7 października 2022 r. Imieniny obchodzą: Mirella, Marek, Sergiusz

Pogoda: Siedlce

Numer 40
06-12 października 2022r.

menu

NEWS

W numerze m.in.: jakich księży potrzebuje dziś świat? I o czym nie wolno zapomnieć, będąc odpowiedzialnym za formację kapłanów - w rozmowie z nowym rektorem naszego seminarium.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Nie tylko dla turystów

11 sierpnia 2022 r.

Pieszo i na rowerach

Geocashing, questy, woodcoins, spacery 3D oraz nowo wytyczone szlaki rowerowe i nordic walking - to atrakcje, które umilą spędzanie czasu w naszym regionie.

I to nie tylko gościom, bo z propozycji, jakie zaprezentowała Lokalna Grupa Działania Ziemi Siedleckiej, skorzystać może każdy. To dobra okazja, by lepiej poznać najbliższą okolicę i aktywnie spędzić czas.

 

W porozumieniu

Formy aktywnego spędzania czasu na ziemi siedleckiej omówiono na konferencji pt. „Rozwój turystyki na obszarach wiejskich”, która odbyła się 29 lipca w Dworze Mościbrody. To jeden z elementów współpracy „Wspólnie-Aktywnie-Lokalnie-Kulinarnie”. Ten międzynarodowy projekt Lokalna Grupa Działania Ziemi Siedleckiej realizuje wspólnie z Bialskopodlaską Grupą Działania, Stowarzyszeniem Perły Mazowsza - Lokalna Grupa Działania oraz Deutschland Leader-Regionalmanagement Dübener Heide/LAG Dübener Heide Sachsen. W konferencji wzięli udział przedstawiciele samorządów, instytucji kultury, organizacji pozarządowych, KGW, miłośnicy turystyki, biegów i jazdy na rowerze.

Pierwszą część spotkania otworzył prezes zarządu LGD ZS Krzysztof Kryszczuk. Na początku zostały omówione istniejące już formy aktywnej turystyki: geocashing, questy i woodcoins (tzw. drewniaczki). Następnie Ewelina Pędzich-Chyży - kierownik biura LGD ZS omówiła nowo powstałe spacery 3D po okolicznych atrakcjach turystycznych.

 

W teorii i praktyce

Druga część została poświęcona projektowi współpracy, które jest w końcowej fazie realizacji. Jego rezultatem będą przede wszystkim szlaki rowerowe oraz nording walking w Krainie „Nocy i Dni” (gmina Wodynie). Sieć szlaków rowerowych, połączonych ze sobą poprzez oznakowane punkty, umożliwi turyście dowolne kształtowanie trasy w zależności od sprawności fizycznej, ale też treści, jakie chce poznać (np. przyrodnicze lub historyczne).

Powstanie ok. 400 km szlaków rowerowych na terenie dziesięciu gmin będących członkami Stowarzyszenia LGD ZS: Zbuczyn, Wiśniew, Skórzec, Wodynie, Mokobody, Suchożebry, Mordy, Domanice, Kotuń i Siedlce (gm. wiejska). Z myślą o turystach powstały  mapy (do korzystania z sieci szlaków i planowania własnych tras), wizytówki, na których turyści będą wpisywali numery węzłów, które chcą odwiedzić, a także tablice promocyjne czy opaski i kamizelki odblaskowe z nadrukiem.

By pokazać, że szlaki to nie tylko teoria, uczestnicy konferencji przejechali się rowerami po nowo powstałym szlaku rowerowym. 

JAG

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Pielgrzymka mężczyzn


2 października pod hasłem „Ojciec - strażnik rodziny” w sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie odbyła się XII Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn. [fot. ks. Marek Weresa]

PATRONAT "ECHO"


Młodzi o świętym
Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych mogą zgłaszać się do Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie.
więcej »
W rocznicę bitwy
5 października w gminie Stara Kornica odbędą się uroczystości z okazji 76 rocznicy bitwy pod Kiełbaskami.
więcej »
Musica et Sacrum
W niedzielę 16 października, o 19.00, w kościele parafialnym zainaugurowany zostanie Żelechowski Festiwal Muzyczny „Musica et Sacrum”. XXII Dzień Papieski uświetni koncert „Ave Maria”.
więcej »
 

POLECAMY


Zobacz Anioła
Pisarze, wierni i duchowni Kościoła katolickiego - w miejscach objawień i kultu św. Michała Archanioła - odkrywają tajemnicę pierwszego pośród aniołów światłości. Film w kinach od 29 września!
więcej »
Nie trać czasu!
Kiedy na ekrany kin wchodzi film „Johny”, jednocześnie ukazuje się książka z niepublikowanymi dotąd tekstami ks. Jana Kaczkowskiego.
więcej »
 

SONDA

 

Różaniec w moim życiu...

to modlitwa, która dodaje mi sił

jest wyrazem dziecięcej ufności we wstawiennictwo Maryi

to modlitwa, bez której nie wyobrażam już sobie życia

jest sposobem na przedstawianie Bogu próśb i podziękowań

piękno i sens tej modlitwy odkrywam każdego dniaLITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR