5 lipca 2020 r. Imieniny obchodzą: Karolina, Antoni, Filomena

Pogoda: Siedlce

Numer 27
02-08 lipca 2020r.

menu

NEWS

W najnowszym numerze m.in. o nowej inicjatywie duszpasterstwa rodzin: I Diecezjalnej Pielgrzymce Teściowych i Teściów...

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Kultura

 
 

Docenieni i wyróżnieni

3 marca 2010 r.

Kornaccy - „dobrze zasłużeni”


fot. archiwum

Wśród dwunastu laureatów konkursu Bene Meritus Terrae Lublinensi 2009 znaleźli się Krystyna i Ryszard Kornaccy z Międzyrzeca - literaci, działacze społeczni i jedni z twórców Międzyrzeckiego Stowarzyszenia Teatralnego.

Bene Meritus Terrae Lublinensi, czyli Dobrze Zasłużony dla Lubelszczyzny, to konkurs organizowany od pięciu lat przez agencję reklamową Vena Art i drukarnię Intrograf, w którym redakcje lubelskich mediów wybierają osoby zasługujące na wyróżnienie.

Podejmując decyzję, redaktorzy naczelni tworzący kapitułę konkursu biorą również pod uwagę propozycje swoich czytelników, słuchaczy i telewidzów.

W Hotelu Lublinianka odbyła się uroczystość, podczas której wręczono laureatom wyróżnienia. W spotkaniu uczestniczyła wicewojewoda lubelski Henryka Strojnowska. Uroczystość uświetnił koncert duetu gitarowego „Los Desperados”. W trakcie gali odbyła się też licytacja przedmiotów. Zebrane podczas aukcji pieniądze zostaną przeznaczone na cel wskazany przez kapitułę.

Konkursowi Bene Meritus Terrae Lublinensi towarzyszy również wydanie ekskluzywnego kalendarza, którego, niestety, nie można kupić - będzie on wręczony m.in. prezydentowi RP, premierowi i marszałkowi sejmu.


Węda też doceniony

Wśród laureatów konkursu znalazł się także Łukasz Radosław Węda ze Studzianki w gminie Łomazy - badacz tatarskości Podlasia, współzałożyciel i prezes Stowarzyszenia Rozwoju Miejscowości Studzianka.

Pozostali laureaci konkursu to: Edward Balawejder, Katarzyna Czerlunczakiewicz, Maria Dębowczyk, Alojzy Leszek Gzella, Alina i Tadeusz Karabowiczowie, István Kovács, Leon Popek, Przemysław Pytlak, Stefan Nieznanowski i Lucjan Świetlicki.

BZ

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Na straży wspólnoty


Od niedzieli 21 czerwca w łukowskiej kolegiacie na stałe zagościła figura św. Michała Archanioła, pobłogosławiona przez biskupa pomocniczego diecezji siedleckiej Grzegorza Suchodolskiego, który przewodniczył też Mszy o 12.00. [fot. J. Kiciński]

FOTOGALERIA

Występ zespołu Guadalupe


28 czerwca w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starym Opolu odbyły się uroczystości odpustowe. Uświetnił je występ zespołu Guadalupe.

PATRONAT "ECHO"


Najświętsze Serce
Film trafia do kin w szczególnym okresie. W tym roku przypada 100 rocznica kanonizacji św. Małgorzaty Marii Alacoque oraz 100 rocznica zawierzenia losów naszej ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
więcej »
I Diecezjalna Pielgrzymka Teściowych i Teściów
W niedzielę 26 lipca w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie odbędzie się I Diecezjalna Pielgrzymka Teściowych i Teściów.
więcej »
 

POLECAMY


Nabici w Facebooka
„Nie masz profilu na Facebooku? To cię nie ma!” - ileż razy ową przestrogę wielu czytelników (szczególnie tych „fejsbukoodpornych”) słyszało w swoim życiu. Okazuje się, że można bez niego żyć, choć zadanie jawi się proporcjonalnie trudniejsze wraz z malejącym wiekiem respondentów.
więcej »
Ona zawsze stoi po naszej stronie
Wzrok Maryi pełen miłości utkwiony jest także w nasze życie. Gdy tylko spostrzeże, że dzieje się cos złego, woła Jezusa: „Nie maja wina” - jak wtedy na weselu w Kanie. Nie przejdzie nigdy obojętnie wobec naszej krzywdy, naszych smutków - zapewnia ks. Dolindo Ruotolo.
więcej »
 

SONDA

 

Sport sposobem na...

nudę

kształtowanie charakteru

zawieranie nowych przyjaźni

to strata czasu

energię życiową można wykorzystać w inny, lepszy sposóbLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR