18 kwietnia 2021 r. Imieniny obchodzą: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław

Pogoda: Siedlce

Numer 15
15-21 kwietnia 2021r.

menu

NEWS

Kandydatom do bierzmowania i ich rodzicom polecamy kolejny odcinek cyklu: DUCHA NIE GAŚCIE!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Będą wspołpracować

5 kwietnia 2021 r.

Pod patronatem WAT

Prowadzenie pokazowych zajęć, konsultacje w doborze treści programowych to tylko niektóre przedsięwzięcia realizowane w ramach współpracy Wojskowej Akademii Technicznej i Zespołu Szkół Technicznych im. Unitów Podlaskich w Międzyrzecu Podlaskim.

- Podpisane porozumienie o współpracy z Wojskową Akademią Techniczną w Warszawie otworzy to przed uczniami naszej placówki szereg nowych możliwości - mówi z dumą dyrektor ZST w Międzyrzecu Podlaskim Arkadiusz Stefaniuk. - Realizowane będą imprezy sportowo - edukacyjne i kulturalne. Nauczyciele oraz nasi wychowankowie będą mieli dostęp do czasopisma studentów i pracowników WAT oraz publikacji o charakterze naukowym. Co ważne - kadra dydaktyczna uczelni będzie prowadzić wykłady dla naszych uczniów, a dodatkową atrakcją stanie się możliwość zwiedzenia uczelnianego kampusu - wylicza.

WAT sprawuje patronat naukowy nad 108 szkołami ponadpodstawowymi. Współpraca z placówkami edukacyjnymi to przede wszystkim przedsięwzięcia na rzecz rozwoju i edukacji młodzieży, a szczególnie propagowanie wiedzy politechnicznej.

WAT jest jedyną uczelnią techniczną, gdzie prowadzi się studia wojskowe i cywilne. Wysoki poziom kształcenia to jedna z wielu, ale i najważniejsza cecha placówki.

Dyrekcja międzyrzeckiej placówki ma nadzieję, że współpraca z WAT zaowocuje tym, iż jej uczniowie w przyszłości staną się studentami tej warszawskiej uczelni.

ZST kształci specjalistów z zakresu branży budowlanej, mechatroniczno-eletrycznej, ochrony środowiska, mechanicznej i fryzjersko-kosmetycznej. Szkoła dba o organizację dodatkowych praktyk, staży i zajęć dodatkowych. Uczestnictwo w programach unijnych pozwala na wyjazdy do Francji, Norwegii czy Hiszpanii. Kolejnym krokiem - dzięki podpisanej współpracy - będzie wpajanie młodzieży wartości, które przyświecają studentom WAT i przyszłym oficerom Wojska Polskiego.

- Priorytetem naszej szkoły jest edukowanie młodych ludzi na wykwalifikowanych pracowników, którzy poradzą sobie na polskim, ale też międzynarodowym rynku pracy. WAT reprezentuje wysoki poziom nauczania, dzięki czemu współpraca przyniesie korzyść uczniom ZST. Pomożemy im rozszerzyć zainteresowania o nauki ścisłe i techniczne - podkreśla A. Stefaniuk.

Magdalena Frydrychowska

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Jubileusz parafii


W niedzielę 11 kwietnia parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie przeżywa jubileusz 100-lecia istnienia. W uroczystościach udział wzięli: ordynariusz diecezji siedleckiej Kazimierz Gurda oraz dwaj biskupi pochodzący z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego: Henryk Tomasik i Grzegorz Suchodolski. W Niedzielę Miłosierdzia został poświęcony nowy posoborowy marmurowy ołtarz i ambona.

PATRONAT "ECHO"


#NaszaFlagaPL
„230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja” - tak brzmi hasło ogólnopolskiego konkursu plastycznego #NaszaFlagaPL skierowanego do uczniów szkół podstawowych. Na czym polega rywalizacja?
więcej »
Odkryj sekrety zaświatów
Ludzie od najdawniejszych czasów zastanawiali się, co czeka ich po śmierci? I chociaż nikomu nie udało się zgłębić sedna tajemnicy, to na przestrzeni wieków pojawiały się osoby, które... wiedziały i widziały więcej.
więcej »
Fulla na ekranie
„Świętych obcowanie” - to tytuł filmu o życiu i mistycznych doświadczeniach Fulli Horak. Ruszyła zbiórka pieniędzy umożliwiających powstanie dokumentu.
więcej »
Oddać się w opiekę Świętej Rodzinie
Na sobotę 8 maja planowana jest doroczna Pielgrzymka Czytelników „Różańca” i Członków Rodziny Loretańskiej. - Jest to wydarzenie, które co roku przyciąga do Loretto pielgrzymów z całej Polski - potwierdzają ss. loretanki.
więcej »
Diecezjalny Dzień Rodziny
Pojednanie w małżeństwie będzie tematem Diecezjalnego Dnia Rodziny, który odbędzie się 9 maja. Jak co roku uczestników gościć będzie parczewska bazylika mniejsza w Parczewie.
więcej »
Jubileuszowa edycja
Trwa jubileuszowa, 25 edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. - Głównym celem OKWB od początku było wyjście do młodego człowieka z przesłaniem zawartym na kartach Pisma Świętego - mówi Ewa Urbanek, koordynator OKWB w diecezji siedleckiej.
więcej »
...bo Niepodległa jest dla wszystkich
Gminne Centrum Kultury w Kobylanach realizuje projekt pt. „... bo Niepodległa jest dla wszystkich”.
więcej »
 

POLECAMY


Z miłością i męstwem
„Powszechnie mówi się, że czas to pieniądz. A ja wam mówię: czas to miłość!” - słowa Prymasa Tysiąclecia - podobnie jak całe „ABC Społecznej Krucjaty Miłości” jego autorstwa - nie straciły na znaczeniu. Wręcz przeciwnie!
więcej »
Odkryj swoją wartość
Moja książka jest dla każdego, kto mając już dość tego całego pędu świata, jego masek i udawania, pragnie od życia czegoś więcej - zauważa Damian Krawczykowski, autor książki „Selfie smartfonem Boga. Odkryj swoją wartość”.
więcej »
 

SONDA

 

Tydzień Biblijny jest dla mnie...

okazją do częstszej lektury słowa Bożego

szansą doceniania aktualności treści Pisma Świętego

sposobnością refleksji nad Bożą mądrością i wszechmocą

to czas jak każdy innyLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR