18 stycznia 2022 r. Imieniny obchodzą: Piotr, Małgorzata

Pogoda: Siedlce

Numer 2
13-19 stycznia 2022r.

menu

NEWS

Zachęcamy do lektury najnowszego wydania ECHA! W numerze m.in. fotorelacja z Orszaków Trzech Króli, jakie przeszły ulicami naszych miast i wsi.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Z myślą o młodzieży

6 stycznia 2022 r.

Piesi poczują się bezpieczniej

Powiat rycki inwestuje w poprawę bezpieczeństwa pieszych użytkowników dróg. Szerokie chodniki i oznakowane przejścia pojawią się już za pół roku.

Do samorządu trafiły w ostatnim czasie kolejne środki zewnętrzne. Łącznie prawie 320 tys. zł przekazał Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg. Przy udziale środków własnych starostwo planuje przeprowadzić modernizację trzech przejść dla pieszych w trzech gminach na terenie powiatu. Poprawy bezpieczeństwa doczekają się mieszkańcy Swat (gmina Ryki), Nowodworu (gm. Nowodwór) i Sobieszyna (gm. Ułęż). Wybór padł na najbardziej newralgiczne miejsca w tych miejscowościach, uczęszczane szczególnie przez dzieci i młodzież. - W Nowodworze i Sobieszynie są to przejścia w obrębie szkoły. Natomiast w Swatach to skrzyżowanie z drogą, która prowadzi do szkoły - zaznacza Marcin Kostyra, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Rykach.

Najbardziej kosztowna inwestycja zapowiada się na terenie miejscowości Swaty. Za nieco ponad 246 tys. zł powiat zamierza zmodernizować nie tylko przejście dla pieszych, ale też chodnik o szerokości 2,30 m i długości ponad 600 m położony przy drodze powiatowej. Oprócz tego zostaną wykonane pobocza na odcinku 180 m.

Drugą pod względem wysokości kosztów inwestycją będzie ta w Nowodworze. Dzięki rządowej dotacji i środkom własnym powiatu (razem ponad 131 tys. zł), starostwo planuje przebudować przejście dla pieszych oraz chodnik. W tym przypadku chodnik będzie liczył długość nieco ponad 180 m.

Więcej w bieżącym wydaniu ECHA.

Tomasz Kępka

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Dzień był wesoły


Tegoroczne hasło Orszaku Trzech Króli „Dzień dziś wesoły!” miało pokazać, jak ważne dla każdego człowieka powinno być dobre, głębokie przeżywanie świąt i uroczystości. Mieszkańcy naszego regionu - idąc w orszaku czy gromadząc się na wspólnym kolędowaniu - wzięli sobie te słowa do serca i spędzili wspólnie radosne popołudnie.

PATRONAT "ECHO"


Diecezjalny Konkurs Wiedzy i Konkurs Plastyczny o bł. kard. S. Wyszyńskim
Wydział Nauczania Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Siedleckiej organizuje konkurs wiedzy i konkurs plastyczny dla szkół podstawowych noszących imię Prymasa Tysiąclecia.
więcej »
Kolędowanie w Zbuczynie
19 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Zbuczynie odbędzie się XIII Powiatowy Przegląd Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych. Finał konkursu planowany jest na 26 stycznia.
więcej »
 

POLECAMY


Unikatowe dzieło
800 stron pasjonującej lektury, duży, albumowy format, znakomita jakość wydania czynią z „Historii Kościoła katolickiego w Polsce” pożądane uzupełnienie domowej biblioteczki, jak też potencjalnie świetny upominek dla pasjonatów przeszłości.
więcej »
Ojcowska miłość Najwyższego
Jakie miejsce w naszej wierze zajmuje Bóg Ojciec? Jaki obraz naszego Stwórcy nosimy w swoim sercu? Jak często zwracamy się do Boga?
więcej »
 

SONDA

 

Za co kochamy babcie i dziadków?

za ich bezgraniczną i bezinteresowną miłość;

za czas poświęcany wnukom;

za to, że zawsze można na nich liczyć;

za ich mądrość i doświadczenie;

za to, że są...LITURGIA SŁOWA


Wtorek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR