24 stycznia 2021 r. Imieniny obchodzą: Felicja, Rafał, Tymoteusz

Pogoda: Siedlce

Numer 3
21-27 stycznia 2021r.

menu

NEWS

Rozpoczynamy przygotowania do jubileuszu 12-lecia beatyfikacji Męczenników Podlaskich. W bieżącym wydaniu - m.in. o cudach za ich wstawiennictwem i wznowieniu cennej dla diecezjan publikacji książkowej.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Gm. Łuków

12 stycznia 2021 r.

Wszyscy są za...

Ponad 98,5 mln zł dochodu oraz wydatki na poziomie blisko 117 mln zł zapisano w tegorocznym planie finansowym gminy. Ponad 26 mln zł pochłoną inwestycje.

I tak na budowę i modernizację dróg gminnych przeznaczono blisko 6 mln zł. Oczyszczalnia ścieków w Gołaszynie i kanalizacja sanitarna w północnej części gminy będzie kosztować ponad 11 mln zł. Na pierwszą z inwestycji radni zabezpieczyli w budżecie ponad 5 mln zł (w tym 2 mln zł dotacji z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i 3,2 mln zł z pierwszej transzy Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych). Kolejne 2 mln zł z nowej edycji RFIL gmina chce wykorzystać na budowę kanalizacji, na którą w budżecie jest ok. 6 mln zł. W bieżącym roku planowana jest także wymiana nawierzchni na boiskach wielofunkcyjnych przy szkołach w: Czerśli, Gołąbkach, Gręzówce, Krynce i Zalesiu. Ponadto rozbudowane mają być: Zespół Szkół w Czereśli oraz budynek szkoły filialnej w Turzych Rogach. Niebawem mają ruszyć także pierwsze prace związane z utworzeniem etnoparku w Kownatkach oraz (po zmianie planu zagospodarowania przestrzennego) działania kończące rekonstrukcję obozu żołnierzy Armii Krajowej w Klimkach. Gmina wspiera także zadania realizowane na jej terenie przez jednostki samorządowe wyższego szczebla. Za przekazane do budżetu województwa lubelskiego 400 tys. zł współfinansowana będzie budowa ponadkilometrowego ciągu pieszo-rowerowego przy drodze 807 w Ryżkach i 400-metrowego chodnika przy trasie 808 w Świdrach. Z kolei z powiatem łukowskim samorząd gminny planuje inwestycje drogowe, na które zamierza przekazać 600 tys. zł. Uchwałę budżetową radni przyjęli jednogłośnie.

MLS

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Kolędnicy misyjni


W imieniu Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci wyrażam wdzięczność rodzicom i dzieciom, kapłanom i paniom katechetkom za kolędowanie misyjne na rzecz masajskich dzieci. Czas pandemii nie zatrzymał misyjnego zapału. W naszej diecezji były parafie, w których ta akcja została zrealizowana - mówi ks. Kazimierz Jóźwik, referent misyjny. Dziękujemy za nadesłane fotografie.

PATRONAT "ECHO"


Trwa głosowanie w konkursie „Spacer Orszakowy - Siedlce 2021”
Głosowanie rozpoczęło się 7 stycznia, od 12.00, i będzie trwało do 30 stycznia, do 12.00. Na każdego z uczestników można wysłać jeden głos dziennie z jednego adresu e-mail.
więcej »
W drodze do Betlejem
Katolickie Przedszkole „Ogródek św. Franciszka” z Siedlec zachęca do udziału w II Międzyprzedszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek „W drodze do Betlejem”. Tegoroczna edycja - z powodu obostrzeń związanych z pandemią - odbędzie się online.
więcej »
 

POLECAMY


Pokażą nasze zabytki
W każdy piątek o 19.45 w TVP Warszawa emitowany jest program o zabytkach diecezji siedleckiej pt. „Sztuka cenniejsza niż czas”. W piątek 22 stycznia będziemy mogli obejrzeć odcinek o parafii Kornica.
więcej »
Niedzielne gadanie o słowie
Nieodżałowany ks. Piotr Pawlukiewicz w jednym z wywiadów powiedział: „Z Szustakiem można się sprzeczać, nie zgadzać, ale to jest gość”.
więcej »
Debata online
W poniedziałek 25 stycznia, o 19.00, odbędzie się debata online pt. „Niebezpieczeństwo laicyzmu polskiego społeczeństwa”.
więcej »
Poruszał serca
Mimo że od jego śmierci minęło ponad 40 lat, przenikliwe myśli amerykańskiego arcybiskupa kształtują kolejne pokolenia wiernych na całym świecie.
więcej »
 

SONDA

 

Czego uczą nas bł. Męczennicy Podlascy?

że są wartości, których za wszelką cenę trzeba bronić, nawet za cenę życia

że wierność Bogu bardzo dużo kosztuje

zaufania mimo wszystko - z wiarą, że wyda ono błogosławione owoce

są wzorem odwagi - także, a może zwłaszcza, dla młodych ludzi

trudno powiedzieć - unici żyli w innych czasach, borykali się z innymi problemamiLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR