2 sierpnia 2021 r. Imieniny obchodzą: Karina, Gustaw, Stefan

Pogoda: Siedlce

Numer 30
29-04 sierpnia 2021r.

menu

NEWS

W najnowszym wydaniu ECHA: o rekolekcjach, jakich jeszcze nie było, z okazji beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia. Polecamy lekturę!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Nowe poradnie

8 lipca 2021 r.

Rewolucja w pomaganiu

Pandemia spotęgowała problemy emocjonalne uczniów, niezależnie od wieku. Dlatego tak ważny staje się łatwiejszy dostęp do specjalistów z zakresu psychiatrii i psychologii.

Remedium ma być docieranie ze specjalistyczną pomocą szybciej i bliżej miejsca zamieszkania. Teraz także młodzi mieszkańcy Siedlec i okolic będą mieli łatwiejszy dostęp do wsparcia, ponieważ powstają dwa Ośrodki Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży EZRA UKSW w ramach I stopnia referencyjnego nowego modelu ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

O tym, jak duże jest zapotrzebowanie na tego typu wsparcie, świadczą liczby: placówka w Węgrowie, która działa dopiero od dwóch miesięcy, pomogła już ponad 100 rodzinom. Nic dziwnego, że środowiskowe centra zdrowia psychicznego zyskały miano „rewolucji w pomaganiu” oraz „innowacji, której potrzebujemy szczególnie teraz”. Teraz, czyli w czasie pandemii, która przyniosła nam straty nie tylko ekonomiczne, ale i psychologiczne.

EZRA to projekt Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, który zrodził się w 2018 r. W jednej z warszawskich dzielnic stworzono ośrodek i realizowano w nim opracowany przez uczelnianych naukowców system wsparcia dzieci i rodzin, które doświadczają problemów psychicznych różnej natury. Założeniem, jaki przyświeca projektowi, jest zapobieganie rozwojowi kryzysów psychicznych, w których niezbędne staje się leczenie szpitalne.

Atutem tego modelu jest patrzenie na człowieka szeroko i komplementarnie, łącząc wiedzę z zakresu psychologii, pedagogiki, sfery duchowej, a od niedawna również medycyny. Nic dziwnego, że zaczęły powstawać kolejne. Sukces warszawskich centrów zapoczątkował rozwój kolejnych poradni w innych miastach w Polsce, teraz także w dwóch ośrodkach w Siedlcach: Niepublicznej Przychodni Psychologiczno Pedagogicznej Cogito oraz przychodni Centrum Medyczno-Diagnostyczne.

Więcej w bieżącym wydaniu ECHA.

JAG

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Pielgrzymka Dziadków i Teściów


Starość jest etapem życia, ale może być nową drogą, czasem ponownych narodzin, szansą na pogłębienie przyjaźni z Panem Bogiem i okazją, by nauczyć wiary młode pokolenie - dzieci i wnuki. Do podjęcia tej misji zachęceni zostali uczestnicy II Diecezjalnej Pielgrzymki Dziadków i Teściów. [fot. Anna Kozak]

FOTOGALERIA

Muzycznie w Mordach


W niedzielę 25 lipca na rynku w centrum miasta Mordy mieszkańcy mieli okazję na żywo posłuchać koncertów w wykonaniu zespołów senioralnych z gminy. Przed publicznością wystąpili m.in.: zespół wokalny Złote Kłosy z Wyczółek, któremu akompaniował jak zwykle niezawodny Jerzy Kostecki, a śpiewem wspierała go żona Gala; Zaliwianki z Krzymosz z nowym akompaniatorem Andrzejem Kędziorą. Na scenie zagościł też zespół z najdłuższym stażem w gminie - Podlasianki. Wisienką na torcie był występ Zespołu Kameralnego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod kierunkiem Zofii Werle. Uwieńczeniem wieczoru był koncert Zespołu Maleńczuk Acustic Trio, który odbył się w ramach cyklu „Niedzielne popołudnia z…” organizowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach.

PATRONAT "ECHO"


41 Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę
W święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła ogłoszone zostały tegoroczne logo oraz plakat pielgrzymkowy. Pątnikom towarzyszyć będzie w tym roku hasło: „Z wiarą i męstwem” - nawiązujące do bohaterskiej postawy Męczenników Podlaskich, którzy z oddaniem bronili wiary katolickiej.
więcej »
Kozirynek 2021
Radzyński Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w II Radzyńskim Jarmarku Sztuki i Rękodzieła „Kozirynek 2021”. W sobotę 21 sierpnia ul. Ostrowiecka w Radzyniu Podlaskim zamieni się w deptak.
więcej »
Dożynki gminne
29 sierpnia na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Rykach odbędą się dożynki gminne.
więcej »
Święto miodu
W niedzielę 1 sierpnia w Kobylanach odbędzie się II Bialskopodlaskie Święto Miodu. Impreza ma na celu promowanie pszczelich produktów prosto z lokalnych pasiek.
więcej »
Dożynki Gminy Kłoczew
22 sierpnia na boisku w Starym Zadybiu odbędą się Dożynki Gminy Kłoczew.
więcej »
 

POLECAMY


W hołdzie Największej Miłości
Utwory zebrane na płycie „Zakochani w Maryi” niosą dużo pozytywnej energii, ale też sprzyjają modlitwie, a zawarte w nich duchowe przesłanie zapada głęboko w serce. Warto posłuchać.
więcej »
Instrukcja obsługi
Dziś, w czasach licznych prób i zamętu w Kościele, św. Alfons Maria de Liguori daje receptę na to, jak oczyścić serca z grzechu, podążać wiernie wąską ścieżką zbawienia i trwać w obecności Boga.
więcej »
 

SONDA

 

Czy wybierasz się na pielgrzymkę na Jasną Górę?

tak, kto raz spróbował - wraca na szlak

będzie to mój pierwszy raz

obawiam się, że zabraknie mi sił

nie wyobrażam sobie wakacji bez dwutygodniowych rekolekcji w drodze

w ubiegłym roku pielgrzymkowe plany pokrzyżowała pandemia; ciekawe, jak będzie w tym roku...LITURGIA SŁOWA


Poniedziałek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR