projektów przez mieszkańców;

- od 1 lutego - weryfikacja i opiniowanie formularzy z propozycjami przez zespół ds. budżetu obywatelskiego - po pozytywnej opinii formalnej i merytorycznej konkretne projekty zostaną rekomendowane mieszkańcom jako możliwe do realizacji;

- do końca marca - spotkania z mieszkańcami i dyskusja nt. rekomendowanych projektów;

- od 7 kwietnia do 7 maja - głosowanie na projekty rekomendowane do realizacji w 2022 r.

MD

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Kolędnicy misyjni


W imieniu Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci wyrażam wdzięczność rodzicom i dzieciom, kapłanom i paniom katechetkom za kolędowanie misyjne na rzecz masajskich dzieci. Czas pandemii nie zatrzymał misyjnego zapału. W naszej diecezji były parafie, w których ta akcja została zrealizowana - mówi ks. Kazimierz Jóźwik, referent misyjny. Dziękujemy za nadesłane fotografie.

PATRONAT "ECHO"


Trwa głosowanie w konkursie „Spacer Orszakowy - Siedlce 2021”
Głosowanie rozpoczęło się 7 stycznia, od 12.00, i będzie trwało do 30 stycznia, do 12.00. Na każdego z uczestników można wysłać jeden głos dziennie z jednego adresu e-mail.
więcej »
W drodze do Betlejem
Katolickie Przedszkole „Ogródek św. Franciszka” z Siedlec zachęca do udziału w II Międzyprzedszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek „W drodze do Betlejem”. Tegoroczna edycja - z powodu obostrzeń związanych z pandemią - odbędzie się online.
więcej »
 

POLECAMY


Pokażą nasze zabytki
W każdy piątek o 19.45 w TVP Warszawa emitowany jest program o zabytkach diecezji siedleckiej pt. „Sztuka cenniejsza niż czas”. W piątek 22 stycznia będziemy mogli obejrzeć odcinek o parafii Kornica.
więcej »
Niedzielne gadanie o słowie
Nieodżałowany ks. Piotr Pawlukiewicz w jednym z wywiadów powiedział: „Z Szustakiem można się sprzeczać, nie zgadzać, ale to jest gość”.
więcej »
Debata online
W poniedziałek 25 stycznia, o 19.00, odbędzie się debata online pt. „Niebezpieczeństwo laicyzmu polskiego społeczeństwa”.
więcej »
Poruszał serca
Mimo że od jego śmierci minęło ponad 40 lat, przenikliwe myśli amerykańskiego arcybiskupa kształtują kolejne pokolenia wiernych na całym świecie.
więcej »
 

SONDA

 

Czego uczą nas bł. Męczennicy Podlascy?

że są wartości, których za wszelką cenę trzeba bronić, nawet za cenę życia

że wierność Bogu bardzo dużo kosztuje

zaufania mimo wszystko - z wiarą, że wyda ono błogosławione owoce

są wzorem odwagi - także, a może zwłaszcza, dla młodych ludzi

trudno powiedzieć - unici żyli w innych czasach, borykali się z innymi problemamiLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR