16 grudnia 2019 r. Imieniny obchodzą: Albina, Zdzisław

Pogoda: Siedlce

Numer 50
12-18 grudnia 2019r.

menu

NEWS

Adwent z Prymasem Tysiąclecia i Zanim zapłonie adwentowa świeca - to dwa adwentowe cykle ECHA. Polecamy lekturę tekstów!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Kultura

 
 

STUDZIANKA Atrakcje na wakacje

2 lipca 2008 r.

Z mizarem w tle

Ekologia, kultura, sport... Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Miejscowości Studzianka zapewnia, że wśród różnorodności propozycji każdy znajdzie coś dla siebie.

Powstaniu Stowarzyszenia przyświecał konkretny cel. Poprzez prowadzenie szkoleń czy obozów sportowo-turystycznych inicjatorzy chcą zaszczepić w lokalnej społeczności chęć kultywowania tradycji. - Propozycje kierowane są zarówno do dzieci, jak i dorosłych - potwierdza Łukasz Radosław Węda, prezes SRMS z sugestią, iż zachowanie, a tym samym rozwój historii i tożsamości wydają się naglące tym bardziej, że bieg czasu nie omija świadków. Studzianka pozostaje wierna dawnym zwyczajom, a o świetności miejscowości świadczy nie tylko zachowany cmentarz. Co jeszcze?

Organizatorzy wakacyjnej akcji obiecują, że wśród różnorodności propozycji każdy z uczestników znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. I tak, obok typowo rekreacyjnych atrakcji, fani sportu będą mieli okazję do rywalizacji podczas meczu siatkówki. W tej dyscyplinie na przeciwników młodzieży wyznaczono rodziców, zaś w starciu o gole z synami konkurować mają ojcowie. Ponadto, chętni staną do wyścigów w workach, a panie zmierzą swoje siły w rzucaniu... wałkiem! Planowany rajd pieszy po okolicy, ucząc historii, uwrażliwiałby na zabytkowe walory Studzianki. A spotkania z miejscowymi artystami stałyby się sposobnością do zapoznania z nietypowymi zajęciami. Plener malarski „Z mizarem w tle” i warsztaty sztuki ludowej „Cudze chwalicie, swego nie znacie” zaplanowano już na lipiec. - Naszym celem są konkretne działania na rzecz promocji zdrowego stylu życia - prezes Stowarzyszenia zaznacza, iż w oparciu o warsztaty ekologiczne zechcą pokazać dzieciom i młodzieży, że odpadki można wykorzystać do stworzenia postaci czy strojów. Papierowe szaleństwo polegać ma na wykorzystaniu masy papierowej do zrobienia rzeźb ekologicznych. Zaś w celu pokrzepienia po trudach dni pomysłodawcy obiecują grille i ogniska.

Nam pozostaje mieć nadzieję, że amatorów letnich wrażeń nie zabraknie oraz że inne miejscowości zdecydują się na krok wstecz, by świadome własnych korzeni, tym skuteczniej działały na rzecz małych ojczyzn.

WA

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Jubileusz siedleckiej książnicy


Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach - największa i najstarsza biblioteka publiczna w mieście i regionie - obchodzi 100-lecie istnienia. Uroczystość jubileuszowa odbyła się 27 listopada w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury z udziałem wielu znamienitych gości: posłów i samorządowców, przedstawicieli służb mundurowych i instytucji kultury, dyrektorów bibliotek i emerytowanych pracowników MBP, sympatyków placówki oraz tych, bez których jej funkcjonowanie nie miałoby sensu - czytelników. [fot. Jarosław Kurzawa]

FOTOGALERIA

Świątecznie w Kąkolewnicy


1 grudnia Gminny Ośrodek Kultury w Kąkolewnicy był gospodarzem XVI Powiatowych Spotkań Twórców Wsi oraz Gminnego Konkursu Zespołów Śpiewaczych. Atrakcji było co niemiara...

PATRONAT "ECHO"


Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
Zapraszamy młodzież szkół ponadpodstawowych do udziału w 24 Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej odbywającym się w roku szkolnym 2019/2020.
więcej »
Na rzecz hospicjum
15 grudnia w Galerii Siedlce, od 11.00 do 19.00, odbywać się będzie akcja „Pierniczkowe szaleństwo” zorganizowana przez Fundację Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci.
więcej »
Orszak Trzech Króli w Mordach
Orszak Trzech Króli po raz siódmy przejdzie ulicami Siedlec. Spotkamy się 6 stycznia przy kościele św. Stanisława. Orszak rozpocznie się Mszą św. o 11.45, a po niej - ok. 13.00 - ruszy ulicami naszego miasta.
więcej »
VII Łosicki Jarmark Bożonarodzeniowy
W sobotę 14 grudnia, od 10.00, park im. króla Aleksandra Jagiellończyka będzie miejscem VI Łosickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego.
więcej »
 

POLECAMY


w Oczekiwaniu
Przez tegoroczne rekolekcje adwentowe online poprowadzi nas znany internautom, choćby z takich serii jak „Czarno na białym, rekolekcje o spowiedzi” czy „Kościół jest dobry”, duet o. Michał Legan OSPPE i ks. Michał Olszewski SCJ.
więcej »
Brat bankomat naprawdę pomaga
Rozumiał, że w świętości nie chodzi o nadzwyczajność, ale o ukochanie Boga oraz człowieka w szarości i trudzie dnia.
więcej »
Polskie Boże Narodzenie
Wigilia Bożego Narodzenia stanowi niezaprzeczalnie jedną z najpiękniejszych, najbardziej uroczystych tradycji, głęboko zakorzenionych w polskiej kulturze.
więcej »
 

SONDA

 

Czy czas Adwentu jest nam potrzebny?

tak, to czas na refleksję w zabieganym świecie

nie, Adwent nic nie zmienia

najważniejsza jest chęć odmienienia życia w oczekiwaniu na Boże Narodzenie

to okazja do stanięcia w prawdzie wobec Boga i samego siebie, a przez to do nawróceniaLITURGIA SŁOWA


Poniedziałek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR