7 października 2022 r. Imieniny obchodzą: Mirella, Marek, Sergiusz

Pogoda: Siedlce

Numer 40
06-12 października 2022r.

menu

NEWS

W numerze m.in.: jakich księży potrzebuje dziś świat? I o czym nie wolno zapomnieć, będąc odpowiedzialnym za formację kapłanów - w rozmowie z nowym rektorem naszego seminarium.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Przemienienie Pańskie

6 sierpnia 2022 r.

W Twoim świetle oglądamy światło

Ludzkie życie jest nieustanną wędrówką między Taborem a Ogrodem Oliwnym, między pocieszeniem a strapieniem. Bez momentów, w których jesteśmy przez Boga duchowo podnoszeni, nie doszlibyśmy do celu.

Po co Jezus przemienił się na oczach uczniów i dlaczego do dziś wspominamy to wydarzenie? Dlaczego kościołom nadawano tytuł Przemienienia Pańskiego? Z jakiego powodu scena z Taboru znalazła się w różańcowych tajemnicach światła? Odpowiedź jest jedna. Przemienienie Chrystusa jest dla nas tak samo ważne, jak ważne było dla apostołów.

Góra nieustannie kojarzy się z miejscem objawienia Boga. Na Synaju Mojżesz otrzymał Dekalog, na Karmelu Eliasz Bożą mocą pokonał pogańskich bożków, a na Golgocie Jezus zwyciężył grzech, śmierć i szatana. Góra, nawet fizycznie, jest miejscem położonym bliżej nieba. Wielu ludzi, którzy zdobyli jakiś szczyt, powtarza, że namacalnie czuli się wtedy bliżej Boga. Wejście na górę oznacza oderwanie od codzienności, od ludzi i zwykłych spraw. Wymaga wysiłku, ale jest on opłacalny. Wraz z osiągnięciem szczytu otrzymujemy bowiem coś, co trudno określić słowami. Podobnie bywa z naszą duchową wspinaczką.

Więcej w bieżącym wydaniu ECHA. 

Agnieszka Wawryniuk

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Pielgrzymka mężczyzn


2 października pod hasłem „Ojciec - strażnik rodziny” w sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie odbyła się XII Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn. [fot. ks. Marek Weresa]

PATRONAT "ECHO"


Młodzi o świętym
Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych mogą zgłaszać się do Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie.
więcej »
W rocznicę bitwy
5 października w gminie Stara Kornica odbędą się uroczystości z okazji 76 rocznicy bitwy pod Kiełbaskami.
więcej »
Musica et Sacrum
W niedzielę 16 października, o 19.00, w kościele parafialnym zainaugurowany zostanie Żelechowski Festiwal Muzyczny „Musica et Sacrum”. XXII Dzień Papieski uświetni koncert „Ave Maria”.
więcej »
Cantate Deo
Już po raz piąty Katolicka Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach organizuje Powiatowy Konkurs Piosenki Religijnej „Cantate Deo”.
więcej »
 

POLECAMY


Zobacz Anioła
Pisarze, wierni i duchowni Kościoła katolickiego - w miejscach objawień i kultu św. Michała Archanioła - odkrywają tajemnicę pierwszego pośród aniołów światłości. Film w kinach od 29 września!
więcej »
Nie trać czasu!
Kiedy na ekrany kin wchodzi film „Johny”, jednocześnie ukazuje się książka z niepublikowanymi dotąd tekstami ks. Jana Kaczkowskiego.
więcej »
 

SONDA

 

Różaniec w moim życiu...

to modlitwa, która dodaje mi sił

jest wyrazem dziecięcej ufności we wstawiennictwo Maryi

to modlitwa, bez której nie wyobrażam już sobie życia

jest sposobem na przedstawianie Bogu próśb i podziękowań

piękno i sens tej modlitwy odkrywam każdego dniaLITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR