9 sierpnia 2022 r. Imieniny obchodzą: Klara, Roman, Romuald

Pogoda: Siedlce

Numer 31
04-10 sierpnia 2022r.

menu

NEWS

Zachęcamy do lektury najnowszego wydania ECHA. W numerze m.in. relacja z wyjścia Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Pomysły są realizowane

1 sierpnia 2022 r.

Kulturalna gmina

Gminny Ośrodek Kultury w Zbuczynie znalazł się wśród 50 instytucji z całej Polski, które zakwalifikowały się do programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2022.

Jednym z działań było ogłoszenie konkursu na pozyskanie funduszy na realizację własnych pomysłów przez mieszkańców gminy Zbuczyn. Wielkość środków przeznaczonych na realizację inicjatyw lokalnych wyniesie blisko 30 tys. zł.

 

Konkurs dla mieszkańców

Konkurs był adresowany do działających na terenie gminy Zbuczyn osób indywidualnych, grup nieformalnych oraz organizacji pozarządowych, w tym kół gospodyń wiejskich. Zgodnie z założeniami preferowano inicjatywy, które zakładają nowatorstwo i innowacyjność działań animacyjnych pod kątem pomysłu i sposobu realizacji, a jednocześnie wynikają z oczekiwań i potrzeb mieszkańców. - Ważna jest także ich użyteczność dla społeczności lokalnej: wpływanie na odkrywanie talentów, pobudzanie mieszkańców do aktywności, wspieranie działań obywatelskich, angażowanie środowiska dotąd mało aktywnego, a mającego duży potencjał kulturotwórczy, niwelujący bariery, postawy wycofania czy wykluczenie społeczne - tłumaczy Emilia Biarda, dyrektor GOK. Pierwszym etapem było jednak poznanie potrzeb kulturalnych gminy i stworzenie diagnozy potencjału kulturotwórczego gminy.

 

Fundusze podzielone 

Do konkursu zgłoszono pięć inicjatyw, które zostały poddane ocenie komisji złożonej z przedstawicieli lokalnej społeczności oraz ekspertów. Dofinansowanie otrzymali… wszyscy: KGW Rejwach w Starym Krzesku, grupa nieformalna - lider Teresa Siwiec, KGW w Tarczach „KGT”, grupa nieformalna „Żony Strażaków” oraz KGW „Na obcasach” w Zbuczynie.

Realizacja zwycięskich inicjatyw odbędzie się między 1 sierpnia a 31 października - mówi Łukasz A. Wawryniuk, koordynator projektu. - Nasze działania mają służyć przede wszystkim inicjowaniu nowych praktyk w zarządzaniu instytucją kultury, odkrywaniu i pobudzaniu aktywności społecznej, realizacji niestandardowych, autorskich, obywatelskich pomysłów, a także poznawaniu nowych możliwości współpracy z mieszkańcami gminy Zbuczyn.

JAG

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Pątnicy już w drodze


Wyruszyła 42 Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Rodzina nadzieją Kościoła”. 31 lipca wyszły grupy włodawskie. 1 sierpnia wyruszyły grupy z Białej Podlaskiej i Łosic, 2 sierpnia - z Siedlec, Parczewa, Komarówki Podlaskiej i Międzyrzeca Podlaskiego.

FOTOGALERIA

III Diecezjalna Pielgrzymka Dziadków i Teściów


Potrzeba nam dzisiaj na nowo przemyśleć relacje między pokoleniami. Muszą one być budowane na Bożej wizji człowieka, rodziny i społeczeństwa. W ten sposób wierzący i praktykujący babcie i dziadkowe stają się świadkami Boga - powiedział bp Kazimierz Gurda podczas III Diecezjalnej Pielgrzymki Teściów i Dziadków, która odbyła się 24 lipca w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin. [fot. FB PARAFII]

PATRONAT "ECHO"


Hosanna Festiwal
Utalentowane zespoły i soliści muzyki chrześcijańskiej na siedleckiej scenie zagoszczą już po raz 29. Termin zgłoszeń do tegorocznej edycji muzycznego święta mija 28 sierpnia.
więcej »
Poległym w latach 1918-1920
15 sierpnia na rynku w Mordach odbędą się uroczystości upamiętniające poległych w Bitwie Warszawskiej. Wydarzenie ph. „Poległym w latach 1918-1920” zainauguruje o 13.30 akademia i Msza św. polowa w lesie „Choina Ostojska”.
więcej »
 

POLECAMY


Pod Jej opieką
Królowa Polski nie jest Polką. Nie jest też Niemką, Francuzką, Włoszką czy Amerykanką. Nie pochodzi z żadnej z arystokratycznych rodzin europejskich. Jest Żydówką, skromną dziewczyną z Ziemi Świętej. A mimo to jest najbardziej wpływową kobietą wszech czasów.
więcej »
 

SONDA

 

Po co pielgrzymujemy?

aby uprosić cud uzdrowienia, nawrócenia itp.;

z wdzięczności za otrzymane łaski;

po duchową podbudowę;

aby wyrazić swoją wierność Panu Bogu;

w dzisiejszym świecie chaosu pielgrzymowanie jest okazją do złapania dystansu.LITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR