2 sierpnia 2021 r. Imieniny obchodzą: Karina, Gustaw, Stefan

Pogoda: Siedlce

Numer 30
29-04 sierpnia 2021r.

menu

NEWS

W najnowszym wydaniu ECHA: o rekolekcjach, jakich jeszcze nie było, z okazji beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia. Polecamy lekturę!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Rozmowy

 
 

fot. ARCHIWUM

Rozmowy ECHA

28 lipca 2021 r.

Rekolekcje na nasze czasy

Rozmowa z Michałem Wróblewskim z Fundacji Tota Tua zapraszająca do Rekolekcji Beatyfikacja33.

Rekolekcje Beatyfikacja33 prowadzone będą na kilka sposobów. Naszym głównym założeniem było umożliwienie wzięcia w nich udziału jak największej liczbie osób. Mamy wakacje, czas urlopów i wyjazdów, stąd miejscem, które każdemu pozwoli na to, jest strona internetowa beatyfikacja33.pl. W zakładce „rozpocznij rekolekcje” będziemy publikować treści na kolejne dni, do tego w różnych wersjach: tekstowej, audio do słuchania i wideo do oglądania. Dzięki temu, że znajdują się tam wszystkie informacje i materiały, każdy, niezależnie od tego, gdzie przebywa, może wziąć udział w rekolekcjach. Drugim sposobem, który pozwoli na ich przeżywanie w dowolnym miejscu, jest książka zawierająca wszelkie materiały do przeżywania rekolekcji. Mamy już zgłoszenia wielu parafii, w których będzie można wziąć udział w rekolekcjach fizycznie. Nie wszystkie są nanoszone na bieżąco na mapę na naszej stronie, dlatego warto dopytać swoich kapłanów o taką możliwość. więcej w wersji papierowej » Dostęp SMS

   
 

fot. ARCHIWUM

Rozmowy ECHA

28 lipca 2021 r.

Nie stać nas na kolejny lockdown

Rozmowa z Adamem Abramowiczem, rzecznikiem małych i średnich przedsiębiorstw.

Jakie obecnie - po kilkunastu miesiącach lockdownów i zamrażania gospodarki - są największe problemy przedsiębiorców? Wszystko zależy od branży. Najgorzej mają się te, które muszą planować pewne działania z dużym wyprzedzeniem, np. organizatorzy targów czy koncertów. Mimo że mogą działać, choć z dużymi ograniczeniami, to organizacja tych wydarzeń trwa kilka miesięcy. Realnie więc branże te na pełną skalę otworzą się dopiero koło września, kiedy to nie wiadomo, czy nie wrócą pewne obostrzenia. Ciężko zatem cokolwiek zaplanować, nie mając pewności, że wydarzenie dojdzie do skutku. W podobnej sytuacji są kluby fitness, gdyż popyt na te usługi wzrośnie dopiero po wakacjach. Łatwiej mają restauracje, ale one też mają półroczną przerwę do nadrobienia. więcej w wersji papierowej » Dostęp SMS

   

ARCHIWUM - Rozmowy

 
 
Rocznik Wydanie Autor


 
 

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Pielgrzymka Dziadków i Teściów


Starość jest etapem życia, ale może być nową drogą, czasem ponownych narodzin, szansą na pogłębienie przyjaźni z Panem Bogiem i okazją, by nauczyć wiary młode pokolenie - dzieci i wnuki. Do podjęcia tej misji zachęceni zostali uczestnicy II Diecezjalnej Pielgrzymki Dziadków i Teściów. [fot. Anna Kozak]

FOTOGALERIA

Muzycznie w Mordach


W niedzielę 25 lipca na rynku w centrum miasta Mordy mieszkańcy mieli okazję na żywo posłuchać koncertów w wykonaniu zespołów senioralnych z gminy. Przed publicznością wystąpili m.in.: zespół wokalny Złote Kłosy z Wyczółek, któremu akompaniował jak zwykle niezawodny Jerzy Kostecki, a śpiewem wspierała go żona Gala; Zaliwianki z Krzymosz z nowym akompaniatorem Andrzejem Kędziorą. Na scenie zagościł też zespół z najdłuższym stażem w gminie - Podlasianki. Wisienką na torcie był występ Zespołu Kameralnego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod kierunkiem Zofii Werle. Uwieńczeniem wieczoru był koncert Zespołu Maleńczuk Acustic Trio, który odbył się w ramach cyklu „Niedzielne popołudnia z…” organizowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach.

PATRONAT "ECHO"


41 Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę
W święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła ogłoszone zostały tegoroczne logo oraz plakat pielgrzymkowy. Pątnikom towarzyszyć będzie w tym roku hasło: „Z wiarą i męstwem” - nawiązujące do bohaterskiej postawy Męczenników Podlaskich, którzy z oddaniem bronili wiary katolickiej.
więcej »
Kozirynek 2021
Radzyński Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w II Radzyńskim Jarmarku Sztuki i Rękodzieła „Kozirynek 2021”. W sobotę 21 sierpnia ul. Ostrowiecka w Radzyniu Podlaskim zamieni się w deptak.
więcej »
Dożynki gminne
29 sierpnia na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Rykach odbędą się dożynki gminne.
więcej »
Święto miodu
W niedzielę 1 sierpnia w Kobylanach odbędzie się II Bialskopodlaskie Święto Miodu. Impreza ma na celu promowanie pszczelich produktów prosto z lokalnych pasiek.
więcej »
Dożynki Gminy Kłoczew
22 sierpnia na boisku w Starym Zadybiu odbędą się Dożynki Gminy Kłoczew.
więcej »
 

POLECAMY


W hołdzie Największej Miłości
Utwory zebrane na płycie „Zakochani w Maryi” niosą dużo pozytywnej energii, ale też sprzyjają modlitwie, a zawarte w nich duchowe przesłanie zapada głęboko w serce. Warto posłuchać.
więcej »
Instrukcja obsługi
Dziś, w czasach licznych prób i zamętu w Kościele, św. Alfons Maria de Liguori daje receptę na to, jak oczyścić serca z grzechu, podążać wiernie wąską ścieżką zbawienia i trwać w obecności Boga.
więcej »
 

SONDA

 

Czy wybierasz się na pielgrzymkę na Jasną Górę?

tak, kto raz spróbował - wraca na szlak

będzie to mój pierwszy raz

obawiam się, że zabraknie mi sił

nie wyobrażam sobie wakacji bez dwutygodniowych rekolekcji w drodze

w ubiegłym roku pielgrzymkowe plany pokrzyżowała pandemia; ciekawe, jak będzie w tym roku...LITURGIA SŁOWA


Poniedziałek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR