20 maja 2022 r. Imieniny obchodzą: Aleksander, Bernardyn, Bazyli

Pogoda: Siedlce

Numer 20
19-25 maja 2022r.

menu

NEWS

W najnowszym numerze ECHA m.in.: czy przeciętny Polak powinien się martwić, że zostanie odcięty od gazu? * Bycie matką chrześcijanką to specjalne powołanie od Pana Boga. Jak je wypełnić? * Czy powtórzy się historia z 39 r., gdy Polska została oszukana przez swoich sojuszników?

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Wygodniej i sprawniej

11 maja 2022 r.

Wymiana na nowe

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej inwestuje w swój tabor. Na bialskie ulice wyjechały dwa nowe autobusy marki Solaris. Podpisano też umowę na zakup pojazdu z silnikiem półhybrydowym.

Obecnie spółka miejska dysponuje 36 autobusami. Sukcesywnie wymienia dawne jelcze na solarisy. Dwa najnowsze nabytki są wyleasingowane. - Każdy z nich może pomieścić maksymalnie 80 pasażerów. Pojazdy spełniają obowiązujące normy emisji spalin (euro 6) - podkreśla prezydent miasta Michał Litwiniuk, przypominając, iż to nie pierwsze inwestycje w tabor MZK. - W tej kadencji zakupiliśmy także pięć nowych autobusów marki Scania, również z normą euro 6. Nabyliśmy je dzięki środkom europejskim w ramach projektu dotyczącego zrównoważonej mobilności. Wówczas kwota, za jaką kupiliśmy autobusy, przekroczyła 5 mln zł. Cały czas rozwijamy miejski transport. Chcemy, aby był ekologiczny. Zależy nam na nowoczesnych autobusach, gdyż chcemy, by mieszkańcom podróżowało się coraz wygodniej - zaznacza włodarz.

Prezydent podkresla, że dziś wszystkie miejskie autobusy mają monitoring, są klimatyzowane i niskopodłogowe, dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

2 maja podpisano umowę na zakup kolejnego pojazdu - tym razem 12-metrowego, wyposażonego w silnik półhybrydowy. Środki na ten cel pochodzą z funduszy własnych spółki.

- Nowe autobusy zastąpią cztery stare jelcze, które w tym roku zdjęliśmy ze stanu. Ten półhybrydowy będzie miał większą pojemność, dlatego zostanie skierowany na linie poranne, gdzie mamy duże obłożenie. Wszystkie trzy nabytki będą miały nową funkcję. Zostaną wyposażone w kasowniki, dzięki którym przy pomocy karty bankomatowej będzie można nabyć elektroniczny bilet. Taka transakcja jest bezpieczna i przyspieszy obsługę pasażerską - tłumaczy Krzysztof Trochimiuk, prezes MZK.

Więcej w bieżącym wydaniu ECHA.

 

AWAW

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Z modlitwą o pokój


14 maja w Loretto koło Wyszkowa zgromadzili się uczestnicy XIII Pielgrzymki czytelników „Różańca” i członków Rodziny Loretańskiej. W modlitewnym spotkaniu udział wzięło ok. 1,5 tys. wiernych. [fot. Robert Sobkowicz]

PATRONAT "ECHO"


VII Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet
Już 29 maja w sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej spotkają się uczestniczki dorocznej Diecezjalnej Pielgrzymki Kobiet organizowanej przez duszpasterstwo rodzin diecezji siedleckiej.
więcej »
Marsz dla Życia i Rodziny
W niedzielę 5 czerwca Mszą św. sprawowaną o 16.00 pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy w siedleckiej katedrze rozpocznie się Marsz dla Życia i Rodziny.
więcej »
Jerycho Młodych
„CarloStrada” - to hasło tegorocznego Jerycha Młodych. Spotkanie poświęcane tematowi: „Eucharystia - moja droga do nieba” odbędzie się w weekend 17-18 czerwca w Woli Gułowskiej.
więcej »
 

POLECAMY


Inspiracje do Różańca
Na czym polega sztuka modlitwy różańcowej? „Na uczeniu się Chrystusa pośród doświadczeń życia” - wyjaśnia we wstępie do rozważań „Cały Twój” Tomasz Grabowski OP.
więcej »
Maryja wprowadzająca pokój
Czego Maryja chce dla swoich dzieci? Jaka jest treść Jej współczesnych objawień? I czy zapowiadany przez Nią koniec czasu właśnie nadchodzi?
więcej »
 

SONDA

 

Miesiąc z Maryją

uczestniczę w nabożeństwach majowych

kojarzy się mi z wiosną i polnymi kapliczkami

odmawiam Litanię loretańską

nabożeństwo do Maryi nie powinno ograniczać się do jednego miesiąca

maj to miesiąc jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR