19 czerwca 2021 r. Imieniny obchodzą: Gerwazy, Protazy, Julianna

Pogoda: Siedlce

Numer 24
17-23 czerwca 2021r.

menu

NEWS

Porzucenie Kościoła to najdramatyczniej-sza decyzja życia. Jak ratować wiarę tych, którzy myślą o apostazji?

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Poradnia rodzinna przy św. Teresie

2 czerwca 2021 r.

Specjalistyczna pomoc dla każdego

W uroczystość św. Eugeniusza de Mazenoda, 21 maja, w parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Siedlcach zainicjowana została praca Domu św. Eugeniusza, w którym działać będzie parafialna poradnia rodzinna.

Idea stworzenia domu, w którym można byłoby rozwijać swoje umiejętności i talenty, zrodziła się kilka lat temu, gdy oblaci przenieśli się do nowo wyremontowanego budynku po dawnej szkole. Tymczasem w budynku starego klasztoru przez kilkanaście miesięcy trwały prace remontowe. Po ich zakończeniu opracowano plan użytkowania obiektu. Za zgodą bp. Kazimierza Gurdy w budynku została zainicjowana parafialna poradnia rodzinna, której celem jest przygotowanie narzeczonych do sakramentu małżeństwa oraz bezpośrednia pomoc małżonkom i rodzinom przeżywającym kryzys.
W nowo otwartej poradni w Domu św. Eugeniusza będzie działać bezpłatne doradztwo prawne, poradnia psychologa, pedagoga, pomoc rodzicom po stracie dziecka, doradztwo życia rodzinnego z kursami dla narzeczonych, pomoc dla osób uzależnionych od alkoholu (wspólnota AA i św. Jakuba), narkotyków, pornografii (wspólnota Anonimowych Seksoholików).
W Domu św. Eugeniusza można także skorzystać z innych propozycji mających na celu budowanie dobrych relacji międzyludzkich. Zapraszamy do korzystania z kawiarenki parafialnej w każdą pierwszą niedzielę miesiąca oraz z biblioteki. Zachęcamy do zapoznania się z drogą zawierzenia Jezusowi przez Serce Maryi. Organizowane będą warsztaty pisania ikon. Można skorzystać z korepetycji z matematyki i języka angielskiego. Prowadzone będą warsztaty terapii zajęciowej: warsztaty decoupage, cykliczne szkolenia obsługi komputera i telefonu dla seniorów. Poza tym dla rozrywki można skorzystać z kącika szachowego albo nauczyć się gry w brydża sportowego. Lista propozycji Domu św. Eugeniusza będzie poszerzana.
Siedlecka parafia św. Teresy od Dzieciątka Jezus jest prowadzona przez Zgromadzenie Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Szczegółowe informacje na temat oferty Domu św. Eugeniusza można znaleźć na stronie internetowej parafii www.teresasiedlce.pl, uzyskać pod nr. tel.: 576-448-446 bądź mailowo, pisząc na adres: dom.eugeniusza.siedlce@gmail.com.

Mielcarek o. Błażej

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Diecezja ma nowych kapłanów


W sobotę 12 czerwca bp Kazimierz Gurda udzielił święceń prezbiteratu dziewięciu diakonom. Uroczystą Mszę św. wraz z biskupem koncelebrowali: ks. kan. Piotr Paćkowski - rektor Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji, oraz ks. Maciej Majek - ojciec duchowny kleryków. Nowi księża diecezji siedleckiej to: ks. Damian Gadamer z par. pw. św. Jadwigi w Mokobodach, ks. Adrian Gendek z par. pw. św. Józefa w Trąbkach, ks. Grzegorz Góraj z par. Najświętszego Zbawiciela w Rykach, ks. Paweł Konieczny z par. Trójcy Przenajświętszej w Staninie, ks. Patryk Krzymowski z par. pw. św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim, ks. Adrian Kubak z par. Świętej Rodziny w Sobolewie, ks. Łukasz Kwasowiec z par. pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podl., ks. Kacper Osak z par. Chrystusa Króla w Międzyrzecu Podlaskim, ks. Robert Piegdoń z par. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie.

FOTOGALERIA

Święcenia diakonatu


Wypełniając chętnie wolę Bożą, w duchu miłości służcie z radością Bogu i ludziom - mówił bp Grzegorz Suchodolski w homilii podczas święceń diakonatu. Święcenia diakonatu przyjęli trzej alumni Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej: Mateusz Pasek z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zarzeczu Łukowskim, Bartosz Švăbik z parafii Najświętszego Zbawiciela w Rykach oraz Jakub Wąsowski z parafii św. Jana Chrzciciela w Parczewie.

PATRONAT "ECHO"


...bo Niepodległa jest dla wszystkich
Gminne Centrum Kultury w Kobylanach realizuje projekt pt. „... bo Niepodległa jest dla wszystkich”.
więcej »
41 Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę
W święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła ogłoszone zostały tegoroczne logo oraz plakat pielgrzymkowy. Pątnikom towarzyszyć będzie w tym roku hasło: „Z wiarą i męstwem” - nawiązujące do bohaterskiej postawy Męczenników Podlaskich, którzy z oddaniem bronili wiary katolickiej.
więcej »
Charytatywna gra krajoznawcza
20 czerwca, między 10.00 a 18.00, na ulicach Siedlec i w okolicach odbędzie się Charytatywna Rowerowa Gra Krajoznawcza „Jednośladem powstań śladem”. Jest to kolejna akcja w ramach kampanii #małysprzętWIELKAPOMOC, w ramach której Fundacja Le Natiga zbiera pieniądze na mobilne USG.
więcej »
 

POLECAMY


Po pierwsze miłość
Przyjaźń, zakochanie, narzeczeństwo, małżeństwo, rodzicielstwo - większość z nas choć raz doświadczyła którejś z tych rzeczywistości.
więcej »
Nadzieja i ocalenie
W tym roku będziemy świętować wielkie jubileusze poświęcone Sercu Jezusowemu. Sto lat temu, 3 czerwca 1921 r., po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, biskupi dokonali aktu poświęcenia ojczyzny Najświętszemu Sercu Jezusa.
więcej »
 

SONDA

 

Czerwiec to dla mnie....

miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

czas wyczekiwania wakacji

najpiękniejszy miesiąc w roku

okazja do refleksji nad szybko mijającym czasem

miesiąc jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Sobota
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR