3 lipca 2022 r. Imieniny obchodzą: Anatol, Jacek, Tomasz

Pogoda: Siedlce

Numer 26
30-06 lipca 2022r.

menu

NEWS

W numerze specjalny dodatek edukacyjny: Ucz się, studiuj i pracuj!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Konkurs Papieski dla studentów i doktorantów

17 czerwca 2022 r.

Wygraj stypendium na roczne studia w Rzymie!

Wystartowała druga edycja Konkursu Papieskiego adresowanego do studentów i doktorantów! Nagrodą są roczne studia podyplomowe „JP2 Studies” na Papieskim Uniwersytecie w Rzymie.

„To wyjątkowa okazja na rozpoczęcie naukowej przygody w Wiecznym Mieście i do bliższego poznania nauczania i życia Jana Pawła II” - informują organizatorzy konkursu: Instytut Tertio Millennio i Teologia Polityczna. 

Termin rejestracji 
Inicjatywa ma charakter ogólnopolski. Udział w konkursie mogą wziąć absolwenci studiów co najmniej licencjackich (pierwszego stopnia). Nagroda główna w postaci stypendium o wysokości 15 tys. euro na roczne interdyscyplinarne studia podyplomowe przewidziana jest dla trójki zwycięzców z całej Polski na rok akademicki 2022/2023. Wytypowanych będzie też siedem miejsc z wyróżnieniem z nagrodami rzeczowymi od partnerów konkursu.
Konkurs składa się z trzech etapów. Pierwszy z nich trwa do 18 czerwca. W tym czasie studenci i doktoranci mają czas na rejestrację oraz wypełnienie testu online z wiedzy o nauczaniu papieskim, m.in. na podstawie encyklik „Centesimus annus” oraz „Laudato si”. Uczestnicy, którzy pomyślnie przejdą test, zakwalifikują się do drugiego etapu konkursu, podczas którego będą mieli za zadanie napisanie eseju na temat wskazany przez organizatora. Na przygotowanie prac pisemnych będą mieli czas od 23 czerwca do 16 lipca. Finał w postaci ustnej obrony prac uczestników odbędzie się w sierpniu w Warszawie. 

Papieskie przesłanie 
Edycja studencka konkursu odbywa się równolegle z Konkursem Papieskim dedykowanym dla uczniów szkół średnich. „Konkurs kształtuje twórcze myślenie, stwarza możliwość skonfrontowania własnych przekonań z przesłaniem Papieża Polaka. Jest więc zaproszeniem do rozpoczęcia głębszych studiów nad myślą Jana Pawła II oraz pogłębiania wiedzy z zakresu Katolickiej Nauki Społecznej” - podkreślają organizatorzy.
 

AW

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Diecezjalny Dzień Chorego


Przybywamy do Jej sanktuarium, tu w Kodniu. Ona naszym trudnościom potrafi zaradzić - mówił biskup siedlecki Kazimierz Gurda podczas Mszy św. w intencji chorych i cierpiących. 2 lipca w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Kodeńskiej wierni pielgrzymowali do Sanktuarium Królowej Podlasia - Matki Jedności. [ks. Marek Weresa]

PATRONAT "ECHO"


Z ludowym akcentem
Gminny Ośrodek Kultury w Sarnakach rozpoczął realizację projektu „ Z tamtej strony Buga Panna do mnie mruga”. Inicjatywa ruszyła 5 czerwca i potrwa do 10 lipca.
więcej »
Diecezjalna Pielgrzymka Chorych
Zapraszamy do udziału w uroczystości odpustowej ku czci Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej oraz Diecezjalnej Pielgrzymce Chorych do kodeńskiego sanktuarium, które odbędę się 2 lipca.
więcej »
 

POLECAMY


Z sensacją w tle - kompendium wiedzy o świętych
Uzdrawiali chorych, wskrzeszali umarłych, wypędzali złe duchy, rozmnażali pokarmy. Otrzymywali od Boga dar inedii - przez wiele lat żywili się jedynie samą hostią. Doznawali mistycznego przebicia serca czy łaski stygmatów. Leczyli dusze i ciała.
więcej »
 

SONDA

 

Wakacje - odpoczynek od Kościoła?

kto ma żywą więź z Bogiem, nie zaniedba modlitwy także podczas wakacyjnych wyjazdów, urlopu itp.;

to zależy od tego, czy jesteśmy naprawdę wierzący czy tylko praktykujący;

czas wakacji to - po dobie pandemii - czas ożywienia wspólnot i ruchów parafialnych;

odpoczynkiem od chodzenia do kościoła była pandemia, teraz czas nadrabiania duchowych zaległości;

nie mam zdania.LITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR