26 listopada 2022 r. Imieniny obchodzą: Konrad, Leonard, Sylwester

Pogoda: Siedlce

Numer 47
24-30 listopada 2022r.

menu

NEWS

W najnowszym wydaniu ECHA m.in.: co oznacza dziś wiara w Kościół? I jak nie zmarnować czasu Adwentu?

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Z rządowym dofinansowaniem

24 listopada 2022 r.

Kolejne drogi zmodernizowane

Do użytku oddano dwa przebudowane odcinki dróg powiatowych w powiecie garwolińskim o łącznej długości niemal 2 km. Koszt obu inwestycji to blisko 10 mln zł, z czego 6,5 mln zł stanowi dofinansowanie.

- Przez półtora roku ponad 50 mln zł środków w ramach Polskiego Ładu czy jak tym konkretnym przypadku Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg spłynęło do powiatu garwolińskiego i zostało zainwestowane w rozwój i modernizację dróg powiatowych - zaznaczył starosta Mirosław Walicki podczas uroczystego otwarcia jednej z dróg. - Mogę śmiało powiedzieć, że to jest skok cywilizacyjny w powiecie garwolińskim. Tak olbrzymie pieniądze w takim krótkim czasie na rozwój dróg nigdy wcześniej nie wpłynęły do powiatu. Mam nadzieję, że ten rozwój dróg będzie nadal postępował, zwłaszcza że mamy ich w powiecie ok. 600 km - dodał starosta.

Z kolei Anna Kaszuba, kierownik siedleckiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, zauważyła, że skala inwestycji realizowanych na terenie powiatu garwolińskiego stawia go na podium. Natomiast radny sejmiku mazowieckiego Krzysztof Żochowski podsumował, że „to, co może samorząd, co może zrobić władza publiczna, czyli zapewnić bezpieczne warunki podróżowania, to właśnie tu się iści”.

Po symbolicznym przecięciu wstęgi poświęcenia nowo otwartej inwestycji dokonał dziekan dekanatu garwolińskiego ks. kan. Stanisław Szymuś.

Wyremontowane drogi to odcinek trasy Garwolin-Górki-Izdebnik o długości 1,38 km oraz ul. Jana Pawła II w Garwolinie o długości 541 m.

Waldemar Jaroń

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Otwarcie wystawy


„Amor Deo, Amor Patriae, Amor Familiae. Rzecz o rodzinie Matejków” - to tytuł wystawy, którą można oglądać w Muzeum Diecezjalnym w Siedlcach. Ekspozycja jest poświęcona rodzinie, w której urodził się i wychował Jan Matejko, oraz tej, którą sam założył. [fot. ks. Marek Weresa]

FOTOGALERIA

Zapłacili daninę krwi


Dokładnie tutaj, gdzie stoi kaplica, Niemcy przelali niewinną krew - powiedział ks. Adam Krasuski, proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej, przed - jak zaznaczył - spóźnioną o prawie 80 lat Mszą św. pogrzebową w intencji ofiar pogromu w Gręzówce, jaki miał miejsce 28 i 29 grudnia 1942 r.

PATRONAT "ECHO"


Młodzi o świętym
Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych mogą zgłaszać się do Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie.
więcej »
Dni Muzyki Kościelnej
W dniach 20-26 listopada w Siedlcach organizowane są Dni Muzyki Kościelnej. Rozpocznie je celebracja uroczystych nieszporów ku czci Chrystusa Króla.
więcej »
Profesjonalna bliskość
Tematy związane z odejściem, żałobą, tęsknotą za tymi, których już nie ma pomiędzy nami, w listopadzie - jak w żadnym innym okresie roku - stają się przedmiotem naszej refleksji, tematem rozmów, zadumy. Wpisując się w tę refleksję, zapraszamy do udziału w konferencji pt. „Profesjonalna bliskość: jak zapewnić dobrą opiekę do końca życia”.
więcej »
Orszak św. Mikołaja
W niedzielę 4 grudnia - już po raz dziewiąty - ulicami Lublina przejdzie Orszak św. Mikołaja. Wśród imprez towarzyszących wspomnieniu świętego z Miry są m.in. jarmarki i konkursy.
więcej »
 

POLECAMY


Prorok
„Prorok” to film fabularny o kard. Stefanie Wyszyńskim - prymasie Polski, który po trzech latach internowania przez władze komunistyczne ponownie staje na czele Kościoła w Polsce. W kinach - od 11 listopada!
więcej »
Publikacja na jubileusz
„Kapituła Kolegiacka Łukowska. 25 lat w służbie Kościoła” to tytuł publikacji, która ukazał się w ramach srebrnego jubileuszu tej kapituły.
więcej »
 

SONDA

 

Czy czas Adwentu jest nam potrzebny?

tak, ponieważ jest on przygotowaniem na Boże Narodzenie;

tak, dlatego że w codziennym zabieganiu zapominamy o tym, co jest najważniejsze: Bogu, który przychodzi;

tak, ale jeśli powrócimy do dawnych tradycji, rorat, wieńców adwentowych;

tak, ponieważ inaczej zagubimy sens Bożego Narodzenia;

nie, dla mnie to czas jak każdy inny.LITURGIA SŁOWA


Sobota
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR