25 marca 2019 r. Imieniny obchodzą: Maria, Wieńczysław, Ireneusz

Pogoda: Siedlce

Numer 12
21-27 marca 2019r.

menu

NEWS

Mamy dla Państwa osiem zaproszeń na seanse 2D do kina Helios w Siedlcach. By wziąć udział w konkursie, należy wysłać SMS o treści: ECHO2.odpowiedź na numer 7168 (1,23 zł z VAT) od czwartku, 21 marca, od godz. 10.00, do środy, 27 marca, do godz. 22.00. Wygra osiem osób, które najciekawiej odpowiedzą na pytanie: „Na jakie filmy lubisz chodzić do kina i dlaczego?”.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Pow. garwoliński

25 marca 2019 r.

Wybiorą zasłużonych

Podobnie jak w latach ubiegłych honorowy tytuł Zasłużony dla Powiatu Garwolińskiego zostanie przyznany w siedmiu dziedzinach. więcej »

   
 

Łuków

25 marca 2019 r.

Jarmark tuż-tuż…

Regionalne potrawy, pisanki, stroiki oraz wiele innych atrakcji będzie czekało na mieszkańców regionu podczas Jarmarku Wielkanocnego. więcej »

   
 

Siedlce

24 marca 2019 r.

Nowa oferta e-kursów językowych

MBP zaprasza do korzystania z pakietu atrakcyjnych e-kursów obejmujących samodzielną naukę języków obcych. więcej »

   
 

Rozważanie do Ewangelii

24 marca 2019 r.

Życie, które przynosi owoce

Każde ludzkie życie posiada sens. Nikt z nas nie pojawił się na tym świece przez przypadek, lecz każdy urodził się w konkretnym celu. więcej »

   
 

Apel o pomoc

23 marca 2019 r.

Mały chłopiec i wielka walka

Dwuletni Dominik Nurzyński zmaga się z guzem mózgu. Możliwości leczenia w Polsce wyczerpały się. Rodzice chłopczyka szukają pomocy za granicą. więcej »

   
 

Kolejowe inwestycje

23 marca 2019 r.

Prace nabierają tempa

Pociągi w kierunku Radomia już ruszyły na trasę. Natomiast pasażerowie chcący podróżować do Lublina będą musieli uzbroić się w cierpliwość. więcej »

   
 

BIAŁA PODL.

22 marca 2019 r.

Miasto odzyskało 2 mln zł

Na konto miasta wpłynęły prawie 2 mln zł. Te pieniądze to gwarancja za nienależyte wykonanie kontraktu na budowę bialskiego stadionu. więcej »

   
 

SIEDLCE

22 marca 2019 r.

Zagłosuj na top inwestycję

Budowa Siedleckiego Centrum Onkologii została nominowana w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2019 i zakwalifikowała się do drugiego etapu. więcej »

   
 

Z unijnym wsparciem

21 marca 2019 r.

Amonit wypromuje gminę

Ponad 830 tys. zł unijnego dofinansowania trafiło właśnie do budżetu gminy. Pieniądze zostaną przeznaczone na budowę Leśnego Zespołu Rekreacyjno-Edukacyjnego „Amonit” w Klimkach. więcej »

   
 

Dęblin

21 marca 2019 r.

Wybrali zdjęcie roku

Fotografia wykonana przez Monikę Wiraszkę zdobyła pierwsze miejsce oraz nagrodę burmistrza i przewodniczącego rady miejskiej w konkursie pn. „Dęblińskie zdjęcie roku 2018”. więcej »

   
 

Włodawa

20 marca 2019 r.

Zaśpiewają o przyrodzie

Do 28 marca można zgłaszać zespoły dziecięce oraz solistów do udziału w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Przyrodniczej. więcej »

   
 

Region

20 marca 2019 r.

Stań do bitwy!

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza wszystkich członków Kół Gospodyń Wiejskich z terenu województw lubelskiego i mazowieckiego do udziału w piątej edycji konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów”. więcej »

   
 

POW. WŁODAWSKI

19 marca 2019 r.

Łączy ich Bug

Podczas wizyty w rejonie szackim starosta włodawski Andrzej Romańczuk podpisał porozumienie o współpracy z tamtejszymi samorządowcami. więcej »

   
 

REGION

19 marca 2019 r.

Mit poszukiwania esencji

Weronika Mliczewska, antropolog i reżyser, będzie gościem 41 spotkania z cyklu Vito exTrEAM. Od ponad dziesięciu lat podróżuje z kamerą do ludów rdzennych. więcej »

   
 

ŁUKÓW

18 marca 2019 r.

II Przegląd Pieśni Pasyjnych

31 marca - w IV Niedzielę Wielkiego Postu - w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego odbędzie się II Przegląd Pieśni Pasyjnych. więcej »

   
 

Drugie życie ikon

18 marca 2019 r.

Poznaj skarby nieznane

Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej zaprasza na wystawę ikon, które swoją tajemniczością i symboliką fascynują amatorów sztuki sakralnej. więcej »

   
 

RADZYŃ PODLASKI

17 marca 2019 r.

Nabór do orkiestry dętej

Radzyński Ośrodek Kultury zaprasza chętnych - dzieci, młodzież i dorosłych - do gry w orkiestrze dętej, pod kierunkiem kapelmistrza Marka Chromika. więcej »

   
 

DIECEZJA

17 marca 2019 r.

Dzień skupienia dla organistów

Diecezjalne Studium Muzyki Kościelnej oraz Komisja ds. Muzyki Kościelnej zapraszają na wielkopostny dzień skupienia w formie jednodniowych rekolekcji. więcej »

   

ARCHIWUM - Aktualności

 
 


 
 

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Wystawa w bibliotece


W środę 20 marca odbył się wernisaż 16 edycji wystawy pokonkursowej twórczości plastycznej osób niepełnosprawnych „Siedlce, Podlasie i Anioły 2019”. W holu biblioteki Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach zgromadzili się goście i artyści, ich opiekunowie, nauczyciele, terapeuci, kierownicy placówek oraz rodzice. [fot. M. Król]

FOTOGALERIA

Pomoc dla Jemenu


17 marca w Centrum Duszpastersko-Charytatywnym w Siedlcach Francesco Martialis, dyrektor Caritas Dżibuti, spotkał się z wolontariuszami Caritas Diecezji Siedleckiej. Jako naoczny świadek wydarzeń w Jemenie opowiedział o kryzysie humanitarnym, z jakim mierzą się miliony mieszkańców tego kraju. Mówił również o sytuacji chrześcijańskich wolontariuszy w muzułmańskim kraju. [fot. M. Król]

PATRONAT "ECHO"


Konkurs Papieski
Czego nie wiemy o życiu i nauczaniu św. Jana Pawła II? Okazją do zweryfikowania wiedzy na temat spuścizny Papieża Polaka jest konkurs organizowany przez Instytut Tertio Millennio. Tegorocznej, jubileuszowej edycji przyświeca hasło „Dar na stulecie”.
więcej »
O Bożym miłosierdziu
„Miłość i Miłosierdzie” to niezwykła opowieść o polskiej zakonnicy, s. Faustynie - uznanej za świętą przez papieża Jana Pawła II, mistyczce i wizjonerce, która w swoim życiu stanęła przed wykonaniem bardzo ważnej misji.
więcej »
Mistrzostwa Polski w Halowej Piłce Nożnej Borowie 2019
13 i 14 kwietnia odbędą się finały XVIII Mistrzostw Polski Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w Halowej Piłce Nożnej Borowie 2019.
więcej »
Dowartościować rolnictwo
5 kwietnia w Centralnej Bibliotece Rolniczej im. Michała Oczapowskiego w Warszawie odbędzie się konferencja pt. „Konstytucyjne uwarunkowania ustroju rolnego w Polsce - teoria i praktyka”.
więcej »
Wyjść naprzeciw wszystkim uczniom
29 marca odbędzie się konferencja informacyjna zorganizowana przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną we Włodawie we współpracy z wydziałem pedagogiki i psychologii UMCS. Jej temat to: „Edukacja włączająca - alternatywa i przestrzeń dla rozwoju”.
więcej »
Siedleckie Targi Pracy
W piątek 12 kwietnia, od 10.00 do 13.00, w hali sportowej „Samochodówki”, tj. Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Siedlcach, odbędą się XVI Siedleckie Targi Pracy.
więcej »
Wiosna na polu i w ogrodzie
W niedzielę 7 kwietnia przy ul. Kazimierzowskiej w Siedlcach odbędzie się XIII Wiosna na polu i w ogrodzie.
więcej »
Grand Prix Lubelszczyzny
31 marca w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Kąkolewnicy odbędzie się XX turniej z cyklu Grand Prix Lubelszczyzny - Otwarte Mistrzostwa Powiatu Radzyńskiego w Szachach.
więcej »
 

POLECAMY


Rekolekcje z filmem
NoveKino Siedlce zaprasza na kolejną odsłonę cyklu Filmowe Rekolekcje, która odbędzie się 2 kwietnia, o 19.00. Tego dnia można będzie obejrzeć najnowszą produkcję Michała Kondrata „Miłość i miłosierdzie”.
więcej »
Czy to już koniec naszej cywilizacji?
Takie i podobne im pytania w historii świata stawiane było po wielokroć. Najczęściej padały w momentach przełomowych, gdy wydawało się, iż „nieuchronne” jest tuż obok, że wszystko, co dotąd było znane, co konstytuowało ład społeczny, zniknie.
więcej »
Krzyż znakiem nadziei
Podążanie za Jezusem śladem Jego Drogi Krzyżowej warto pogłębić odpowiednimi rozważaniami.
więcej »
 

SONDA

 

Czas Wielkiego Postu jest okazją do...

nawrócenia, czyli przemiany swojego życia

głębszego zaufania Bogu i szukania Jego woli

powzięcia dobrych postanowień

udziału w nabożeństwach wielkopostnych, jak Gorzkie żale czy Droga Krzyżowa

żarliwszej modlitwy i częstszej lektury Pisma ŚwiętegoLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR