20 maja 2022 r. Imieniny obchodzą: Aleksander, Bernardyn, Bazyli

Pogoda: Siedlce

Numer 20
19-25 maja 2022r.

menu

NEWS

W najnowszym numerze ECHA m.in.: czy przeciętny Polak powinien się martwić, że zostanie odcięty od gazu? * Bycie matką chrześcijanką to specjalne powołanie od Pana Boga. Jak je wypełnić? * Czy powtórzy się historia z 39 r., gdy Polska została oszukana przez swoich sojuszników?

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Żelechów

9 maja 2022 r.

Rekordowa inwestycja

W marcu 2024 r. zakończy się rozbudowa oczyszczalni ścieków w Żelechowie. Burmistrz Łukasz Bogusz oraz skarbnik gminy Beata Kosyra podpisali umowę z firmą, która zajmie się realizacją inwestycji.

Jej koszt oszacowano na ponad 17,7 mln zł. Na to przedsięwzięcie samorząd otrzymał przeszło 12,3 mln zł dofinansowania z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład oraz 2,5 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pozostałe środki zostaną pokryte z budżetu gminy. Zmodernizowana i rozbudowana oczyszczalnia ścieków będzie w stanie obsłużyć 10 tys. użytkowników. Jej przepustowość wzrośnie do 1000 m3 na dobę. Podzielona na trzy etapy inwestycja zostanie zrealizowana z zachowaniem ciągłości pracy istniejącego obiektu. W pierwszej kolejności zaplanowano uruchomienie nowych osadników oraz budowę budynku socjalno-technologicznego. Następnie nastąpi uruchomienie technologii oczyszczenia w tzw. układzie SBR oraz wyłączenie z eksploatacji starej technologii oczyszczania ścieków. Celem etapu trzeciego jest pełny rozruch nowo wybudowanej oczyszczalni oraz włączenie do sieci mikroinstalacji fotowoltaicznej.

MLS

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Z modlitwą o pokój


14 maja w Loretto koło Wyszkowa zgromadzili się uczestnicy XIII Pielgrzymki czytelników „Różańca” i członków Rodziny Loretańskiej. W modlitewnym spotkaniu udział wzięło ok. 1,5 tys. wiernych. [fot. Robert Sobkowicz]

PATRONAT "ECHO"


VII Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet
Już 29 maja w sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej spotkają się uczestniczki dorocznej Diecezjalnej Pielgrzymki Kobiet organizowanej przez duszpasterstwo rodzin diecezji siedleckiej.
więcej »
Marsz dla Życia i Rodziny
W niedzielę 5 czerwca Mszą św. sprawowaną o 16.00 pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy w siedleckiej katedrze rozpocznie się Marsz dla Życia i Rodziny.
więcej »
Jerycho Młodych
„CarloStrada” - to hasło tegorocznego Jerycha Młodych. Spotkanie poświęcane tematowi: „Eucharystia - moja droga do nieba” odbędzie się w weekend 17-18 czerwca w Woli Gułowskiej.
więcej »
 

POLECAMY


Inspiracje do Różańca
Na czym polega sztuka modlitwy różańcowej? „Na uczeniu się Chrystusa pośród doświadczeń życia” - wyjaśnia we wstępie do rozważań „Cały Twój” Tomasz Grabowski OP.
więcej »
Maryja wprowadzająca pokój
Czego Maryja chce dla swoich dzieci? Jaka jest treść Jej współczesnych objawień? I czy zapowiadany przez Nią koniec czasu właśnie nadchodzi?
więcej »
 

SONDA

 

Miesiąc z Maryją

uczestniczę w nabożeństwach majowych

kojarzy się mi z wiosną i polnymi kapliczkami

odmawiam Litanię loretańską

nabożeństwo do Maryi nie powinno ograniczać się do jednego miesiąca

maj to miesiąc jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR