24 listopada 2020 r. Imieniny obchodzą: Flora, Jan, Roman

Pogoda: Siedlce

Numer 47
19-25 listopada 2020r.

menu

NEWS

W numerze m.in. konkursy z atrakcyjnymi nagrodami książkowymi. Zachęcamy do udziału!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Siedlce

24 listopada 2020 r.

Książka mówiona na telefon

Na trudny czas pandemii Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach uruchamia usługę „Książka mówiona na telefon”, czyli bezpłatne dostarczanie audiobooków do domu osobom starszym. więcej »

   
 

Informacja

23 listopada 2020 r.

Wartościowe szkolenie

Stowarzyszenie Wspierania Aktywności BONA FIDES zaprasza do udziału w bezpłatnej konferencji online pt. „Profesjonalizacja pomocy kadr instytucji pomocowych jako narzędzie przeciwdziałania przestępczości”. więcej »

   
 

Radzyń Podl.

23 listopada 2020 r.

Kolejne kompostowniki

Na posesje mieszkańców Radzynia Podlaskiego chcących we własnym zakresie zagospodarowywać wytwarzane w gospodarstwie domowym odpady zielone trafi kolejnych 200 kompostowników. więcej »

   
 

Rozważanie do Ewangelii

22 listopada 2020 r.

Sprawdzian z miłości

Kilkanaście dni temu w najważniejszych telewizyjnych wiadomościach pokazywano obrazy z placu przed bazyliką św. Krzyża, gdzie odbywały się demonstracje osób zrzeszonych wokół „strajku kobiet”. więcej »

   
 

DIECEZJA

22 listopada 2020 r.

Zmarł ks. kan. Kazimierz Zdunek

Dziś w nocy w wieku 79 lat zmarł ks. kan. Kazimierz Zdunek, emerytowany proboszcz parafii w Trzebieszowie. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę 25 listopada. więcej »

   
 

Opracowują projekt

21 listopada 2020 r.

Wiadukt czy tunel?

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę z wykonawcą, który zajmie się dokumentacją bezkolizyjnego skrzyżowania linii kolejowej Warszawa - Terespol z drogą wojewódzką nr 698 w kierunku Siedlec. więcej »

   
 

Gm. Krzywda

21 listopada 2020 r.

Wypożyczają

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Krzywdzie oraz w jej filiach w Hucie Dąbrowie i Okrzei wciąż można wypożyczać książki. Lektury można zamówić przez telefon lub internet. więcej »

   
 

SIEDLCE

20 listopada 2020 r.

Historie z rodzinnych archiwów

Na stronie internetowej Archiwum Państwowego (www.siedlce.ap.gov.pl) można oglądać wystawę pt. „Niepodległa. Historie z rodzinnych archiwów”. więcej »

   
 

DIECEZJA

20 listopada 2020 r.

Wspomnienie o. śp. ks. Mieczysławie Łuszczyńskim

Świadectwem dotyczącym działalności patriotycznej śp. ks. prałata Mieczysława Łuszczyńskiego dzieli się Janusz Olewiński, przewodniczący Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Internowanych i Represjonowanych. więcej »

   
 

Gdzie szukać pomocy?

19 listopada 2020 r.

Szpital dla covidowców

Decyzją wojewody mazowieckiego łosicki szpital został przekształcony w szpital zakaźny. Będą w nim leczeni pacjenci chorzy na Covid-19. Jedynie oddział dziecięcy będzie funkcjonował bez zmian. więcej »

   
 

SIEDLCE

19 listopada 2020 r.

Uzależnieni od czytania

Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach zorganizowała trzecie spotkanie autorskie, tym razem online, wieńczące projekt edukacyjny „Uzależnieni od czytania”. więcej »

   
 

Międzyrzec Podlaski

18 listopada 2020 r.

Książka na telefon

Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyrzecu Podlaskim wychodzą naprzeciw czytelnikom, którzy tęsknią za wypożyczaniem książek. więcej »

   
 

Biała Podl.

18 listopada 2020 r.

Kolejne miliony

Prezydent Michał Litwiniuk poinformował o podpisaniu umowy z marszałkiem województwa lubelskiego, dzięki której miasto otrzyma kolejne pieniądze na prace w zespole pałacowo-parkowym Radziwiłłów. więcej »

   
 

DIECEZJA

17 listopada 2020 r.

Zmarł ks. prałat Mieczysław Łuszczyński

16 listopada w wieku 90 lat, w 66 roku kapłaństwa, zmarł ks. prałat Mieczysław Łuszczyński, wieloletni proboszcz parafii św. Stanisława BM w Siedlcach, Honorowy Obywatel Miasta Siedlce. więcej »

   
 

SIEDLCE

17 listopada 2020 r.

Niekompletni online

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach zaprasza 24 listopada, o 19.00, na koncert online „Niekompletni nie tylko jesiennie”. Będzie można go posłuchać na kanale youtube MOK. więcej »

   
 

Wyszli naprzeciw oczekiwaniom

16 listopada 2020 r.

Ośrodek jeszcze w tym roku

W Miętnem powstanie Środowiskowy Dom Samopomocy. Będzie to pierwsza tego typu placówka w powiecie garwolińskim. Na powstanie ośrodka powiat pozyskał 1 mln zł rządowej dotacji. więcej »

   
 

DIECEZJA

16 listopada 2020 r.

Pomóżmy odbudować dom pielgrzyma w Kodniu

W nocy z 11 na 12 listopada br. na skutek pożaru uległa zniszczeniu znaczna część kompleksu domu pielgrzyma przy sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej. więcej »

   
 

Gm. Stanin

15 listopada 2020 r.

Przybywa dobrych dróg

Do użytku mieszkańców gminy Stanin oddano kolejne odcinki dróg gminnych. Nowe oblicze zyskał jeden z osiedlowych betonówek w Staninie, na której pojawił się asfalt oraz półmetrowe pobocza. więcej »

   
 

Łuków

15 listopada 2020 r.

Zagłosuj!

Rozstrzygnięto konkurs fotograficzny pt. „Ziemia Łukowska bliska sercu”. W zorganizowanego przez Muzeum Regionalne z okazji jubileuszu 60-lecia istnienia placówki wydarzeniu uczestniczyło 18 fotografów. więcej »

   
 

Włodawa

14 listopada 2020 r.

Uhonorują krwiodawców?

Włodawski oddział PCK złożył w urzędzie miasta wniosek skierowany do burmistrza miasta, aby park przy cerkwi, zwany przez mieszkańców „kasztanowym”, nazwać parkiem Honorowych Dawców Krwi. więcej »

   
 

Komentarz do niedzielnej Ewangelii

14 listopada 2020 r.

Bóg nie jest dla nas zagrożeniem

Pan Bóg jest dobry i jest pełnym miłości Ojcem. Choć jesteśmy tylko Jego stworzeniem, Bóg Ojciec przygarnia nas jako swoje dzieci w Chrystusie Jezusie. więcej »

   
 

Różaniec Do Granic Nieba

13 listopada 2020 r.

To jeszcze nie koniec!

Istnieje pokusa, aby wydarzenia takie, jak Różaniec Do Granic Nieba traktować jednorazowo - mówi Maciej Bodasiński. - Nam zależy, aby Polacy nadal odmawiali codziennie przynajmniej jedną część Różańca. więcej »

   
 

Promocja książki

13 listopada 2020 r.

Szkolnictwo wojskowe

Instytut Historii Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach zaprasza na promocję książki prof. Józefa Piłatowicza pt. „Szkolnictwo wojskowe na ziemiach polskich w latach 1795-1832”. więcej »

   
 

DIECEZJA

12 listopada 2020 r.

Pożar domu pielgrzyma w Kodniu

Poddasze domu pielgrzyma przy sanktuarium maryjnym w Kodniu spłonęło w pożarze. Jak poinformowała straż pożarna, na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. więcej »

   
 

Region

12 listopada 2020 r.

Zelektryfikują?

PKP wybrały firmę, która za kwotę 650 tys. zł opracuje tzw. koncepcję Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej. Analizowana ma być także elektryfikacja odcinka trasy kolejowej z Lublina do Łukowa. więcej »

   

ARCHIWUM - Aktualności

 
 


 
 

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Uczcili Niepodległą


Msze św., złożenie kwiatów przy pomnikach i honorowe warty to stałe elementy uroczystych obchodów Święta Niepodległości. I choć tegoroczne uroczystości - z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa - miały dużo skromniejszą oprawę niż w minionych latach, przedstawiciele władz i mieszkańców godnie uczcili pamięć o rodakach, którzy z poświęceniem walczyli o wolną i niepodległą Polskę.

FOTOGALERIA

Odszedł do domu Ojca


11 listopada w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim odbyły się uroczystości pogrzebowe ks. prałata Henryka Hołoweńki. Mszy św. przewodniczył bp Kazimierz Gurda. Zmarłego kapłana, pierwszego proboszcza parafii, w której sprawowana była Msza św. pogrzebowa, rektora Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej, żegnali duchowni i wierni.

PATRONAT "ECHO"


Przegląd teatrów obrzędowych
23 listopada w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach odbędzie IV Regionalny Przegląd Teatrów Obrzędowych.
więcej »
Świąteczna akcja
Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży działający przy parafii pw. Chrystusa Króla w Jedlance kolejny raz zaprasza do konkursu „Razem tworzymy tradycję”. Jest on adresowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
więcej »
Organowe Siedlce
W niedzielę 22 listopada, o 19.00, odbędzie się ostatni koncert - uwaga: tylko online! - w ramach festiwalu Organowe Siedlce.
więcej »
Orszak św. Mikołaja
Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w ramach tegorocznego Orszaku św. Mikołaja 6 grudnia odwołany zostaje sam pochód - korowód ze Starego Miasta na plac przy kościele św. Mikołaja w Lublinie.
więcej »
 

POLECAMY


Pokażą nasze zabytki
W każdy piątek o 19.45 w TVP Warszawa program o zabytkach diecezji siedleckiej pt. „Sztuka cenniejsza niż czas”. Zachęcamy do oglądania!
więcej »
Sztuka w sieci
„Splendor Podlasia - tkaniny kościelne i złotnictwo” - to tytuł wystawy przygotowanej przez Muzeum Diecezjalne w Siedlcach, której wyjątkowo nie można obejrzeć w siedzibie placówki, ale na stronie internetowej.
więcej »
O Bogu bliskim
Chrześcijaństwo - o czym przypomina autor książki - to nie tylko unikanie grzechu. „Jest jeszcze jeden krok, czyli pytanie o to, co zrobiliśmy z łaską, ile nieba wprowadziliśmy w swoje życie” - prowokuje do refleksji.
więcej »
Cyfryzacja ARiMR - aplikacja mobilna
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchomiła aplikację na smartfony, będącą platformą do wzajemnych kontaktów ARiMR i rolników.
więcej »
Lektura na dziś
Ze względu na fałszywe oskarżenia ks. Dolindo Ruotolo w 1921 r. został postawiony przed Świętym Oficjum.
więcej »
Rekolekcje ODDANIE33
Zapraszamy z CAŁEGO SERCA do udziału w rekolekcjach ODDANIE33, które rozpoczną się 29 listopada i potrwają do 31 grudnia. Zwieńczeniem będzie akt oddania się Panu Jezusowi przez Maryję - 1 stycznia 2021 r.
więcej »
 

SONDA

 

Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana oznacza dla mnie...

ufność w Jego miłosierną opiekę

ratunek dla naszej ojczyzny

wiarę w pojednanie między ludźmi

jedyne antidotum na bolączki tego świata

świadectwo wiary każdego chrześcijaninaLITURGIA SŁOWA


Wtorek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR