20 maja 2022 r. Imieniny obchodzą: Aleksander, Bernardyn, Bazyli

Pogoda: Siedlce

Numer 20
19-25 maja 2022r.

menu

NEWS

W najnowszym numerze ECHA m.in.: czy przeciętny Polak powinien się martwić, że zostanie odcięty od gazu? * Bycie matką chrześcijanką to specjalne powołanie od Pana Boga. Jak je wypełnić? * Czy powtórzy się historia z 39 r., gdy Polska została oszukana przez swoich sojuszników?

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Rozmowy o szpitalu

7 maja 2022 r.

Modelowa współpraca

Takich konsultacji nie było w powiecie ryckim od lat. Po długiej przerwie zostały wznowione wspólne spotkania kierowników oddziałów ryckiego szpitala z szefami jednostek pierwszego kontaktu.

Władze powiatu i szpitala w Rykach od początku reaktywacji lecznicy postawiły sobie za cel stały jej rozwój. Kupowany jest nowy sprzęt, prowadzone są inwestycje, a placówka stawia na jak najlepszą opiekę medyczną i dostęp do lekarzy. Aby rozszerzyć jeszcze bardziej ten ostatni aspekt, prezes szpitala Piotr Kiening postanowił wznowić cykliczne konsultacje z lekarzami podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) i ambulatoryjnej opieki szpitalnej. W pierwszym wzięli udział przedstawiciele ośmiu jednostek z terenu powiatu.

Spotkanie toczyło się wokół tematu współpracy pomiędzy szpitalem a POZ. - Chciałbym, aby była to platforma wymiany i poszukiwania odpowiedzi, co my jako szpital moglibyśmy jeszcze zrobić dla pacjentów i przychodni, aby usprawnić współpracę. Chcemy, by była ona modelowa, aby lekarz wiedział, w jaki sposób ma kontaktować się ze szpitalem i jak pokierować pacjentem, by zapewnić mu pełną diagnostykę, leczenie w zakresie podstawowym, a w razie konieczności specjalistyczne - wyjaśniał prezes szpitala w Rykach P. Kienig, dzieląc się informacjami o obecnym zakresie usług świadczonych przez szpital. Przypomniał o funkcjonujących niemal od początku pracowniach: rentgenowskiej, endoskopii, tomografii komputerowej. - Ostatnio dzięki wsparciu gminy Stężyca otrzymaliśmy sprzęt do polisomnografii. A Spółdzielnia Mleczarska ufundowała nam sondę przezprzełykową do echa serca, co też jest bardzo cennym i pomocnym urządzeniem - tłumaczy.

Więcej w bieżącym wydaniu ECHA. 

Tomasz Kępka

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Z modlitwą o pokój


14 maja w Loretto koło Wyszkowa zgromadzili się uczestnicy XIII Pielgrzymki czytelników „Różańca” i członków Rodziny Loretańskiej. W modlitewnym spotkaniu udział wzięło ok. 1,5 tys. wiernych. [fot. Robert Sobkowicz]

PATRONAT "ECHO"


VII Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet
Już 29 maja w sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej spotkają się uczestniczki dorocznej Diecezjalnej Pielgrzymki Kobiet organizowanej przez duszpasterstwo rodzin diecezji siedleckiej.
więcej »
Marsz dla Życia i Rodziny
W niedzielę 5 czerwca Mszą św. sprawowaną o 16.00 pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy w siedleckiej katedrze rozpocznie się Marsz dla Życia i Rodziny.
więcej »
Jerycho Młodych
„CarloStrada” - to hasło tegorocznego Jerycha Młodych. Spotkanie poświęcane tematowi: „Eucharystia - moja droga do nieba” odbędzie się w weekend 17-18 czerwca w Woli Gułowskiej.
więcej »
 

POLECAMY


Inspiracje do Różańca
Na czym polega sztuka modlitwy różańcowej? „Na uczeniu się Chrystusa pośród doświadczeń życia” - wyjaśnia we wstępie do rozważań „Cały Twój” Tomasz Grabowski OP.
więcej »
Maryja wprowadzająca pokój
Czego Maryja chce dla swoich dzieci? Jaka jest treść Jej współczesnych objawień? I czy zapowiadany przez Nią koniec czasu właśnie nadchodzi?
więcej »
 

SONDA

 

Miesiąc z Maryją

uczestniczę w nabożeństwach majowych

kojarzy się mi z wiosną i polnymi kapliczkami

odmawiam Litanię loretańską

nabożeństwo do Maryi nie powinno ograniczać się do jednego miesiąca

maj to miesiąc jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR