17 września 2019 r. Imieniny obchodzą: Justyna, Narcyz, Franciszek

Pogoda: Siedlce

Numer 37
12-18 września 2019r.

menu

NEWS

Zachęcamy do lektury!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Diecezja

 
 

fot. Podlasie24.pl

Diecezjalne dziękczynienie za plony

11 września 2019 r.

To Bóg jest stwórcą wszystkiego

Dziękujemy Bogu za ten świat - on jest piękny i dobry. Dziękujmy za ziemię, którą uprawiamy i która wydaje owoce według swych gatunków. Prośmy, by dobry Bóg nigdy nie wypuszczał nas z ręki swej Opatrzności - mówił bp Kazimierz Gurda podczas sumy odpustowej 8 września.

Uroczystości odpustowe ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny rozpoczęły się w sanktuarium Matki Bożej w sobotę 7 września, o 19.00, nabożeństwem różańcowym do pięciu ołtarzy. O 20.00 sprawowana była Msza św. koncelebrowana przez księży dekanatu adamowskiego. Następnie wysłuchać było można koncertu pieśni maryjnej w wykonaniu karmelity o. Zbigniewa Kutki. Sobotnią część uroczystości zakończyła Pasterka maryjna odprawiana w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W niedzielę, 8 września, o 8.00 sprawowane były Godzinki ku czci Matki Bożej. O 10.00 rozpoczął się koncert Gminnej Orkiestry Dętej z Radzynia Podlaskiego. Na przybyłych na uroczystości czekał też wykład prezesa Izby Rolniczej z Lublina oraz prezentacja wieńców dożynkowych. O 12.00 rozpoczęła się Suma odpustowa pod przewodnictwem biskupa siedleckiego, podczas której rolnicy całej diecezji dziękowali Panu Bogu i Matce Bożej za plony. więcej w wersji papierowej » Dostęp SMS

   
 

fot. ARCHIWUM

XXVI Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej

11 września 2019 r.

Bóg mówi do nas

Dużo dobrej muzyki i uwielbienie Boga - w tym duchu upłynie Hosanna Festiwal, tj. wydarzenie, które nie potrzebuje reklamy. Serdecznie zapraszamy do udziału!

Na doroczne muzyczne wydarzenie, które potrwa trzy dni, zaprasza Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Siedleckiej, Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego, Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach, miasto Siedlce oraz Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Festiwal rozpocznie się w piątek 20 września, o 18.00, od Eucharystii w kościele św. Teresy w Siedlcach, po której zaplanowano koncert uwielbienia. Sobotni program muzyczny otwiera przegląd konkursowy o 15.00. Na scenie CKiS wystąpią w jego ramach pojawią się następujący wykonawcy: Laudans, Marcin Wargocki, Miłosierni, Amen AdoraMus, Ewelina Krzymowska, Joanna Wyrzykowska, Arkadiusz Domański, Tato, Za Nim Pójdę, Olga Jagiełło, Natalia Kuźmińska, Schola Lenartowicka & Sound of Heaven, Natalia Modrzejewska, Gabriela Kurzac oraz Marta Suwara. Natomiast propozycja na wieczór to spotkanie z gwiazdą wieczoru - Małym TGD, które zaśpiewa o 18.00. więcej w wersji papierowej » Dostęp SMS

   

ARCHIWUM - Diecezja

 
 
Rocznik Wydanie Autor


 
 

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Święto Żelaznej Dywizji


W dniach 6-8 września żołnierze 18 Dywizji Zmechanizowanej im. gen. broni Tadeusza Buka uczcili pierwszą rocznicę powstania swojej jednostki. Uroczystości rozpoczęła Msza św. w katedrze. W programie obchodów był też piknik, mecz piłki nożnej, konferencja naukowa, a także defilada pododdziałów. [fot. M. Król]

FOTOGALERIA

By dzielić się chlebem


8 września na placu przy świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Karwowie odbyło się święto plonów gminy Trzebieszów. Dożynki rozpoczęły się Mszą św. dziękczynną. Po Eucharystii uczestnicy święta plonów przejechali do Karwowa, gdzie uformowano korowód prowadzony przez jadących bryczką starostów dożynkowych i orkiestrę dętą OSP Trzebieszów. Za nimi niesiono piękne wieńce przygotowane przez mieszkańców sołectwa Karwów, Koło Gospodyń Wiejskich „Kobiety z Pasją” z Celin, sołectwa Szaniawy-Matysy i Szaniawy-Poniaty oraz Płudy.

PATRONAT "ECHO"


Mężczyźni w Pratulinie
W niedzielę 6 października pratulińskie sanktuarium będzie miejscem 9 Diecezjalnej Pielgrzymki Mężczyzn. Tegorocznemu spotkaniu towarzyszy hasło: „Bądź odporny jak uderzone kowadło”.
więcej »
Hosanna Festival
W dniach 20-22 września w Siedlcach odbędzie się XXVI Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Hosanna Festival. Wstęp wolny! Zachęcamy do udziału!
więcej »
 

POLECAMY


Unici na ekranie
21 września w auli Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej odbędzie się premiera filmu „Modlitwa o Polskę. Z ziemi podlaskiej”, opowiadającego o losach i męczeństwie naszych unitów.
więcej »
Książka o alzheimerze
Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach oraz Siedleckie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera zapraszają 25 września na spotkanie z Glorią Hide - autorką książki „Usypiając ojca”.
więcej »
 

SONDA

 

Plon, niesiemy plon...

dożynki to piękna staropolska tradycja

święto plonów jest okazją do podziękowania Panu Bogu za Jego wielką miłość i dobroć oraz rolnikom za trud ich pracy

do świętowania rozumianego jako integrowanie społeczności każda okazja jest dobra

dożynki to lekcja dla młodego pokolenia, jak pielęgnować pamięć o dziedzictwie i tradycjach przodków

dopóki będziemy pielęgnować dawne zwyczaje, Polska nie zginie!LITURGIA SŁOWA


Wtorek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR