12 maja 2021 r. Imieniny obchodzą: Joanna, Dominik, Pankracy

Pogoda: Siedlce

Numer 18
06-12 maja 2021r.

menu

NEWS

W najnowszym numerze: „Dajmy młodym Słowo” - materiały formacyjne dla tych, co przed i po przyjęciu bierzmowania.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Program Czyste powietrze

27 kwietnia 2021 r.

Aby lepiej się oddychało

W Międzyrzecu Podlaskim powstał punkt informacyjny dla zainteresowanych dofinansowaniem nowych źródeł ciepła i termomodernizacji.

- Pragniemy, aby nam wszystkim oddychało się lepiej - mówi Zbigniew Kot, burmistrz miasta. - Podejmujemy szereg działań mających na celu poprawę jakości powietrza. W tym roku kontynuujemy własny program wymiany pieców, ale to nie wszystko. Nowym pomysłem jest wparcie mieszkańców w pisaniu wniosków o dotacje z programu „Czyste powietrze”- dodaje.

 

Konsultacje dla mieszkańców

Program kierowany jest do właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych lub lokali, które są wydzielone w budynkach jednorodzinnych. Ubiegający się o dofinansowanie mogą otrzymać środki na wymianę starych i nieefektywnych źródeł ciepła na nowoczesne i spełniające najwyższe normy.

- Podpisaliśmy porozumienie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Dzięki niemu ruszył w mieście gminny punkt konsultacyjno- informacyjny programu ,,Czyste powietrze”. Na razie z powodu epidemii konsultacje odbywają się telefonicznie - informuje burmistrz. I podkreśla: - Warto wspomnieć, że spotkanie z pracownikiem WFOS Ryszardem Szczygłem zaowocowało rozmowami istotnymi dla rozwoju miasta. Jedną z poruszonych kwestii było odwodnienie skrzyżowania ulic Jelnickiej i Radzyńskiej.

 

Planowanie spotkania

Pracownik punktu informacyjnego dyżuruje w środy i czwartki w godz. 10.00-15.00, pod numerem telefonu 83 372-62-16. Już teraz planowane są spotkania online z mieszkańcami, podczas których przedstawiane będą aktualne informacje dotyczące programu. Prawdopodobnie pierwsze z nich odbędzie się na przełomie maja i czerwca.

Program realizowany będzie do 2029 r. Dotacja może wynieść maksymalnie 30 lub 37 tys. zł w zależności od poziomu dofinansowania. Mieszkańcy Międzyrzeca i okolic swoje pytania na temat programu mogą przekazywać telefonicznie oraz mailowo na adres: czystepowietrze@miedzyrzec.pl. Zaświadczenie o dochodzie, które jest niezbędne podczas składania wniosku, wydaje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Magdalena Frydrychowska

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 

11 maja 2021 r.

I Diecezjalny Kongres Służby Liturgicznej
22 maja, o 10.00, rozpocznie się I Diecezjalny Kongres Służby Liturgicznej. więcej »
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Diecezjalny Dzień Rodziny


Trzeba przez pośrednictwo Maryi Królowej prosić Boga, aby w naszych rodzinach zapanowała miłość. Ona jest fundamentem i motywem każdego małżeństwa i każdej rodziny, szczególnie katolickiej - podkreślił bp Kazimierz Gurda podczas Diecezjalnego Dnia Rodziny, który odbył się w Parczewie. W niedzielę 9 maja do bazyliki mniejszej przybyli narzeczeni, małżeństwa i rodziny z dziećmi. Tego dnia obchodzono także 20 rocznicę koronacji cudownego obrazu MB Królowej Rodzin.

FOTOGALERIA

IV Ojcowski Poligon Duchowy


17 kwietnia w sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie odbył się IV Ojcowski Poligon Duchowy. Organizatorami spotkania - ph. „Wychowanie do wiary i męstwa” - były Kluby Ojca z Siedlec, Łukowa i Łosic. W programie „poligonu” były m.in.: konferencja wygłoszona przez dr. hab. Mieczysława Guzewicza, konsultora rady ds. rodziny KEP, oraz świadectwo Krzysztofa Plażuka, ojca trójki dzieci, przeniesionego do rezerwy podpułkownika Wojska Polskiego. Pielgrzymi wzięli udział również w nabożeństwie Drogi Światła. Zwieńczeniem, a zarazem punktem kulminacyjnym wydarzenia była Eucharystia sprawowana o północy.

PATRONAT "ECHO"


Fulla na ekranie
„Świętych obcowanie” - to tytuł filmu o życiu i mistycznych doświadczeniach Fulli Horak. Ruszyła zbiórka pieniędzy umożliwiających powstanie dokumentu.
więcej »
Jubileuszowa edycja
Organizatorzy Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej informują, że z uwagi na trwające obostrzenia planowana na 19 maja część pisemna konkursu nie odbędzie się w formie stacjonarnej, tylko online!
więcej »
...bo Niepodległa jest dla wszystkich
Gminne Centrum Kultury w Kobylanach realizuje projekt pt. „... bo Niepodległa jest dla wszystkich”.
więcej »
Eurolingua dzieciom
12 czerwca, o 17.00, w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach odbędzie się XVIII Gala Charytatywna Hot Summer Party 2021 w ramach akcji „Dzieci Eurolingua - Dzieciom lokalnie i międzynarodowo”.
więcej »
Z Matką nadziei
W dniach 4-5 czerwca odbędzie się IX Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę. Hasło tegorocznego spotkania brzmi: „Z Maryją, Matką nadziei”.
więcej »
 

POLECAMY


W drodze do Pana Boga
Wspólnota wiary jest konieczna, aby łaska wiary nie została zmarnowana i pierwsze zakochanie w Bogu przemieniło się w dojrzałą miłość do Pana i braci - pisze bp Adam Bab, polecając książkę ks. Krzysztofa Kralki SAC.
więcej »
Na styku nauki i wiary
Stygmaty, nienaruszone rozkładem ciała po śmierci, objawienia, profetyczne sny, cudowne uzdrowienia… Począwszy od Jezusa i jego pierwszych uczniów, a skończywszy na współczesnych mistykach, cuda ubarwiają całą historię Kościoła katolickiego.
więcej »
Piękny projekt
W Roku Rodziny Amoris Laetitia duszpasterstwo rodzin naszej diecezji wychodzi z propozycją zatytułowaną „Rodzinna niedziela”. Pierwsza z nich, której tematem będzie „Małżeństwo i rodzina - piękny Boży projekt”, zaplanowana została na 16 maja.
więcej »
 

SONDA

 

Miesiąc z Maryją...

uczestniczę w nabożeństwach majowych

kojarzy się mi z wiosną i polnymi kapliczkami

odmawiam Litanię loretańską

nabożeństwo do Maryi nie powinno ograniczać się do jednego miesiąca

maj to miesiąc jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR