18 września 2021 r. Imieniny obchodzą: Irena, Stanisław, Józef

Pogoda: Siedlce

Numer 37
16-22 września 2021r.

menu

NEWS

W najnowszym numerze: beatyfikacja kard. Wyszyńskiego i matki Czackiej w relacjach przedstawicieli naszej diecezji.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Kultura

 
 

Owacje na stojąco i bisy

1 września 2021 r.

Zaśpiewały damy polskiej estrady


fot. T. Młynarczyk

Halina Frąckowiak, Stanisława Celińska czy Alicja Majewska - to gwiazdy 26 Ogólnopolskich Spotkań z Piosenką Autorską „Oranżeria”. W tym roku dobór artystów szczególnie przypadł publiczności do gustu, o czym świadczy fakt, że bilety na wszystkie koncerty rozeszły się błyskawicznie.

Impreza, która od 26 lat gości w kalendarzu wydarzeń kulturalnych miasta, co roku przyciąga wielbicieli piosenki autorskiej. Nie inaczej było i w tym roku. Tradycyjnie już organizatorzy, czyli Radzyński Ośrodek Kultury, zaprosili do udziału w festiwalu znakomitych artystów. Impreza rozpoczęła się w piątek 27 sierpnia. Ze sceny Rok powitał gości jego dyrektor Robert Mazurek. - Tegoroczna edycja będzie obfitowała w największe gwiazdy. Wszystkie bilety na koncerty organizowane w ramach „Oranżerii” zostały wykupione w ciągu dwóch tygodni od momentu uruchomienia ich sprzedaży.

Cieszy nas ten fakt, bo dowodzi, że nasza oferta po raz kolejny spotkała się z ogromnym zainteresowaniem - powiedział, zapowiadając, iż OSzPA zmieniają swoją formułę. - Każda edycja będzie miała swój motyw przewodni. Powiązany będzie z nim dobór gwiazd występujących na radzyńskiej scenie. Jak nietrudno się domyślić, w tym roku jest to kobieta. Ponadto odbywający się jeszcze niedawno konkurs zostaje zastąpiony „Anielskim koncertem”, którego celem jest prezentacja artystów o rozpoznanym już wysokim poziomie artystycznym, którzy jeszcze nie dali się poznać szerszej publiczności. Jestem przekonany, że nowa formuła, która w pełni odpowiada na współczesne realia, przypadnie do gustu - dodał R. Mazurek. Następnie przekazał mikrofon staroście powiatu radzyńskiego Szczepanowi Niebrzegowskiemu i burmistrzowi miasta Jerzemu Rębkowi, którzy otworzyli 26 edycję „Oranżerii”.

Jako pierwsza wystąpiła Halina Frąckowiak, która w wypełnionej po brzegi sali zaśpiewała m.in. swoje największe przeboje: „Bądź gotowy dziś do drogi”, „Papierowy księżyc”, „Tin Pan Alley”, „Anna już tu nie mieszka”, „Napisz, proszę”. Koncert zakończył się owacjami na stojąco oraz bisem artystki.

 

Anielskie koncertowanie

W sobotnie popołudnie 28 września w sali widowiskowo-kinowej ROK rozpoczął się „Anielski Koncert”. Na wzór Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu wyboru wykonawców dokonała rada programowa pod przewodnictwem Jana Kondraka. Na radzyńskiej scenie wystąpili: Adam Szabat, Dawid Gębala, zespół Nic Wielkiego (Olga Szaltis, Magdalena Woźniak, Paweł Jędrzejewski, Daniel Moński oraz Hipolit Woźniak), Magdalena Kuras i zespół Backstage (Michał Andrzejewski, Michał Bednarz, Jakub Kowalewski, Mateusz Kulczyński). A. Szabat za połączenie wschodniego-kresowego liryzmu z amerykańską melodyką otrzymał nagrodę burmistrza miasta. D. Gębala - nagrodę starosty za pogłębienie przekazu filozoficznego pieśni w atrakcyjnej oprawie muzycznej. Natomiast nagroda dyrektora ROK przypadła zespołowi Backstage. Z kolei grupa Nic Wielkiego została uhonorowana nagrodą publiczności, czyli Aniołem Łagodności im. Agaty Budzyńskiej.

 

Oczarowała publiczność

Z kolei w sobotni wieczór w swój aktorsko-muzyczny świat zabrała publiczność Stanisława Celińska z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszki. Artystka zaśpiewała piosenki ze swojej płyty pt. „Jesienna”. Nie zabrakło zarówno utworów spokojnych, melancholijnych, jak i szybszych, żywiołowych, przy których aż nogi same rwały się do tańca. Aktorka wykonała również piosenkę pt. „Niech minie złość”, nazywana hymnem przeciw nienawiści. S. Celińska oczarowała zebranych, czego dowodem były owacje na stojąco i trzykrotny bis.

 

Przeboje, które się nie starzeją

W niedzielę, za zakończenie 26 OSZPA, zaśpiewała Alicja Majewska. Towarzyszył jej Włodzimierz Korcz i kwartet smyczkowy Warsaw String. Podczas koncertu zatytułowanego „Żyć się chce” publiczność usłyszała piosenki z najnowszej płyty, a także największe przeboje: „Jeszcze się tam żagiel bieli”, „Być kobietą” i „Odkryjemy miłość nieznaną”, które nuciła razem z artystką. Śpiewali zarówno starsi, jak i młodsi, co pokazuje, że przeboje A. Majewskiej się nie starzeją.

Ponadto W. Korcz wykonał utwór „Jaka róża, taki cierń”, a Warsaw String Quartet zagrał piosenkę - klasyk z serialu „07 zgłoś się”. Koncert przeplatany był anegdotami artystów, którzy występują razem już od 46 lat. Oczywiście, na koniec nie zabrakło bisów i owacji na stojąco.

MD

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Rolnicza wystawa


Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym, połączone z Dniami Siedlec, za nami! Jedną z większych imprez wystawienniczych w regionie można było odwiedzać przez dwa dni - 11 i 12 września. [fot. IZU]

FOTOGALERIA

Diecezjalne dziękczynienie


W Święto Narodzenia NMP 8 września w sanktuarium Matki Bożej Patronki Żołnierzy Września w Woli Gułowskiej odbyły się uroczystości odpustowe połączone z dożynkami diecezjalnymi. [fot. Agnieszka Bieniek]

PATRONAT "ECHO"


Olimpiada wiedzy o św. Maksymilianie
W roku szkolnym 2021/2022 już po raz 16 ruszą zapisy do Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie. Organizatorzy już teraz zapraszają do udziału uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
więcej »
XI Pielgrzymka Mężczyzn do Pratulina
Wydział duszpasterstwa rodzin przygotował już program kolejnej Pielgrzymki Mężczyzn do Pratulina, która odbędzie się w niedzielę 3 października. W tym roku będzie miała ona wyjątkowy charakter ze względu na 25-lecie beatyfikacji Męczenników Podlaskich i będzie połączona ze ślubowaniem członków Bractwa „Strażnicy Kościoła”.
więcej »
Hosanna Festival
W dniach 17-19 września w Siedlcach odbędzie się XXVIII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej „Hosanna Festival”.
więcej »
V Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej
Wykład, debaty eksperckie, bloki warsztatów - to wszystko czeka na uczestników V Festiwalu Katolickiej Nauki Społecznej organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, który odbędzie się 24 i 25 września w Warszawie.
więcej »
II Kongres Kultury Diecezji Siedleckiej
21 września w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Siedleckiej im. Jana Pawła II w Nowym Opolu odbędzie się II Kongres Kultury Diecezji Siedleckiej.
więcej »
W trosce o wychowanie
„Profilaktyka uzależnień - dobre wychowanie” to hasło tegorocznej edycji XXX Siedleckiego Forum Nauczycieli, Rodziców i Wychowawców, które odbędzie się 18 września.
więcej »
Konkurs poetycki dla młodzieży
​Opowiedzmy strofami o życiu oblackiego męczennika! Ruszyła druga edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. sługi Bożego o. Ludwika Wrodarczyka OMI.
więcej »
...bo Niepodległa jest dla wszystkich
19 września na terenie Dzieła Międzyfortowego Kobylany I nastąpi otwarcie wystawy „Historia 34 Pułku Piechoty”.
więcej »
 

POLECAMY


Autorytet i wsparcie
Beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia stanowi doskonała okazję do poznania jego osoby.
więcej »
Fatima
Film „Fatima” - inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca opowieść o objawieniach fatimskich, które dały siłę milionom chrześcijan - najbardziej przekonująca adaptacja objawień w kinach już od 1 października!
więcej »
 

SONDA

 

Czy istnieje recepta na wychowanie?

najważniejsza jest miłość do dziecka i mądrość w jej okazywaniu

liczy się konsekwencja i spójne spojrzenie rodziców

trzeba dbać o emocjonalną więź z dzieckiem, jakość wspólnie spędzanego czasu

lepiej polegać na intuicji

nie ma recepty na sukces wychowawczyLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR