3 lipca 2022 r. Imieniny obchodzą: Anatol, Jacek, Tomasz

Pogoda: Siedlce

Numer 26
30-06 lipca 2022r.

menu

NEWS

W numerze specjalny dodatek edukacyjny: Ucz się, studiuj i pracuj!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Rewitalizacja pałacu Potockich

18 czerwca 2022 r.

Coraz piękniej

Trwa długo wyczekiwana modernizacja pałacu Potockich w Międzyrzecu Podlaskim. Władze miasta zapewniają, że chcą, by obiekt tętnił życiem i kulturą.

- Już teraz na terenie pałacu organizowane są koncerty. Chcemy, by mogły się one odbywać także wtedy, gdy pogoda nie sprzyja plenerowym imprezom. Ta okolica będzie tętnić życiem - zapowiada burmistrz Międzyrzeca Zbigniew Kot.

Samorząd chce, by w wyremontowanych wnętrzach odbywały się koncerty, wystawy i spotkania, aby miejsce to stało się centrum ciekawych aktywności dla dzieci, młodzieży i seniorów.

Projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Rewitalizacja pałacu Potockich rozpoczęła się w drugim kwartale 2021 r. Termin zakończenia prac został przedłużony do drugiego kwartału 2023 r. - Zakres i złożoność robót wymagał poświęcenia im więcej czasu. Na szczęście nie przewidujemy zagrożeń płynących z niestabilności rynku, usług i towarów - mówi zastępca burmistrza Paweł Łysańczuk.

Projekt zakłada przywrócenie pałacowi tego, co cechowało go w okresie międzywojennym. - Park Potockich jest miejscem, którym lubimy się chwalić. Poza tym dużo się tam dzieje. Do pełni szczęście brakowało właśnie remontu pałacu. W tej chwili mamy już nowy dach i trwają prace nad elewacją - zauważa P. Łysańczuk.

Modernizacją zajmuje się bialska firma, która ma na swoim koncie rewitalizację m.in. park Radziwiłłowskiego w Białej Podlaskiej, kurii biskupiej w Siedlcach czy kościoła pw. św. Jana Chrzciciela w Janowie Podlaskim.

 

Magdalena Frydrychowska

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Diecezjalny Dzień Chorego


Przybywamy do Jej sanktuarium, tu w Kodniu. Ona naszym trudnościom potrafi zaradzić - mówił biskup siedlecki Kazimierz Gurda podczas Mszy św. w intencji chorych i cierpiących. 2 lipca w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Kodeńskiej wierni pielgrzymowali do Sanktuarium Królowej Podlasia - Matki Jedności. [ks. Marek Weresa]

PATRONAT "ECHO"


Z ludowym akcentem
Gminny Ośrodek Kultury w Sarnakach rozpoczął realizację projektu „ Z tamtej strony Buga Panna do mnie mruga”. Inicjatywa ruszyła 5 czerwca i potrwa do 10 lipca.
więcej »
Diecezjalna Pielgrzymka Chorych
Zapraszamy do udziału w uroczystości odpustowej ku czci Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej oraz Diecezjalnej Pielgrzymce Chorych do kodeńskiego sanktuarium, które odbędę się 2 lipca.
więcej »
 

POLECAMY


Z sensacją w tle - kompendium wiedzy o świętych
Uzdrawiali chorych, wskrzeszali umarłych, wypędzali złe duchy, rozmnażali pokarmy. Otrzymywali od Boga dar inedii - przez wiele lat żywili się jedynie samą hostią. Doznawali mistycznego przebicia serca czy łaski stygmatów. Leczyli dusze i ciała.
więcej »
 

SONDA

 

Wakacje - odpoczynek od Kościoła?

kto ma żywą więź z Bogiem, nie zaniedba modlitwy także podczas wakacyjnych wyjazdów, urlopu itp.;

to zależy od tego, czy jesteśmy naprawdę wierzący czy tylko praktykujący;

czas wakacji to - po dobie pandemii - czas ożywienia wspólnot i ruchów parafialnych;

odpoczynkiem od chodzenia do kościoła była pandemia, teraz czas nadrabiania duchowych zaległości;

nie mam zdania.LITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR