20 maja 2022 r. Imieniny obchodzą: Aleksander, Bernardyn, Bazyli

Pogoda: Siedlce

Numer 20
19-25 maja 2022r.

menu

NEWS

W najnowszym numerze ECHA m.in.: czy przeciętny Polak powinien się martwić, że zostanie odcięty od gazu? * Bycie matką chrześcijanką to specjalne powołanie od Pana Boga. Jak je wypełnić? * Czy powtórzy się historia z 39 r., gdy Polska została oszukana przez swoich sojuszników?

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Wolontariusze z USA

6 maja 2022 r.

Pomoc zza oceanu

Grupa przyjaciół z wyspy Nantucket ze stanu Massachusetts w USA założyła fundację i zbiórkę na zakup najpotrzebniejszych rzeczy celem wsparcia ukraińskich rodzin uciekających przed wojną.

Przedstawiciele fundacja pomocy Nantucket Cares przybyła do Międzyrzeca Podlaskiego, aby wesprzeć ukraińskie rodziny. 

Nantucket jest wyspą turystyczną, która swoją wielkością i zaludnieniem przypomina Międzyrzec Podlaski. Od siedmiu lat mieszka tam międzyrzeczanka Katarzyna Chmielewska-Rodriguez. To właśnie ona wpadła na pomysł, by razem z innymi wolontariuszami przyjechać do rodzinnego miasta.

- W Stanach Zjednoczonych znalazłam się po raz pierwszy 16 lat temu, odwiedzając siostrę. Życie potoczyło się tak, że mieszkam tam na stałe, a pięć lat temu wyszłam za mąż - mówi K. Chmielewska-Rodriguez. - Gdy świat obiegła informacja o wojnie na Ukrainie, ja i moi przyjaciele nie chcieliśmy być tylko biernymi obserwatorami. Decyzję podjęliśmy praktycznie z dnia na dzień. Rzuciliśmy swoje prace i obowiązki, aby ruszyć z pomocą uchodźcom z Ukrainy. Dla mnie oraz mojego męża przyjazd do Polski to też okazja do spotkania z rodziną - dodaje.

Więcej w bieżącym wydaniu ECHA. 

Magdalena Frydrychowska

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Z modlitwą o pokój


14 maja w Loretto koło Wyszkowa zgromadzili się uczestnicy XIII Pielgrzymki czytelników „Różańca” i członków Rodziny Loretańskiej. W modlitewnym spotkaniu udział wzięło ok. 1,5 tys. wiernych. [fot. Robert Sobkowicz]

PATRONAT "ECHO"


VII Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet
Już 29 maja w sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej spotkają się uczestniczki dorocznej Diecezjalnej Pielgrzymki Kobiet organizowanej przez duszpasterstwo rodzin diecezji siedleckiej.
więcej »
Marsz dla Życia i Rodziny
W niedzielę 5 czerwca Mszą św. sprawowaną o 16.00 pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy w siedleckiej katedrze rozpocznie się Marsz dla Życia i Rodziny.
więcej »
Jerycho Młodych
„CarloStrada” - to hasło tegorocznego Jerycha Młodych. Spotkanie poświęcane tematowi: „Eucharystia - moja droga do nieba” odbędzie się w weekend 17-18 czerwca w Woli Gułowskiej.
więcej »
 

POLECAMY


Inspiracje do Różańca
Na czym polega sztuka modlitwy różańcowej? „Na uczeniu się Chrystusa pośród doświadczeń życia” - wyjaśnia we wstępie do rozważań „Cały Twój” Tomasz Grabowski OP.
więcej »
Maryja wprowadzająca pokój
Czego Maryja chce dla swoich dzieci? Jaka jest treść Jej współczesnych objawień? I czy zapowiadany przez Nią koniec czasu właśnie nadchodzi?
więcej »
 

SONDA

 

Miesiąc z Maryją

uczestniczę w nabożeństwach majowych

kojarzy się mi z wiosną i polnymi kapliczkami

odmawiam Litanię loretańską

nabożeństwo do Maryi nie powinno ograniczać się do jednego miesiąca

maj to miesiąc jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR