2 sierpnia 2021 r. Imieniny obchodzą: Karina, Gustaw, Stefan

Pogoda: Siedlce

Numer 30
29-04 sierpnia 2021r.

menu

NEWS

W najnowszym wydaniu ECHA: o rekolekcjach, jakich jeszcze nie było, z okazji beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia. Polecamy lekturę!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Komentarze

 
 

Felieton przez K.O.

14 lipca 2021 r.

Publika przez gwiazdę nabita


fot. PIXABAY.COM

Co jedzą na śniadanie, jakie buty włożą na wyjście, w jakim wózku wożą dziecko? Zdawałoby się: ot, zwykłe, codzienne sprawy, nad którymi można przejść obojętnie. Ale niektórzy na informowaniu o tych - powiedzmy otwarcie - banałach zarabiają niebagatelne kwoty.

System jest prosty. Na początku wszelkiej maści gwiazda czy celebryta zakłada profil w mediach społecznościowych. Główny cel to przede wszystkim kontakt ze swoimi fanami. Dzięki facebookowi i instagramowi może pokazywać swoje codzienne życie, dzielić się przemyśleniami, troskami itp. Nie od dziś wiadomo jednak, że social media służą nie tylko do tego. Chodzi też o pieniądze. I to niemałe. Kanały społecznościowe dają celebrytom możliwość bezpośredniego dotarcia z przekazem do szerokiej grupy fanów i wywierania na nich wpływu. Kiedy już któryś z nich osiągnie dużą popularność (a więc może pochwalić się ogromnym zasięgiem, czyli sporą liczbą obserwujących), do gry wchodzą firmy i producenci, gotowi słono płacić za lokowanie ich produktu na zdjęciach czy filmikach. To daje nieograniczone w zasadzie możliwości zarabiania. Okazuje się, że światowe gwiazdy za jedno zdjęcie, na którym pozują z jakimś produktem, mogą zgarnąć kilkaset tysięcy dolarów, czyli tyle, ile niektórzy z nas nie zarobią przez całe życie!

Jeśli chodzi o polski rynek, jest nieco skromniej, ale też „na bogato”. Powstał nawet ranking. Na szczycie listy „najdroższych gwiazd” znalazła się Małgorzata Rozenek, którą śledzi 1,5 mln osób - za jeden sponsorowany post liczy sobie od 15 do 50 tys. zł. Poza wszelkim rankingiem jest za to Anna Lewandowska. Żona najbogatszego polskiego piłkarza może zarobić ponoć 100 tys. zł za jeden wpis. Generalnie - im więcej „lajków”, tym większe pieniądze.

I teraz najlepsze: ten świetnie kręcący się biznes jest możliwy wyłącznie dzięki nam, czyli internautom. Dlaczego? Co tu dużo kryć, lubimy podglądać gwiazdy i celebrytów. A możliwość zostawienia pod jakimś wpisem komentarza (oczywiście pochlebnego, bo inne są usuwane) jest odczuwana przez niektórych jako skrócenie dystansu i wyobrażenie, że dana gwiazda to prawie jak bliski znajomy. Zatem nic dziwnego, że interesujemy się tym, co u niego słychać. A ten zawsze jest pod ręką, zawsze w telefonie, więc można domniemywać, że coś tam wie. Znaczy autorytet. A skoro autorytet, to wystarczy tylko, że pokaże markę koszulki, którą ma na zdjęciu, czy logo napoju, aby ich sprzedaż poszybowała w kosmos. Wszakże celebryta to dziś wyrocznia w kwestii stylu życia i wyborów zakupowych.

Tylko potem nie pytajmy z zazdrością, skąd celebryci - skoro zajmują się od rana do nocy jedynie zamieszczaniem zdjęć w sieci - mają pieniądze na mieszkania, drogie samochody czy wakacje na Zanzibarze, tegorocznym ulubionym kierunku gwiazd. Bo to większość z nas się do tego dorzuciła.

Kinga Ochnio

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Pielgrzymka Dziadków i Teściów


Starość jest etapem życia, ale może być nową drogą, czasem ponownych narodzin, szansą na pogłębienie przyjaźni z Panem Bogiem i okazją, by nauczyć wiary młode pokolenie - dzieci i wnuki. Do podjęcia tej misji zachęceni zostali uczestnicy II Diecezjalnej Pielgrzymki Dziadków i Teściów. [fot. Anna Kozak]

FOTOGALERIA

Muzycznie w Mordach


W niedzielę 25 lipca na rynku w centrum miasta Mordy mieszkańcy mieli okazję na żywo posłuchać koncertów w wykonaniu zespołów senioralnych z gminy. Przed publicznością wystąpili m.in.: zespół wokalny Złote Kłosy z Wyczółek, któremu akompaniował jak zwykle niezawodny Jerzy Kostecki, a śpiewem wspierała go żona Gala; Zaliwianki z Krzymosz z nowym akompaniatorem Andrzejem Kędziorą. Na scenie zagościł też zespół z najdłuższym stażem w gminie - Podlasianki. Wisienką na torcie był występ Zespołu Kameralnego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod kierunkiem Zofii Werle. Uwieńczeniem wieczoru był koncert Zespołu Maleńczuk Acustic Trio, który odbył się w ramach cyklu „Niedzielne popołudnia z…” organizowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach.

PATRONAT "ECHO"


41 Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę
W święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła ogłoszone zostały tegoroczne logo oraz plakat pielgrzymkowy. Pątnikom towarzyszyć będzie w tym roku hasło: „Z wiarą i męstwem” - nawiązujące do bohaterskiej postawy Męczenników Podlaskich, którzy z oddaniem bronili wiary katolickiej.
więcej »
Kozirynek 2021
Radzyński Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w II Radzyńskim Jarmarku Sztuki i Rękodzieła „Kozirynek 2021”. W sobotę 21 sierpnia ul. Ostrowiecka w Radzyniu Podlaskim zamieni się w deptak.
więcej »
Dożynki gminne
29 sierpnia na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Rykach odbędą się dożynki gminne.
więcej »
Święto miodu
W niedzielę 1 sierpnia w Kobylanach odbędzie się II Bialskopodlaskie Święto Miodu. Impreza ma na celu promowanie pszczelich produktów prosto z lokalnych pasiek.
więcej »
Dożynki Gminy Kłoczew
22 sierpnia na boisku w Starym Zadybiu odbędą się Dożynki Gminy Kłoczew.
więcej »
 

POLECAMY


W hołdzie Największej Miłości
Utwory zebrane na płycie „Zakochani w Maryi” niosą dużo pozytywnej energii, ale też sprzyjają modlitwie, a zawarte w nich duchowe przesłanie zapada głęboko w serce. Warto posłuchać.
więcej »
Instrukcja obsługi
Dziś, w czasach licznych prób i zamętu w Kościele, św. Alfons Maria de Liguori daje receptę na to, jak oczyścić serca z grzechu, podążać wiernie wąską ścieżką zbawienia i trwać w obecności Boga.
więcej »
 

SONDA

 

Czy wybierasz się na pielgrzymkę na Jasną Górę?

tak, kto raz spróbował - wraca na szlak

będzie to mój pierwszy raz

obawiam się, że zabraknie mi sił

nie wyobrażam sobie wakacji bez dwutygodniowych rekolekcji w drodze

w ubiegłym roku pielgrzymkowe plany pokrzyżowała pandemia; ciekawe, jak będzie w tym roku...LITURGIA SŁOWA


Poniedziałek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR