24 stycznia 2021 r. Imieniny obchodzą: Felicja, Rafał, Tymoteusz

Pogoda: Siedlce

Numer 3
21-27 stycznia 2021r.

menu

NEWS

Rozpoczynamy przygotowania do jubileuszu 12-lecia beatyfikacji Męczenników Podlaskich. W bieżącym wydaniu - m.in. o cudach za ich wstawiennictwem i wznowieniu cennej dla diecezjan publikacji książkowej.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Odbudowa Domu Pielgrzyma trwa

13 stycznia 2021 r.

Zdążą przed sezonem

Od pożaru Domu Pielgrzyma w Kodniu minęły dwa miesiące. Wciąż nie wiadomo, co było jego przyczyną, ale odbudowa - dzięki pomocy ludzi dobrej woli - idzie pełną parą.

Do pożaru doszło 12 listopada, około 1.00 w nocy. Ogień zauważyła osoba świecka. Wybuchł on w części zabudowań Domu Pielgrzyma, obejmując poddasze i najwyższe piętro. W gaszeniu pożaru uczestniczyło dziesięć jednostek straży pożarnej, a ich akcja trwała ponad pięć godzin. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Jednak straty okazały się ogromne. Zniszczeniu uległa część konferencyjno-mieszkalna oddany do użytku w 2012 r. Ogień strawił poddasze oraz najwyższe piętro, na którym znajdowały się pokoje gościnne. Uszkodzeniu uległy również niższe kondygnacje budynku.

- Przyczyny pożaru są badane i wyjaśniane. Nie ma gotowej ekspertyzy. Musimy uzbroić się w cierpliwość - mówi o. Dariusz Malajka OMI, kustosz sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej w Kodniu i proboszcz parafii św. Anny.

 

Bezinteresowna pomoc

Po pożarze chęć wsparcia odbudowy Domu Pielgrzyma zadeklarowali ludzie z całej Polski. Dlatego oo. oblaci z Kodnia uruchomili specjalny rachunek, na który można było składać ofiary. - To były prawdziwe dary serca - podkreśla o. Malajka, który jest też rzecznikiem prasowym kodeńskiego sanktuarium. - Dom Pielgrzyma jest ubezpieczony. Tak więc środki pieniężne otrzymane od ubezpieczyciela i te przekazane od ludzi dobrej woli pozwoliły na to, że już w miesiąc po pożarze budynek został zabezpieczony konstrukcją pod nowy dach. W tym miejscu wspomnieć należy o wielkiej, bezinteresownej pomocy, jaka popłynęła od mieszkańców Kodnia, pracowników gminy, strażaków z Kodnia i okolicznych miejscowości, a także żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej - dodaje.

Więcej w bieżącym wydaniu "Echa".

MD

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Kolędnicy misyjni


W imieniu Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci wyrażam wdzięczność rodzicom i dzieciom, kapłanom i paniom katechetkom za kolędowanie misyjne na rzecz masajskich dzieci. Czas pandemii nie zatrzymał misyjnego zapału. W naszej diecezji były parafie, w których ta akcja została zrealizowana - mówi ks. Kazimierz Jóźwik, referent misyjny. Dziękujemy za nadesłane fotografie.

PATRONAT "ECHO"


Trwa głosowanie w konkursie „Spacer Orszakowy - Siedlce 2021”
Głosowanie rozpoczęło się 7 stycznia, od 12.00, i będzie trwało do 30 stycznia, do 12.00. Na każdego z uczestników można wysłać jeden głos dziennie z jednego adresu e-mail.
więcej »
W drodze do Betlejem
Katolickie Przedszkole „Ogródek św. Franciszka” z Siedlec zachęca do udziału w II Międzyprzedszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek „W drodze do Betlejem”. Tegoroczna edycja - z powodu obostrzeń związanych z pandemią - odbędzie się online.
więcej »
 

POLECAMY


Pokażą nasze zabytki
W każdy piątek o 19.45 w TVP Warszawa emitowany jest program o zabytkach diecezji siedleckiej pt. „Sztuka cenniejsza niż czas”. W piątek 22 stycznia będziemy mogli obejrzeć odcinek o parafii Kornica.
więcej »
Niedzielne gadanie o słowie
Nieodżałowany ks. Piotr Pawlukiewicz w jednym z wywiadów powiedział: „Z Szustakiem można się sprzeczać, nie zgadzać, ale to jest gość”.
więcej »
Debata online
W poniedziałek 25 stycznia, o 19.00, odbędzie się debata online pt. „Niebezpieczeństwo laicyzmu polskiego społeczeństwa”.
więcej »
Poruszał serca
Mimo że od jego śmierci minęło ponad 40 lat, przenikliwe myśli amerykańskiego arcybiskupa kształtują kolejne pokolenia wiernych na całym świecie.
więcej »
 

SONDA

 

Czego uczą nas bł. Męczennicy Podlascy?

że są wartości, których za wszelką cenę trzeba bronić, nawet za cenę życia

że wierność Bogu bardzo dużo kosztuje

zaufania mimo wszystko - z wiarą, że wyda ono błogosławione owoce

są wzorem odwagi - także, a może zwłaszcza, dla młodych ludzi

trudno powiedzieć - unici żyli w innych czasach, borykali się z innymi problemamiLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR