19 stycznia 2022 r. Imieniny obchodzą: Marta, Henryk, Mariusz

Pogoda: Siedlce

Numer 2
13-19 stycznia 2022r.

menu

NEWS

Zachęcamy do lektury najnowszego wydania ECHA! W numerze m.in. fotorelacja z Orszaków Trzech Króli, jakie przeszły ulicami naszych miast i wsi.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Będzie nowa siedziba

14 stycznia 2022 r.

Czas na zmiany

Międzyrzeccy radni zdecydowali o budowie nowego urzędu gminy. Zdaniem samorządowców obecna siedziba nie spełnia norm przewidzianych dla takich instytucji.

Od lat budynek usytuowany jest w centrum miasta u zbiegu ulic Warszawskiej i Lubelskiej. Brakuje tam jednak miejsc parkingowych, a w samym obiekcie - funkcjonalności w obsłudze klientów. Dlatego radni podjęli decyzję o zmianie lokalizacji i budowie nowego urzędu. Powstanie on przy ul. Balladyny w sąsiedztwie nowoczesnej siedziby Nadleśnictwa Międzyrzec.

Gmina zakupi od miasta działkę o powierzchni 70 arów. Podczas ostatniej sesji wyrażono zgodę na sprzedaż nieruchomości z 70% bonifikatą. Na pokrycie kosztów budowy samorząd będzie ubiegał się o pozyskanie funduszy zewnętrznych. - Podjęliśmy uchwałę intencyjną. Szacowana wartość tej działki to ok. 500 tys. zł. Po bonifikacie będzie to mniej więcej 170 tys. zł. Rzeczywistą wartość działki wyceni rzeczoznawca i wtedy będziemy mogli mówić o konkretnych kwotach - mówi przewodniczący rady miasta Międzyrzec Podlaski Robert Matejek.

MF

Zdaniem wójta międzyrzeckiej gminy Krzysztofa Adamowicza decyzja związaną ze zmianą lokalizacji obecnego urzędu i budową nowego jest podyktowana tym, że budynek nie spełnia norm przewidzianych dla takich instytucji. - Brakuje funkcjonalności w obsłudze petentów oraz miejsc parkingowych. Nasza gmina prężnie się rozwija i potrzebuje miejsca, które na miarę XXI w - podkreśla.

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Dzień był wesoły


Tegoroczne hasło Orszaku Trzech Króli „Dzień dziś wesoły!” miało pokazać, jak ważne dla każdego człowieka powinno być dobre, głębokie przeżywanie świąt i uroczystości. Mieszkańcy naszego regionu - idąc w orszaku czy gromadząc się na wspólnym kolędowaniu - wzięli sobie te słowa do serca i spędzili wspólnie radosne popołudnie.

PATRONAT "ECHO"


Diecezjalny Konkurs Wiedzy i Konkurs Plastyczny o bł. kard. S. Wyszyńskim
Wydział Nauczania Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Siedleckiej organizuje konkurs wiedzy i konkurs plastyczny dla szkół podstawowych noszących imię Prymasa Tysiąclecia.
więcej »
Kolędowanie w Zbuczynie
19 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Zbuczynie odbędzie się XIII Powiatowy Przegląd Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych. Finał konkursu planowany jest na 26 stycznia.
więcej »
 

POLECAMY


Unikatowe dzieło
800 stron pasjonującej lektury, duży, albumowy format, znakomita jakość wydania czynią z „Historii Kościoła katolickiego w Polsce” pożądane uzupełnienie domowej biblioteczki, jak też potencjalnie świetny upominek dla pasjonatów przeszłości.
więcej »
Ojcowska miłość Najwyższego
Jakie miejsce w naszej wierze zajmuje Bóg Ojciec? Jaki obraz naszego Stwórcy nosimy w swoim sercu? Jak często zwracamy się do Boga?
więcej »
 

SONDA

 

Za co kochamy babcie i dziadków?

za ich bezgraniczną i bezinteresowną miłość;

za czas poświęcany wnukom;

za to, że zawsze można na nich liczyć;

za ich mądrość i doświadczenie;

za to, że są...LITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR