18 kwietnia 2021 r. Imieniny obchodzą: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław

Pogoda: Siedlce

Numer 15
15-21 kwietnia 2021r.

menu

NEWS

Kandydatom do bierzmowania i ich rodzicom polecamy kolejny odcinek cyklu: DUCHA NIE GAŚCIE!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Sesja rady miejskiej

27 marca 2021 r.

Chcą postawić na transport

Miasto i gmina Włodawa wspólnie będą pracować nad utworzeniem tzw. miejskiego obszaru funkcjonalnego w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Tak zdecydowali radni podczas ostatniej sesji.

Głosowanie nad uchwałą to pierwszy etap wielomiesięcznych prac, które - jak zaznaczył burmistrz Wiesław Muszyński - zakończa się inwestycją. - Bardzo pozytywne jest to, co przygotował urząd marszałkowski, który zabezpieczył odpowiednią pulę pieniędzy w taki sposób, że każdy mniejszy ośrodek będzie mógł skorzystać ze środków unijnych. Jako dwie gminy - miejska i wiejska - chcemy wspólnie pozyskiwać środki zewnętrzne - podkreślił.

Przy pomocy ZIT jednostki samorządu terytorialnego - miasta i obszary powiązane z nimi funkcjonalnie - mogą realizować wspólne przedsięwzięcia finansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Europejskiego Funduszu Społecznego. - ZIT to nowe narzędzie dotąd niedostępne dla miast powiatowych. W latach 2014-20 z tego instrumentu mógł skorzystać jedynie Lublin wraz z obszarem 16 przyległych gmin - wyjaśnił W. Muszyński. - Będziemy wspólnie z gminą Włodawa działali na wielu obszarach, jednak najbardziej zależy nam na transporcie, który połączyłby miasto z gminą. Byłoby to z korzyścią zarówno dla mieszkańców, jak i turystów - stwierdził, przedstawiając projekt utworzenia komunikacji miejsko-gminnej, sieci przystanków i zakupu środków transportu, w tym elektrycznych autobusów.

O korzyściach z narzędzia, jakim jest ZIT, mówił również sekretarz miasta Krzysztof Małecki. - Porozumienie międzygminne to pierwszy krok. Następnie zostanie przygotowana strategia. Odbędą się również konsultacje wśród mieszkańców - zapowiedział.

Z uwagi na obszar Natura 2000 dokument będzie musiał być uzgodniony z instytucjami zewnętrznymi, np. powiatowym zarządem dróg.

Pytany o koszty dofinansowania sekretarz przedstawił orientacyjną kwotę, która sięgać będzie nawet 18 mln zł.

JS

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Jubileusz parafii


W niedzielę 11 kwietnia parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie przeżywa jubileusz 100-lecia istnienia. W uroczystościach udział wzięli: ordynariusz diecezji siedleckiej Kazimierz Gurda oraz dwaj biskupi pochodzący z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego: Henryk Tomasik i Grzegorz Suchodolski. W Niedzielę Miłosierdzia został poświęcony nowy posoborowy marmurowy ołtarz i ambona.

PATRONAT "ECHO"


#NaszaFlagaPL
„230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja” - tak brzmi hasło ogólnopolskiego konkursu plastycznego #NaszaFlagaPL skierowanego do uczniów szkół podstawowych. Na czym polega rywalizacja?
więcej »
Odkryj sekrety zaświatów
Ludzie od najdawniejszych czasów zastanawiali się, co czeka ich po śmierci? I chociaż nikomu nie udało się zgłębić sedna tajemnicy, to na przestrzeni wieków pojawiały się osoby, które... wiedziały i widziały więcej.
więcej »
Fulla na ekranie
„Świętych obcowanie” - to tytuł filmu o życiu i mistycznych doświadczeniach Fulli Horak. Ruszyła zbiórka pieniędzy umożliwiających powstanie dokumentu.
więcej »
IV Ojcowski Poligon Duchowy
17 kwietnia w sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie ph. „Wychowanie do wiary i męstwa” odbędzie się IV Ojcowski Poligon Duchowy. Do udziału w spotkaniu zapraszają Kluby Ojca z Siedlec, Łukowa i Łosic.
więcej »
Oddać się w opiekę Świętej Rodzinie
Na sobotę 8 maja planowana jest doroczna Pielgrzymka Czytelników „Różańca” i Członków Rodziny Loretańskiej. - Jest to wydarzenie, które co roku przyciąga do Loretto pielgrzymów z całej Polski - potwierdzają ss. loretanki.
więcej »
Diecezjalny Dzień Rodziny
Pojednanie w małżeństwie będzie tematem Diecezjalnego Dnia Rodziny, który odbędzie się 9 maja. Jak co roku uczestników gościć będzie parczewska bazylika mniejsza w Parczewie.
więcej »
Jubileuszowa edycja
Trwa jubileuszowa, 25 edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. - Głównym celem OKWB od początku było wyjście do młodego człowieka z przesłaniem zawartym na kartach Pisma Świętego - mówi Ewa Urbanek, koordynator OKWB w diecezji siedleckiej.
więcej »
...bo Niepodległa jest dla wszystkich
Gminne Centrum Kultury w Kobylanach realizuje projekt pt. „... bo Niepodległa jest dla wszystkich”.
więcej »
 

POLECAMY


Z miłością i męstwem
„Powszechnie mówi się, że czas to pieniądz. A ja wam mówię: czas to miłość!” - słowa Prymasa Tysiąclecia - podobnie jak całe „ABC Społecznej Krucjaty Miłości” jego autorstwa - nie straciły na znaczeniu. Wręcz przeciwnie!
więcej »
Odkryj swoją wartość
Moja książka jest dla każdego, kto mając już dość tego całego pędu świata, jego masek i udawania, pragnie od życia czegoś więcej - zauważa Damian Krawczykowski, autor książki „Selfie smartfonem Boga. Odkryj swoją wartość”.
więcej »
 

SONDA

 

Tydzień Biblijny jest dla mnie...

okazją do częstszej lektury słowa Bożego

szansą doceniania aktualności treści Pisma Świętego

sposobnością refleksji nad Bożą mądrością i wszechmocą

to czas jak każdy innyLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR