24 stycznia 2021 r. Imieniny obchodzą: Felicja, Rafał, Tymoteusz

Pogoda: Siedlce

Numer 3
21-27 stycznia 2021r.

menu

NEWS

Rozpoczynamy przygotowania do jubileuszu 12-lecia beatyfikacji Męczenników Podlaskich. W bieżącym wydaniu - m.in. o cudach za ich wstawiennictwem i wznowieniu cennej dla diecezjan publikacji książkowej.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Terespol

12 stycznia 2021 r.

Rekordowy budżet

Terespolscy radni przyjęli rekordowy pod względem przychodów i wydatków budżet na 2021 r. Dochody będą oscylowały w granicach 32,4 mln zł, natomiast wydatki będą o ponad 3,3 mln zł wyższe.

Podobnie jak w latach poprzednich duża kwota (tym razem blisko 14,5 mln zł) zostanie spożytkowana na inwestycje. W planach jest realizacja oraz dokończenie kilku przedsięwzięć współfinansowanych ze środków unijnych. Wśród nich jest m.in. rewitalizacja zdegradowanego obszaru Konowicy za 3 mln zł (z czego blisko 2 mln zł pokryje Unia Europejska) czy realizacja kolejnego etapu instalacji odnawialnych źródeł energii (wartość projektu ponad 4,2 mln zł, w tym blisko 2,5 mln zł unijnego dofinansowania). Na liście jest także realizacja wartego ponad 1 mln zł projektu pn „Zachowanie i udostępnienie zabytkowego pomnika budowy Traktu Brzeskiego wraz z ofertą kulturalną w Terespolu”, na który udało się zdobyć ponad 74 tys. zł dofinansowania. Zabezpieczono środki na budowę wielorodzinnego budynku komunalnego (ponad 3,7 mln zł), przebudowę chodników (100 tys. zł) czy opracowanie dokumentacji przedprojektowej dwupoziomowego skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 698 z przebiegającą przez miasto linią kolejową (125 tys. zł). 60 tys. zł radni zabezpieczyli na modernizację ul. Czerwonego Krzyża, a 800 tys. zł na przebudowę nawierzchni ul. Janowskiej. 1 mln zł będzie przeznaczony na budowę kanalizacji sanitarnej na ulicach: Łąkowej, Błotków, Popiełuszki, Prusa, Cerkiewnej, Konopnickiej, 3 Maja i Asnyka. Na oświetlenie ul. Asnyka nowoczesnymi lampami energooszczędnymi przeznaczono 22 tys. zł, a na projekt budowy oświetlenia ul. Polnej - 15 tys. zł. 

MLS

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Kolędnicy misyjni


W imieniu Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci wyrażam wdzięczność rodzicom i dzieciom, kapłanom i paniom katechetkom za kolędowanie misyjne na rzecz masajskich dzieci. Czas pandemii nie zatrzymał misyjnego zapału. W naszej diecezji były parafie, w których ta akcja została zrealizowana - mówi ks. Kazimierz Jóźwik, referent misyjny. Dziękujemy za nadesłane fotografie.

PATRONAT "ECHO"


Trwa głosowanie w konkursie „Spacer Orszakowy - Siedlce 2021”
Głosowanie rozpoczęło się 7 stycznia, od 12.00, i będzie trwało do 30 stycznia, do 12.00. Na każdego z uczestników można wysłać jeden głos dziennie z jednego adresu e-mail.
więcej »
W drodze do Betlejem
Katolickie Przedszkole „Ogródek św. Franciszka” z Siedlec zachęca do udziału w II Międzyprzedszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek „W drodze do Betlejem”. Tegoroczna edycja - z powodu obostrzeń związanych z pandemią - odbędzie się online.
więcej »
 

POLECAMY


Pokażą nasze zabytki
W każdy piątek o 19.45 w TVP Warszawa emitowany jest program o zabytkach diecezji siedleckiej pt. „Sztuka cenniejsza niż czas”. W piątek 22 stycznia będziemy mogli obejrzeć odcinek o parafii Kornica.
więcej »
Niedzielne gadanie o słowie
Nieodżałowany ks. Piotr Pawlukiewicz w jednym z wywiadów powiedział: „Z Szustakiem można się sprzeczać, nie zgadzać, ale to jest gość”.
więcej »
Debata online
W poniedziałek 25 stycznia, o 19.00, odbędzie się debata online pt. „Niebezpieczeństwo laicyzmu polskiego społeczeństwa”.
więcej »
Poruszał serca
Mimo że od jego śmierci minęło ponad 40 lat, przenikliwe myśli amerykańskiego arcybiskupa kształtują kolejne pokolenia wiernych na całym świecie.
więcej »
 

SONDA

 

Czego uczą nas bł. Męczennicy Podlascy?

że są wartości, których za wszelką cenę trzeba bronić, nawet za cenę życia

że wierność Bogu bardzo dużo kosztuje

zaufania mimo wszystko - z wiarą, że wyda ono błogosławione owoce

są wzorem odwagi - także, a może zwłaszcza, dla młodych ludzi

trudno powiedzieć - unici żyli w innych czasach, borykali się z innymi problemamiLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR