22 stycznia 2019 r. Imieniny obchodzą: Anastazy, Wincenty, Wiktor

Pogoda: Siedlce

Numer 3
17-23 stycznia 2019r.

menu

NEWS

Najnowsze badania przeprowadzone przez włoskich naukowców potwierdzają, że „człowiek, który został okryty Całunem Turyńskim, został wcześniej ukrzyżowany”. Określają też dokładne miejsce ciosu, zadanego włócznią, która przebiła bok Jezusa i potwierdzają autentyczność śladów krwi znajdujących się na Całunie. Więcej w bieżącym wydaniu ECHA...

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Kultura

 
 

Poplenerowa wystawa fotograficzna

10 grudnia 2014 r.

Bug ich zauroczył


fot. A. TROCHIMIUK

Utrwalona na zdjęciach sielskie pejzaże tchną spokojem, tak bardzo potrzebnym w naszym zabieganym życiu. Wystawa fotografii, którą możemy oglądać w galerii „Fokus” Miejskiego Ośrodka Kultury, stanowi pokłosie tegorocznego pleneru fotograficznego „Podlaski Przełom Bugu 2014”.

Międzynarodowe Plenery Fotograficzne „Podlaski Przełom Bugu”, organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury od 19 lat, należą do najważniejszych i najstarszych imprez tego typu w kraju. Tegoroczna edycja, współorganizowana przez Bialskie Centrum Kultury, bialskie starostwo powiatowe oraz Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej - Stowarzyszenie Twórców, odbyła się od 3 do 8 sierpnia i wzięło w niej udział 35 artystów z Polski i Ukrainy.

Podobnie jak w latach poprzednich uczestnicy zostali gościnnie przyjęci przez Barbarę Orłoś, właścicielkę usytuowanego na terenie Stadniny Koni w Janowie Podlaskim „Gościńca Wygoda”.

Jest co promować

Mówiąc o założeniach fotograficznych spotkań nad Bugiem, Andrzej Ruciński, fotografik, instruktor w Miejskim Ośrodku Kultury, zauważa, że przede wszystkim chodzi o stworzenie cyklu fotografii przedstawiających walory przyrodnicze i kulturowe regionu nadbużańskiego. Towarzyszą mu inne cele: promocja bogatych w zabytki kultury duchowej i materialnej, atrakcyjnych pod względem turystycznym ziem nadbużańskich, jak też integracja środowiska artystycznego oraz wymiana doświadczeń i promocja twórczości w dziedzinie fotografii.

Za rok - jubileusz

- Podczas pleneru, oprócz codziennego fotografowania i wymiany doświadczeń, zrealizowane zostały planowane zajęcia dydaktyczne. Odbył się wykład prof. Zbigniewa Tomaszczuka oraz prezentacje prac kilkunastu uczestników: Ireny Gałuszki z Rzeszowa, Małgorzaty Piekarskiej z Białej Podlaskiej, Macieja i Wojciecha Plewińskich z Krakowa, Mariusza Hertmanna z Kalisza, Franciszka Kupczyka z Kazimierza Biskupiego, Stanisława Dulnego z Ostrowca Świętokrzyskiego, Andrzeja Polakowskiego z Lublina, Jarosława Domańskiego z Białej Podlaskiej, Tomasza Wójcickiego z Lublina oraz Valerija Bihuna i Ievgenija Boyarchuka z Łucka na Ukrainie - relacjonuje A. Ruciński. Dodaje również, że organizatorzy noszą się z zamiarem wydania w przyszłym roku jubileuszowego albumu zawierającego prace powstałe podczas dotychczasowych edycji plenerowych spotkań.

KL

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

New Year’s Party


W sali „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach odbył się koncert noworoczno-charytatywny pod nazwą „New Year’s Party 2019”. Wydarzeniu towarzyszył szereg atrakcji. Na scenie wystąpili słuchacze Europejskiego Centrum Szkolenia Językowego „Eurolingua” oraz podopieczni domów dziecka, na rzecz których organizowana jest akcja charytatywna „New Year’s Party 2019”. [fot. Monika Król]

FOTOGALERIA

Pamięć o unitach


Doroczne uroczystości upamiętniające męczeństwo Unitów Podlaskich zainaugurowała Msza św. w kościele parafialnym w Drelowie pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy. Następnie w Gminnym Centrum Kultury w Drelowie został wystawiony spektakl pt. „Matka Boska od Unitów” w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół im. Unitów Drelowskich.

PATRONAT "ECHO"


 

POLECAMY


O oczekiwaniu i obecności
Jedyną właściwą odpowiedzią na tę dojmującą tęsknotę jest Bóg. Papież Benedykt XVI przypomina, że chrześcijanie oczekują powtórnego przyjścia Pana, jednocześnie już żyjąc tym, czego się spodziewają.
więcej »
Cuda wciąż się zdarzają
Cuda miały miejsce nie tylko w pierwszych wiekach Kościoła. Mają miejsce także dzisiaj i są potwierdzeniem prawdy Ewangelii - przekonywał o. Dolindo, któremu sam Jezus podyktował słowa jednej z najskuteczniejszych modlitw.
więcej »
O księżach z krwi i kości
Dlaczego jedni stawiają księży na świeczniku, a drudzy wdeptują ich w ziemię? Bo nie rozumieją, czym jest kapłaństwo i kim tak naprawdę jest kapłan.
więcej »
X Pielgrzymka Amazonek do Matki Bożej Kodeńskiej
Jubileuszowa pielgrzymka odbędzie się w niedzielę 3 lutego. Centralnym punktem uroczystości będzie Msza św. pod przewodnictwem biskupa siedleckiego.
więcej »
 

SONDA

 

Czego uczą nas bł. Męczennicy Podlascy?

że są wartości, których za wszelką cenę trzeba bronić, nawet za cenę życia

że wierność Bogu bardzo dużo kosztuje

zaufania mimo wszystko - z wiarą, że wyda ono błogosławione owoce

są wzorem odwagi - także, a może zwłaszcza, dla młodych ludzi

trudno powiedzieć - unici żyli w innych czasach, borykali się z innymi problemamiLITURGIA SŁOWA


Wtorek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR