17 listopada 2019 r. Imieniny obchodzą: Waleria, Salomea, Grzegorz

Pogoda: Siedlce

Numer 46
14-20 listopada 2019r.

menu

NEWS

Zachęcamy naszych drogich czytelników do śledzenia cyklu artykułów pt. Zza klauzury. W drugim odcinku - o tym, czym jest adoracja Najświętszego Sakramentu!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Diecezja

 
 

fot. MK

III Forum Miłosierdzia

13 listopada 2019 r.

Ręce Boga

9 listopada w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach odbyło się III Forum Miłosierdzia, zorganizowane przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Wydarzenie było formą podziękowania darczyńcom, którzy na co dzień wspierają organizację.

- Papież Franciszek w orędziu na tegoroczny Światowy Dzień Ubogich podkreśla, że „konieczna jest zmiana mentalności, aby ponownie odkryć to, co istotne i nadać treść i skuteczność w głoszeniu królestwa Bożego” - podkreślił ks. Marek Bieńkowski, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej, witając zgromadzonych darczyńców i dodał, że „biedni potrzebują naszych rąk, aby mogli się podnieść, naszych serc, aby czuć na nowo ciepło uczuć, naszej obecności, aby przezwyciężyć samotność”. - Czasami wystarczy niewiele, aby przywrócić nadzieję, wystarczy zatrzymać się, uśmiechnąć, posłuchać. Biedni to nie tylko numery, dzięki, którym możemy pochwalić się dziełami i projektami. Biedni zbawiają nas, ponieważ pozwalają nam spotkać oblicze Chrystusa - zaznaczył dyrektor siedleckiej Caritas. więcej w wersji papierowej » Dostęp SMS

   
 

fot. KSM Jedlanka

Mały jubileusz

13 listopada 2019 r.

Bardziej być niż mieć

Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, działający przy parafii Chrystusa Króla w Jedlance obchodzi pięciolecie wznowienia swojej działalności. Rocznicę świętowano 9 listopada.

Uroczystości rozpoczęły się od popołudniowej Mszy św. Po Eucharystii członkowie oddziału i zaproszeni goście wzięli udział w zabawie tanecznej, która odbyła się w sali miejscowej OSP. - Razem z nami bawili się m.in. KSM-owicze z Parczewa, Żelchowa i Radoryża Kościelnego. Imprezę poprowadził nasz znajomy didżej. Obecnie do wspólnoty należy osiem osób. Nasz oddział został reaktywowany po trzyletniej przerwie. To była spontaniczna decyzja. Zaangażowaliśmy się w organizowanie ŚDM i po ich zakończeniu zaczęliśmy szukać dla siebie jakiejś wspólnoty. Wznowiliśmy działanie KSM. Po reaktywacji nasz oddział liczył 20 osób. Potem większość się wykruszyła. Zostały tylko cztery osoby. Teraz ta ilość zwiększyła się dwukrotnie - opowiada Ewa Urbanek, prezes oddziału. Dodaje, że wspólnota może liczyć na pomoc wielu młodszych i starszych wolontariuszy. Jej członkowie spotykają się raz w tygodniu. więcej w wersji papierowej » Dostęp SMS

   

ARCHIWUM - Diecezja

 
 
Rocznik Wydanie Autor


 
 

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

III Forum Miłosierdzia


9 listopada w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach odbyło się III Forum Miłosierdzia, zorganizowane przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Wydarzenie było formą podziękowania darczyńcom, którzy na co dzień wspierają organizację. [fot. Monika Król]

FOTOGALERIA

Konkurs Pieśni Patriotycznej


13 listopada odbył się Konkurs Pieśni Patriotycznej „Patriota 2019” zorganizowany przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Wystąpiły dzieci i młodzież z terenu diecezji siedleckiej. Koncert był bardzo zróżnicowany, śpiewali soliści, ale nie zabrakło też wieloosobowych chórów i zespołów. Uczestnikom towarzyszyły również instrumenty, była gitara, skrzypce a nawet akordeon. Wszystkich połączył duch patriotyzmu i pamięć o tych, którzy zapłacili najwyższą cenę za wolność naszej ojczyzny. [fot. Monika Król]

PATRONAT "ECHO"


Przegląd teatrów obrzędowych
23 listopada w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach po raz trzeci odbędzie się Regionalny Przegląd Teatrów Obrzędowych.
więcej »
Duchowy prezent św. Mikołaja
Już po raz trzeci Bractwo Różańcowe Akademii Młodzieżowej przy parafii św. Mikołaja w Lublinie organizuje akcję „Duchowy prezent św. Mikołaja”.
więcej »
 

POLECAMY


Szlakiem kontrowersji
Jezuita o. Zygmunt Kwiatkowski SJ, duszpasterz i rekolekcjonista, przez ponad 30 lat był misjonarzem w Syrii i na Bliskim Wschodzie. O objawieniach, jakie miały miejsce we wspólnocie Sióstr Służebnic Eucharystii w japońskim mieście Akita, opowiedział po odbyciu kilku duszpasterskich wypraw do tego egzotycznego kraju.
więcej »
Święte patrzenie
Kontemplacja Chrystusa i świata stworzonego przez Boga ma przemieniającą i uzdrawiającą moc - uświęca nasze patrzenie.
więcej »
Randka małżeńska
17 listopada w kościele św. Józefa w Siedlcach odbędzie się spotkanie ph. Randka małżeńska dla młodych małżeństw.
więcej »
Żniwo wielkie
Z uczciwością i w prostocie swe misyjne powołania podjęli dwaj karmelici bosi: br. Marceli Szlósarczyk i br. Ryszard Żak. Drogi wyznaczone przez Boga powiodły ich z południa Polski, znad rzeki Raby, nad jezioro Tanganika, do Burundi i Rwandy.
więcej »
 

SONDA

 

Światowy Dzień Ubogich jest okazją do...

pomocy potrzebujących;

uświadomienia sobie, że bieda ma różne oblicza;

lekcją dzielenia się z drugim człowiekiem;

przypomnienie, że miłosierdzie można czynić gestem i słowem;

naukę, że czasem mniej znaczy więcej.LITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR