26 listopada 2022 r. Imieniny obchodzą: Konrad, Leonard, Sylwester

Pogoda: Siedlce

Numer 47
24-30 listopada 2022r.

menu

NEWS

W najnowszym wydaniu ECHA m.in.: co oznacza dziś wiara w Kościół? I jak nie zmarnować czasu Adwentu?

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Pilawa

12 listopada 2022 r.

Inwestycja dla całego powiatu

Parking typu park&ride z ponad 100 miejscami dla aut, 30 dla rowerów, nowe oświetlenie uliczne oraz dwa autobusy komunikacji miejskiej - to efekty unijnego projektu zrealizowanego w Pilawie.

Całkowita wartość przedsięwzięcia to ponad 10 mln zł. Wsparcie z UE i budżetu państwa wyniosło blisko 6,8 mln zł i pozwoliło na przeprowadzenie kompleksowej rewitalizacji terenów przy dworcu PKP oraz przygotowanie ich pod budowę centrum przesiadkowego.

W Pilawie powstał m.in. parking o powierzchni blisko 3 tys. m². W nowo wybudowanych obiektach są 103 miejsca typu park&ride, w tym trzy dla osób niepełnosprawnych, oraz 30 miejsc bike&ride”. Inwestycja objęła również budowę i przebudowę dróg lokalnych oraz utworzenie ścieżek rowerowych. Na terenie centrum przesiadkowego wymieniono również dziewięć punktów oświetlenia ulicznego. Ponadto zakupiono dwa autobusy, w tym jeden o napędzie hybrydowym.

Oficjalne oddanie inwestycji do użytku miało miejsce 4 listopada. - Ma ona ogromne znaczenie, ponieważ Pilawa jest ważnym węzłem kolejowym, z którego korzystają nie tylko mieszkańcy miasta i gminy, ale całego powiatu garwolińskiego - podkreślała burmistrz Albina Łubian. Celem projektu była rewitalizacja terenów przy dworcu PKP poprzez zagospodarowanie ich pod budowę centrum przesiadkowego wraz z parkingiem park&ride oraz infrastruktury przyjaznej podróżnym. - W pierwszym etapie zakupiliśmy dwa autobusy niskoemisyjne. W drugim wybudowano parking o powierzchni 2,8 tys. m² z pętlą autobusową, wiatą dla rowerów, toaletą. Powstały dwa miejsca ładowania samochodów elektrycznych. Przebudowano ulicę, kanalizację, wykonano nasadzenia - wyliczała.

Więcej w bieżącym wydaniu ECHA.

Waldemar Jaroń

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Otwarcie wystawy


„Amor Deo, Amor Patriae, Amor Familiae. Rzecz o rodzinie Matejków” - to tytuł wystawy, którą można oglądać w Muzeum Diecezjalnym w Siedlcach. Ekspozycja jest poświęcona rodzinie, w której urodził się i wychował Jan Matejko, oraz tej, którą sam założył. [fot. ks. Marek Weresa]

FOTOGALERIA

Zapłacili daninę krwi


Dokładnie tutaj, gdzie stoi kaplica, Niemcy przelali niewinną krew - powiedział ks. Adam Krasuski, proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej, przed - jak zaznaczył - spóźnioną o prawie 80 lat Mszą św. pogrzebową w intencji ofiar pogromu w Gręzówce, jaki miał miejsce 28 i 29 grudnia 1942 r.

PATRONAT "ECHO"


Młodzi o świętym
Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych mogą zgłaszać się do Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie.
więcej »
Dni Muzyki Kościelnej
W dniach 20-26 listopada w Siedlcach organizowane są Dni Muzyki Kościelnej. Rozpocznie je celebracja uroczystych nieszporów ku czci Chrystusa Króla.
więcej »
Profesjonalna bliskość
Tematy związane z odejściem, żałobą, tęsknotą za tymi, których już nie ma pomiędzy nami, w listopadzie - jak w żadnym innym okresie roku - stają się przedmiotem naszej refleksji, tematem rozmów, zadumy. Wpisując się w tę refleksję, zapraszamy do udziału w konferencji pt. „Profesjonalna bliskość: jak zapewnić dobrą opiekę do końca życia”.
więcej »
Orszak św. Mikołaja
W niedzielę 4 grudnia - już po raz dziewiąty - ulicami Lublina przejdzie Orszak św. Mikołaja. Wśród imprez towarzyszących wspomnieniu świętego z Miry są m.in. jarmarki i konkursy.
więcej »
 

POLECAMY


Prorok
„Prorok” to film fabularny o kard. Stefanie Wyszyńskim - prymasie Polski, który po trzech latach internowania przez władze komunistyczne ponownie staje na czele Kościoła w Polsce. W kinach - od 11 listopada!
więcej »
Publikacja na jubileusz
„Kapituła Kolegiacka Łukowska. 25 lat w służbie Kościoła” to tytuł publikacji, która ukazał się w ramach srebrnego jubileuszu tej kapituły.
więcej »
 

SONDA

 

Czy czas Adwentu jest nam potrzebny?

tak, ponieważ jest on przygotowaniem na Boże Narodzenie;

tak, dlatego że w codziennym zabieganiu zapominamy o tym, co jest najważniejsze: Bogu, który przychodzi;

tak, ale jeśli powrócimy do dawnych tradycji, rorat, wieńców adwentowych;

tak, ponieważ inaczej zagubimy sens Bożego Narodzenia;

nie, dla mnie to czas jak każdy inny.LITURGIA SŁOWA


Sobota
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR