18 stycznia 2022 r. Imieniny obchodzą: Piotr, Małgorzata

Pogoda: Siedlce

Numer 2
13-19 stycznia 2022r.

menu

NEWS

Zachęcamy do lektury najnowszego wydania ECHA! W numerze m.in. fotorelacja z Orszaków Trzech Króli, jakie przeszły ulicami naszych miast i wsi.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Medale Pro Masovia

13 stycznia 2022 r.

Docenieni za działalność

Marszałek Adam Struzik nadał gminie Siedlce medal pamiątkowy „Pro Masovia”. Odznaczenie dostał również wójt Henryk Brodowski. Uhonorowano nim również Gminny Ośrodek Kultury z siedzibą w Chodowie.

Medale oraz pamiątkowe dyplomy wręczyła Magdalena Sałata, dyrektor delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Siedlcach, podczas grudniowej sesji.

- Wyróżnienie to zostało przyznane za całokształt działalności oraz wkład gospodarczy, kulturalny i społeczny wniesiony w rozwój województwa mazowieckiego - tłumaczyła M. Sałata. - Marszałek A. Struzik zdecydował się uhonorować zarówno gminę, wójta, jak i GOK za codzienną pracę i działalność. Samorząd doskonale radzi sobie bowiem pod kątem rozwoju, pozyskiwania środków zewnętrznych. Jednak by skutecznie to robić, a jednocześnie dbać o dobrą pracę gminy na co dzień, potrzebny jest dobry przywódca. Wójt H. Brodowski jak najbardziej spełnia się w tej roli. Z kolei GOK nie zna pojęcia „granica” i „gmina”, bo na wszelkiego rodzaju wydarzenia przez niego organizowane zjeżdża społeczność z miasta, gmin ościennych, całego powiatu, a nawet województwa. Rolę krzewienia kultury, jaką przypisuje się gminnym ośrodkom kultury, GOK w Chodowie realizuje wręcz nadprogramowo - dodała, podkreślając, że oferta ośrodka jest zawsze bardzo ciekawa i bogata.

- Dzisiejszy obraz gminy to dorobek kilku kadencji, a nie jednodniowy sukces. Jesteśmy gminą bogatą w zdolnych i wartościowych mieszkańców. To procentuje - zauważył przewodniczący Andrzej Rymuza, odbierając wyróżnienie dla gminy. - Możemy się pochwalić dobrze pisanymi wnioskami o dofinansowania, stąd sporo funduszy udaje się pozyskiwać. Współpraca z urzędem marszałkowskim i sejmikiem na wielu polach przynosi nam duże owoce. To wszystko sprawia, że na arenie województwa jesteśmy zauważalni. Dziękujemy za dostrzeżenie i wyróżnienie naszych działań - podkreślił H. Brodowski.

IZU

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Dzień był wesoły


Tegoroczne hasło Orszaku Trzech Króli „Dzień dziś wesoły!” miało pokazać, jak ważne dla każdego człowieka powinno być dobre, głębokie przeżywanie świąt i uroczystości. Mieszkańcy naszego regionu - idąc w orszaku czy gromadząc się na wspólnym kolędowaniu - wzięli sobie te słowa do serca i spędzili wspólnie radosne popołudnie.

PATRONAT "ECHO"


Diecezjalny Konkurs Wiedzy i Konkurs Plastyczny o bł. kard. S. Wyszyńskim
Wydział Nauczania Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Siedleckiej organizuje konkurs wiedzy i konkurs plastyczny dla szkół podstawowych noszących imię Prymasa Tysiąclecia.
więcej »
Kolędowanie w Zbuczynie
19 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Zbuczynie odbędzie się XIII Powiatowy Przegląd Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych. Finał konkursu planowany jest na 26 stycznia.
więcej »
 

POLECAMY


Unikatowe dzieło
800 stron pasjonującej lektury, duży, albumowy format, znakomita jakość wydania czynią z „Historii Kościoła katolickiego w Polsce” pożądane uzupełnienie domowej biblioteczki, jak też potencjalnie świetny upominek dla pasjonatów przeszłości.
więcej »
Ojcowska miłość Najwyższego
Jakie miejsce w naszej wierze zajmuje Bóg Ojciec? Jaki obraz naszego Stwórcy nosimy w swoim sercu? Jak często zwracamy się do Boga?
więcej »
 

SONDA

 

Za co kochamy babcie i dziadków?

za ich bezgraniczną i bezinteresowną miłość;

za czas poświęcany wnukom;

za to, że zawsze można na nich liczyć;

za ich mądrość i doświadczenie;

za to, że są...LITURGIA SŁOWA


Wtorek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR