9 sierpnia 2022 r. Imieniny obchodzą: Klara, Roman, Romuald

Pogoda: Siedlce

Numer 31
04-10 sierpnia 2022r.

menu

NEWS

Zachęcamy do lektury najnowszego wydania ECHA. W numerze m.in. relacja z wyjścia Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Na spotkaniu z seniorami

28 lipca 2022 r.

Priorytetem: inwestycja w rodzinę

Ponad pół tysiąca seniorów wzięło udział w spotkaniu z minister rodziny i polityki społecznej Marleną Maląg. Do ośrodka w Chotyni w gminie Sobolew przyjechali seniorzy ze wszystkich gmin powiatu wraz z włodarzami.

- To właśnie takie spotkania są dla naszego rządu inspiracją do dalszych działań na rzecz rodzin. Naszym celem jest rozwój Polski, w tym poprawa jakości życia mieszkańców małych ojczyzn, a nie tylko dużych aglomeracji - mówiła M. Maląg.

Szefowa resortu rodziny i polityki społecznej zapewniła, że programy społeczne, takie jak: „Dobry Start”, „Rodzina 500 plus” czy Rodzinny Kapitał Opiekuńczy zostaną utrzymane. - Tylko z tych dwóch programów, rodzic, który wychowuje dziecko do 18 roku życia, może liczyć na wsparcie państwa w wysokości 120 tys. zł. W 2015 r. takich programów nie było - podkreślała.

Minister przypomniała też, że rozwijany jest program tworzenia miejsc żłobkowych. - Dzisiaj mamy ich ponad 220 tys., a kiedy obejmowaliśmy rządy, było ich ponad 80 tys. Dzięki programowi „Maluch+” miejsc tych będzie przybywać - deklarowała.

Celem silnej koalicji na rzecz wsparcia rodzin jest - jak tłumaczyła Maląg - wyjście z pułapu niskiej dzietności.

- Nie możemy jednak zapominać także o naszych kochanych seniorach - dodała, wyjaśniając, iż utrzymane zostaną 13 i 14 emerytura, jak też programy: „Wspieraj seniora” czy „Senior plus”. Wspomniała, iż rząd przygotowuje również programy międzypokoleniowe dla osób starszych. Wskazywała też na kontynuowane działania służące aktywizację seniorów. - Tworzymy kluby i domy seniora, których obecnie w Polsce jest 1,1 tys. Na programy aktywizujące seniorów rząd przeznacza rocznie 100 mln zł - zaznaczyła minister.

O prorodzinnej polityce rządu, rozwoju gospodarczym kraju, środkach na inwestycje mówili też uczestniczący w spotkaniu przedstawiciele parlamentu. Starosta Mirosław Walicki podkreślał, że samorządy powiatu garwolińskiego z powodzeniem realizują politykę senioralną, poprzez m.in. działania służące wydłużeniu aktywności osób starszych, zarówno zawodowej, jak i społecznej.

Spotkanie umilała ciesząca się dużą popularnością kapela Krzysztofa Staręgi.

Waldemar Jaroń

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Pątnicy już w drodze


Wyruszyła 42 Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Rodzina nadzieją Kościoła”. 31 lipca wyszły grupy włodawskie. 1 sierpnia wyruszyły grupy z Białej Podlaskiej i Łosic, 2 sierpnia - z Siedlec, Parczewa, Komarówki Podlaskiej i Międzyrzeca Podlaskiego.

FOTOGALERIA

III Diecezjalna Pielgrzymka Dziadków i Teściów


Potrzeba nam dzisiaj na nowo przemyśleć relacje między pokoleniami. Muszą one być budowane na Bożej wizji człowieka, rodziny i społeczeństwa. W ten sposób wierzący i praktykujący babcie i dziadkowe stają się świadkami Boga - powiedział bp Kazimierz Gurda podczas III Diecezjalnej Pielgrzymki Teściów i Dziadków, która odbyła się 24 lipca w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin. [fot. FB PARAFII]

PATRONAT "ECHO"


Hosanna Festiwal
Utalentowane zespoły i soliści muzyki chrześcijańskiej na siedleckiej scenie zagoszczą już po raz 29. Termin zgłoszeń do tegorocznej edycji muzycznego święta mija 28 sierpnia.
więcej »
Poległym w latach 1918-1920
15 sierpnia na rynku w Mordach odbędą się uroczystości upamiętniające poległych w Bitwie Warszawskiej. Wydarzenie ph. „Poległym w latach 1918-1920” zainauguruje o 13.30 akademia i Msza św. polowa w lesie „Choina Ostojska”.
więcej »
 

POLECAMY


Pod Jej opieką
Królowa Polski nie jest Polką. Nie jest też Niemką, Francuzką, Włoszką czy Amerykanką. Nie pochodzi z żadnej z arystokratycznych rodzin europejskich. Jest Żydówką, skromną dziewczyną z Ziemi Świętej. A mimo to jest najbardziej wpływową kobietą wszech czasów.
więcej »
 

SONDA

 

Po co pielgrzymujemy?

aby uprosić cud uzdrowienia, nawrócenia itp.;

z wdzięczności za otrzymane łaski;

po duchową podbudowę;

aby wyrazić swoją wierność Panu Bogu;

w dzisiejszym świecie chaosu pielgrzymowanie jest okazją do złapania dystansu.LITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR