9 sierpnia 2022 r. Imieniny obchodzą: Klara, Roman, Romuald

Pogoda: Siedlce

Numer 31
04-10 sierpnia 2022r.

menu

NEWS

Zachęcamy do lektury najnowszego wydania ECHA. W numerze m.in. relacja z wyjścia Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Szpital znów na minusie

5 sierpnia 2022 r.

Szykuje się rok strat?

Ostanie lata nie były łaskawe dla szpitala w Międzyrzecu Podlaskim. Dopiero 2021 r. przyniósł dodatni wynik finansowy. Niestety bieżący rok znów zapowiada kłopoty finansowe placówki.

W 2021 r. po raz pierwszy od lat szpital powiatowy zanotował dodatni wynik finansowy, a rachunek zysków i strat zamknął się kwotą 480,2 tys. zł netto na plusie. Dla porównania: w 2019 r. bilans wynosił 2,8 mln zł na minusie. Zamknięto wówczas oddział położniczy, który generował największe straty. Z kolei w 2020 r. ich wysokość sięgnęła 3,8 mln zł. Podjęto wtedy decyzję o wprowadzeniu kolejnego planu naprawczego.

- Rok 2021 był dla nas pomyślny, dzięki dodatkowym świadczeniom. Wśród nich należy wspomnieć utworzenie oddziału covidowego, gdzie działało nawet do 38 łóżek. Ruszyły pododdziały reumatologiczny i neurologiczny, które przejęły leczenie pacjentów i realizację kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Zwiększyliśmy kontrakt w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Łózkach z 600 tys. zł do prawie 2 mln zł - tłumaczy dyrektor szpitala  Marek Zawada.

Podczas ostatniej rady powiatu bialskiego przedstawiono obszerną ocenę ekonomiczno-finansową szpitala na podstawie złożonego przez jego dyrektora raportu. Większość radnych pozytywnie oceniła sytuację placówki. Krytyczny był Marek Uściński. - Podczas dyskusji mówiono o zysku szpitala w wysokości 480 tys. zł. Dowiedziałam się jednak, że to z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych wsparto finanse szpitala w wysokości 400 tys. zł. Międzyrzecka lecznica otrzymała też dotację w wysokości 3,8 mln zł. Tymczasem na działalności medycznej nastąpiła strata w wysokości 3,1 mln zł. Wcale nie wygląda to tak dobrze, jak we wnioskach - podkreślił.

Więcej w bieżącym wydaniu ECHA. 

Magdalena Frydrychowska

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Pątnicy już w drodze


Wyruszyła 42 Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Rodzina nadzieją Kościoła”. 31 lipca wyszły grupy włodawskie. 1 sierpnia wyruszyły grupy z Białej Podlaskiej i Łosic, 2 sierpnia - z Siedlec, Parczewa, Komarówki Podlaskiej i Międzyrzeca Podlaskiego.

FOTOGALERIA

III Diecezjalna Pielgrzymka Dziadków i Teściów


Potrzeba nam dzisiaj na nowo przemyśleć relacje między pokoleniami. Muszą one być budowane na Bożej wizji człowieka, rodziny i społeczeństwa. W ten sposób wierzący i praktykujący babcie i dziadkowe stają się świadkami Boga - powiedział bp Kazimierz Gurda podczas III Diecezjalnej Pielgrzymki Teściów i Dziadków, która odbyła się 24 lipca w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin. [fot. FB PARAFII]

PATRONAT "ECHO"


Hosanna Festiwal
Utalentowane zespoły i soliści muzyki chrześcijańskiej na siedleckiej scenie zagoszczą już po raz 29. Termin zgłoszeń do tegorocznej edycji muzycznego święta mija 28 sierpnia.
więcej »
Poległym w latach 1918-1920
15 sierpnia na rynku w Mordach odbędą się uroczystości upamiętniające poległych w Bitwie Warszawskiej. Wydarzenie ph. „Poległym w latach 1918-1920” zainauguruje o 13.30 akademia i Msza św. polowa w lesie „Choina Ostojska”.
więcej »
 

POLECAMY


Pod Jej opieką
Królowa Polski nie jest Polką. Nie jest też Niemką, Francuzką, Włoszką czy Amerykanką. Nie pochodzi z żadnej z arystokratycznych rodzin europejskich. Jest Żydówką, skromną dziewczyną z Ziemi Świętej. A mimo to jest najbardziej wpływową kobietą wszech czasów.
więcej »
 

SONDA

 

Po co pielgrzymujemy?

aby uprosić cud uzdrowienia, nawrócenia itp.;

z wdzięczności za otrzymane łaski;

po duchową podbudowę;

aby wyrazić swoją wierność Panu Bogu;

w dzisiejszym świecie chaosu pielgrzymowanie jest okazją do złapania dystansu.LITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR