7 października 2022 r. Imieniny obchodzą: Mirella, Marek, Sergiusz

Pogoda: Siedlce

Numer 40
06-12 października 2022r.

menu

NEWS

W numerze m.in.: jakich księży potrzebuje dziś świat? I o czym nie wolno zapomnieć, będąc odpowiedzialnym za formację kapłanów - w rozmowie z nowym rektorem naszego seminarium.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Podsumowanie konkursu

15 września 2022 r.

Bezpieczne gospodarstwo rolne

Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Warszawie podsumował etap wojewódzkiego konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. Zwycięzcom wręczono nagrody.

Podczas Międzynarodowych Dni z Doradztwem Rolniczym w Siedlcach dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Warszawie Zenon Kowalewski wraz z pracownikami Placówki Terenowej KRUS w Siedlcach podsumowali etap wojewódzki konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2022”. Celem konkursu była promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych. Ocenie w gospodarstwach rolnych podlegały m.in.: organizacja, ład, porządek w obrębie obejścia, podwórza, gospodarstwa i stanowisk pracy, stan techniczny budynków inwentarskich i gospodarczych, odpowiednie zabezpieczenie środków ochrony roślin, warunki obsługi i bytowania zwierząt gospodarskich, stosowanie, stan i jakość środków ochrony osobistej.

W 2022 r. do udziału w konkursie na terenie Mazowsza zgłoszonych zostało 122 gospodarstw rolnych, spośród których wyłoniono sześć najbezpieczniejszych na Mazowszu.

Laureatami etapu wojewódzkiego konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” zostali:

I miejsce - Jadwiga i Wojciech Kempisty z miejscowości Zaręby Leśne,

II miejsce - Monika Durka z miejscowości Lekarcice Nowe,

III miejsce -  Małgorzata i Wiesław Golańscy z Wróblewa.

Wyróżnienia otrzymali: Karolina i Jarosław Wojciescy z miejscowości Kopana, Danuta i Andrzej Wyszomirscy z miejscowości Skwierczyn Dwór, Beata i Janusz Zawadzcy z Komsina.

W imieniu fundatorów nagrody laureatom etapu wojewódzkiego konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” wręczyli: poseł Krzysztof Tchórzewskiego, dyrektor oddziału regionalnego KRUS w Warszawie Zenon Kowalewski, dyrektor Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Warszawie Sławomir Piotrowski, zastępca dyrektora mazowieckiego oddziału regionalnego ARiMR Anna Ignatowicz, zastępca dyrektora oddziału terenowego KOWR w Warszawie Zbigniew Sobieraj, kierownik oddziału Biura Mazowieckiej Izby Rolniczej w Siedlcach Piotr Tchórzewski, przedstawiciel Okręgowego Inspektoratu Pracy w Warszawie Krzysztof Lech, przedstawiciel Agro Ubezpieczeń Marcin Matysiak.

AW

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Pielgrzymka mężczyzn


2 października pod hasłem „Ojciec - strażnik rodziny” w sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie odbyła się XII Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn. [fot. ks. Marek Weresa]

PATRONAT "ECHO"


Młodzi o świętym
Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych mogą zgłaszać się do Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie.
więcej »
W rocznicę bitwy
5 października w gminie Stara Kornica odbędą się uroczystości z okazji 76 rocznicy bitwy pod Kiełbaskami.
więcej »
Musica et Sacrum
W niedzielę 16 października, o 19.00, w kościele parafialnym zainaugurowany zostanie Żelechowski Festiwal Muzyczny „Musica et Sacrum”. XXII Dzień Papieski uświetni koncert „Ave Maria”.
więcej »
 

POLECAMY


Zobacz Anioła
Pisarze, wierni i duchowni Kościoła katolickiego - w miejscach objawień i kultu św. Michała Archanioła - odkrywają tajemnicę pierwszego pośród aniołów światłości. Film w kinach od 29 września!
więcej »
Nie trać czasu!
Kiedy na ekrany kin wchodzi film „Johny”, jednocześnie ukazuje się książka z niepublikowanymi dotąd tekstami ks. Jana Kaczkowskiego.
więcej »
 

SONDA

 

Różaniec w moim życiu...

to modlitwa, która dodaje mi sił

jest wyrazem dziecięcej ufności we wstawiennictwo Maryi

to modlitwa, bez której nie wyobrażam już sobie życia

jest sposobem na przedstawianie Bogu próśb i podziękowań

piękno i sens tej modlitwy odkrywam każdego dniaLITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR