7 maja 2021 r. Imieniny obchodzą: Ludmiła, Gizela, Benedykt

Pogoda: Siedlce

Numer 18
06-12 maja 2021r.

menu

NEWS

W najnowszym numerze: „Dajmy młodym Słowo” - materiały formacyjne dla tych, co przed i po przyjęciu bierzmowania.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Diecezja

 
 

fot. P. Grabowski

Pielgrzymka rodzin

5 maja 2021 r.

Bądźcie terminatorami św. Józefa

W piątkowy wieczór 30 kwietnia w pielgrzymce rodzin do sanktuarium św. Józefa w Siedlcach organizowanej przez Domowy Kościół wzięli udział reprezentanci wszystkich diecezjalnych rejonów DK.

Spotkanie rozpoczęło wspólnotowe odśpiewanie pieśni „Zjednoczeni w Duchu”, do czego zachęcił diecezjalny moderator Ruchu Światło-Życie ks. Kamil Duszek. Powitał też przedstawicieli rodzin całej diecezji przybyłych do Siedlec, jak też tych, którzy łączyli się z sanktuarium św. Józefa online. Świecę oazy zapaliła para diecezjalna Jolanta i Bogdan Jędrychowie. Konferencję formacyjną wygłosił ks. Jakub Kozak, student KUL. Na początku podkreślił, że w tym roku przeżywane są we wspólnocie Kościoła trzy ważne okoliczności: ogłoszenie Roku św. Józefa przez papieża Franciszka, rozpoczęcie Roku Rodziny „Amoris laetitia” w uroczystość św. Józefa oraz setna rocznica urodzin sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. - Gdyby ojciec Franciszek stanął tutaj, sięgnąłby po dokumenty Kościoła i szukał w nich tego, co mogłoby nas poruszyć - zauważył ks. J. Kozak. Zachęcił też do korzystania z tej metody, tj. szukania wskazań do życia w nauce, którą Kościół daje nam do ręki. W tym czasie upatrywać światła należy w adhortacji „Amoris laetitia” i liście apostolskim „Patris corde”. więcej w wersji papierowej » Dostęp SMS

   
 

fot. ARCHIWUM

Modlitwa i zawierzenie

5 maja 2021 r.

Bóg jest przy was!

30 kwietnia w kodeńskim sanktuarium odbyło się czuwanie ósmoklasistów i maturzystów. Spotkanie zorganizowali bialscy duszpasterze.

Zgromadzonych w kościele powitał ks. Rafał Przeździak, wikariusz parafii św. Anny w Białej Podlaskiej i koordynator zjazdu. Na wstępie przypomniał młodym dwie zasady, o których warto pamiętać podczas przygotowań do egzaminów. - Święty Benedykt powtarzał: „ora et labora”, czyli módl się i pracuj. Pracowaliście gorliwie przez lata nauki. Dziś przez to czuwanie chcemy dołączyć do waszego trudu trochę modlitwy. Wierzymy, że Pan Bóg wam pobłogosławi. Podobną radę, ale wyrażoną innymi słowami, dawał także św. Ignacy Loyola. Ten jezuita powtarzał: „Módl się tak, jakby wszystko zależało od Boga, a działaj, jakby wszystko zależało tylko od ciebie”. Dziś będziemy modlili się, abyście nie tylko zdali egzaminy, ale też, żebyście wybrali dobrą drogę swego życia i powołania, byście zawsze trwali przy Bogu - mówił ks. Rafał. Kolejnym punktem była pantomima i krótka konferencja. więcej w wersji papierowej » Dostęp SMS

   

ARCHIWUM - Diecezja

 
 
Rocznik Wydanie Autor


 
 

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Niedziela Dobrego Pasterza


W Niedzielę Dobrego Pasterza społeczność seminarium siedleckiego wybrała się do parafii św. Anny w Wohyniu. Odwiedzili m.in. las Planta, gdzie 30 maja 1940 r. rozstrzelani przez Niemców zostali ks. Roman Ryczkowski wraz z wiernymi z Rudna. Podczas wyjazdu klerycy poznawali relacje złożone przez naocznych świadków ostatnich dni życia kapłana.

FOTOGALERIA

IV Ojcowski Poligon Duchowy


17 kwietnia w sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie odbył się IV Ojcowski Poligon Duchowy. Organizatorami spotkania - ph. „Wychowanie do wiary i męstwa” - były Kluby Ojca z Siedlec, Łukowa i Łosic. W programie „poligonu” były m.in.: konferencja wygłoszona przez dr. hab. Mieczysława Guzewicza, konsultora rady ds. rodziny KEP, oraz świadectwo Krzysztofa Plażuka, ojca trójki dzieci, przeniesionego do rezerwy podpułkownika Wojska Polskiego. Pielgrzymi wzięli udział również w nabożeństwie Drogi Światła. Zwieńczeniem, a zarazem punktem kulminacyjnym wydarzenia była Eucharystia sprawowana o północy.

PATRONAT "ECHO"


Fulla na ekranie
„Świętych obcowanie” - to tytuł filmu o życiu i mistycznych doświadczeniach Fulli Horak. Ruszyła zbiórka pieniędzy umożliwiających powstanie dokumentu.
więcej »
Oddać się w opiekę Świętej Rodzinie
Na sobotę 8 maja planowana jest doroczna Pielgrzymka Czytelników „Różańca” i Członków Rodziny Loretańskiej. - Jest to wydarzenie, które co roku przyciąga do Loretto pielgrzymów z całej Polski - potwierdzają ss. loretanki.
więcej »
Diecezjalny Dzień Rodziny
Pojednanie w małżeństwie będzie tematem Diecezjalnego Dnia Rodziny, który odbędzie się 9 maja. Jak co roku uczestników gościć będzie parczewska bazylika mniejsza w Parczewie.
więcej »
Jubileuszowa edycja
Trwa jubileuszowa, 25 edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. - Głównym celem OKWB od początku było wyjście do młodego człowieka z przesłaniem zawartym na kartach Pisma Świętego - mówi Ewa Urbanek, koordynator OKWB w diecezji siedleckiej.
więcej »
...bo Niepodległa jest dla wszystkich
Gminne Centrum Kultury w Kobylanach realizuje projekt pt. „... bo Niepodległa jest dla wszystkich”.
więcej »
Recytują po angielsku
7 maja upływa termin wysyłania zgłoszeń do udziału w III Miejskim Przeglądzie Recytatorskim z języka angielskiego dla pięcio- i sześciolatków „A Sea of the Words”.
więcej »
Festiwal online
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach zaprasza do udziału w III Festiwalu Piosenki Europejskiej. Tegoroczny finał - z uwagi na sytuację pandemiczną - odbędzie się online.
więcej »
Eurolingua dzieciom
12 czerwca, o 17.00, w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach odbędzie się XVIII Gala Charytatywna Hot Summer Party 2021 w ramach akcji „Dzieci Eurolingua - Dzieciom lokalnie i międzynarodowo”.
więcej »
 

POLECAMY


W drodze do Pana Boga
Wspólnota wiary jest konieczna, aby łaska wiary nie została zmarnowana i pierwsze zakochanie w Bogu przemieniło się w dojrzałą miłość do Pana i braci - pisze bp Adam Bab, polecając książkę ks. Krzysztofa Kralki SAC.
więcej »
Nowenna przed Diecezjalnym Dniem Rodziny
9 maja w bazylice mniejszej w Parczewie - ph. „Pojednanie w małżeństwie” odbędzie się Diecezjalny Dzień Rodziny. Uroczystość poprzedzi nowenna (szczegóły na plakacie).
więcej »
Na styku nauki i wiary
Stygmaty, nienaruszone rozkładem ciała po śmierci, objawienia, profetyczne sny, cudowne uzdrowienia… Począwszy od Jezusa i jego pierwszych uczniów, a skończywszy na współczesnych mistykach, cuda ubarwiają całą historię Kościoła katolickiego.
więcej »
 

SONDA

 

Miesiąc z Maryją...

uczestniczę w nabożeństwach majowych

kojarzy się mi z wiosną i polnymi kapliczkami

odmawiam Litanię loretańską

nabożeństwo do Maryi nie powinno ograniczać się do jednego miesiąca

maj to miesiąc jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR