6 grudnia 2021 r. Imieniny obchodzą: Mikołaj, Emilian, Leontyna

Pogoda: Siedlce

Numer 48
02-08 grudnia 2021r.

menu

NEWS

W środę 8 grudnia, o 19.00, w parafii Szpaki sprawowana będzie Msza św. wieńcząca Rok św. Józefa. Podczas uroczystości zostanie odczytany dekret biskupa siedleckiego podnoszący kościół parafialny w Szpakach do rangi sanktuarium św. Józefa, Oblubieńca NMP.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Region

6 grudnia 2021 r.

Dla maluchów

Osieck, Miastków Kościelny i Żelechów to kolejne samorządy, które otrzymały dodatkowe dofinansowanie w formie dotacji z budżetu państwa na organizację opieki nad dziećmi do trzeciego roku życia. więcej »

   
 

Region

6 grudnia 2021 r.

Zawsze razem

W świetlicy wiejskiej w Wysokim małżonkowie, którzy pół wieku temu stanęli na ślubnym kobiercu, świętowali jubileusz złotych godów. Aktu dekoracji małżonków dokonał wójt gminy Krzysztof Adamowicz. więcej »

   
 

Rozważanie do Ewangelii

5 grudnia 2021 r.

Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego!

Jednym z głównych tematów teologicznych Ewangelii Łukasza jest uniwersalny wymiar zbawienia w Chrystusie. Syn Boży przyszedł na świat jako zapowiadany przez żydowskich proroków Mesjasz. więcej »

   
 

Ważne inwestycje zakończone

5 grudnia 2021 r.

Miliony pod ziemią

Samorząd Dęblina zrealizował w tym roku szereg inwestycji wodno- kanalizacyjnych. Zadania pochłonęły mnóstwo środków z budżetu. Są prawie niewidoczne gołym okiem, ale były konieczne. więcej »

   
 

Opóźnienia w inwestycji

4 grudnia 2021 r.

Co dalej z fotowoltaiką?

Urządzenia solarne są już zamontowane, ale fotowoltaika wciąż nie działa. Termin realizacji zadania zapowiadano na drugą połowę roku, tymczasem - jak twierdzą mieszkańcy - sprawa utknęła w martwym punkcie. więcej »

   
 

Akcja ,BohaterON

4 grudnia 2021 r.

Pamiętają o powstańcach warszawskich

Dobiega końca ogólnopolska akcja mająca na celu upamiętnienie wydarzeń z sierpnia 1944 r. Wzięli w niej udział najmłodsi uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 i nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim. więcej »

   
 

Ograniczone odwiedziny

3 grudnia 2021 r.

Tylko w szczególnych sytuacjach

Tylko za zgodą lekarza prowadzącego i w wyjątkowych sytuacjach. Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach wprowadził ograniczenia w odwiedzinach. Ma to związek z rosnącą liczbą zakażeń na Covid-19. więcej »

   
 

Problem z odśnieżaniem

3 grudnia 2021 r.

Czeka nas brodzenie w zaspach?

Zarząd Dróg Powiatowych w Białej Podlaskiej poinformował, że odcina się od zimowego utrzymania chodników przy drogach powiatowych. Czy podczas zbliżającej się zimy czeka nas problem z odśnieżaniem? więcej »

   
 

SIEDLCE

2 grudnia 2021 r.

Adwentowe granie

W sobotę 11 grudnia w Muzeum Regionalnym w Siedlcach odbędzie się XXV Regionalny Konkurs Gry na Ligawkach „Adwentowe granie”. Impreza rozpocznie się o 12.00 wspólnym hejnałem. więcej »

   
 

Gm. Włodawa

2 grudnia 2021 r.

Trwa budowa zasieków na Bugu

Komendant placówki Straży Granicznej mjr Jarosław Budzyński poinformował, że trwa budowa zasieków z drutu kolczastego wzdłuż rzeki Bug. - W tej chwili mamy już postawionych 10 km zabezpieczeń. więcej »

   
 

Loretto

1 grudnia 2021 r.

Rekolekcje maryjne

W dniach 10-12 grudnia w sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej odbędą się rekolekcje maryjne „Życie Maryi w moim życiu”. Poprowadzi je o. Robert Kycia CMF ze zgromadzenia Misjonarzy Klaretynów. więcej »

   
 

Czas na sztukę

1 grudnia 2021 r.

Komedia z intrygą w tle

Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach zaprasza na ostatni konkursowy spektakl wystawiony w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Prywatnych „Sztuka plus Komercja”. więcej »

   
 

Region

30 listopada 2021 r.

Ekspresówka coraz bliżej

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła złożone przez potencjalnych wykonawców oferty na zaprojektowanie i budowę dwóch kolejnych odcinków drogi S19. więcej »

   
 

Region

30 listopada 2021 r.

Wracają pociągi

12 grudnia zostanie wznowiony ruch pociągów na linii kolejowej nr 30 pomiędzy Lubartowem i Parczewem. Dzięki modernizacji pociągi będą mogły jeździć znacznie szybciej. więcej »

   
 

Międzyrzec Podlaski

29 listopada 2021 r.

Chemiczna szafa

Obok lodówki społecznej znajdującej się na ul. Partyzantów w Międzyrzecu Podlaskim stanęła szafa. Można do niej wkładać kosmetyki i środki czystości, wspierając potrzebujących mieszkańców miasta. więcej »

   
 

Do modlitwy

29 listopada 2021 r.

Młodzi dla ojczyzny

Trwa akcja „Młodzi dla Ojczyzny - codzienna modlitwa różańcowa młodych za Ojczyznę”. Codziennie dyżur będzie miała jedna osoba, która odmówi całą część różańca w intencji ojczyzny. więcej »

   

ARCHIWUM - Aktualności

 
 


 
 

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Światłość w ciemności


Obrazy, grafiki i rzeźby dawnych i współczesnych artystów, które łączy wspólny temat: tajemnica Bożego Narodzenia, można oglądać na wystawie „Światłość w ciemności świeci od wieków po dziś dzień”, którą otwarto w Muzeum Diecezjalnym w Siedlcach. [fot. Jarosław Kurzawa]

PATRONAT "ECHO"


Diecezjalny Konkurs Wiedzy i Konkurs Plastyczny o bł. kard. S. Wyszyńskim
Wydział Nauczania Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Siedleckiej organizuje konkurs wiedzy i konkurs plastyczny dla szkół podstawowych noszących imię Prymasa Tysiąclecia.
więcej »
Razem tworzymy tradycję
Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Jedlance organizuje konkurs bożonarodzeniowy pt. „Razem tworzymy tradycję”. Z racji kończącego się roku św. Józefa tematem bieżącej, szóstej edycji są słowa „Rodzina - tu zaczyna się życie”.
więcej »
III Charytatywny Bieg Mikołajkowy z Dwójką!
Organizatorzy III Charytatywnego Biegu Mikołajkowego z „Dwójką” zdecydowali się na przeniesienie zawodów z 5 grudnia na 19 grudnia! Powód? Szczyt fali Covid-19 przypadający na początek grudnia.
więcej »
 

POLECAMY


A ty? Za kogo Mnie uważasz?
Co tak naprawdę wiemy o Jezusie z Nazaretu? Jak wyjaśnić Jego historię i to, że uczniowie uznali w Nim Boga żywego i prawdziwego? Wreszcie: jak rozumieć głoszoną przez Niego miłość bliźniego?
więcej »
Warsztat Józefa
Na czas tegorocznego adwentu Profeto.pl przygotowało rekolekcje adwentowe zatytułowane „Warsztat Józefa”. Siedmioodcinkowy cykl oparty został o list papieża Franciszka z okazji kończącego się Roku św. Józefa „Patris corde”.
więcej »
Jak osiągnąć pokój serca?
Ponadczasowy przewodnik dla poszukujących prawdziwej radości i pokoju ducha stanowi skuteczną odpowiedź na bolączki świata pogrążonego w lęku i chaosie. Czym urzeka czytelników jedna z najlepszych książek wielkiego mistrza duchowego czasów współczesnych?
więcej »
 

SONDA

 

Czy czas Adwentu jest nam potrzebny?

tak, to czas na refleksję w zabieganym świecie

nie, Adwent nic nie zmienia

najważniejsza jest chęć odmienienia życia w oczekiwaniu na Boże Narodzenie

to okazja do stanięcia w prawdzie wobec Boga i samego siebie, a przez to do nawróceniaLITURGIA SŁOWA


Poniedziałek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR