5 lipca 2020 r. Imieniny obchodzą: Karolina, Antoni, Filomena

Pogoda: Siedlce

Numer 27
02-08 lipca 2020r.

menu

NEWS

W najnowszym numerze m.in. o nowej inicjatywie duszpasterstwa rodzin: I Diecezjalnej Pielgrzymce Teściowych i Teściów...

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Kultura

 
 

STUDZIANKA Atrakcje na wakacje

2 lipca 2008 r.

Z mizarem w tle

Ekologia, kultura, sport... Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Miejscowości Studzianka zapewnia, że wśród różnorodności propozycji każdy znajdzie coś dla siebie.

Powstaniu Stowarzyszenia przyświecał konkretny cel. Poprzez prowadzenie szkoleń czy obozów sportowo-turystycznych inicjatorzy chcą zaszczepić w lokalnej społeczności chęć kultywowania tradycji. - Propozycje kierowane są zarówno do dzieci, jak i dorosłych - potwierdza Łukasz Radosław Węda, prezes SRMS z sugestią, iż zachowanie, a tym samym rozwój historii i tożsamości wydają się naglące tym bardziej, że bieg czasu nie omija świadków. Studzianka pozostaje wierna dawnym zwyczajom, a o świetności miejscowości świadczy nie tylko zachowany cmentarz. Co jeszcze?

Organizatorzy wakacyjnej akcji obiecują, że wśród różnorodności propozycji każdy z uczestników znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. I tak, obok typowo rekreacyjnych atrakcji, fani sportu będą mieli okazję do rywalizacji podczas meczu siatkówki. W tej dyscyplinie na przeciwników młodzieży wyznaczono rodziców, zaś w starciu o gole z synami konkurować mają ojcowie. Ponadto, chętni staną do wyścigów w workach, a panie zmierzą swoje siły w rzucaniu... wałkiem! Planowany rajd pieszy po okolicy, ucząc historii, uwrażliwiałby na zabytkowe walory Studzianki. A spotkania z miejscowymi artystami stałyby się sposobnością do zapoznania z nietypowymi zajęciami. Plener malarski „Z mizarem w tle” i warsztaty sztuki ludowej „Cudze chwalicie, swego nie znacie” zaplanowano już na lipiec. - Naszym celem są konkretne działania na rzecz promocji zdrowego stylu życia - prezes Stowarzyszenia zaznacza, iż w oparciu o warsztaty ekologiczne zechcą pokazać dzieciom i młodzieży, że odpadki można wykorzystać do stworzenia postaci czy strojów. Papierowe szaleństwo polegać ma na wykorzystaniu masy papierowej do zrobienia rzeźb ekologicznych. Zaś w celu pokrzepienia po trudach dni pomysłodawcy obiecują grille i ogniska.

Nam pozostaje mieć nadzieję, że amatorów letnich wrażeń nie zabraknie oraz że inne miejscowości zdecydują się na krok wstecz, by świadome własnych korzeni, tym skuteczniej działały na rzecz małych ojczyzn.

WA

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Na straży wspólnoty


Od niedzieli 21 czerwca w łukowskiej kolegiacie na stałe zagościła figura św. Michała Archanioła, pobłogosławiona przez biskupa pomocniczego diecezji siedleckiej Grzegorza Suchodolskiego, który przewodniczył też Mszy o 12.00. [fot. J. Kiciński]

FOTOGALERIA

Występ zespołu Guadalupe


28 czerwca w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starym Opolu odbyły się uroczystości odpustowe. Uświetnił je występ zespołu Guadalupe.

PATRONAT "ECHO"


Najświętsze Serce
Film trafia do kin w szczególnym okresie. W tym roku przypada 100 rocznica kanonizacji św. Małgorzaty Marii Alacoque oraz 100 rocznica zawierzenia losów naszej ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
więcej »
I Diecezjalna Pielgrzymka Teściowych i Teściów
W niedzielę 26 lipca w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie odbędzie się I Diecezjalna Pielgrzymka Teściowych i Teściów.
więcej »
 

POLECAMY


Nabici w Facebooka
„Nie masz profilu na Facebooku? To cię nie ma!” - ileż razy ową przestrogę wielu czytelników (szczególnie tych „fejsbukoodpornych”) słyszało w swoim życiu. Okazuje się, że można bez niego żyć, choć zadanie jawi się proporcjonalnie trudniejsze wraz z malejącym wiekiem respondentów.
więcej »
Ona zawsze stoi po naszej stronie
Wzrok Maryi pełen miłości utkwiony jest także w nasze życie. Gdy tylko spostrzeże, że dzieje się cos złego, woła Jezusa: „Nie maja wina” - jak wtedy na weselu w Kanie. Nie przejdzie nigdy obojętnie wobec naszej krzywdy, naszych smutków - zapewnia ks. Dolindo Ruotolo.
więcej »
 

SONDA

 

Sport sposobem na...

nudę

kształtowanie charakteru

zawieranie nowych przyjaźni

to strata czasu

energię życiową można wykorzystać w inny, lepszy sposóbLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR