20 maja 2022 r. Imieniny obchodzą: Aleksander, Bernardyn, Bazyli

Pogoda: Siedlce

Numer 20
19-25 maja 2022r.

menu

NEWS

W najnowszym numerze ECHA m.in.: czy przeciętny Polak powinien się martwić, że zostanie odcięty od gazu? * Bycie matką chrześcijanką to specjalne powołanie od Pana Boga. Jak je wypełnić? * Czy powtórzy się historia z 39 r., gdy Polska została oszukana przez swoich sojuszników?

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

IV Dzień Sołtysa

8 maja 2022 r.

W podziękowaniu za codzienną pracę

Blisko 200 sołtysek i sołtysów oraz samorządowców uczestniczyło w spotkaniu zorganizowanym w Miętnem przez starostę garwolińskiego Mirosława Walickiego.

Praca sołtysa powszechnie uważana jest za służbę. Wymaga dużego wyrzeczenia, poświęcenia i cierpliwości. Sołtys stoi na czele sołectwa i jest przedstawicielem lokalnej społeczności. Działa na pierwszej linii kontaktu z mieszkańcami i zna ich problemy jak mało kto.

W poniedziałek 25 kwietnia starosta garwoliński M. Walicki zaprosił sołtysów wsi powiatu garwolińskiego na spotkanie, by podziękować im za pracę, bo nie szczędzą czasu i sił, by służyć lokalnym społecznościom.

Spotkanie parlamentarzystów i samorządowców z sołtysami było okazją do rzeczowej dyskusji o problemach rolnictwa i polskiej wsi oraz bolączkach samych rolników.

Senator Maria Koc odniosła się do ostatnich działań rządu skierowanych w stronę wsi i rolników, a więc rządowego programu na realizację inwestycji, szczególnie drogowych. Podkreślała też udział rządowych środków w wielu ważnych przedsięwzięciach realizowanych w samorządach, jak oczyszczalnie ścieków, remonty szkół, budowa świetlic, strażnic i innych elementów infrastruktury gminnej, które polepszają życie mieszkańców miast i wsi. Jednocześnie podziękowała samorządowcom i sołtysom za pomoc walczącej Ukrainie - organizowanie zbiórek darów i ofiarowanie schronienia uchodźcom.

Z kolei poseł Maciej Górski przypomniał o różnych formach wsparcia dla rolników.

Sołtysi z troską komunikowali, że życie na wsi nie jest łatwe, na co wpływ ma ogólna drożyzna na rynku i niskie ceny skupu produktów rolnych, takich jak żywiec, mleko i inne.

W podzięce za pracę i działalność na rzecz sołectw oraz w uznaniu trudu przyczyniającego się do rozwoju rolnictwa i wsi 25 sołtysom z powiatu garwolińskiego przyznano odznaki honorowe ministra rolnictwa i rozwoju wsi „Zasłużony dla Rolnictwa”.

Na zakończenie spotkania wystąpiła kapela Krzysztofa Staręgi.

Waldemar Jaroń

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Z modlitwą o pokój


14 maja w Loretto koło Wyszkowa zgromadzili się uczestnicy XIII Pielgrzymki czytelników „Różańca” i członków Rodziny Loretańskiej. W modlitewnym spotkaniu udział wzięło ok. 1,5 tys. wiernych. [fot. Robert Sobkowicz]

PATRONAT "ECHO"


VII Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet
Już 29 maja w sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej spotkają się uczestniczki dorocznej Diecezjalnej Pielgrzymki Kobiet organizowanej przez duszpasterstwo rodzin diecezji siedleckiej.
więcej »
Marsz dla Życia i Rodziny
W niedzielę 5 czerwca Mszą św. sprawowaną o 16.00 pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy w siedleckiej katedrze rozpocznie się Marsz dla Życia i Rodziny.
więcej »
Jerycho Młodych
„CarloStrada” - to hasło tegorocznego Jerycha Młodych. Spotkanie poświęcane tematowi: „Eucharystia - moja droga do nieba” odbędzie się w weekend 17-18 czerwca w Woli Gułowskiej.
więcej »
 

POLECAMY


Inspiracje do Różańca
Na czym polega sztuka modlitwy różańcowej? „Na uczeniu się Chrystusa pośród doświadczeń życia” - wyjaśnia we wstępie do rozważań „Cały Twój” Tomasz Grabowski OP.
więcej »
Maryja wprowadzająca pokój
Czego Maryja chce dla swoich dzieci? Jaka jest treść Jej współczesnych objawień? I czy zapowiadany przez Nią koniec czasu właśnie nadchodzi?
więcej »
 

SONDA

 

Miesiąc z Maryją

uczestniczę w nabożeństwach majowych

kojarzy się mi z wiosną i polnymi kapliczkami

odmawiam Litanię loretańską

nabożeństwo do Maryi nie powinno ograniczać się do jednego miesiąca

maj to miesiąc jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR