26 listopada 2022 r. Imieniny obchodzą: Konrad, Leonard, Sylwester

Pogoda: Siedlce

Numer 47
24-30 listopada 2022r.

menu

NEWS

W najnowszym wydaniu ECHA m.in.: co oznacza dziś wiara w Kościół? I jak nie zmarnować czasu Adwentu?

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Z rządowym dofinansowaniem

24 listopada 2022 r.

Kolejne drogi zmodernizowane

Do użytku oddano dwa przebudowane odcinki dróg powiatowych w powiecie garwolińskim o łącznej długości niemal 2 km. Koszt obu inwestycji to blisko 10 mln zł, z czego 6,5 mln zł stanowi dofinansowanie. więcej »

   
 

Oczekiwana inwestycja

24 listopada 2022 r.

Tanie mieszkania coraz bliżej

Realizacja inwestycji jest pewna, trudno tylko określić termin jej zakończenia. Ruszyły pierwsze procedury zmierzające do budowy w mieście mieszkań pod wynajem. więcej »

   
 

SIEDLCE

24 listopada 2022 r.

Ojcowizna na deskach Podlasia

W niedzielę 27 listopada, o 15.00, w sali widowiskowej „Podlasie” w Siedlcach odbędzie się koncert Polskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Ojcowizna”. więcej »

   
 

DIECEZJA

23 listopada 2022 r.

Zostań ceremoniarzem

Diecezjalne Duszpasterstwo Służby Liturgicznej Diecezji Siedleckiej informuje o rozpoczęciu zapisów na kurs ceremoniarza. Zgłoszenia - mail: centrum@ddsl.siedlce.pl; tel.: 881-780-999. więcej »

   
 

SIEDLCE

23 listopada 2022 r.

Wygraj zaproszenie do teatru

W niedzielę 4 grudnia, 19.00, w ramach dziesiątej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów „Sztuka plus Komercja” zostanie wystawiony spektakl „Prezent urodzinowy”. więcej »

   
 

Połoski

22 listopada 2022 r.

Modlitwy do Św. Rity z Cascii

22 listopada, o 18.00, w kościele parafialnym pw. Trójcy Świętej w Połoskach wierni modlić się będą, jak co miesiąc, za wstawiennictwem św. Rity. więcej »

   
 

LORETTO

22 listopada 2022 r.

Rekolekcje dla dziewcząt

„Bóg mówi. Jak Go usłyszeć?” - to tytuł rekolekcji, które odbędą się w dniach 16-18 grudnia przy sanktuarium Matki Bożej w Loretto. Siostry loretanki zapraszają do udziału uczennice szkół średnich i studentki. więcej »

   
 

SIEDLANÓW

21 listopada 2022 r.

Rekolekcje dla singli

W dniach 2-4 grudnia w domu rekolekcyjnym odbędą się rekolekcje dla singli, którym towarzyszyć będzie temat: „Mów, Panie, bo sługa Twój słucha” (1 Sm 3,10). więcej »

   
 

DIECEZJA

21 listopada 2022 r.

I ty możesz pomóc

Caritas Diecezji Siedleckiej zachęca do włączenia się w XXI edycję ogólnopolskiej zbiórki żywności ph.: „Tak, POMAGAM!”. Wolontariusze będą czekać na darczyńców 2 i 3 grudnia w wybranych sklepach. więcej »

   
 

Rozważanie do Ewangelii

20 listopada 2022 r.

Tu i teraz

Codziennie wołamy: „Przyjdź królestwo Twoje”. Niby oczywiste… Ale co pod tym mianem się kryje? Czym jest królestwo Boże? Gdzie go szukać? Jezus mówiąc o nim, używał obrazów. więcej »

   
 

Zmarł o. Stanisław Jarosz OSPPE

20 listopada 2022 r.

Kochał życie i życia bronił

W sobotę 19 listopada zmarł paulin o. Stanisław Jarosz, który wielokrotnie gościł na łamach „Echa Katolickiego”, wypowiadając się na temat wiary, Kościoła, obrony życia poczętego czy duchowości maryjnej. więcej »

   
 

Pomoc misjom

19 listopada 2022 r.

Wspierając, ratujesz życie!

Już od dziesięciu lat Miva Polska zachęca wiernych do udziału w akcji „Ratujemy Życie - Misyjny Ambulans”. Jej celem jest wyposażenie misyjnych szpitali i ośrodków zdrowia w niezbędne środki lokomocji. więcej »

   
 

Współpraca w leczeniu

19 listopada 2022 r.

Skorzystają pacjenci

Szpital powiatowy w Rykach podpisał umowę o współpracy ze Uniwersytetem Medycznym w Lublinie. Skorzysta na tym nie tylko personel i kadra naukowa, ale też pacjenci. więcej »

   
 

Miasto zamówiło węgiel

18 listopada 2022 r.

Mieszkańcy będą mieć tani opał

Samorząd rycki przystąpił do sprzedaży węgla na preferencyjnych warunkach. Miejsce jest już wytypowane i trwa montaż wagi. Pozostaje tylko oczekiwać na dostawę surowca. więcej »

   
 

Radni przeciw petycji

18 listopada 2022 r.

Bezwonna i nowoczesna

Podczas ostatniej sesji rady miasta Włodawa rozpatrywana była petycji mieszkańców sprzeciwiających się budowie szaletu miejskiego w bliskim sąsiedztwie Czworoboku. więcej »

   
 

WŁODAWA

17 listopada 2022 r.

Odbudowa populacji

Do Włodawki wpuszczono młode raki, co ma na celu odbudowę populacji. Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie - Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Lublinie przeprowadziło trzecią edycję wsiedlenia raka szlachetnego do rzek Polesia Lubelskiego. więcej »

   
 

Pow. radzyński

17 listopada 2022 r.

Spotkanie twórców ludowych

26 listopada w Kąkolewnicy odbędzie się XVIII Powiatowe Spotkanie Twórców Wsi. Podczas wystawy będzie można podziwiać własnoręcznie wykonane: rzeźby, serwety, obrazy czy wyroby z papieru i drewna. więcej »

   
 

SIEDLCE

16 listopada 2022 r.

Przesłuchania wokalne

Chór Miasta Siedlce zaprasza na przesłuchania wokalne, które odbędą się 21 i 28 listopada, o 19.00, w Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce. więcej »

   
 

Region

16 listopada 2022 r.

Na kryptowaluty

Coraz więcej osób pada ofiarą internetowych oszustów. Wśród poszkodowanych są robiący zakupy w sieci, klienci banków oraz amatorzy szybkiego osiągnięcia zysków. więcej »

   
 

Biała Podl.

15 listopada 2022 r.

Z historii miast i wsi

Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej zaprasza mieszkańców miasta i powiatu bialskiego do udziału w konkursie regionalnym „Znani i nieznani z Podlasia - biografie naszych babć i dziadków”. więcej »

   
 

ŁUKÓW

15 listopada 2022 r.

Historia Sali i współczesne realia

Wernisaż wystawy „Listy do Sali: życie młodej kobiety w nazistowskich obozach pracy”, rozmowa z Esther Fuerster-Ashkenazi oraz spektakl „Sztetl Kraśnik” to wydarzenia, które odbyły się w ramach Dni Kultury Żydowskiej. więcej »

   
 

SIEDLCE

14 listopada 2022 r.

Pomoc dla bezdomnych

Ciepło, posiłek, czyste ubranie - na to mogą liczyć osoby bezdomne. Caritas Diecezji Siedleckiej przygotowała przy ul. Kleeberga 2 specjalną świetlicę (niebieski kontener), gdzie w każdej chwili mogą zgłaszać się potrzebujący. więcej »

   
 

DIECEZJA

14 listopada 2022 r.

Podziel się pamiątkami i wspomnieniami

Siedlecka parafia katedralna rozpoczyna prace nad książką o budowie kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP. Każdy, kto ma wspomnienia z tego okresu lub posiada w swoich archiwach pamiątki, zaproszony jest do podzielenia się nimi. więcej »

   
 

KRUS zaprasza

13 listopada 2022 r.

Rolniku, odpowiedz na pytania!

Upowszechnianie wśród rolników zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym to główny cel konkursu organizowanego przez KRUS. Regulamin konkursu jest dostępny na stronie krus.gov.pl. więcej »

   

ARCHIWUM - Aktualności

 
 


 
 

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Otwarcie wystawy


„Amor Deo, Amor Patriae, Amor Familiae. Rzecz o rodzinie Matejków” - to tytuł wystawy, którą można oglądać w Muzeum Diecezjalnym w Siedlcach. Ekspozycja jest poświęcona rodzinie, w której urodził się i wychował Jan Matejko, oraz tej, którą sam założył. [fot. ks. Marek Weresa]

FOTOGALERIA

Zapłacili daninę krwi


Dokładnie tutaj, gdzie stoi kaplica, Niemcy przelali niewinną krew - powiedział ks. Adam Krasuski, proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej, przed - jak zaznaczył - spóźnioną o prawie 80 lat Mszą św. pogrzebową w intencji ofiar pogromu w Gręzówce, jaki miał miejsce 28 i 29 grudnia 1942 r.

PATRONAT "ECHO"


Młodzi o świętym
Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych mogą zgłaszać się do Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie.
więcej »
Dni Muzyki Kościelnej
W dniach 20-26 listopada w Siedlcach organizowane są Dni Muzyki Kościelnej. Rozpocznie je celebracja uroczystych nieszporów ku czci Chrystusa Króla.
więcej »
Profesjonalna bliskość
Tematy związane z odejściem, żałobą, tęsknotą za tymi, których już nie ma pomiędzy nami, w listopadzie - jak w żadnym innym okresie roku - stają się przedmiotem naszej refleksji, tematem rozmów, zadumy. Wpisując się w tę refleksję, zapraszamy do udziału w konferencji pt. „Profesjonalna bliskość: jak zapewnić dobrą opiekę do końca życia”.
więcej »
Orszak św. Mikołaja
W niedzielę 4 grudnia - już po raz dziewiąty - ulicami Lublina przejdzie Orszak św. Mikołaja. Wśród imprez towarzyszących wspomnieniu świętego z Miry są m.in. jarmarki i konkursy.
więcej »
 

POLECAMY


Prorok
„Prorok” to film fabularny o kard. Stefanie Wyszyńskim - prymasie Polski, który po trzech latach internowania przez władze komunistyczne ponownie staje na czele Kościoła w Polsce. W kinach - od 11 listopada!
więcej »
Publikacja na jubileusz
„Kapituła Kolegiacka Łukowska. 25 lat w służbie Kościoła” to tytuł publikacji, która ukazał się w ramach srebrnego jubileuszu tej kapituły.
więcej »
 

SONDA

 

Czy czas Adwentu jest nam potrzebny?

tak, ponieważ jest on przygotowaniem na Boże Narodzenie;

tak, dlatego że w codziennym zabieganiu zapominamy o tym, co jest najważniejsze: Bogu, który przychodzi;

tak, ale jeśli powrócimy do dawnych tradycji, rorat, wieńców adwentowych;

tak, ponieważ inaczej zagubimy sens Bożego Narodzenia;

nie, dla mnie to czas jak każdy inny.LITURGIA SŁOWA


Sobota
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR