12 maja 2021 r. Imieniny obchodzą: Joanna, Dominik, Pankracy

Pogoda: Siedlce

Numer 18
06-12 maja 2021r.

menu

NEWS

W najnowszym numerze: „Dajmy młodym Słowo” - materiały formacyjne dla tych, co przed i po przyjęciu bierzmowania.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Opinie

 
 

Politpoprawność zdominowała kino

21 kwietnia 2021 r.

Magiel


fot. PIXABAY.COM

Niedzielne leniwe popołudnie, w tle serial z Netflixa - niezbyt wysokich lotów, wątki kryminalne pomieszane z thrillerem i „obyczajówką”. Rzeczywistość - monochromatyczna. Na szczególną uwagę jednak zasługują bohaterowie.

Czarne charaktery to, rzecz jasna, katolicy. Katoliczką jest domniemana morderczyni, nosząca na udzie pokutną kolczatkę, do cna zdegenerowana, próbująca (nieudolnie) bronić zasad chrześcijańskiej moralności - w istocie postać oślizgła i odrażająca. W tle ujęć - krzyż, „święte” obrazki. Postacie pozytywne to geje. Nierozumiani przez ogół, nieodmiennie budzący sympatię i współczucie. Marzący „tylko” o dziecku, które utwierdzi ich miłość, dopełni szczęście. W tle gejowska miłość, namiętność, czułe pocałunki. Kamera nie ucieka wstydliwie - jak to było drzewiej - od męskiej nagości, kadrowania homoseksualnych aktów. Był czas przywyknąć, drodzy widzowie! Mamy XXI wiek! W każdym kryminale czarny (ups, przepraszam, Afroamerykanin) jest mózgowcem, głównym informatykiem, najbystrzejszym strategiem w FBI czy CIA. Nie ma mowy, by przestępcą był ktoś deklarujący przynależność do płciowej odmienności.

Przedstawiciel LGBTQ+ to krynica cnót! Dla odmiany: Hollywood nie lubi Polaków - katolików. W słynnym „Ściganym”, z Harrisonem Fordem w roli głównej, odrażający typ sprzedający narkotyki dzieciom jest Polakiem - w tle sceny aresztowania słychać „zdrowaśki” odmawiane po polsku przez matkę.

Pisałem swego czasu o cenzurze, jaka dotknęła filmowy klasyk „Przeminęło z wiatrem”. Superprodukcji krytycy zarzucili „wybielanie plantatorów korzystających z darmowej siły czarnych niewolników” i usprawiedliwianie historii niewolnictwa na południu Stanów Zjednoczonych, rasizm i „supremację białej rasy”. Na czarnej liście znalazły się też „Gwiezdne wojny” - w „Epizodzie pierwszym” występuje Watto - toydariański handlarz zamieszkujący planetę Tatooine, który według niektórych jest… karykaturą Żyda. Oberwało się również popularnej serii „Indiana Jones”, disnejowskim bajkom itp. Kilka lat temu biblioteki w Szwecji wycofały ze swoich księgozbiorów książki Astrid Lindgren. Zastrzeżenia dotyczyły starszych wydań przygód sympatycznej rudowłosej dziewczynki Pippi Långstrump. Powód: zawierają „elementy rasizmu”! Na szczęście wydawca stanął na wysokości zadania i nowa wersja Pippi na morzach południowych jest już poprawna ideologicznie. Brawo!

 

Kłótnia w rodzinie

Doszło do niej w połowie ubiegłego roku. Otóż J.K. Rowling - ikona feminizmu, autorka „Harry’ego Pottera”! - napisała kryminał, w którym występuje transseksualny seryjny morderca. No i zrobił się skandal! Zarzucono pisarce transfobię! Oburzeni pracownicy Avalanche Software odmówili pracy nad grą o „Harrym Potterze”. Redaktor „Heartbroken”, największego na świecie fanklubu Harry’ego Pottera, zaczął zachęcać do zaprzestania kupowania książek Rowling. Miary goryczy dopełniła publicznie wypowiedziana przez pisarkę opinia, że mianem kobiety można określić jedynie te osoby, które miesiączkują. Rozpętała się medialna histeria. Wiadomo przecież, że „osoby niebinarne i transgenderowi mężczyźni również mają miesiączki”! J.K. Rowling próbowała się bronić - w sierpniu 2020 r. w mocnym liście zaprzeczyła oskarżeniom o transfobię, tłumacząc, że przecież od lat jest obrończynią osób LGBT+. W geście protestu oddała nawet prestiżowe wyróżnienie Robert F. Kennedy Human Rights Award, wręczane jako nagroda za walkę o prawa człowieka. Ale mleko się wylało. Trafnie sprawę podsumował portal Natemat: „Jednym wpisem J.K. Rowling zakwestionowała właśnie cały swój dorobek artystyczny”. Kropka.

Czekamy na potępienie polskich filmowych superprodukcji. Jakich? Proszę bardzo: „Krzyżacy” (bo utrwala niechęć do Niemców), „Potop” (szerzy nienawiść do Szwedów), „Pan Wołodyjowski” (znęcanie się nad wyznawcą islamu Azją Tuhajbejowiczem). Może ocaleje „Bolek i Lolek”. Bo… wiadomo.

 

Koniec świata!

Tajemnicą poliszynela jest, że, aby „otrzeć się” o Oscara, trzeba spełnić ustalone przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej „nowe standardy mające zwiększać reprezentatywność mniejszości”. W 2024 r. o cenną statuetkę będą mogły powalczyć filmy, które obok kunsztu aktorskiego spełnią kryteria równościowe (dwie z czterech wyznaczonych reguł). Najkrócej mówiąc: przynajmniej 30% aktorów w drugoplanowych i epizodycznych rolach musi reprezentować co najmniej dwie spośród niniejszych grup: kobiety, mniejszości rasowe, osoby LGBTQ+, osoby z niepełnosprawnością fizyczną lub intelektualną, niedosłyszące itp.

Niezapomniany pan Popiołek z serialu „Dom”, gdyby żył, zakrzyknąłby zapewne: „Koniec świata!”. Owszem, świat (jeszcze) istnieje. I jest coraz głupszy, coraz bardziej infantylny. A ludzie zastraszeni, zmanipulowani. Poddawani nieustannemu praniu mózgów wierzą, niczym w prawdę objawioną, w to, co widzą na ekranie. Nie może być wątpliwości! Czyli: gej jest dobry, sympatyczny, prześladowany; katol - osobnik tępy, zamknięty na świat, hołdujący średniowiecznym gusłom; ksiądz - pedofil, dwulicowy homofon; Kościół - mafia, organizacja broniąca ociekających krwią watykańskich tajemnic itp. Proste?

Rzecz w tym, że w świecie ludzi nieczytających niczego poza wpisami na facebooku, młodzieży kształcącej się „zdalnie” obrazy filmowe, seriale to podstawowe źródło wiedzy i krynica prawdy! Wszak już Lenin twierdził, że

 

„Kino to najważniejsza ze sztuk!”

A skoro najważniejsza, dlaczego o nie nie powalczyć? Podobnie jak o odzyskanie dla cywilizacji zachodniej uniwersytetów, szkół, szeroko rozumianej kultury. Zadanie niewykonalne? Na pewno piekielnie trudne, ale możliwe do realizacji. Niemarksiści jak ognia boją się prawdy, argumentów. Dużo szumu narobił kilka dekad temu (1984 r.) film „Niemy krzyk” pokazujący, co naprawdę dzieje się podczas zabiegu aborcji. Wściekłość środowisk lewicowych wzbudził obraz „Nieplanowane” opowiadający historię Abby - nawróconej dyrektorki kliniki aborcyjnej. Od 18 marca br. możemy obejrzeć (na razie na platformie VOD - RafaelKino.pl) film „Wyrok na niewinnych” - zaprezentowano w nim kulisy legalizacji aborcji w USA, ogrom manipulacji i kłamstw, jakimi posłużyli się aktywiści chcący wywrzeć presję na sędziów. Mnogość przeszkód, naciski na twórców były tak wielkie, że część filmowych cen kręcono w ukryciu!

Czy otępiałych od mnogości seriali, lewicowej nowomowy ludzi są w stanie zainteresować? Trudno powiedzieć.

Na pewno - aby podjąć walkę - potrzebne są fundusze, pomysły, odpowiedni ludzie, profesjonalizm. Ale to nie wszystko. Prawda ma tę cudowną właściwość, że wabi, prowokuje, pociąga! Kard. Stefan Wyszyński pisał przed laty: „Ludzi mówiących w prawdzie nie trzeba wielu. Chrystus wybrał niewielu do głoszenia prawdy. Tylko słów kłamstwa musi być dużo, bo kłamstwo jest detaliczne i sklepikarskie, zmienia się jak towar na półkach, musi być ciągle nowe, musi mieć wiele sług, którzy wedle programu nauczą się go na dziś, na jutro, na miesiąc. By opanować całą technikę zaprogramowanego kłamstwa, trzeba wielu ludzi. Tak wielu ludzi nie trzeba, by głosić prawdę. Może być niewielka gromadka ludzi prawdy, a będą nią promieniować. Ludzie ich sami odnajdą i przyjdą z daleka, by słów prawdy słuchać”.

Ks. Paweł Siedlanowski

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 

11 maja 2021 r.

I Diecezjalny Kongres Służby Liturgicznej
22 maja, o 10.00, rozpocznie się I Diecezjalny Kongres Służby Liturgicznej. więcej »
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Diecezjalny Dzień Rodziny


Trzeba przez pośrednictwo Maryi Królowej prosić Boga, aby w naszych rodzinach zapanowała miłość. Ona jest fundamentem i motywem każdego małżeństwa i każdej rodziny, szczególnie katolickiej - podkreślił bp Kazimierz Gurda podczas Diecezjalnego Dnia Rodziny, który odbył się w Parczewie. W niedzielę 9 maja do bazyliki mniejszej przybyli narzeczeni, małżeństwa i rodziny z dziećmi. Tego dnia obchodzono także 20 rocznicę koronacji cudownego obrazu MB Królowej Rodzin.

FOTOGALERIA

IV Ojcowski Poligon Duchowy


17 kwietnia w sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie odbył się IV Ojcowski Poligon Duchowy. Organizatorami spotkania - ph. „Wychowanie do wiary i męstwa” - były Kluby Ojca z Siedlec, Łukowa i Łosic. W programie „poligonu” były m.in.: konferencja wygłoszona przez dr. hab. Mieczysława Guzewicza, konsultora rady ds. rodziny KEP, oraz świadectwo Krzysztofa Plażuka, ojca trójki dzieci, przeniesionego do rezerwy podpułkownika Wojska Polskiego. Pielgrzymi wzięli udział również w nabożeństwie Drogi Światła. Zwieńczeniem, a zarazem punktem kulminacyjnym wydarzenia była Eucharystia sprawowana o północy.

PATRONAT "ECHO"


Fulla na ekranie
„Świętych obcowanie” - to tytuł filmu o życiu i mistycznych doświadczeniach Fulli Horak. Ruszyła zbiórka pieniędzy umożliwiających powstanie dokumentu.
więcej »
Jubileuszowa edycja
Organizatorzy Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej informują, że z uwagi na trwające obostrzenia planowana na 19 maja część pisemna konkursu nie odbędzie się w formie stacjonarnej, tylko online!
więcej »
...bo Niepodległa jest dla wszystkich
Gminne Centrum Kultury w Kobylanach realizuje projekt pt. „... bo Niepodległa jest dla wszystkich”.
więcej »
Eurolingua dzieciom
12 czerwca, o 17.00, w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach odbędzie się XVIII Gala Charytatywna Hot Summer Party 2021 w ramach akcji „Dzieci Eurolingua - Dzieciom lokalnie i międzynarodowo”.
więcej »
Z Matką nadziei
W dniach 4-5 czerwca odbędzie się IX Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę. Hasło tegorocznego spotkania brzmi: „Z Maryją, Matką nadziei”.
więcej »
 

POLECAMY


W drodze do Pana Boga
Wspólnota wiary jest konieczna, aby łaska wiary nie została zmarnowana i pierwsze zakochanie w Bogu przemieniło się w dojrzałą miłość do Pana i braci - pisze bp Adam Bab, polecając książkę ks. Krzysztofa Kralki SAC.
więcej »
Na styku nauki i wiary
Stygmaty, nienaruszone rozkładem ciała po śmierci, objawienia, profetyczne sny, cudowne uzdrowienia… Począwszy od Jezusa i jego pierwszych uczniów, a skończywszy na współczesnych mistykach, cuda ubarwiają całą historię Kościoła katolickiego.
więcej »
Piękny projekt
W Roku Rodziny Amoris Laetitia duszpasterstwo rodzin naszej diecezji wychodzi z propozycją zatytułowaną „Rodzinna niedziela”. Pierwsza z nich, której tematem będzie „Małżeństwo i rodzina - piękny Boży projekt”, zaplanowana została na 16 maja.
więcej »
 

SONDA

 

Miesiąc z Maryją...

uczestniczę w nabożeństwach majowych

kojarzy się mi z wiosną i polnymi kapliczkami

odmawiam Litanię loretańską

nabożeństwo do Maryi nie powinno ograniczać się do jednego miesiąca

maj to miesiąc jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR