5 marca 2021 r. Imieniny obchodzą: Adrian, Fryderyk, Oliwia

Pogoda: Siedlce

Numer 9
04-10 marca 2021r.

menu

NEWS

W wielkopostnym cyklu „Echa” - o trzech warunkach dobrego postu.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Wspólna akcja

22 lutego 2021 r.

Pełnowartościowy posiłek codziennie

35 seniorów z miasta Siedlce w styczniu i lutym otrzymuje bezpłatny obiad. Niesamodzielne, wymagające opieki osoby powyżej 60 roku życia - dzięki akcji ph. Pełnowartościowy posiłek codziennie - może liczyć na pełnowartościowy posiłek z dowozem do miejsca zamieszkania.

Akcja to efekt współpracy firmy Cargill, Zakładu Aktywności Zawodowej Caritas Diecezji Siedleckiej i Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Siedlcach.
Pomysł projektu zrodził się podczas konferencji Rady Krajowej Cargill Cares złożonej z pracowników Cargill. Chcieli oni pomóc osobom najbardziej zagrożonym zarażeniem Covid-19, ale też wesprzeć lokalną gastronomię. Jedna z fabryk firmy, produkująca pasze dla zwierząt od 26 lat, zlokalizowana jest właśnie na terenie Siedlec. Poprzednio pracownicy siedleckiego zakładu firmy angażowali się już, remontując klasy w szkołach w Czuryłach, Hermanowie i Mordach oraz sale w domach dziecka. Nigdy jednak wcześniej nie stworzyli akcji dożywiania najstarszych, i jednocześnie znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji życiowej, osób.
- Cargill wspiera społeczności lokalne, angażując się w ich rozwój ekonomiczny przez partnerstwo i darowizny w połączeniu z wolontariatem pracowników. Zapewnia korporacyjne wsparcie dla wybranych krajowych organizacji non-profit i pozarządowych, w których Cargill prowadzi działalność biznesową. Wspiera partnerów pracujących w głównych obszarach bezpieczeństwa żywnościowego, żywienia i zrównoważonego rozwoju. Ponadto Cargill sponsoruje grupy kierowane przez pracowników, zwane Radami Cargill Cares, które starają się rozpoznawać kwestie ważne dla mieszkańców, budować efektywne relacje z liderami społeczności i pracować nad poprawą standardów życia oraz promowaniem dynamicznych, stabilnych społeczności - mówi Dariusz Omelaniuk, regionalny kierownik sprzedaży w Cargill.
Wsparcie Cargill w akcji polega na przekazaniu środków pieniężnych do Zakładu Aktywności Zawodowej, gdzie firma zleciła i opłaciła posiłki dla seniorów oraz ich dowóz do osób w okresie trwania akcji.
Wytypowaniem uczestników projektu zajął się Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Siedlcach.
Seniorzy otrzymują od poniedziałku do czwartku obiad jednodaniowy (na przemian zupa i drugie danie), a w piątek obiad składający się z dwóch dań. Przygotowaniem i dostarczeniem posiłków zajmuje się Zakład Aktywności Zawodowej CDS w Siedlcach. Akcja trwa od 7 stycznia do 26 lutego br.
- ZAZ działa na terenie Siedlec i jednocześnie umożliwia rehabilitację społeczną i zawodową osób niepełnosprawnych. Osoby te, dzięki terapii zajęciowej, są w stanie pracować, mogą podjąć zatrudnienie w Zakładzie i tym samym uzyskać niezbędne umiejętności i doświadczenie przed wejściem na otwarty rynek pracy. Mogą tu również znaleźć zatrudnienie osoby z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności, które nie uczestniczyły w zajęciach Warsztatu Terapii Zajęciowej, w szczególności te, które zostały skierowane do pracy przez powiatowe urzędy pracy - tłumaczy Aleksandra Gallus, z-ca kierownika ZAZ.

Anna Nowińska

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Z okazji jubileuszu


„Bądźcie doskonałymi jako Ojciec wasz niebieski doskonałym jest” - to tytuł wystawy zorganizowanej przez Muzeum Regionalne w Łukowie z okazji 100 rocznicy utworzenia parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. W wernisażu odbywającym się w budynku poklasztornym za kościołem wzięli udział przedstawiciele instytucji diecezjalnych, kultury, lokalnych samorządów oraz łukowscy duszpasterze. Obecni byli również członkowie rad parafialnych, rady muzealnej oraz osoby, które dla potrzeb wystawy udostępniły ze swoich zbiorów fotografie i inne przedmioty kultu religijnego. Uroczystego otwarcia ekspozycji, na której znalazło się wiele ciekawych eksponatów, dokumentów oraz zdjęć związanych z historią parafii, dokonał bp Grzegorz Suchodolski. Patronat honorowy nad wystawą objęli: bp Kazimierz Gurda oraz starosta łukowski Dariusz Szustek.

FOTOGALERIA

Kongres różańcowy


27 lutego w sanktuarium MBNP w Radzyniu Podlaskim odbył się VI Kongres Różańcowy Diecezji Siedleckiej. Spotkanie zorganizowano pod hasłem „Św. Józef - wzór cnot i patron na trudne czasy”. Uroczystości rozpoczęła konferencja wygłoszona przez o. Bogusława Jaworskiego ze Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny. Kolejnym punktem była modlitwa różańcowa zakończona aktem oddania św. Józefowi diecezji, rodzin i życia osobistego. Centralną część kongresu stanowiła Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy. Zjazd zakończyła modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia. [fot. Beata Fijałek]

PATRONAT "ECHO"


Warsztaty uwielbienia
W dniach 26-28 marca przy parafii Chrystusa Króla oraz Zespole Placówek Oświatowych nr 3 im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim odbywać się będą IV Międzyrzeckie Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne „W Jego ranach nasze zdrowie”.
więcej »
Ojcowskie serce
Profeto.pl przygotowało rekolekcje wielkopostne zatytułowane „Ojcowskie serce”. Ośmioodcinkowy cykl to rozważania modlitwy „Ojcze nasz” z perspektywy św. Józefa. Wideorozważania prowadzi bp Artur Ważny, biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej.
więcej »
#NaszaFlagaPL
„230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja” - tak brzmi hasło ogólnopolskiego konkursu plastycznego #NaszaFlagaPL skierowanego do uczniów szkół podstawowych. Na czym polega rywalizacja?
więcej »
Odkryj sekrety zaświatów
Ludzie od najdawniejszych czasów zastanawiali się, co czeka ich po śmierci? I chociaż nikomu nie udało się zgłębić sedna tajemnicy, to na przestrzeni wieków pojawiały się osoby, które... wiedziały i widziały więcej.
więcej »
Dzień Kobiet z Haliną Frąckowiak
W niedzielę 7 marca, o 18.30, w sali widowiskowej Łosickiego Domu Kultury wystąpi jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek Halina Frąckowiak.
więcej »
 

POLECAMY


Nowenna w Roku św. Józefa
W dniach 10-18 marca, o 19.30, w parafii Szpaki sprawowane będą Msze św. z modlitwą nowennową ku czci św. Józefa. Tradycyjnie będą one transmitowane przez Katolickie Radio Podlasie.
więcej »
Kobieta. Kapłaństwo serca
Charakterystycznym rysem minionego półwiecza stało się poszukiwanie kobiecej tożsamości. Kobiety stały się pełnoprawnymi partnerkami w wypełnianiu zadań społecznych, na polu myśli ludzkiej, w kształtowaniu obrazu rzeczywistości.
więcej »
Krok w krok za Jezusem
Jak dobrze, czyli w pełni, przeżyć mękę, śmierć i zmartwychwstanie Pana Jezusa? Idąc u Jego boku. Ta niewielka książeczka może być istotną pomocą przede wszystkim w zrozumieniu istoty Drogi krzyżowej. I w kroczeniu nią obok Pana.
więcej »
 

SONDA

 

Czas Wielkiego Postu jest okazją do...

nawrócenia, czyli przemiany swojego życia

głębszego zaufania Bogu i szukania Jego woli

powzięcia dobrych postanowień

w kontekście pandemii - okazją do przewartościowania swojego życia i hierarchii wartości

żarliwszej modlitwy i częstszej lektury Pisma ŚwiętegoLITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR