2 sierpnia 2021 r. Imieniny obchodzą: Karina, Gustaw, Stefan

Pogoda: Siedlce

Numer 30
29-04 sierpnia 2021r.

menu

NEWS

W najnowszym wydaniu ECHA: o rekolekcjach, jakich jeszcze nie było, z okazji beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia. Polecamy lekturę!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Rozważanie do Ewangelii

18 lipca 2021 r.

Opowiedzieli Mu wszystko

Tydzień temu mszalna liturgia słowa przytoczyła fragment Ewangelii Marka, w którym Jezus po raz pierwszy posyła swoich uczniów z misją (por. Mk 6,7-13).

Dzisiaj ewangelista opowiada o powrocie uczniów: „Apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli Mu wszystko, co zdziałali i czego nauczali” (Mk 6,30). Ci, którzy od Jezusa wyszli, by w Jego mocy wypędzać złe duchy, wzywać do nawrócenia i uzdrawiać chorych, wracają pełni entuzjazmu, zdając Mu relację ze swej działalność. Warto tutaj zwrócić uwagę na dwie rzeczy. Po pierwsze, apostołowie wracają do Jezusa, to znaczy po okresie intensywnej misji ponownie doświadczają Jego obecności. Wszelkie działania ewangelizacyjne nie tylko mają swój początek w spotkaniu z Panem, w otwartości na Jego słowo i łaskę, ale również ku Niemu prowadzą. Dotyczy to zarówno adresatów apostolskiej działalności, jak i samych apostołów. Spotykanie Jezusa, udawanie się na miejsce pustynne, by w ciszy wsłuchiwać się w Jego słowo i sycić się Jego obecnością, jest gwarantem autentyczności podejmowanych dzieł, gdyż stanowi fundament wzrastania w wierze oraz pozwala konfrontować codzienność apostoła z Jego nauką. Po drugie, uczniowie opowiadają Panu wszystko. Możemy przypuszczać, że ich wędrowanie nie zawsze spotykało się z gościnnością i otwartością napotykanych ludzi. Zapewne, podobnie jak to było w przypadku samego Jezusa, oni także doświadczyli krytyki czy odrzucenia. Zarówno sukcesy, jak i trudności apostolatu stają się teraz tematem rozmowy z Mistrzem. Jednym z elementów duchowości chrześcijańskiej jest całkowite otwarcie serca przed Zbawicielem. W rozmowie z Nim nie ma miejsca na tematy tabu czy upiększanie rzeczywistości. Nie chodzi o to, by chwalić się swymi sukcesami, ale by mówić, jak jest. Bycie świadkiem Jezusa jest zadaniem wszystkich ochrzczonych. Oczywiście w zależności od życiowego powołania przyjmuje ono różne formy, jednakże w jakiś sposób stanowi misję każdego chrześcijanina. Modląc się dzisiejszym fragmentem Markowej Ewangelii, popatrzmy, jak to wygląda w naszym życiu. Spróbujmy odpowiedzieć na ważne pytania: czy, podobnie jak apostołowie, od Jezusa wychodzę i do Jezusa wracam? Czy rozmawiam z Nim nie tylko o moich radościach, ale i smutkach w głoszeniu Dobrej Nowiny?

ks. Rafał Pietruczuk

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Pielgrzymka Dziadków i Teściów


Starość jest etapem życia, ale może być nową drogą, czasem ponownych narodzin, szansą na pogłębienie przyjaźni z Panem Bogiem i okazją, by nauczyć wiary młode pokolenie - dzieci i wnuki. Do podjęcia tej misji zachęceni zostali uczestnicy II Diecezjalnej Pielgrzymki Dziadków i Teściów. [fot. Anna Kozak]

FOTOGALERIA

Muzycznie w Mordach


W niedzielę 25 lipca na rynku w centrum miasta Mordy mieszkańcy mieli okazję na żywo posłuchać koncertów w wykonaniu zespołów senioralnych z gminy. Przed publicznością wystąpili m.in.: zespół wokalny Złote Kłosy z Wyczółek, któremu akompaniował jak zwykle niezawodny Jerzy Kostecki, a śpiewem wspierała go żona Gala; Zaliwianki z Krzymosz z nowym akompaniatorem Andrzejem Kędziorą. Na scenie zagościł też zespół z najdłuższym stażem w gminie - Podlasianki. Wisienką na torcie był występ Zespołu Kameralnego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod kierunkiem Zofii Werle. Uwieńczeniem wieczoru był koncert Zespołu Maleńczuk Acustic Trio, który odbył się w ramach cyklu „Niedzielne popołudnia z…” organizowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach.

PATRONAT "ECHO"


41 Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę
W święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła ogłoszone zostały tegoroczne logo oraz plakat pielgrzymkowy. Pątnikom towarzyszyć będzie w tym roku hasło: „Z wiarą i męstwem” - nawiązujące do bohaterskiej postawy Męczenników Podlaskich, którzy z oddaniem bronili wiary katolickiej.
więcej »
Kozirynek 2021
Radzyński Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w II Radzyńskim Jarmarku Sztuki i Rękodzieła „Kozirynek 2021”. W sobotę 21 sierpnia ul. Ostrowiecka w Radzyniu Podlaskim zamieni się w deptak.
więcej »
Dożynki gminne
29 sierpnia na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Rykach odbędą się dożynki gminne.
więcej »
Święto miodu
W niedzielę 1 sierpnia w Kobylanach odbędzie się II Bialskopodlaskie Święto Miodu. Impreza ma na celu promowanie pszczelich produktów prosto z lokalnych pasiek.
więcej »
Dożynki Gminy Kłoczew
22 sierpnia na boisku w Starym Zadybiu odbędą się Dożynki Gminy Kłoczew.
więcej »
 

POLECAMY


W hołdzie Największej Miłości
Utwory zebrane na płycie „Zakochani w Maryi” niosą dużo pozytywnej energii, ale też sprzyjają modlitwie, a zawarte w nich duchowe przesłanie zapada głęboko w serce. Warto posłuchać.
więcej »
Instrukcja obsługi
Dziś, w czasach licznych prób i zamętu w Kościele, św. Alfons Maria de Liguori daje receptę na to, jak oczyścić serca z grzechu, podążać wiernie wąską ścieżką zbawienia i trwać w obecności Boga.
więcej »
 

SONDA

 

Czy wybierasz się na pielgrzymkę na Jasną Górę?

tak, kto raz spróbował - wraca na szlak

będzie to mój pierwszy raz

obawiam się, że zabraknie mi sił

nie wyobrażam sobie wakacji bez dwutygodniowych rekolekcji w drodze

w ubiegłym roku pielgrzymkowe plany pokrzyżowała pandemia; ciekawe, jak będzie w tym roku...LITURGIA SŁOWA


Poniedziałek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR