2 sierpnia 2021 r. Imieniny obchodzą: Karina, Gustaw, Stefan

Pogoda: Siedlce

Numer 30
29-04 sierpnia 2021r.

menu

NEWS

W najnowszym wydaniu ECHA: o rekolekcjach, jakich jeszcze nie było, z okazji beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia. Polecamy lekturę!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Gra terenowa

17 lipca 2021 r.

Poznać historię miasta

Międzyrzec wczoraj i dziś - to projekt, który zainteresuje osoby chcące spędzić czas na łonie natury. Mowa o geościeżce, która kryje dawne i współczesne ciekawostki historyczne o Międzyrzecu.

- Chcielibyśmy, aby korzystali z niej nie tylko mieszkańcy miasta i okolic, ale też turyści. Jestem pewien, że historia naszego miasta pozytywnie zaskoczy i zainteresuje niejedną osobę - przyznaje Paweł Łysańczuk, zastępca burmistrza miasta.

Geościeżka to rodzaj gry terenowej, która powstała prawie 20 lat temu wraz z rozwojem technologii GPS w Stanach Zjednoczonych. Grę można porównać do zabawy w poszukiwanie skarbów. Zadaniem uczestnika jest odnajdywanie umieszczonych w różnych miejscach skrytek. - Ukrywane są one przez uczestników zabawy. Choć nie są ona prawdziwymi skarbami, to, moim zdaniem, są dużo bardziej cenne. Satysfakcję przynosi samo odnalezienie skrytek, a także zdobycie nowej wiedzy - mówi Rafał Frąckiewicz, pomysłodawca geościeżki.

 

W kształcie herbu

Aby wziąć udział w zabawie, należy zalogować się na stronie  www.opencaching.pl. - Znajdują się tam dokładne reguły i zasady gry oraz regulamin. Gracze nie powinni rzucać się w oczy, aby nie ujawniać skrytek osobom, które mogą je zniszczyć. Zalecane jest przemierzanie ścieżki od początku do końca, według numeracji kolejnych skrytek - tłumaczy R. Frąckiewicz.

Skrzyneczki ułożone są w kształcie herbu Międzyrzeca Podlaskiego. Żeby je znaleźć, trzeba zmierzyć się z kilkoma prostymi zadaniami. W każdej z nich znajdują się książki z cyframi i literami, które na koniec zabawy pozwolą utworzyć hasło. Osoby, które przejdą prawidłowo całą ścieżkę, mogą liczyć na drobne niespodzianki związane z miastem. - Podczas zabawy ważna jest umiejętność czytania ze zrozumieniem, poruszania się w terenie i logicznego myślenia - zdradza pomysłodawca geościeżki. I podsumowuje: - Zapewniam, że zabawa jest świetna i zachęcam do wzięcia w niej udziału.

Magdalena Frydrychowska

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Pielgrzymka Dziadków i Teściów


Starość jest etapem życia, ale może być nową drogą, czasem ponownych narodzin, szansą na pogłębienie przyjaźni z Panem Bogiem i okazją, by nauczyć wiary młode pokolenie - dzieci i wnuki. Do podjęcia tej misji zachęceni zostali uczestnicy II Diecezjalnej Pielgrzymki Dziadków i Teściów. [fot. Anna Kozak]

FOTOGALERIA

Muzycznie w Mordach


W niedzielę 25 lipca na rynku w centrum miasta Mordy mieszkańcy mieli okazję na żywo posłuchać koncertów w wykonaniu zespołów senioralnych z gminy. Przed publicznością wystąpili m.in.: zespół wokalny Złote Kłosy z Wyczółek, któremu akompaniował jak zwykle niezawodny Jerzy Kostecki, a śpiewem wspierała go żona Gala; Zaliwianki z Krzymosz z nowym akompaniatorem Andrzejem Kędziorą. Na scenie zagościł też zespół z najdłuższym stażem w gminie - Podlasianki. Wisienką na torcie był występ Zespołu Kameralnego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod kierunkiem Zofii Werle. Uwieńczeniem wieczoru był koncert Zespołu Maleńczuk Acustic Trio, który odbył się w ramach cyklu „Niedzielne popołudnia z…” organizowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach.

PATRONAT "ECHO"


41 Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę
W święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła ogłoszone zostały tegoroczne logo oraz plakat pielgrzymkowy. Pątnikom towarzyszyć będzie w tym roku hasło: „Z wiarą i męstwem” - nawiązujące do bohaterskiej postawy Męczenników Podlaskich, którzy z oddaniem bronili wiary katolickiej.
więcej »
Kozirynek 2021
Radzyński Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w II Radzyńskim Jarmarku Sztuki i Rękodzieła „Kozirynek 2021”. W sobotę 21 sierpnia ul. Ostrowiecka w Radzyniu Podlaskim zamieni się w deptak.
więcej »
Dożynki gminne
29 sierpnia na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Rykach odbędą się dożynki gminne.
więcej »
Święto miodu
W niedzielę 1 sierpnia w Kobylanach odbędzie się II Bialskopodlaskie Święto Miodu. Impreza ma na celu promowanie pszczelich produktów prosto z lokalnych pasiek.
więcej »
Dożynki Gminy Kłoczew
22 sierpnia na boisku w Starym Zadybiu odbędą się Dożynki Gminy Kłoczew.
więcej »
 

POLECAMY


W hołdzie Największej Miłości
Utwory zebrane na płycie „Zakochani w Maryi” niosą dużo pozytywnej energii, ale też sprzyjają modlitwie, a zawarte w nich duchowe przesłanie zapada głęboko w serce. Warto posłuchać.
więcej »
Instrukcja obsługi
Dziś, w czasach licznych prób i zamętu w Kościele, św. Alfons Maria de Liguori daje receptę na to, jak oczyścić serca z grzechu, podążać wiernie wąską ścieżką zbawienia i trwać w obecności Boga.
więcej »
 

SONDA

 

Czy wybierasz się na pielgrzymkę na Jasną Górę?

tak, kto raz spróbował - wraca na szlak

będzie to mój pierwszy raz

obawiam się, że zabraknie mi sił

nie wyobrażam sobie wakacji bez dwutygodniowych rekolekcji w drodze

w ubiegłym roku pielgrzymkowe plany pokrzyżowała pandemia; ciekawe, jak będzie w tym roku...LITURGIA SŁOWA


Poniedziałek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR