16 grudnia 2019 r. Imieniny obchodzą: Albina, Zdzisław

Pogoda: Siedlce

Numer 50
12-18 grudnia 2019r.

menu

NEWS

Adwent z Prymasem Tysiąclecia i Zanim zapłonie adwentowa świeca - to dwa adwentowe cykle ECHA. Polecamy lekturę tekstów!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Kultura

 
 

Docenieni i wyróżnieni

3 marca 2010 r.

Kornaccy - „dobrze zasłużeni”


fot. archiwum

Wśród dwunastu laureatów konkursu Bene Meritus Terrae Lublinensi 2009 znaleźli się Krystyna i Ryszard Kornaccy z Międzyrzeca - literaci, działacze społeczni i jedni z twórców Międzyrzeckiego Stowarzyszenia Teatralnego.

Bene Meritus Terrae Lublinensi, czyli Dobrze Zasłużony dla Lubelszczyzny, to konkurs organizowany od pięciu lat przez agencję reklamową Vena Art i drukarnię Intrograf, w którym redakcje lubelskich mediów wybierają osoby zasługujące na wyróżnienie.

Podejmując decyzję, redaktorzy naczelni tworzący kapitułę konkursu biorą również pod uwagę propozycje swoich czytelników, słuchaczy i telewidzów.

W Hotelu Lublinianka odbyła się uroczystość, podczas której wręczono laureatom wyróżnienia. W spotkaniu uczestniczyła wicewojewoda lubelski Henryka Strojnowska. Uroczystość uświetnił koncert duetu gitarowego „Los Desperados”. W trakcie gali odbyła się też licytacja przedmiotów. Zebrane podczas aukcji pieniądze zostaną przeznaczone na cel wskazany przez kapitułę.

Konkursowi Bene Meritus Terrae Lublinensi towarzyszy również wydanie ekskluzywnego kalendarza, którego, niestety, nie można kupić - będzie on wręczony m.in. prezydentowi RP, premierowi i marszałkowi sejmu.


Węda też doceniony

Wśród laureatów konkursu znalazł się także Łukasz Radosław Węda ze Studzianki w gminie Łomazy - badacz tatarskości Podlasia, współzałożyciel i prezes Stowarzyszenia Rozwoju Miejscowości Studzianka.

Pozostali laureaci konkursu to: Edward Balawejder, Katarzyna Czerlunczakiewicz, Maria Dębowczyk, Alojzy Leszek Gzella, Alina i Tadeusz Karabowiczowie, István Kovács, Leon Popek, Przemysław Pytlak, Stefan Nieznanowski i Lucjan Świetlicki.

BZ

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Jubileusz siedleckiej książnicy


Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach - największa i najstarsza biblioteka publiczna w mieście i regionie - obchodzi 100-lecie istnienia. Uroczystość jubileuszowa odbyła się 27 listopada w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury z udziałem wielu znamienitych gości: posłów i samorządowców, przedstawicieli służb mundurowych i instytucji kultury, dyrektorów bibliotek i emerytowanych pracowników MBP, sympatyków placówki oraz tych, bez których jej funkcjonowanie nie miałoby sensu - czytelników. [fot. Jarosław Kurzawa]

FOTOGALERIA

Świątecznie w Kąkolewnicy


1 grudnia Gminny Ośrodek Kultury w Kąkolewnicy był gospodarzem XVI Powiatowych Spotkań Twórców Wsi oraz Gminnego Konkursu Zespołów Śpiewaczych. Atrakcji było co niemiara...

PATRONAT "ECHO"


Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
Zapraszamy młodzież szkół ponadpodstawowych do udziału w 24 Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej odbywającym się w roku szkolnym 2019/2020.
więcej »
Na rzecz hospicjum
15 grudnia w Galerii Siedlce, od 11.00 do 19.00, odbywać się będzie akcja „Pierniczkowe szaleństwo” zorganizowana przez Fundację Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci.
więcej »
Orszak Trzech Króli w Mordach
Orszak Trzech Króli po raz siódmy przejdzie ulicami Siedlec. Spotkamy się 6 stycznia przy kościele św. Stanisława. Orszak rozpocznie się Mszą św. o 11.45, a po niej - ok. 13.00 - ruszy ulicami naszego miasta.
więcej »
VII Łosicki Jarmark Bożonarodzeniowy
W sobotę 14 grudnia, od 10.00, park im. króla Aleksandra Jagiellończyka będzie miejscem VI Łosickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego.
więcej »
 

POLECAMY


w Oczekiwaniu
Przez tegoroczne rekolekcje adwentowe online poprowadzi nas znany internautom, choćby z takich serii jak „Czarno na białym, rekolekcje o spowiedzi” czy „Kościół jest dobry”, duet o. Michał Legan OSPPE i ks. Michał Olszewski SCJ.
więcej »
Brat bankomat naprawdę pomaga
Rozumiał, że w świętości nie chodzi o nadzwyczajność, ale o ukochanie Boga oraz człowieka w szarości i trudzie dnia.
więcej »
Polskie Boże Narodzenie
Wigilia Bożego Narodzenia stanowi niezaprzeczalnie jedną z najpiękniejszych, najbardziej uroczystych tradycji, głęboko zakorzenionych w polskiej kulturze.
więcej »
 

SONDA

 

Czy czas Adwentu jest nam potrzebny?

tak, to czas na refleksję w zabieganym świecie

nie, Adwent nic nie zmienia

najważniejsza jest chęć odmienienia życia w oczekiwaniu na Boże Narodzenie

to okazja do stanięcia w prawdzie wobec Boga i samego siebie, a przez to do nawróceniaLITURGIA SŁOWA


Poniedziałek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR