9 sierpnia 2022 r. Imieniny obchodzą: Klara, Roman, Romuald

Pogoda: Siedlce

Numer 31
04-10 sierpnia 2022r.

menu

NEWS

Zachęcamy do lektury najnowszego wydania ECHA. W numerze m.in. relacja z wyjścia Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Diecezja

31 lipca 2022 r.

Pielgrzymka Żywego Różańca do Leśnej Podlaskiej

Za trzy tygodnie wspólnota Żywego Różańca będzie pielgrzymować do Leśnej Podlaskiej. Spotkamy się w tamtejszym sanktuarium 27 sierpnia, aby podziękować za otrzymane łaski i przeprosić za grzechy oraz zaniedbania.

Będziemy poprosić też Maryję, Opiekunkę Podlasia, by wypraszała nam potrzebne łaski. Wraz z moderatorami rejonowymi i Diecezjalną Radą Żywego Różańca zachęcamy wszystkich do udziału w tym przedsięwzięciu. Już dziś naszą pielgrzymkę polecamy waszej modlitwie. Wszystkich zelatorów parafialnych prosimy o zorganizowanie wyjazdu. Apelujemy do członków Stowarzyszenia Żywy Różaniec o obecność. Zapraszamy też wszystkich chętnych. Niech w Leśnej nie zabraknie nikogo, komu droga jest modlitwa różańcowa.

Zelatorów prosimy o wypełnienie karty zgłoszeniowej, którą należy zabrać ze sobą do Leśnej Podlaskiej i przekazać w rejestracji. Na miejscu prosimy o zgłoszenie grup i pobranie materiałów, opracowanych przez ks. Teodora Sawielewicza. Dla pokrycia kosztów organizacyjnych (posiłek, materiały, ofiara dla prelegenta i zespołu muzycznego) będziemy zbierali kolektę przy rejestracji (15 zł/osobę). Będzie też możliwość wpłaty zebranych ofiar na rozbudowę Domu Rekolekcyjnego w Siedlanowie. W intencji ofiarodawców w każdą pierwszą sobotę miesiąca sprawowana jest Msza św. Za dar serca wszystkim mówimy: Bóg zapłać!

Prosimy również o zgłoszenia do 23 sierpnia uczestnictwa parafii u dekanalnych zelatorów bądź pod nr. tel. 696-502-852. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Zbierzmy się wspólnie przy naszej Matce, aby szerzyć Jej cześć i wyrazić Jej swoją miłość i wdzięczność.

 

Diecezjalna Rada Żywego Różańca, moderatorzy rejonowi i moderator Diecezjalny ks. Grzegorz Koc


Pielgrzymka Żywego Różańca do Leśnej Podlaskiej

- 9.00 - recepcja

- 10.00 - rozpoczęcie; słowo wprowadzenia - przeor o. Justyn Duszczyk i ks. Grzegorz Koc

- 10.15 - konferencja: „Rozwój duchowy a różaniec” - ks. Teodor Sawielewicz (Teobańkologia)

- 11.15 - Różaniec św.

- 11.45 - przygotowanie do Mszy św.

- 12.00 - Msza św. pod przewodnictwem bp. Grzegorza Suchodolskiego

- 13.30 - modlitwa uwielbienia Pana Jezusa z Maryją

- 14.15 - agapa

- 15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

- 16.00 - zakończenie

AW

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Pątnicy już w drodze


Wyruszyła 42 Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Rodzina nadzieją Kościoła”. 31 lipca wyszły grupy włodawskie. 1 sierpnia wyruszyły grupy z Białej Podlaskiej i Łosic, 2 sierpnia - z Siedlec, Parczewa, Komarówki Podlaskiej i Międzyrzeca Podlaskiego.

FOTOGALERIA

III Diecezjalna Pielgrzymka Dziadków i Teściów


Potrzeba nam dzisiaj na nowo przemyśleć relacje między pokoleniami. Muszą one być budowane na Bożej wizji człowieka, rodziny i społeczeństwa. W ten sposób wierzący i praktykujący babcie i dziadkowe stają się świadkami Boga - powiedział bp Kazimierz Gurda podczas III Diecezjalnej Pielgrzymki Teściów i Dziadków, która odbyła się 24 lipca w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin. [fot. FB PARAFII]

PATRONAT "ECHO"


Hosanna Festiwal
Utalentowane zespoły i soliści muzyki chrześcijańskiej na siedleckiej scenie zagoszczą już po raz 29. Termin zgłoszeń do tegorocznej edycji muzycznego święta mija 28 sierpnia.
więcej »
Poległym w latach 1918-1920
15 sierpnia na rynku w Mordach odbędą się uroczystości upamiętniające poległych w Bitwie Warszawskiej. Wydarzenie ph. „Poległym w latach 1918-1920” zainauguruje o 13.30 akademia i Msza św. polowa w lesie „Choina Ostojska”.
więcej »
 

POLECAMY


Pod Jej opieką
Królowa Polski nie jest Polką. Nie jest też Niemką, Francuzką, Włoszką czy Amerykanką. Nie pochodzi z żadnej z arystokratycznych rodzin europejskich. Jest Żydówką, skromną dziewczyną z Ziemi Świętej. A mimo to jest najbardziej wpływową kobietą wszech czasów.
więcej »
 

SONDA

 

Po co pielgrzymujemy?

aby uprosić cud uzdrowienia, nawrócenia itp.;

z wdzięczności za otrzymane łaski;

po duchową podbudowę;

aby wyrazić swoją wierność Panu Bogu;

w dzisiejszym świecie chaosu pielgrzymowanie jest okazją do złapania dystansu.LITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR