16 lipca 2020 r. Imieniny obchodzą: Maria, Stefan, Eustachy

Pogoda: Siedlce

Numer 29
16-22 lipca 2020r.

menu

NEWS

26 lipca w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin odbędzie się I Pielgrzymka Teściowych i Teściów ph. Teściowie z nieba rodem. Zachęcamy do udziału!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

KRAJ

16 lipca 2020 r.

Mamy szachowego mistrza

Podczas XIX Międzynarodowych Mistrzostw Polski Duchowieństwa w szachach klasycznych reprezentujący naszą diecezje ks. Karol Jakubiak, wikariusz w parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie, zdobył drugie miejsce na podium. więcej »

   
 

Siedlce

16 lipca 2020 r.

Zwierzoluby zapraszają

Stowarzyszenie Zwierzoluby z Siedlec zapraszają na trzecie urodziny. Odbędą się one w niedzielę, 26 lipca, w godz. 10.00-18.00 na pl. gen. Sikorskiego. więcej »

   
 

Region

15 lipca 2020 r.

OSP w remocie

W powiatach mińskim i łosickim wyremontowanych zostanie 14 strażnic Ochotniczych Straży Pożarnych. więcej »

   
 

Potrzebne wsparcie

15 lipca 2020 r.

Pomóżmy Bartoszowi

15-letni Bartosz Pieńkos z Mysłowa w województwie lubelskim zmaga się z poważną niepełnosprawnością. Ma dziecięce porażenie mózgowe, wodogłowie i padaczkę. więcej »

   
 

Powiat włodawski

14 lipca 2020 r.

Z myślą o turystach

Władze gminy Urszulin kontynuują budowę trasy dla pieszych i rowerzystów. W sumie będzie ona liczyła ok. 5 km. Obecnie trwają prace na odcinku o długości 2,6 km, którego zakończenia zaplanowano w miejscowości Jamniki. więcej »

   
 

Region

14 lipca 2020 r.

Ekolubelskie

Jeszcze przez kilka dni można zgłaszać kandydatów do pierwszej edycji konkursu na najlepsze gospodarstwo ekologiczne pn. Ekolubelskie 2020. więcej »

   
 

Gmina Rossosz

13 lipca 2020 r.

Zwyciężyli w Bitwie o wozy

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przed drugą turą wyborów prezydenckich ogłosiło konkurs, w którym gminy do 20 tys. mieszkańców mogły wygrać wóz strażacki. Nowe auto dla strażaków otrzymają gminy z najwyższą frekwencją, jedną z nich jest Rossosz w powiecie bialskim, gdzie w niedzielę swój głos oddało 81,24% uprawnionych do głosowania. więcej »

   
 

Garwolin

13 lipca 2020 r.

Będą mieli urologię

Zamysł kierownictwa garwolińskiego szpitala, by utworzyć oddział urologiczny, zyskał aprobatę autorytetu polskiej urologii prof. dr. hab. n. med. Piotra Radziszewskiego, a przewodniczący sejmowej komisji finansów publicznych Henryk Kowalczyk zaangażował się w pozyskanie funduszy. więcej »

   
 

Kotuń

12 lipca 2020 r.

A może do muzeum?

Muzeum Pożarnictwa w Kotuniu - jedyne takie muzeum w naszym regionie - zachęca, by wakacyjną labę wykorzystać do spotkania z bogatymi zbiorami przybliżającymi przeszłość pożarnictwa w Polsce. więcej »

   
 

Garwolin

12 lipca 2020 r.

Zajmij kolejkę do mammobusu

W dniach 13-19 lipca mammobusy odwiedzą na Mazowszu szesnaście powiatów, w tym garwoliński i miński. Panie w wieku 50-69 lat zaproszone są na bezpłatną mammografię w ramach „Programu profilaktyki raka piersi”. więcej »

   
 

Kraj

11 lipca 2020 r.

Z flagą na etykiecie

30 września br. wejdą w życie przepisy nakładające obowiązek znakowania mięsa sprzedawanego na wagę grafiką przedstawiającą flagę kraju pochodzenia produktu. więcej »

   
 

Publikacja KRUS

11 lipca 2020 r.

Chroń wodę

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego udostępnia broszurę opracowaną przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi dotyczącą gospodarowania wodą w rolnictwie w obliczu susz. więcej »

   
 

Diecezja

10 lipca 2020 r.

Znamy hymn 40 PPP

Konkurs na Hymn 40 Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej został rozwiązany. Wygrał utwór pt. „Twoje fiat” autorstwa Ewy Iwaszko z grupy 15b oraz Tomasza Szabrańskiego z grupy 15a. więcej »

   
 

Region

10 lipca 2020 r.

Zniechęcają do głosowania na A.Dudę

Siedlecka policja sprawdza doniesienia o plakatach zniechęcających do udziału w drugiej turze wyborów osoby, które w pierwszej turze oddały głos za urzędującym prezydentem. więcej »

   
 

Minister obrony w Siedlcach

9 lipca 2020 r.

Gotowi do obrony wschodniej flanki

18 Dywizja Zmechanizowana rośnie w siłę - podkreślił szef resortu obrony narodowej Mariusz Błaszczak, który 2 lipca odebrał meldunek od dowódcy Żelaznej Dywizji gen. Jarosława Gromadzińskiego o osiągnięciu wstępnej gotowości operacyjnej. więcej »

   
 

Powiat rycki

8 lipca 2020 r.

Ruch na strategicznej trasie

Dobiegła końca jedna z bardziej oczekiwanych inwestycji tego roku - modernizacja drogi powiatowej łączącej powiaty rycki i łukowski. więcej »

   
 

Zaproszenie

8 lipca 2020 r.

Krok po kroku z Michałem Worochem

Gościem 31 edycji Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami będzie Michał Woroch. Cierpiący od lat na zanik mięśni podróżnik wraz ze swoim kolegą Maciejem Kamińskim przejechali na wózkach inwalidzkich obie Ameryki. O tej niezwykłej podróży opowie radzynianom 17 lipca. więcej »

   
 

Lubelszczyzna

7 lipca 2020 r.

Szukają najlepszych

Do 24 lipca trwa przyjmowanie zgłoszeń do konkursu na najlepszych rolników województwa lubelskiego. więcej »

   
 

Gmina Łuków

7 lipca 2020 r.

Od dekady na scenie

Zespół Zalesianki z Zalesia świętuje w tym roku dziesięciolecie działalności. więcej »

   
 

DĘBLIN

6 lipca 2020 r.

Dla miłośników muzyki organowej

Koncert w wykonaniu poznańskiego artysty Waldemara Gawiejnowicza, który miał miejsce 5 lipca w kościele pw. św. Piusa V, zainaugurował tegoroczną, szóstą już edycję „Międzynarodowych Spotkań z Muzyką Organową Dęblin 2020”. więcej »

   
 

ŁUKÓW

6 lipca 2020 r.

Nowe wystawy przechodnie

Na ogrodzeniu Łukowskiego Ośrodka Kultury można oglądać dwie nowe wystawy plenerowe. więcej »

   
 

Orchówek

5 lipca 2020 r.

Przed odpustem Matki Bożej Pocieszenia

Ojcowie kapucyni z parafii pw. św. Jana Jałmużnika zapraszają na nowennę ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Nabożeństwo odprawiane jest w każdą sobotę, o 17.30, przez wieczorną Mszą św. więcej »

   
 

Konkurs KRUS dla młodzieży

5 lipca 2020 r.

Mieszkasz na wsi? Nakręć film...

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego organizuje II Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży pn. Moja Wizja Zero - Bezpieczeństwo, Zdrowie i Dobrostan Rolnika. więcej »

   
 

KRAJ

4 lipca 2020 r.

Rusza inicjatywa #WakacyjneMsze

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik zachęca do udziału w akcji #WakacyjneMsze, polegającej na publikowaniu w mediach społecznościowych zdjęć kościołów i kaplic, które odwiedzamy w wakacje. więcej »

   
 

Gm. Międzyrzec Podlaski

4 lipca 2020 r.

Moda na Seniora

Stowarzyszenie Moja Gmina wraz z gminą Międzyrzec Podlaski pozyskały 100 tys. zł dotacji na realizację projektu „Moda na seniora” w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. więcej »

   
 

KRAJ

3 lipca 2020 r.

Akcja 1 grosz za 1 kilometr

Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa – to hasło tegorocznej Akcji św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr, wspierającej misjonarzy i misjonarki. Wydarzenie odbywa się w ramach 21 Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa trwającego od 19 do 26 lipca 2020 roku więcej »

   
 

ŁASKARZEW

3 lipca 2020 r.

Rocznice upamiętnili tablicą

W Kacprówku odsłonięto tablicę upamiętniającą siódmą rocznicę powitania relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki na terenie miejscowości i łaskarzewskiej parafii, setną rocznicę urodzin Jana Pawła II i 100-lecie Cudu nad Wisłą. więcej »

   
 

DIECEZJA

1 lipca 2020 r.

Dzień skupienia dla małżeństw

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Siedleckiej zaprasza małżonków na dzień skupienia do Domu Rekolekcyjnego w Siedlanowie zatytułowany „Języki miłości”. więcej »

   
 

DIECEZJA

30 czerwca 2020 r.

Weekend ze Słowem Bożym

Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II Diecezji Siedleckiej, przygotowało propozycję rekolekcji pt. „Weekend ze Słowem Bożym”. Rekolekcje poprowadzi ks. Rafał Pietruczuk. więcej »

   

ARCHIWUM - Aktualności

 
 


 
 

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Diecezjalny Dzień Chorego


2 lipca w sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej świętowano odpust ku czci Patronki i tradycyjnie obchodzono Diecezjalny Dzień Chorego. Uroczystościom przewodniczył o. Paweł Zając, prowincjał Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.[fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Promocja albumu


W auli Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego odbyła się promocja książki pt. Zbiory Muzeum Diecezjalnego w Siedlcach. Nie tylko El Greco. (fot. JK)

PATRONAT "ECHO"


Najświętsze Serce
Film trafia do kin w szczególnym okresie. W tym roku przypada 100 rocznica kanonizacji św. Małgorzaty Marii Alacoque oraz 100 rocznica zawierzenia losów naszej ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
więcej »
I Diecezjalna Pielgrzymka Teściowych i Teściów
W niedzielę 26 lipca w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie odbędzie się I Diecezjalna Pielgrzymka Teściowych i Teściów.
więcej »
 

POLECAMY


Kto się boi Jana Pawła II?
Książka stawia ważne pytania: dlaczego w Kościele i poza nim są osoby, które kwestionują dorobek świętego papieża? Dlaczego marginalizuje się rolę, jaką odegrał Jana Paweł II w przeobrażeniu Kościoła i świata?
więcej »
O godności kobiety
Jak żyć wspólnie i jak odnaleźć właściwe drogi w Kościele, w rodzinie, w pracy i w życiu? Słowa kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, podnoszą na duchu i stanowią prawdziwą inspirację.
więcej »
 

SONDA

 

W wakacje do muzeum?

To świetna lekcja historii - o każdej porze roku.

Taka wizyta zawsze ubogaca.

Warto, zwłaszcza z dziećmi!

Te placówki są dla koneserów.

Pokryte kurzem eksponaty - to nie dla mnie.LITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR