8 marca 2021 r. Imieniny obchodzą: Beata, Stefan, Wincenty

Pogoda: Siedlce

Numer 9
04-10 marca 2021r.

menu

NEWS

W wielkopostnym cyklu „Echa” - o trzech warunkach dobrego postu.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Gm. Łaskarzew

8 marca 2021 r.

Nadal pomagają

Władze gminy Łaskarzew wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej, w związku z utrzymującym się stanem epidemii, ponownie przystąpiły do realizacji program pn. „Wspieraj seniora”. więcej »

   
 

Gm. Krzywda

8 marca 2021 r.

Nakręceni na pomaganie

Najpierw były dwa, teraz jest już pięć. Mowa o czerwonych pojemnikach w kształcie serca, do których mieszkańcy gminy Krzywda wrzucają m.in. plastikowe nakrętki. więcej »

   
 

Gm. Wiśniew

7 marca 2021 r.

Zaprojektuj kartkę

Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie zaprasza dzieci i młodzież z terenu gminy do udziału w konkursie na najładniejszą kartkę wielkanocną. Projekty można składać do 22 marca. Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na 26 marca. więcej »

   
 

Rozważanie do Ewangelii

7 marca 2021 r.

Oczyszczenie świątyni

Zachowanie Jezusa w dzisiejszym fragmencie czwartej Ewangelii może szokować. Ewangeliści zazwyczaj prezentują Go jako łagodnego i czułego Nauczyciela, który pełnym współczucia spojrzeniem patrzy na każdego napotkanego człowieka. więcej »

   
 

Akcja Wieniec

6 marca 2021 r.

Będą pouczać i dyscyplinować

W całym kraju trwa akcja Lasów Państwowych, która ma zapobiegać płoszeniu zwierząt przez zbieraczy zrzutów, czyli poroży. Zadaniem ok. tysiąca strażników leśnych będzie patrolowanie okolic, z których docierają zgłoszenia o nieprawidłowym zbieraniu poroży jeleniowatych. więcej »

   
 

Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej

6 marca 2021 r.

Dla dobra najmłodszych

Nauczyciele Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim będą realizować program, którzy pomoże najmłodszym w radzeniu sobie ze stresem i budowaniu wiary w siebie. Jak pokazują liczne badania, wiele dzieci ma trudności w rozwijaniu umiejętności społecznych i emocjonalnych. więcej »

   
 

Gm. Piszczac

5 marca 2021 r.

Rozliczą PIT

Od poniedziałku 1 marca mieszkańcy gminy Piszczac mogą korzystać z bezpłatnej pomocy przy wypełnieniu rocznego zeznania podatkowego. Pomoc będzie udzielana w każdy poniedziałek i wtorek, od 11.00 do 15.00. więcej »

   
 

Lubelszczyzna

5 marca 2021 r.

Pochwal się przepisem

Urząd marszałkowski województwa lubelskiego zaprasza mieszkańców regionu do udziału w konkursie pn. „Kulinarne skarby Wielkanocy”. Ma on charakter otwarty. Prace zawierające opisy kultywowania tradycji świąt mogą być zgłaszane indywidualnie lub zespołowo. więcej »

   
 

BIAŁA PODL.

4 marca 2021 r.

Naprawdę jaka jesteś…

Bialskie Centrum Kultury zaprasza 7 marca, o 17.00, do sali widowiskowej przy ul. Brzeskiej 41 na koncert z okazji Dnia Kobiet pt. „Naprawdę jaka jesteś…” w wykonaniu bialskich artystów. więcej »

   
 

SIEDLCE

4 marca 2021 r.

Chodowiacy w tańcach narodowych

Z okazji Dnia Kobiet Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Siedleckiej „Chodowiacy” im. Alicji Siwkiewicz przedstawi barwny i dynamiczny program złożony z melodii, pieśni i tańców narodowych, a także z Rzeszowszczyzny, Podlasia i Górnego Śląska. więcej »

   
 

Apel o pomoc!

3 marca 2021 r.

Pomoc dla Jana Pytlika

Ogień rozprzestrzeniał się szybko - mówi 69-letni Jan Pytlik ze Smolanki (gmina Zbuczyn w powiecie siedleckim, woj. mazowieckie) o nieszczęściu, które spotkało go tej zimy. Jego brat, 59-letni Henryk Pytlik do dziś leczy rany powstałe w wyniku poparzenia. więcej »

   
 

Siedlce

3 marca 2021 r.

Uczestnicy CIS tworzą kartki i upominki

Centrum Integracji Społecznej Caritas Diecezji Siedleckiej w Siedlcach, znane z reintegracji społecznej i zawodowej, zajmuje się m.in. tworzeniem rękodzieła. Kartki okolicznościowe i drobne upominki są propozycją na nadchodzący Dzień Kobiet (8 marca). więcej »

   
 

DIECEZJA

2 marca 2021 r.

Zmiany personalne w diecezjalnej komisji ds. muzyki kościelnej

Bp Kazimierz Gurda powołał ks. dr. Piotra Radzikowskiego na stanowisko przewodniczącego diecezjalnej komisji ds. muzyki kościelnej. Komisja jest organem doradczym i wykonawczym biskupa siedleckiego ws. dotyczących muzyki kościelnej na terenie diecezji siedleckiej. więcej »

   
 

Informacja

2 marca 2021 r.

Tydzień jaskry

Ruszyła piąta edycja ogólnopolskiej akcji bezpłatnych badań przesiewowych w kierunku jaskry - „Polscy okuliści kontra jaskra” - zorganizowanej przez Polskie Towarzystwo Okulistyczne. więcej »

   
 

Międzyrzec Podl.

1 marca 2021 r.

Podziel się jedzeniem

W minionym tygodniu przy ul. Partyzantów 2, obok Pizzerii Italiana, w Międzyrzecu Podlaskim została zainstalowana witryna chłodnicza, z zasobów której mogą korzystać osoby potrzebujące jedzenia. więcej »

   
 

Lubelszczyzna

1 marca 2021 r.

Miliony na wodociągi i kanalizację

W urzędzie marszałkowskim województwa lubelskiego miało miejsce spotkanie, w trakcie którego przedstawiciele dziesięciu samorządów odebrali dokumenty potwierdzające przyznanie pomocy na realizację zadań z zakresu gospodarki wodno-ściekowej. więcej »

   
 

Rozważanie do Ewangelii

28 lutego 2021 r.

Trzeba iść dalej!

W drugą Niedzielę Wielkiego Postu czytamy Ewangelię mówiącą o przemienieniu Jezusa na Górze, której tradycja po latach nadała nazwę Tabor. To tekst biblijny dobrze nam znany, często komentowany, ważny z punktu widzenia ciągu wydarzeń zbawczych prowadzących do Jerozolimy i Paschy Jezusa. więcej »

   
 

Region

28 lutego 2021 r.

Z nowoczesnym sprzętem

Do strażaków ochotników trafia coraz więcej nowoczesnego sprzętu. W ostatnim czasie fabrycznie nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu manna powitali w swojej jednostce strażacy z Kozic w gminie Trojanów. więcej »

   
 

Łuków

27 lutego 2021 r.

Zaproszenie na warsztaty

Muzeum Regionalne w Łukowie przyjmuje zapisy osób chcących wziąć udział w tegorocznych warsztatach wielkanocnych. Uczestnicy przedsięwzięcia zapoznają się m.in. z dawnymi regionalnymi zwyczajami świątecznymi. więcej »

   
 

Radzyń Podl.

27 lutego 2021 r.

Przedświąteczny kiermasz

20 marca, o 9.00, na pl. Wolności rozpocznie się Radzyński Kiermasz Wielkanocny. Zgłoszenia przyjmowane są do 12 marca. Formularz zgłoszeniowy wraz z regulaminem uczestnictwa można znaleźć na stronie internetowej www.kochamradzyn.pl. więcej »

   
 

E-wizyta także w języku migowym

26 lutego 2021 r.

Ułatwienia w ZUS

Szacuje się, że liczba osób głuchych w Polsce sięga około 500 tys., zaś kolejne 900 tys. ma poważny uszczerbek słuchu. Ta bariera komunikacyjna często uniemożliwia im samodzielne załatwienie spraw. Z myślą o nich ZUS uruchomił e-wizyty w języku migowym PJM. więcej »

   
 

REGION

26 lutego 2021 r.

Zdrowo i kolorowo

Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego zaprasza do udziału w cyklu „Jak zachęcić dzieci do zdrowego jedzenia poprzez artystyczne podanie?”. Emisja filmików planowana jest na co drugą środę marca (3, 17, 31) na profilu FB i stronie bck24.pl. więcej »

   
 

RADZYŃ PODL.

25 lutego 2021 r.

Wiosenne porządki

Po konsultacjach z dendrologami i uzyskaniu wymaganych zezwoleń oraz zgody wojewódzkiego konserwatora zabytków miasto Radzyń Podlaski rozpocznie od porządkowania drzew rosnących w zespole pałacowo- parkowym. więcej »

   
 

Diecezja siedlecka

25 lutego 2021 r.

Ruszyła Jałmużna Wielkopostna

25 tys. baranków z czekolady, 15 tys. paschalików, 5 tys. „Skarbonek Miłosierdzia” i 5 tys. „Toreb Miłosierdzia” - tak w skrócie wygląda ogólnopolska akcja ekumeniczna „Jałmużna Wielkopostna” na terenie diecezji siedleckiej. więcej »

   
 

Pow. łukowski

24 lutego 2021 r.

Rusza remont przychodni

Przedstawiciele Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łukowie oraz jednej z firmą budowlanych ze Starej Wróbliny podpisali umowę na modernizację przychodni w Stoczku Łukowskim. Wartość inwestycji to ponad 4,7 mln zł. więcej »

   
 

Pow. bialski

24 lutego 2021 r.

Tym razem online

Zaplanowany na 21 marca VII Powiatowy Przegląd Tradycji Wielkanocnych w Sosnówce, z uwagi na obowiązujące obostrzenia sanitarno- epidemiologiczne zostanie przeprowadzony w zmienionej formie. więcej »

   

ARCHIWUM - Aktualności

 
 


 
 

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Z okazji jubileuszu


„Bądźcie doskonałymi jako Ojciec wasz niebieski doskonałym jest” - to tytuł wystawy zorganizowanej przez Muzeum Regionalne w Łukowie z okazji 100 rocznicy utworzenia parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. W wernisażu odbywającym się w budynku poklasztornym za kościołem wzięli udział przedstawiciele instytucji diecezjalnych, kultury, lokalnych samorządów oraz łukowscy duszpasterze. Obecni byli również członkowie rad parafialnych, rady muzealnej oraz osoby, które dla potrzeb wystawy udostępniły ze swoich zbiorów fotografie i inne przedmioty kultu religijnego. Uroczystego otwarcia ekspozycji, na której znalazło się wiele ciekawych eksponatów, dokumentów oraz zdjęć związanych z historią parafii, dokonał bp Grzegorz Suchodolski. Patronat honorowy nad wystawą objęli: bp Kazimierz Gurda oraz starosta łukowski Dariusz Szustek.

FOTOGALERIA

Kongres różańcowy


27 lutego w sanktuarium MBNP w Radzyniu Podlaskim odbył się VI Kongres Różańcowy Diecezji Siedleckiej. Spotkanie zorganizowano pod hasłem „Św. Józef - wzór cnot i patron na trudne czasy”. Uroczystości rozpoczęła konferencja wygłoszona przez o. Bogusława Jaworskiego ze Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny. Kolejnym punktem była modlitwa różańcowa zakończona aktem oddania św. Józefowi diecezji, rodzin i życia osobistego. Centralną część kongresu stanowiła Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy. Zjazd zakończyła modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia. [fot. Beata Fijałek]

PATRONAT "ECHO"


Warsztaty uwielbienia
W dniach 26-28 marca przy parafii Chrystusa Króla oraz Zespole Placówek Oświatowych nr 3 im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim odbywać się będą IV Międzyrzeckie Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne „W Jego ranach nasze zdrowie”.
więcej »
Ojcowskie serce
Profeto.pl przygotowało rekolekcje wielkopostne zatytułowane „Ojcowskie serce”. Ośmioodcinkowy cykl to rozważania modlitwy „Ojcze nasz” z perspektywy św. Józefa. Wideorozważania prowadzi bp Artur Ważny, biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej.
więcej »
#NaszaFlagaPL
„230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja” - tak brzmi hasło ogólnopolskiego konkursu plastycznego #NaszaFlagaPL skierowanego do uczniów szkół podstawowych. Na czym polega rywalizacja?
więcej »
Odkryj sekrety zaświatów
Ludzie od najdawniejszych czasów zastanawiali się, co czeka ich po śmierci? I chociaż nikomu nie udało się zgłębić sedna tajemnicy, to na przestrzeni wieków pojawiały się osoby, które... wiedziały i widziały więcej.
więcej »
Dzień Kobiet z Haliną Frąckowiak
W niedzielę 7 marca, o 18.30, w sali widowiskowej Łosickiego Domu Kultury wystąpi jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek Halina Frąckowiak.
więcej »
 

POLECAMY


Nowenna w Roku św. Józefa
W dniach 10-18 marca, o 19.30, w parafii Szpaki sprawowane będą Msze św. z modlitwą nowennową ku czci św. Józefa. Tradycyjnie będą one transmitowane przez Katolickie Radio Podlasie.
więcej »
Kobieta. Kapłaństwo serca
Charakterystycznym rysem minionego półwiecza stało się poszukiwanie kobiecej tożsamości. Kobiety stały się pełnoprawnymi partnerkami w wypełnianiu zadań społecznych, na polu myśli ludzkiej, w kształtowaniu obrazu rzeczywistości.
więcej »
Krok w krok za Jezusem
Jak dobrze, czyli w pełni, przeżyć mękę, śmierć i zmartwychwstanie Pana Jezusa? Idąc u Jego boku. Ta niewielka książeczka może być istotną pomocą przede wszystkim w zrozumieniu istoty Drogi krzyżowej. I w kroczeniu nią obok Pana.
więcej »
 

SONDA

 

Czas Wielkiego Postu jest okazją do...

nawrócenia, czyli przemiany swojego życia

głębszego zaufania Bogu i szukania Jego woli

powzięcia dobrych postanowień

w kontekście pandemii - okazją do przewartościowania swojego życia i hierarchii wartości

żarliwszej modlitwy i częstszej lektury Pisma ŚwiętegoLITURGIA SŁOWA


Poniedziałek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR