9 sierpnia 2022 r. Imieniny obchodzą: Klara, Roman, Romuald

Pogoda: Siedlce

Numer 31
04-10 sierpnia 2022r.

menu

NEWS

Zachęcamy do lektury najnowszego wydania ECHA. W numerze m.in. relacja z wyjścia Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

I Festiwal Pieśni Maryjnych

25 lipca 2022 r.

Zaśpiewają dla Matki

7 sierpnia w Orchówku w kościele św. Jana Jałmużnika odbędzie się pierwsza edycja Festiwalu Pieśni Maryjnych. Wydarzenie będzie połączone z jubileuszem 75-lecia obecności oo. kapucynów w tej miejscowości.

Pierwsi bracia z Warszawskiej Prowincji Kapucynów przybyli do Orchówka na zaproszenie bp. Ignacego Świrskiego, który dekretem z 6 sierpnia 1947 r. przekazał zakonowi kościół; objęcie nowej placówki nastąpiło 24 sierpnia.
Festiwal poprzedzi Msza św. o 17.00, następnie wystąpią chóry, m.in. „Fletnia Pana” z Włodawy pod dyr. Pawła Łobacza, zespoły, w tym lokalny zespół śpiewaczy „Orchowianki”, soliści oraz dzieci. Po festiwalu odbędzie się kiermasz ciast, kawy kapucyńskiej, balsamu i dewocjonaliów z wizerunkiem Matki Bożej Pocieszenia, której cudowny obraz znajduje się w ołtarzu głównym. 
W organizację wydarzenia włączył się włodawski urząd gminy. - Po czuwaniu maryjnym przed kościołem św. Augustyna w Różance, z poezją twórcy ludowego śp. Stefana Sidoruka, którą 29 maja przedstawili nauczyciele, dzieci i młodzież oraz pracownicy gminy, postanowiliśmy zająć się spotkaniem z pieśnią maryjną w Orchówku - mówi Anna Czajka, kierownik referatu oświaty, kultury, sportu i turystyki w urzędzie gminy. - Przy sanktuarium MB Pocieszenia wybrzmią utwory śpiewane przez nasze prababcie i babcie oraz współczesne pieśni maryjne - dopowiada.

JS

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Pątnicy już w drodze


Wyruszyła 42 Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Rodzina nadzieją Kościoła”. 31 lipca wyszły grupy włodawskie. 1 sierpnia wyruszyły grupy z Białej Podlaskiej i Łosic, 2 sierpnia - z Siedlec, Parczewa, Komarówki Podlaskiej i Międzyrzeca Podlaskiego.

FOTOGALERIA

III Diecezjalna Pielgrzymka Dziadków i Teściów


Potrzeba nam dzisiaj na nowo przemyśleć relacje między pokoleniami. Muszą one być budowane na Bożej wizji człowieka, rodziny i społeczeństwa. W ten sposób wierzący i praktykujący babcie i dziadkowe stają się świadkami Boga - powiedział bp Kazimierz Gurda podczas III Diecezjalnej Pielgrzymki Teściów i Dziadków, która odbyła się 24 lipca w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin. [fot. FB PARAFII]

PATRONAT "ECHO"


Hosanna Festiwal
Utalentowane zespoły i soliści muzyki chrześcijańskiej na siedleckiej scenie zagoszczą już po raz 29. Termin zgłoszeń do tegorocznej edycji muzycznego święta mija 28 sierpnia.
więcej »
Poległym w latach 1918-1920
15 sierpnia na rynku w Mordach odbędą się uroczystości upamiętniające poległych w Bitwie Warszawskiej. Wydarzenie ph. „Poległym w latach 1918-1920” zainauguruje o 13.30 akademia i Msza św. polowa w lesie „Choina Ostojska”.
więcej »
 

POLECAMY


Pod Jej opieką
Królowa Polski nie jest Polką. Nie jest też Niemką, Francuzką, Włoszką czy Amerykanką. Nie pochodzi z żadnej z arystokratycznych rodzin europejskich. Jest Żydówką, skromną dziewczyną z Ziemi Świętej. A mimo to jest najbardziej wpływową kobietą wszech czasów.
więcej »
 

SONDA

 

Po co pielgrzymujemy?

aby uprosić cud uzdrowienia, nawrócenia itp.;

z wdzięczności za otrzymane łaski;

po duchową podbudowę;

aby wyrazić swoją wierność Panu Bogu;

w dzisiejszym świecie chaosu pielgrzymowanie jest okazją do złapania dystansu.LITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR