16 stycznia 2021 r. Imieniny obchodzą: Marceli, Włodzimierz, Bernard

Pogoda: Siedlce

Numer 2
14-20 stycznia 2021r.

menu

NEWS

W bieżącym wydaniu ECHA - m.in. odpowiedź na pytanie, co powinna zrobić osoba, u której zdiagnozowano chorobę otępienną, by zabezpieczyć swoją przyszłość...

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Region

14 stycznia 2021 r.

Nie przejadą

W Siedlcach przed wiaduktem kolejowym w ciągu ul. Łukowskiej zakończył się montaż stalowych bramownic z ruchomymi tablicami ograniczającymi ruch pojazdów o wysokości powyżej 3,2 m.

Elementy uchylne zostały zawieszone na wysokości rzeczywistych wymiarów mostu z zachowaniem minimalnego zapasu umożliwiającego bezpieczny przejazd pod obiektem. Na przestrzeni ostatnich lat - mimo prawidłowego oznakowania - przejazd pod wiaduktem był wielokrotnie blokowany przez wysokie pojazdy ciężarowe. Jak informują przedstawiciele wydziału dróg siedleckiego magistratu, w 2020 r. pod znakami informującymi o wysokości mostu zostały zamontowane sygnalizatory ostrzegawcze. Dodatkowo na jezdni - na wlotach pod wiadukt - wykonano specjalne piktogramy ze znakiem drogowym B-16. W tym roku planowany jest w obrębie ronda Honorowych Dawców Krwi oraz ronda Zbigniewa Romaszewskiego montaż nowych tablic F-6 uprzedzających o obniżonej skrajni pionowej wiaduktu oraz nowe drogowskazy uwzględniające ograniczenia występujące pod obiektami inżynierskimi na terenie miasta. Koszt budowy bramownic zamknął się kwotą ponad 42 tys. zł. Połowę tej sumy dołożył ze swojego budżetu Zakład Linii Kolejowych w Siedlcach PKP PLK S.A. 

MLS

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Kolędnicy misyjni


W imieniu Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci wyrażam wdzięczność rodzicom i dzieciom, kapłanom i paniom katechetkom za kolędowanie misyjne na rzecz masajskich dzieci. Czas pandemii nie zatrzymał misyjnego zapału. W naszej diecezji były parafie, w których ta akcja została zrealizowana - mówi ks. Kazimierz Jóźwik, referent misyjny. Dziękujemy za nadesłane fotografie.

PATRONAT "ECHO"


Trwa głosowanie w konkursie „Spacer Orszakowy - Siedlce 2021”
Głosowanie rozpoczęło się 7 stycznia, od 12.00, i będzie trwało do 30 stycznia, do 12.00. Na każdego z uczestników można wysłać jeden głos dziennie z jednego adresu e-mail.
więcej »
 

POLECAMY


Pokażą nasze zabytki
W każdy piątek o 19.45 w TVP Warszawa emitowany jest program o zabytkach diecezji siedleckiej pt. „Sztuka cenniejsza niż czas”. W piątek 15 stycznia będziemy mogli obejrzeć odcinek o parafii Górki koło Łosic.
więcej »
Święty na trudne czasy
Św. Roch był pielgrzymem, który miał do spełnienia jedną misję: opiekować się chorymi podczas zarazy. Pandemia to doskonały czas do modlitwy za jego wstawiennictwem.
więcej »
Niedzielne gadanie o słowie
Nieodżałowany ks. Piotr Pawlukiewicz w jednym z wywiadów powiedział: „Z Szustakiem można się sprzeczać, nie zgadzać, ale to jest gość”.
więcej »
 

SONDA

 

Za co kochamy babcie i dziadków?

za ich bezgraniczną i bezinteresowną miłość;

za czas poświęcany wnukom;

za to, że zawsze można na nich liczyć;

za ich mądrość i doświadczenie;

za to, że są...LITURGIA SŁOWA


Sobota
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR