18 stycznia 2022 r. Imieniny obchodzą: Piotr, Małgorzata

Pogoda: Siedlce

Numer 2
13-19 stycznia 2022r.

menu

NEWS

Zachęcamy do lektury najnowszego wydania ECHA! W numerze m.in. fotorelacja z Orszaków Trzech Króli, jakie przeszły ulicami naszych miast i wsi.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Diecezja

 
 

fot. ARCHIWUM

Doroczne nabożeństwo

12 stycznia 2022 r.

Ze świadectwem i po świadectwo

14 stycznia w pratulińskim sanktuarium rozpoczęła się nowenna przygotowująca do liturgicznego wspomnienia bł. Męczenników Podlaskich.

Do udziału we wspólnych spotkaniach modlitewnych zaprasza kustosz ks. kan. Jacek Guz. - Już od 26 lat w drugiej połowie stycznia lud Podlasia jednoczy się wokół swoich własnych świętych, czyli Męczenników z Pratulina. Przybywa tu każdego roku z pieśnią, modlitwą i wiarą, aby doświadczyć szczególnej łaski Kościoła, którą umacnia owo przygotowanie, czyli tzw. nowenna. Poprzedza ona uroczystości związane ze wspomnieniem męczeńskiej śmierci unitów podlaskich - mówi. Nowenna trwa od 14 do 22 stycznia. - Ludzie przyjeżdżają tutaj, aby dać świadectwo swojej tożsamości, wiary i umocnienia, którego szukają, oraz nadziei, jaką pokładają w orędownictwie Wincentego Lewoniuka i jego współbraci, którzy 24 stycznia 1874 r. przed swoją świątyni oddali życie za Boga, papieża i Kościół. więcej w wersji papierowej » Dostęp SMS

   
 

fot. ARCHIWUM

Praktyczne działania

12 stycznia 2022 r.

Wizja i program z perspektywami

Formacja osób, które zawierzyły się Jezusowi przez ręce Maryi, nabiera coraz większego tempa i rozmiarów. Na ten rok przewidziano kilka ciekawych inicjatyw, z których naprawdę warto skorzystać.

Duchowa opieka nad zawierzonymi rozpoczęła się od diecezjalnej pielgrzymki we wrześniu ubiegłego roku. Podczas spotkania pojawiła się propozycja comiesięcznych spotkań formacyjnych w parczewskiej bazylice. - Gromadzimy się w pierwsze soboty miesiąca. Podobne spotkania, także w pierwsze soboty, organizowane są w parafii św. Józefa w Siedlcach. Mamy również swoją audycję w Katolickim Radiu Podlasie. Gościmy w naszej rozgłośni w każdą ostatnią środę miesiąca. Jesteśmy na antenie od 21.40 w ramach audycji „Czarno na białym”. Program adresowany jest nie tylko do zawierzonych, ale też do wszystkich czcicieli Matki Bożej. W oparciu o tajemnice różańcowe staramy się patrzeć na życie osób, które zakochały się w Maryi i pragną tak jak Ona być blisko Jezusa i z Nim podążać przez życie - opowiada ks. Grzegorz Suwała, którego bp Kazimierz Gurda we wrześniu mianował diecezjalnym moderatorem wspólnoty osób zawierzonych. więcej w wersji papierowej » Dostęp SMS

   

ARCHIWUM - Diecezja

 
 
Rocznik Wydanie Autor


 
 

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Dzień był wesoły


Tegoroczne hasło Orszaku Trzech Króli „Dzień dziś wesoły!” miało pokazać, jak ważne dla każdego człowieka powinno być dobre, głębokie przeżywanie świąt i uroczystości. Mieszkańcy naszego regionu - idąc w orszaku czy gromadząc się na wspólnym kolędowaniu - wzięli sobie te słowa do serca i spędzili wspólnie radosne popołudnie.

PATRONAT "ECHO"


Diecezjalny Konkurs Wiedzy i Konkurs Plastyczny o bł. kard. S. Wyszyńskim
Wydział Nauczania Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Siedleckiej organizuje konkurs wiedzy i konkurs plastyczny dla szkół podstawowych noszących imię Prymasa Tysiąclecia.
więcej »
Kolędowanie w Zbuczynie
19 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Zbuczynie odbędzie się XIII Powiatowy Przegląd Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych. Finał konkursu planowany jest na 26 stycznia.
więcej »
 

POLECAMY


Unikatowe dzieło
800 stron pasjonującej lektury, duży, albumowy format, znakomita jakość wydania czynią z „Historii Kościoła katolickiego w Polsce” pożądane uzupełnienie domowej biblioteczki, jak też potencjalnie świetny upominek dla pasjonatów przeszłości.
więcej »
Ojcowska miłość Najwyższego
Jakie miejsce w naszej wierze zajmuje Bóg Ojciec? Jaki obraz naszego Stwórcy nosimy w swoim sercu? Jak często zwracamy się do Boga?
więcej »
 

SONDA

 

Za co kochamy babcie i dziadków?

za ich bezgraniczną i bezinteresowną miłość;

za czas poświęcany wnukom;

za to, że zawsze można na nich liczyć;

za ich mądrość i doświadczenie;

za to, że są...LITURGIA SŁOWA


Wtorek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR