18 stycznia 2022 r. Imieniny obchodzą: Piotr, Małgorzata

Pogoda: Siedlce

Numer 2
13-19 stycznia 2022r.

menu

NEWS

Zachęcamy do lektury najnowszego wydania ECHA! W numerze m.in. fotorelacja z Orszaków Trzech Króli, jakie przeszły ulicami naszych miast i wsi.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Gm. Łuków

5 stycznia 2022 r.

Jedna Gręzówka?

Gręzówka, Nowa Gręzówka i Gręzówka-Kolonia to trzy odrębne administracyjnie miejscowości leżące w tym samym sołectwie. Taki podział prowadzi do sporego zamieszania.

W poszczególnych miejscowościach wciąż powstają nowe posesje i ulice, co stwarza m.in. służbom ratunkowym czy kurierom problem ze zlokalizowaniem konkretnych adresów. Aby zlikwidować te niedogodności i uporządkować kwestie numeracji domów, mieszkańcy wystąpili z inicjatywą połączenia trzech miejscowości w jedną o nazwie Gręzówka. Do wniosku przychyliła się rada gminy, która przyjęła uchwałę o konsultacjach społecznych. Odbywają się one za pomocą dostępnej na stronie internetowej urzędu gminy ankiety. Można ją również wypełnić osobiście w pokoju nr 36 urzędu gminy lub u sołtysa Gręzówki. Dokument należy złożyć w sekretariacie bądź u sołtysa czy wysłać pocztą tradycyjną na adres: Urząd Gminy, ul. Świderska 12, 21-400 Łuków. Ewentualnie skan dokumentu można przesłać mailem na adres: sekretariat@lukow.ug.gov.pl. Po zakończeniu konsultacji gmina przygotuje wniosek w sprawie połączenia miejscowości, który za pośrednictwem wojewody lubelskiego trafi do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Jeśli cała procedura zakończy się pozytywnie, zmiany mogłyby wejść w życie najwcześniej 1 stycznia 2023 r. Konsultacje społeczne potrwają do końca stycznia. 

MLS

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Dzień był wesoły


Tegoroczne hasło Orszaku Trzech Króli „Dzień dziś wesoły!” miało pokazać, jak ważne dla każdego człowieka powinno być dobre, głębokie przeżywanie świąt i uroczystości. Mieszkańcy naszego regionu - idąc w orszaku czy gromadząc się na wspólnym kolędowaniu - wzięli sobie te słowa do serca i spędzili wspólnie radosne popołudnie.

PATRONAT "ECHO"


Diecezjalny Konkurs Wiedzy i Konkurs Plastyczny o bł. kard. S. Wyszyńskim
Wydział Nauczania Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Siedleckiej organizuje konkurs wiedzy i konkurs plastyczny dla szkół podstawowych noszących imię Prymasa Tysiąclecia.
więcej »
Kolędowanie w Zbuczynie
19 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Zbuczynie odbędzie się XIII Powiatowy Przegląd Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych. Finał konkursu planowany jest na 26 stycznia.
więcej »
 

POLECAMY


Unikatowe dzieło
800 stron pasjonującej lektury, duży, albumowy format, znakomita jakość wydania czynią z „Historii Kościoła katolickiego w Polsce” pożądane uzupełnienie domowej biblioteczki, jak też potencjalnie świetny upominek dla pasjonatów przeszłości.
więcej »
Ojcowska miłość Najwyższego
Jakie miejsce w naszej wierze zajmuje Bóg Ojciec? Jaki obraz naszego Stwórcy nosimy w swoim sercu? Jak często zwracamy się do Boga?
więcej »
 

SONDA

 

Za co kochamy babcie i dziadków?

za ich bezgraniczną i bezinteresowną miłość;

za czas poświęcany wnukom;

za to, że zawsze można na nich liczyć;

za ich mądrość i doświadczenie;

za to, że są...LITURGIA SŁOWA


Wtorek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR