9 sierpnia 2022 r. Imieniny obchodzą: Klara, Roman, Romuald

Pogoda: Siedlce

Numer 31
04-10 sierpnia 2022r.

menu

NEWS

Zachęcamy do lektury najnowszego wydania ECHA. W numerze m.in. relacja z wyjścia Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Policja apeluje!

25 lipca 2022 r.

Krok od tragedii

W piątek 22 lipca w Horodzieżce jadący od strony Dęblina pociąg towarowy uderzył w osobowego opla. Do zdarzenia doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym.

Groźny wypadek miał miejsce około południa. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że siedząca za kierownicą opla astry 33-latka z gminy Adamów, dojeżdżając do przejazdu kolejowego, zignorowała znak „stop” i wjechała wprost przed ciągnącą kilkanaście wagonów lokomotywę. Miażdżone i pchane kilkadziesiąt metrów auto ostatecznie zsunęło się z nasypu. Z leżącego na dachu wraku służby ratownicze wydostały kierującą, jej męża oraz ich dwie córki.

- Najciężej poszkodowana w wypadku kobieta została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego od jednego ze szpitali - mówi oficer prasowy asp. sztab. Marcin Józwik z łukowskiej komendy powiatowej policji. Do szpitala przewieziono również mężczyznę i dwójkę dzieci. - Na szczęście urazy, jakich doznały osoby podróżujące oplem, nie zagrażają ich życiu. Obecnie policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności wypadku. Na chwilę obecną wiadomo, że siedząca za kierownicą auta kobieta nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami - dodaje M. Józwik.

Tym razem pasażerowie opla mogą mówić o wielkim szczęściu. Policjanci przypominają, że w konfrontacji z ważącym nawet kilkaset ton składem towarowym czy osobowym każdy samochód zachowuje się niczym kartonowe pudełko. Kierowca samochodu, zbliżając się do przejazdu kolejowego, a następnie przez niego przejeżdżając, jest zobowiązany do zachowania szczególnej ostrożności. Przed wjechaniem na tory koniecznie należy upewnić się, czy nie zbliża się jakiś pojazd szynowy oraz przedsięwziąć odpowiednie środki ostrożności, zwłaszcza jeżeli mamy do czynienia ze złą widocznością wynikającą z opadów atmosferycznych czy mgły.

Kierującemu pojazdem zabrania się objeżdżania opuszczonych zapór lub półzapór oraz wjeżdżania na przejazd, jeżeli rozpoczęło się już ich opuszczanie lub nie zakończyło podnoszenie. Pod żadnym pozorem nie wolno wjeżdżać na przejazd, jeżeli po jego drugiej stronie nie ma miejsca do kontynuowania jazdy. Ponadto zakazane jest wyprzedzanie pojazdu na przejeździe kolejowym i bezpośrednio przed nim oraz omijanie pojazdu oczekującego na otwarcie ruchu przez przejazd, jeżeli wymagałoby to wjechania na część jezdni przeznaczoną dla przeciwnego kierunku ruchu. Policjanci przypominają również, że w razie unieruchomienia pojazdu na przejeździe kolejowym kierujący jest obowiązany niezwłocznie usunąć go z przejazdu, a jeżeli nie jest to możliwe, ostrzec o niebezpieczeństwie kierującego pojazdem szynowym. Kierujący pojazdem lub zespołem pojazdów o długości przekraczającej 10 m, który nie może rozwinąć prędkości większej niż 6 km/h, przed wjazdem na przejazd kolejowy musi się upewnić, czy w czasie, który potrzebny jest na pokonanie torów, nie nadjedzie pojazd szynowy. 

MLS

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Pątnicy już w drodze


Wyruszyła 42 Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Rodzina nadzieją Kościoła”. 31 lipca wyszły grupy włodawskie. 1 sierpnia wyruszyły grupy z Białej Podlaskiej i Łosic, 2 sierpnia - z Siedlec, Parczewa, Komarówki Podlaskiej i Międzyrzeca Podlaskiego.

FOTOGALERIA

III Diecezjalna Pielgrzymka Dziadków i Teściów


Potrzeba nam dzisiaj na nowo przemyśleć relacje między pokoleniami. Muszą one być budowane na Bożej wizji człowieka, rodziny i społeczeństwa. W ten sposób wierzący i praktykujący babcie i dziadkowe stają się świadkami Boga - powiedział bp Kazimierz Gurda podczas III Diecezjalnej Pielgrzymki Teściów i Dziadków, która odbyła się 24 lipca w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin. [fot. FB PARAFII]

PATRONAT "ECHO"


Hosanna Festiwal
Utalentowane zespoły i soliści muzyki chrześcijańskiej na siedleckiej scenie zagoszczą już po raz 29. Termin zgłoszeń do tegorocznej edycji muzycznego święta mija 28 sierpnia.
więcej »
Poległym w latach 1918-1920
15 sierpnia na rynku w Mordach odbędą się uroczystości upamiętniające poległych w Bitwie Warszawskiej. Wydarzenie ph. „Poległym w latach 1918-1920” zainauguruje o 13.30 akademia i Msza św. polowa w lesie „Choina Ostojska”.
więcej »
 

POLECAMY


Pod Jej opieką
Królowa Polski nie jest Polką. Nie jest też Niemką, Francuzką, Włoszką czy Amerykanką. Nie pochodzi z żadnej z arystokratycznych rodzin europejskich. Jest Żydówką, skromną dziewczyną z Ziemi Świętej. A mimo to jest najbardziej wpływową kobietą wszech czasów.
więcej »
 

SONDA

 

Po co pielgrzymujemy?

aby uprosić cud uzdrowienia, nawrócenia itp.;

z wdzięczności za otrzymane łaski;

po duchową podbudowę;

aby wyrazić swoją wierność Panu Bogu;

w dzisiejszym świecie chaosu pielgrzymowanie jest okazją do złapania dystansu.LITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR