18 kwietnia 2021 r. Imieniny obchodzą: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław

Pogoda: Siedlce

Numer 15
15-21 kwietnia 2021r.

menu

NEWS

Kandydatom do bierzmowania i ich rodzicom polecamy kolejny odcinek cyklu: DUCHA NIE GAŚCIE!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

GM. SIEDLCE

27 marca 2021 r.

Miliony na przebudowę drogi

Samorząd Mazowsza przeznaczył blisko 12 mln zł na kolejne etapy przebudowy drogi wojewódzkiej nr 698 na odcinku Stok Lacki - Wyczółki. Część inwestycji o wartości blisko 8 mln zł została już wykonana.

Zadanie będzie realizowane w odwrotnej kolejności, bowiem wykonawca robót najpierw przystąpi do pracy nad etapem trzecim, a następnie nad drugim. Trzeba bowiem wykonać przepompownię - poinformowała marszałek Janina Ewa Orzełowska. Jak zauważyła członek zarządu Elżbieta Lanc, inwestycja jest dobrze przemyślana. Po remoncie droga będzie służyła nie tylko kierowcom, ale rozwiąże też kwestię bezpieczeństwa uczniów uczęszczających do szkoły zlokalizowanej przy tej trasie.

W ramach wspomnianej przebudowy na odcinku Stok Lacki - Wyczółki wykonane zostaną chodnik wraz z kanalizacją deszczową, ścieżka rowerowa, zatoki autobusowe. Zmodernizowane będą również już istniejące zjazdy indywidualne i publiczne. Termin zakończenia prac wyznaczono na maj 2022 r. Do tego czasu użytkownicy drogi muszą uzbroić się w cierpliwość. - Pracujemy nad projektem czasowej organizacji ruchu, która pozwoli wykonawcy rozpocząć modernizację. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość. Ze względu na zakres robót, trudności w użytkowaniu będą występowały, ale zrobimy wszystko, by sprawnie przeprowadzić wszelkie zaplanowane prace - zapewnił Tomasz Lewandowski, dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie. Podczas spotkania wójt Henryk Brodowski podkreślił, że bardzo mocno zabiegał o tę inwestycję, bo zależy mu przede wszystkim na bezpieczeństwie i poprawie jakości życia mieszkańców gminy. Włodarz już przedstawił kolejne pomysły na przedsięwzięcia, o dofinasowanie których będzie ubiegał się w samorządzie Mazowsza.

IZU

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Jubileusz parafii


W niedzielę 11 kwietnia parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie przeżywa jubileusz 100-lecia istnienia. W uroczystościach udział wzięli: ordynariusz diecezji siedleckiej Kazimierz Gurda oraz dwaj biskupi pochodzący z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego: Henryk Tomasik i Grzegorz Suchodolski. W Niedzielę Miłosierdzia został poświęcony nowy posoborowy marmurowy ołtarz i ambona.

PATRONAT "ECHO"


#NaszaFlagaPL
„230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja” - tak brzmi hasło ogólnopolskiego konkursu plastycznego #NaszaFlagaPL skierowanego do uczniów szkół podstawowych. Na czym polega rywalizacja?
więcej »
Odkryj sekrety zaświatów
Ludzie od najdawniejszych czasów zastanawiali się, co czeka ich po śmierci? I chociaż nikomu nie udało się zgłębić sedna tajemnicy, to na przestrzeni wieków pojawiały się osoby, które... wiedziały i widziały więcej.
więcej »
Fulla na ekranie
„Świętych obcowanie” - to tytuł filmu o życiu i mistycznych doświadczeniach Fulli Horak. Ruszyła zbiórka pieniędzy umożliwiających powstanie dokumentu.
więcej »
Oddać się w opiekę Świętej Rodzinie
Na sobotę 8 maja planowana jest doroczna Pielgrzymka Czytelników „Różańca” i Członków Rodziny Loretańskiej. - Jest to wydarzenie, które co roku przyciąga do Loretto pielgrzymów z całej Polski - potwierdzają ss. loretanki.
więcej »
Diecezjalny Dzień Rodziny
Pojednanie w małżeństwie będzie tematem Diecezjalnego Dnia Rodziny, który odbędzie się 9 maja. Jak co roku uczestników gościć będzie parczewska bazylika mniejsza w Parczewie.
więcej »
Jubileuszowa edycja
Trwa jubileuszowa, 25 edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. - Głównym celem OKWB od początku było wyjście do młodego człowieka z przesłaniem zawartym na kartach Pisma Świętego - mówi Ewa Urbanek, koordynator OKWB w diecezji siedleckiej.
więcej »
...bo Niepodległa jest dla wszystkich
Gminne Centrum Kultury w Kobylanach realizuje projekt pt. „... bo Niepodległa jest dla wszystkich”.
więcej »
 

POLECAMY


Z miłością i męstwem
„Powszechnie mówi się, że czas to pieniądz. A ja wam mówię: czas to miłość!” - słowa Prymasa Tysiąclecia - podobnie jak całe „ABC Społecznej Krucjaty Miłości” jego autorstwa - nie straciły na znaczeniu. Wręcz przeciwnie!
więcej »
Odkryj swoją wartość
Moja książka jest dla każdego, kto mając już dość tego całego pędu świata, jego masek i udawania, pragnie od życia czegoś więcej - zauważa Damian Krawczykowski, autor książki „Selfie smartfonem Boga. Odkryj swoją wartość”.
więcej »
 

SONDA

 

Tydzień Biblijny jest dla mnie...

okazją do częstszej lektury słowa Bożego

szansą doceniania aktualności treści Pisma Świętego

sposobnością refleksji nad Bożą mądrością i wszechmocą

to czas jak każdy innyLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR