7 maja 2021 r. Imieniny obchodzą: Ludmiła, Gizela, Benedykt

Pogoda: Siedlce

Numer 18
06-12 maja 2021r.

menu

NEWS

W najnowszym numerze: „Dajmy młodym Słowo” - materiały formacyjne dla tych, co przed i po przyjęciu bierzmowania.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Porozumienie międzygminne

7 maja 2021 r.

Połączyli siły

Miasto Międzyrzec Podlaski wraz z czterema sąsiadującymi gminami podpisało dokument, którego celem jest realizacja wspólnych projektów w oparciu o unijne dofinansowania. więcej »

   
 

Dom prawie gotowy

7 maja 2021 r.

Czekają na pielgrzymów

Dobiegają końca prace remontowe po pożarze w Domu Pielgrzyma działającego przy sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej. Oo. oblaci chcą zdążyć przed sezonem. więcej »

   
 

Mordy

6 maja 2021 r.

Koncert życzeń na Dzień Matki

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach zaprasza wszystkie osoby chętne, odważne i pomysłowe, które chcą sprawić niespodziankę swojej mamie, do wzięcia udziału w koncercie życzeń na Dzień Matki. więcej »

   
 

Rodzinna niedziela

6 maja 2021 r.

Piękny projekt

W Roku Rodziny Amoris Laetitia duszpasterstwo rodzin naszej diecezji wychodzi z propozycją zatytułowaną „Rodzinna niedziela”. Pierwsza z nich, której tematem będzie „Małżeństwo i rodzina - piękny Boży projekt”, zaplanowana została na 16 maja. więcej »

   
 

Rodzinny Rajd Rowerowy

5 maja 2021 r.

W duchu integracji

Od wielu lat proboszcz parafii św. Mikołaja ks. kan. Józef Brzozowski organizuje rodzinne rajdy rowerowe. Mają one wymiar rodzinny, turystyczny, patriotyczny, sportowy i religijny. więcej »

   
 

Konkurs piosenki religijnej

5 maja 2021 r.

To jest twój czas

Pod takim hasłem odbędzie się V Powiatowy Konkurs Piosenki Religijnej „Cantate Deo”. Jego organizatorem jest Katolicka Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki. więcej »

   
 

Gm. Biała Podl.

4 maja 2021 r.

Badania w kierunku boreliozy

Wójt gminy Biała Podlaska zaprasza do udziału w projekcie realizowanym przez Centrum Medyczne „SANITAS” - bezpłatnych badaniach przesiewowych w kierunku boreliozy. więcej »

   
 

Pow. bialski

4 maja 2021 r.

Skorzystaj z pomocy!

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej, wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom opiekunów dzieci oraz osób dorosłych z niepełnosprawnościami, realizuje program pn. „Opieka wytchnieniowa - edycja 2021”. więcej »

   
 

Dominują pojazdy używane

3 maja 2021 r.

Więcej samochodów niż mieszkańców

W wydziale komunikacji starostwa garwolińskiego zarejestrowanych jest 120 tys. pojazdów różnych marek. Dziennie wydaje się około 80-90 nowych tablic. więcej »

   
 

Parczew

3 maja 2021 r.

Kończą budowę Zbożowej

Dobiega końca budowa ul. Zbożowej w Parczewie. To brakujący łącznik pomiędzy ul. Laskowską (droga wojewódzka), a al. Jana Pawła II (droga powiatowa). więcej »

   
 

Rozważanie do Ewangelii

2 maja 2021 r.

Ratujcie w sobie wolną wolę

W świecie przyrody wszczepione w winny krzew latorośle nigdy nie podejmują karkołomnych prób oddzielenia się od swego pnia. Dla nich trwać w szczepie winnym to egzystencjalne „być albo nie być”. więcej »

   
 

Na przestrzeni wieku

2 maja 2021 r.

Miasto w statystyce

Przy okazji Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań Urząd Statystyczny w Warszawie przygotował raport pt. „Siedlce w świetle poprzednich spisów”. Pokazuje on, jak zmieniło się miasto przez 100 lat. więcej »

   
 

Z rządowym dofinansowaniem

1 maja 2021 r.

Przybędzie nowych dróg

Przeszło 32 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych na remonty i modernizację dróg trafi niebawem do kasy gmin powiatu radzyńskiego. więcej »

   
 

REGION

1 maja 2021 r.

Będą kształcić lekarzy?

Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach konsekwentnie dąży do możliwości kształcenia lekarzy w murach uczelni. Rektor UPH powołał zespół ds. utworzenia kierunku lekarskiego. więcej »

   
 

SIEDLCE

30 kwietnia 2021 r.

Majówka z MOK

Z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja Miejski Ośrodek Kultury w przygotował szereg atrakcji związanych z obchodami obydwu świąt. więcej »

   
 

ŁUKÓW

30 kwietnia 2021 r.

Warsztaty filmowania smartfonem

„Kręć filmy, a nie skręty” - pod takim tytułem w Łukowskim Ośrodku Kultury odbywać się będą warsztaty filmowania smartfonem. Zajęcia poprowadzi Tadeusz Korach, fotograf, filmowiec i instruktor, rekomendowany fotograf Google. więcej »

   
 

DIECEZJA

29 kwietnia 2021 r.

Biskupi z maturzystami

Słowo pasterskie do maturzystów diecezji siedleckiej skierowali biskupi Kazimierz Gurda oraz Grzegorz Suchodolski. Zapewniają w nim o swojej duchowej bliskości ze zdającymi egzamin dojrzałości w trudnym czasie pandemii. więcej »

   
 

DIECEZJA

29 kwietnia 2021 r.

Biskupi z maturzystami

Słowo pasterskie do maturzystów diecezji siedleckiej skierowali biskupi Kazimierz Gurda oraz Grzegorz Suchodolski. Zapewniają w nim o swojej duchowej bliskości ze zdającymi egzamin dojrzałości w trudnym czasie pandemii. więcej »

   
 

SIEDLCE

29 kwietnia 2021 r.

Wiwat maj

Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach zaprasza na majówkę online ze swoimi artystami. Od 1 do 3 maja na kanale youtube, facebooku i stronie ckis.siedlce.pl publikowane będą specjalnie przygotowane prezentacje słowne i muzyczne. więcej »

   
 

SIEDLANÓW

28 kwietnia 2021 r.

Weekend spotkań małżeńskich

Dom Rekolekcyjny w Siedlanowie zaprasza na weekend spotkań małżeńskich, który odbędzie się w dniach 14-16 maja. Szczegółowe informacje o inicjatywie można znaleźć na www.spotkaniamalzenskie.pl.  więcej »

   
 

DIECEZJA

28 kwietnia 2021 r.

Wsparcie dla młodych

Młodzież obecnie mierzy się z wieloma trudnościami, stad pomysł modlitewnego wsparcia, jaki wypłynął od ich diecezjalnego duszpasterza. „Zmów dyszkę za Młodego” to akcja polegająca na codziennej modlitwie różańcowej za młodych w naszej diecezji. więcej »

   
 

LEŚNA PODL.

22 kwietnia 2021 r.

XXVI Podlaski Festiwal Pieśni Maryjnej

Do 10 maja można zgłaszać udział w XXVI Podlaskim Festiwalu Pieśni Maryjnej. Jego organizatorami są: Gminny Ośrodek Kultury i klasztor o. paulinów w Leśnej Podlaskiej oraz bialskie starostwo powiatowe. więcej »

   
 

LORETTO

21 kwietnia 2021 r.

Rekolekcje dla seniorów

W sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej organizowane są rekolekcje dla seniorów zatytułowane „Jesień życia może być kolorowa”. Odbędą się one w dniach 18-20 maja. więcej »

   

ARCHIWUM - Aktualności

 
 


 
 

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Niedziela Dobrego Pasterza


W Niedzielę Dobrego Pasterza społeczność seminarium siedleckiego wybrała się do parafii św. Anny w Wohyniu. Odwiedzili m.in. las Planta, gdzie 30 maja 1940 r. rozstrzelani przez Niemców zostali ks. Roman Ryczkowski wraz z wiernymi z Rudna. Podczas wyjazdu klerycy poznawali relacje złożone przez naocznych świadków ostatnich dni życia kapłana.

FOTOGALERIA

IV Ojcowski Poligon Duchowy


17 kwietnia w sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie odbył się IV Ojcowski Poligon Duchowy. Organizatorami spotkania - ph. „Wychowanie do wiary i męstwa” - były Kluby Ojca z Siedlec, Łukowa i Łosic. W programie „poligonu” były m.in.: konferencja wygłoszona przez dr. hab. Mieczysława Guzewicza, konsultora rady ds. rodziny KEP, oraz świadectwo Krzysztofa Plażuka, ojca trójki dzieci, przeniesionego do rezerwy podpułkownika Wojska Polskiego. Pielgrzymi wzięli udział również w nabożeństwie Drogi Światła. Zwieńczeniem, a zarazem punktem kulminacyjnym wydarzenia była Eucharystia sprawowana o północy.

PATRONAT "ECHO"


Fulla na ekranie
„Świętych obcowanie” - to tytuł filmu o życiu i mistycznych doświadczeniach Fulli Horak. Ruszyła zbiórka pieniędzy umożliwiających powstanie dokumentu.
więcej »
Oddać się w opiekę Świętej Rodzinie
Na sobotę 8 maja planowana jest doroczna Pielgrzymka Czytelników „Różańca” i Członków Rodziny Loretańskiej. - Jest to wydarzenie, które co roku przyciąga do Loretto pielgrzymów z całej Polski - potwierdzają ss. loretanki.
więcej »
Diecezjalny Dzień Rodziny
Pojednanie w małżeństwie będzie tematem Diecezjalnego Dnia Rodziny, który odbędzie się 9 maja. Jak co roku uczestników gościć będzie parczewska bazylika mniejsza w Parczewie.
więcej »
Jubileuszowa edycja
Trwa jubileuszowa, 25 edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. - Głównym celem OKWB od początku było wyjście do młodego człowieka z przesłaniem zawartym na kartach Pisma Świętego - mówi Ewa Urbanek, koordynator OKWB w diecezji siedleckiej.
więcej »
...bo Niepodległa jest dla wszystkich
Gminne Centrum Kultury w Kobylanach realizuje projekt pt. „... bo Niepodległa jest dla wszystkich”.
więcej »
Recytują po angielsku
7 maja upływa termin wysyłania zgłoszeń do udziału w III Miejskim Przeglądzie Recytatorskim z języka angielskiego dla pięcio- i sześciolatków „A Sea of the Words”.
więcej »
Festiwal online
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach zaprasza do udziału w III Festiwalu Piosenki Europejskiej. Tegoroczny finał - z uwagi na sytuację pandemiczną - odbędzie się online.
więcej »
Eurolingua dzieciom
12 czerwca, o 17.00, w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach odbędzie się XVIII Gala Charytatywna Hot Summer Party 2021 w ramach akcji „Dzieci Eurolingua - Dzieciom lokalnie i międzynarodowo”.
więcej »
 

POLECAMY


W drodze do Pana Boga
Wspólnota wiary jest konieczna, aby łaska wiary nie została zmarnowana i pierwsze zakochanie w Bogu przemieniło się w dojrzałą miłość do Pana i braci - pisze bp Adam Bab, polecając książkę ks. Krzysztofa Kralki SAC.
więcej »
Nowenna przed Diecezjalnym Dniem Rodziny
9 maja w bazylice mniejszej w Parczewie - ph. „Pojednanie w małżeństwie” odbędzie się Diecezjalny Dzień Rodziny. Uroczystość poprzedzi nowenna (szczegóły na plakacie).
więcej »
Na styku nauki i wiary
Stygmaty, nienaruszone rozkładem ciała po śmierci, objawienia, profetyczne sny, cudowne uzdrowienia… Począwszy od Jezusa i jego pierwszych uczniów, a skończywszy na współczesnych mistykach, cuda ubarwiają całą historię Kościoła katolickiego.
więcej »
 

SONDA

 

Miesiąc z Maryją...

uczestniczę w nabożeństwach majowych

kojarzy się mi z wiosną i polnymi kapliczkami

odmawiam Litanię loretańską

nabożeństwo do Maryi nie powinno ograniczać się do jednego miesiąca

maj to miesiąc jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR