16 stycznia 2021 r. Imieniny obchodzą: Marceli, Włodzimierz, Bernard

Pogoda: Siedlce

Numer 2
14-20 stycznia 2021r.

menu

NEWS

W bieżącym wydaniu ECHA - m.in. odpowiedź na pytanie, co powinna zrobić osoba, u której zdiagnozowano chorobę otępienną, by zabezpieczyć swoją przyszłość...

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Gm. Wola Mysłowska

14 stycznia 2021 r.

Wiele inwestycji

Niezwykle obiecująco zapowiada się przyjęty przez radnych budżet gminy na 2021 r. Po stronie przychodów zapisano nieco ponad 23,1 mln zł, zaś wydatki mają zamknąć się sumą ponad 24,8 mln zł.

Deficyt w wysokości ok. 1,7 mln zł zostanie pokryty z przychodów pochodzących z kredytów i pożyczek (798 tys. zł), a także z niewykorzystanych środków (950 tys. zł - dwie transze z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych). - Nie podnosimy podatków lokalnych. Będą pozostawione na poziomie lat poprzednich. Utrzymujemy realizację wszelkich rozpoczętych zadań. W stosunku do roku poprzedniego dochody wzrosły o 6%, a wydatki o 5,5% - powiedziała wójt gminy Kinga Szerszeń. Na modernizację dróg przeznaczono w planie finansowym gminy 922 tys. zł. Za zabezpieczone środki powstaną drogi: w Jarczewie, do Huty Zadybskiej, w Woli Mysłowskiej (na Pszczelniku), w Wilczyskach (do dawnego Monaru), do działek rolnych w miejscowości Grudź (złożony wniosek do kolejnej edycji Funduszu Inwestycji Lokalnych). Na liście realizowanych w bieżącym roku inwestycji znalazły się także: dokończenie budowy kanalizacji w Wilczyskach, rozbudowa placu zabaw przy SP w Jarczewie czy wymiana pieca centralnego ogrzewania w urzędzie gminy. W planach jest również zakup wyposażenia dla stacji uzdatniania wody w Osinach, montaż 130 instalacji solarnych i fotowoltaicznych, budowa nowego oświetlenia ulicznego w Błażkowie oraz modernizacja oświetlenia w pozostałych miejscowościach gminy, a także rozbudowa oczyszczalni ścieków w Jarczewie. Liftingu doczekają się świetlice wiejskie w Kamieniu, Wólce Ciechomskiej, Powałach, Mysłowie, Nowym Świecie, Germanisze oraz Starej Hucie. Ponad 400 tys. zł do podziału otrzymają także poszczególne miejscowości gminy na realizację zadań w ramach funduszy sołeckich. Podczas tzw. sesji budżetowej wójt gminy zwróciła się do radnych z prośbą o zaakceptowanie propozycji przekazania 500 tys. zł Zarządowi Dróg Powiatowych w Łukowie. Kwota ta ma stanowić wkład własny gminy w środkach pozyskanych z Funduszu Dróg Samorządowych. W ramach tych projektów zostaną zrealizowane dwie drogi powiatowe: przez Kamień, Germanichę, Kasyldów, Fiukówkę do Osin oraz droga od strony Huty Dąbrowy do drogi 807 przebiegająca przez miejscowość Nowy Świat. 

MLS

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Kolędnicy misyjni


W imieniu Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci wyrażam wdzięczność rodzicom i dzieciom, kapłanom i paniom katechetkom za kolędowanie misyjne na rzecz masajskich dzieci. Czas pandemii nie zatrzymał misyjnego zapału. W naszej diecezji były parafie, w których ta akcja została zrealizowana - mówi ks. Kazimierz Jóźwik, referent misyjny. Dziękujemy za nadesłane fotografie.

PATRONAT "ECHO"


Trwa głosowanie w konkursie „Spacer Orszakowy - Siedlce 2021”
Głosowanie rozpoczęło się 7 stycznia, od 12.00, i będzie trwało do 30 stycznia, do 12.00. Na każdego z uczestników można wysłać jeden głos dziennie z jednego adresu e-mail.
więcej »
 

POLECAMY


Pokażą nasze zabytki
W każdy piątek o 19.45 w TVP Warszawa emitowany jest program o zabytkach diecezji siedleckiej pt. „Sztuka cenniejsza niż czas”. W piątek 15 stycznia będziemy mogli obejrzeć odcinek o parafii Górki koło Łosic.
więcej »
Święty na trudne czasy
Św. Roch był pielgrzymem, który miał do spełnienia jedną misję: opiekować się chorymi podczas zarazy. Pandemia to doskonały czas do modlitwy za jego wstawiennictwem.
więcej »
Niedzielne gadanie o słowie
Nieodżałowany ks. Piotr Pawlukiewicz w jednym z wywiadów powiedział: „Z Szustakiem można się sprzeczać, nie zgadzać, ale to jest gość”.
więcej »
 

SONDA

 

Za co kochamy babcie i dziadków?

za ich bezgraniczną i bezinteresowną miłość;

za czas poświęcany wnukom;

za to, że zawsze można na nich liczyć;

za ich mądrość i doświadczenie;

za to, że są...LITURGIA SŁOWA


Sobota
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR