9 sierpnia 2022 r. Imieniny obchodzą: Klara, Roman, Romuald

Pogoda: Siedlce

Numer 31
04-10 sierpnia 2022r.

menu

NEWS

Zachęcamy do lektury najnowszego wydania ECHA. W numerze m.in. relacja z wyjścia Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Dotacja dla gminnej spółki

1 sierpnia 2022 r.

Wyprodukują więcej ekoprądu

Oczyszczalnia ścieków „Fregata” w Rykach zyska nowe panele fotowoltaiczne. Gminna spółka komunalna pozyskała środki na odnawialne źródła energii.

Pod koniec lipca w urzędzie marszałkowskim w Lublinie doszło do przekazania symbolicznych promes na dofinansowanie. Wśród dziesięciu beneficjentów - przedsiębiorstw z województwa lubelskiego znalazło się także Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Rykach. W imieniu spółki dotację w wysokości 93 tys. zł odebrał jej prezes Tomasz Pośpiech.

Nowa instalacja o mocy 48,5 kWp będzie zamontowana na terenie oczyszczalni „Fregata” - na dachu budynku wiaty osadowej oraz przyległym do niej gruncie. Urządzenia zostaną włączone do istniejącej na terenie działek sieci elektroenergetycznej, zaś wyprodukowana z nich energia zasili sieć instalacji obiektów PGKiM.

- W dobie rosnących cen energii każda tego typu inwestycja jest nie tylko działaniem wynikającym z troski o nasze środowisko naturalne, ale również niweluje w pewnym stopniu wzrost kosztów działania przedsiębiorstwa, w tym dostarczania wody i oczyszczania ścieków. Z tego też względu spółka planuje kolejne inwestycje w tym zakresie. Robimy przymiarki, aby takie instalacje powstały na pozostałych naszych stacjach uzdatniania wody - tłumaczy T. Pośpiech.

Wysokość dotacji również budzi zadowolenie szefa gminnej spółki. - Dla nas każda wartość dofinansowania ma znaczenie. Bez wsparcia z unii wiele tego typu inwestycji by nie powstało - zauważa prezes PGKiM.

Tomasz Kępka

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Pątnicy już w drodze


Wyruszyła 42 Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Rodzina nadzieją Kościoła”. 31 lipca wyszły grupy włodawskie. 1 sierpnia wyruszyły grupy z Białej Podlaskiej i Łosic, 2 sierpnia - z Siedlec, Parczewa, Komarówki Podlaskiej i Międzyrzeca Podlaskiego.

FOTOGALERIA

III Diecezjalna Pielgrzymka Dziadków i Teściów


Potrzeba nam dzisiaj na nowo przemyśleć relacje między pokoleniami. Muszą one być budowane na Bożej wizji człowieka, rodziny i społeczeństwa. W ten sposób wierzący i praktykujący babcie i dziadkowe stają się świadkami Boga - powiedział bp Kazimierz Gurda podczas III Diecezjalnej Pielgrzymki Teściów i Dziadków, która odbyła się 24 lipca w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin. [fot. FB PARAFII]

PATRONAT "ECHO"


Hosanna Festiwal
Utalentowane zespoły i soliści muzyki chrześcijańskiej na siedleckiej scenie zagoszczą już po raz 29. Termin zgłoszeń do tegorocznej edycji muzycznego święta mija 28 sierpnia.
więcej »
Poległym w latach 1918-1920
15 sierpnia na rynku w Mordach odbędą się uroczystości upamiętniające poległych w Bitwie Warszawskiej. Wydarzenie ph. „Poległym w latach 1918-1920” zainauguruje o 13.30 akademia i Msza św. polowa w lesie „Choina Ostojska”.
więcej »
 

POLECAMY


Pod Jej opieką
Królowa Polski nie jest Polką. Nie jest też Niemką, Francuzką, Włoszką czy Amerykanką. Nie pochodzi z żadnej z arystokratycznych rodzin europejskich. Jest Żydówką, skromną dziewczyną z Ziemi Świętej. A mimo to jest najbardziej wpływową kobietą wszech czasów.
więcej »
 

SONDA

 

Po co pielgrzymujemy?

aby uprosić cud uzdrowienia, nawrócenia itp.;

z wdzięczności za otrzymane łaski;

po duchową podbudowę;

aby wyrazić swoją wierność Panu Bogu;

w dzisiejszym świecie chaosu pielgrzymowanie jest okazją do złapania dystansu.LITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR