2 sierpnia 2021 r. Imieniny obchodzą: Karina, Gustaw, Stefan

Pogoda: Siedlce

Numer 30
29-04 sierpnia 2021r.

menu

NEWS

W najnowszym wydaniu ECHA: o rekolekcjach, jakich jeszcze nie było, z okazji beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia. Polecamy lekturę!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Informacje pielgrzymkowe

16 lipca 2021 r.

Znów na szlaku

Trwają przygotowania do 41 Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę. Wracamy do tradycyjnej formuły pielgrzymowania. W tym roku wędrowaniu mają patronować bł. unici z Pratulina.

Pielgrzymka wyruszy pod hasłem „Z wiarą i męstwem”. Będzie obowiązywał dotychczasowy podział na grupy i kolumny.

- Nie planujemy limitów przy zapisach. W tym roku każdy będzie miał możliwość iść na Jasną Górę od początku do końca pielgrzymki - mówi ks. Paweł Bielecki, kierownik 41 PPP. Ile osób zdecyduje się wyjść na szlak? - Otrzymuję wiele telefonów i maili z pytaniami o tegoroczną pielgrzymkę, ale nie wiemy jeszcze, jak przełoży się to na ostateczną frekwencję - zaznacza.

Zapisy, tradycyjnie, prowadzone będą w parafiach, z których wychodzą poszczególne grupy. Każdy pątnik ma też obowiązek wypełnić specjalny formularz dostępny na stronie PPP (www.pielgrzymka-podlaska.pl). Należy go wydrukować i wypełnić czytelnie drukowanymi literami. Formularze będą przygotowane także w punktach zapisów.

 

Szukamy ludzi i pojazdów

- Na formularzu do zapisu znajduje się m.in. deklaracja o stanie zdrowia. Przypominamy, że osoby niepełnoletnie (do 15 roku życia) na czas pielgrzymki muszą mieć dorosłego opiekuna. W tym roku wpisowe wynosi 150 zł - informuje ks. P. Bielecki.

Kierownik PPP mówi również o zapisach do poszczególnych służb pielgrzymkowych. - Szukamy chętnych do służby medycznej, muzycznej i porządkowej. Apelujemy też do tych, którzy grają i śpiewają. Mile widziane są również osoby mogące służyć pomocą medyczną. Im więcej takich ludzi, tym lepiej. Chęć pomocy w służbach należy zgłaszać do swoich proboszczów albo do księży przewodników poszczególnych grup. Wiem, że niektórzy przewodnicy ciągle poszukują pojazdów do transportu bagaży dla swojej grupy. Jeśli ktoś dysponuje samochodem ciężarowym i ma prawo jazdy konieczne do jego prowadzenia, proszę o zgłoszenie się do pomocy. Poszukujemy też samochodów potrzebnych do zaopatrzenia, które będą dowoziły produkty spożywcze dla grup. Jeśli ktoś ma samochód typu minivan i mógłby go użyczyć albo samemu posługiwać w służbie, proszę o wsparcie - apeluje.

 

Bez odwiedzin

Pandemia nie zahamowała pielgrzymki, ale wymusiła rezygnację z pewnych zwyczajów. Pielgrzymi będą nocować w namiotach i nie mogą chodzić do domów w miejscowościach, w których organizowany jest nocleg. Kolejne utrudnienie to zawieszenie odwiedzin na trasie.

- Z tego powodu trzeba wziąć ze sobą więcej ubrań, bo nikt nie będzie mógł do nas przyjechać, aby zabrać brudną odzież i przywieźć świeżą. Musimy dbać o swoje bezpieczeństwo. Na polach namiotowych zapewnimy płyny do dezynfekcji, ale prosimy też, aby w takie środki wyposażył się indywidualnie każdy pielgrzym. Pątnicy będą musieli codziennie mierzyć temperaturę ciała i wpisywać wyniki do karty pielgrzyma. Wszystko po to, by móc kontrolować stan swego zdrowia, a gdyby pojawiło się coś niepokojącego, szybko zareagować - zaznacza ks. P. Bielecki.

I jeszcze raz zaprasza wszystkich do udziału w pielgrzymce. - Dziękujemy Bogu, że znów możemy wędrować na Jasną Górę. Czekamy na tych, którzy zechcą wyruszyć na szlak. Wszystko już przygotowane. Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania! - podsumowuje.

Więcej informacji na temat tegorocznej pielgrzymki zamieścimy w przyszłym numerze „Echa”.

AWAW

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Pielgrzymka Dziadków i Teściów


Starość jest etapem życia, ale może być nową drogą, czasem ponownych narodzin, szansą na pogłębienie przyjaźni z Panem Bogiem i okazją, by nauczyć wiary młode pokolenie - dzieci i wnuki. Do podjęcia tej misji zachęceni zostali uczestnicy II Diecezjalnej Pielgrzymki Dziadków i Teściów. [fot. Anna Kozak]

FOTOGALERIA

Muzycznie w Mordach


W niedzielę 25 lipca na rynku w centrum miasta Mordy mieszkańcy mieli okazję na żywo posłuchać koncertów w wykonaniu zespołów senioralnych z gminy. Przed publicznością wystąpili m.in.: zespół wokalny Złote Kłosy z Wyczółek, któremu akompaniował jak zwykle niezawodny Jerzy Kostecki, a śpiewem wspierała go żona Gala; Zaliwianki z Krzymosz z nowym akompaniatorem Andrzejem Kędziorą. Na scenie zagościł też zespół z najdłuższym stażem w gminie - Podlasianki. Wisienką na torcie był występ Zespołu Kameralnego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod kierunkiem Zofii Werle. Uwieńczeniem wieczoru był koncert Zespołu Maleńczuk Acustic Trio, który odbył się w ramach cyklu „Niedzielne popołudnia z…” organizowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach.

PATRONAT "ECHO"


41 Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę
W święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła ogłoszone zostały tegoroczne logo oraz plakat pielgrzymkowy. Pątnikom towarzyszyć będzie w tym roku hasło: „Z wiarą i męstwem” - nawiązujące do bohaterskiej postawy Męczenników Podlaskich, którzy z oddaniem bronili wiary katolickiej.
więcej »
Kozirynek 2021
Radzyński Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w II Radzyńskim Jarmarku Sztuki i Rękodzieła „Kozirynek 2021”. W sobotę 21 sierpnia ul. Ostrowiecka w Radzyniu Podlaskim zamieni się w deptak.
więcej »
Dożynki gminne
29 sierpnia na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Rykach odbędą się dożynki gminne.
więcej »
Święto miodu
W niedzielę 1 sierpnia w Kobylanach odbędzie się II Bialskopodlaskie Święto Miodu. Impreza ma na celu promowanie pszczelich produktów prosto z lokalnych pasiek.
więcej »
Dożynki Gminy Kłoczew
22 sierpnia na boisku w Starym Zadybiu odbędą się Dożynki Gminy Kłoczew.
więcej »
 

POLECAMY


W hołdzie Największej Miłości
Utwory zebrane na płycie „Zakochani w Maryi” niosą dużo pozytywnej energii, ale też sprzyjają modlitwie, a zawarte w nich duchowe przesłanie zapada głęboko w serce. Warto posłuchać.
więcej »
Instrukcja obsługi
Dziś, w czasach licznych prób i zamętu w Kościele, św. Alfons Maria de Liguori daje receptę na to, jak oczyścić serca z grzechu, podążać wiernie wąską ścieżką zbawienia i trwać w obecności Boga.
więcej »
 

SONDA

 

Czy wybierasz się na pielgrzymkę na Jasną Górę?

tak, kto raz spróbował - wraca na szlak

będzie to mój pierwszy raz

obawiam się, że zabraknie mi sił

nie wyobrażam sobie wakacji bez dwutygodniowych rekolekcji w drodze

w ubiegłym roku pielgrzymkowe plany pokrzyżowała pandemia; ciekawe, jak będzie w tym roku...LITURGIA SŁOWA


Poniedziałek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR