20 maja 2022 r. Imieniny obchodzą: Aleksander, Bernardyn, Bazyli

Pogoda: Siedlce

Numer 20
19-25 maja 2022r.

menu

NEWS

W najnowszym numerze ECHA m.in.: czy przeciętny Polak powinien się martwić, że zostanie odcięty od gazu? * Bycie matką chrześcijanką to specjalne powołanie od Pana Boga. Jak je wypełnić? * Czy powtórzy się historia z 39 r., gdy Polska została oszukana przez swoich sojuszników?

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Radzyń Podl.

2 maja 2022 r.

Tańsze parkowanie

Na sesji rady miasta Radzyń Podlaski podjęto decyzję o obniżeniu stawki opłat za postój w płatnych strefach parkowania. Jest to podyktowane gwałtownym załamaniem koniunktury gospodarczej.

- Drastyczny wzrost cen spowodowany sytuacją międzynarodową nakazuje nam podjęcie działań chroniących mieszkańców Radzynia przed skutkami tego kryzysu - wyjaśniał burmistrz Jerzy Rębek. Z kolei radny Mariusz Szczygieł proponował, by pójść o krok dalej i umożliwić parkowanie przez pierwsze pół godziny za darmo. Radni jednak tej poprawki nie poparli. Ostatecznie postanowiono, że za pierwsze pół godziny postoju trzeba będzie zapłacić 1 zł (wcześniej 2 zł), a za pierwszą godzinę 2 zł (wcześniej 3 zł). Druga godzina parkowania zamiast dotychczasowych 3,6 zł będzie kosztowała 2,2 zł, a trzecia 2,4 zł, a nie 4,2 zł. Każda następna godzina to koszt w wysokości 3 zł. Strefa płatnego parkowania obejmuje odcinek ul. Ostrowieckiej (od skrzyżowania z ul. Warszawską do placu Potockiego), parking na ul. Dąbrowskiego (po prawej stronie, sąsiadujący z targowiskiem miejskim) oraz ul. Warszawskiej (przed dzwonnicą). Za postój w tych miejscach opłaty pobierane są od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 16.00. Za niedopełnienie tego obowiązku, w tym za uiszczenie opłaty w zaniżonej wysokości lub przekroczenie opłaconego czasu parkowania, pobierana jest opłata dodatkowa w wysokości 100 zł.

MLS

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Z modlitwą o pokój


14 maja w Loretto koło Wyszkowa zgromadzili się uczestnicy XIII Pielgrzymki czytelników „Różańca” i członków Rodziny Loretańskiej. W modlitewnym spotkaniu udział wzięło ok. 1,5 tys. wiernych. [fot. Robert Sobkowicz]

PATRONAT "ECHO"


VII Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet
Już 29 maja w sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej spotkają się uczestniczki dorocznej Diecezjalnej Pielgrzymki Kobiet organizowanej przez duszpasterstwo rodzin diecezji siedleckiej.
więcej »
Marsz dla Życia i Rodziny
W niedzielę 5 czerwca Mszą św. sprawowaną o 16.00 pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy w siedleckiej katedrze rozpocznie się Marsz dla Życia i Rodziny.
więcej »
Jerycho Młodych
„CarloStrada” - to hasło tegorocznego Jerycha Młodych. Spotkanie poświęcane tematowi: „Eucharystia - moja droga do nieba” odbędzie się w weekend 17-18 czerwca w Woli Gułowskiej.
więcej »
 

POLECAMY


Inspiracje do Różańca
Na czym polega sztuka modlitwy różańcowej? „Na uczeniu się Chrystusa pośród doświadczeń życia” - wyjaśnia we wstępie do rozważań „Cały Twój” Tomasz Grabowski OP.
więcej »
Maryja wprowadzająca pokój
Czego Maryja chce dla swoich dzieci? Jaka jest treść Jej współczesnych objawień? I czy zapowiadany przez Nią koniec czasu właśnie nadchodzi?
więcej »
 

SONDA

 

Miesiąc z Maryją

uczestniczę w nabożeństwach majowych

kojarzy się mi z wiosną i polnymi kapliczkami

odmawiam Litanię loretańską

nabożeństwo do Maryi nie powinno ograniczać się do jednego miesiąca

maj to miesiąc jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR