23 stycznia 2019 r. Imieniny obchodzą: Maria, Ildefons, Rajmund

Pogoda: Siedlce

Numer 3
17-23 stycznia 2019r.

menu

NEWS

Najnowsze badania przeprowadzone przez włoskich naukowców potwierdzają, że „człowiek, który został okryty Całunem Turyńskim, został wcześniej ukrzyżowany”. Określają też dokładne miejsce ciosu, zadanego włócznią, która przebiła bok Jezusa i potwierdzają autentyczność śladów krwi znajdujących się na Całunie. Więcej w bieżącym wydaniu ECHA...

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Dęblin

22 stycznia 2019 r.

Poszukują zdjęcia roku

Miejski Dom Kultury zaprasza do udziału w tegorocznej edycji konkursu fotograficznego pn. „Dęblińskie zdjęcie roku”. więcej »

   
 

Region

22 stycznia 2019 r.

Inwestują w OZE

Gminy Przesmyki, Korczew, Paprotnia Repki wzbogacą się niebawem o nowoczesne instalacje fotowoltaiczne i kolektory słoneczne. więcej »

   
 

DIECEZJA

21 stycznia 2019 r.

Msze św. dla przedsiębiorców i pracodawców

Duszpasterstwo Przedsiębiorców Diecezji Siedleckiej zaprasza właścicieli firm i osoby prowadzące własną działalność gospodarczą do uczestnictwa w organizowanych z myślą o nich Mszach św. więcej »

   
 

DIECEZJA

21 stycznia 2019 r.

Weekendy małżeńskie

Br. Piotr Zajączkowski - terapeuta małżeństw zaprasza do udziału w weekendach małżeńskich dla par sakramentalnych i niesakramentalnych. więcej »

   
 

Rozważania tygodniowe

20 stycznia 2019 r.

Ewangelia na każdy dzień

Lubimy koncentrować się na przeszłości i pielęgnujemy utarte nawyki. Działamy tak zarówno w dobrych, jak i złych sprawach. więcej »

   
 

Rozważanie do Ewangelii

20 stycznia 2019 r.

Wesele z Bogiem

Dzisiejsze słowo tchnie radością, która płynie z oblubieńczej miłości Boga do Kościoła. „Jak oblubieniec weseli się z oblubienicy, tak Bóg twój tobą się rozraduje”. więcej »

   
 

DĘBLIN

19 stycznia 2019 r.

Dotacja na przedszkole

​Dzieci ze szczególnymi potrzebami zyskają placówkę pomagającą im w osiągnięciu właściwego rozwoju. W Dęblinie powstanie nowe przedszkole specjalne. więcej »

   
 

Radzyń Podl.

19 stycznia 2019 r.

Jubileuszowo

Klub Żeglarski Korab zaprasza mieszkańców regionu do udziału w imprezach organizowanych w ramach obchodów 20-lecia swojej działalności. więcej »

   
 

Międzynarodowe śpiewanie

18 stycznia 2019 r.

Na wschodnią nutę

26 i 27 stycznia w hali sportowej przy ul. Sienkiewicza odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Kolęd Wschodniosłowiańskich. więcej »

   
 

Miasto czeka przemiana

18 stycznia 2019 r.

Z myślą o seniorach i potrzebujących

Na terenie byłej jednostki wojskowej we Włodawie powstaną m.in. Dzienny Dom Pomocy Senior i zakład aktywności zawodowej. więcej »

   
 

BIAŁA PODL.

17 stycznia 2019 r.

Dobra Nowina, która zmienia życie

W niedzielę 20 stycznia w parafii bł. Honorata Koźmińskiego ruszają katechezy neokatechumenalne. więcej »

   
 

SIEDLCE

17 stycznia 2019 r.

Historia wielkiej ucieczki

24 stycznia w Instytucie Biologii UPH, a dzień później w Łosickim Domu Kultury odbędą się kolejne spotkania z cyklu VitoexTrEAM. więcej »

   
 

BIAŁA PODL.

16 stycznia 2019 r.

Ferie z Caritas

Caritas Diecezji Siedleckiej zaprasza dzieci do udziału w zajęciach zorganizowanych na czas ferii zimowych. Odbędą się one od 11 do 15 lutego. więcej »

   
 

SIEDLCE

16 stycznia 2019 r.

Dzieła El Greca opuściły Siedlce

14 stycznia Muzeum Diecezjalne opuściło sześć dzieł El Greca goszczących tutaj od 4 października. Przypomnijmy - prace przyjechały m.in. z Toledo, Madrytu, Walencji i Wiednia. więcej »

   
 

SIEDLCE

15 stycznia 2019 r.

Filmowe rekolekcje

22 stycznia, o 19.00, w cyklu Filmowe Rekolekcje NoveKino Siedlce zaprezentuje dotykający pytań religijnych film „Winni”. więcej »

   
 

ŁUKÓW

15 stycznia 2019 r.

Dobra zabawa gwarantowana

Domowy Kościół Ruchu Światło-Życie i miejska komisja rozwiązywania problemów alkoholowych zapraszają na XV Bezalkoholowy Bal Karnawałowy. więcej »

   
 

Kłoczew

14 stycznia 2019 r.

Noworocznie i charytatywnie

20 stycznia w hali sportowej odbędzie się po raz kolejny koncert noworoczny połączony ze zbiórką charytatywną dla podopiecznych Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”. więcej »

   
 

Gm. Siedlce

14 stycznia 2019 r.

Miłosny festiwal

Gminny Ośrodek Kultury z siedzibą w Chodowie zaprasza do udziału w trzeciej edycji Walentynkowego Festiwalu Piosenki Miłosnej. więcej »

   
 

Mazowsze

13 stycznia 2019 r.

Powalcz o laur marszałka

Naturalne sery, zdrowotne nalewki czy tradycyjne wędliny to produkty, które mają szansę na wyróżnienie Laurem Marszałka Województwa Mazowieckiego. więcej »

   
 

Włodawa

13 stycznia 2019 r.

O Hallerze i Błękitnej Armii

29 stycznia odbędą się kolejne spotkania z cyklu „Akademia Niepodległości”. Tym razem gościem włodawskiej MBP będzie dr hab. Tomasz Panfil. więcej »

   

ARCHIWUM - Aktualności

 
 


 
 

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

New Year’s Party


W sali „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach odbył się koncert noworoczno-charytatywny pod nazwą „New Year’s Party 2019”. Wydarzeniu towarzyszył szereg atrakcji. Na scenie wystąpili słuchacze Europejskiego Centrum Szkolenia Językowego „Eurolingua” oraz podopieczni domów dziecka, na rzecz których organizowana jest akcja charytatywna „New Year’s Party 2019”. [fot. Monika Król]

FOTOGALERIA

Pamięć o unitach


Doroczne uroczystości upamiętniające męczeństwo Unitów Podlaskich zainaugurowała Msza św. w kościele parafialnym w Drelowie pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy. Następnie w Gminnym Centrum Kultury w Drelowie został wystawiony spektakl pt. „Matka Boska od Unitów” w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół im. Unitów Drelowskich.

PATRONAT "ECHO"


 

POLECAMY


O oczekiwaniu i obecności
Jedyną właściwą odpowiedzią na tę dojmującą tęsknotę jest Bóg. Papież Benedykt XVI przypomina, że chrześcijanie oczekują powtórnego przyjścia Pana, jednocześnie już żyjąc tym, czego się spodziewają.
więcej »
Cuda wciąż się zdarzają
Cuda miały miejsce nie tylko w pierwszych wiekach Kościoła. Mają miejsce także dzisiaj i są potwierdzeniem prawdy Ewangelii - przekonywał o. Dolindo, któremu sam Jezus podyktował słowa jednej z najskuteczniejszych modlitw.
więcej »
O księżach z krwi i kości
Dlaczego jedni stawiają księży na świeczniku, a drudzy wdeptują ich w ziemię? Bo nie rozumieją, czym jest kapłaństwo i kim tak naprawdę jest kapłan.
więcej »
X Pielgrzymka Amazonek do Matki Bożej Kodeńskiej
Jubileuszowa pielgrzymka odbędzie się w niedzielę 3 lutego. Centralnym punktem uroczystości będzie Msza św. pod przewodnictwem biskupa siedleckiego.
więcej »
 

SONDA

 

Czego uczą nas bł. Męczennicy Podlascy?

że są wartości, których za wszelką cenę trzeba bronić, nawet za cenę życia

że wierność Bogu bardzo dużo kosztuje

zaufania mimo wszystko - z wiarą, że wyda ono błogosławione owoce

są wzorem odwagi - także, a może zwłaszcza, dla młodych ludzi

trudno powiedzieć - unici żyli w innych czasach, borykali się z innymi problemamiLITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR