25 maja 2019 r. Imieniny obchodzą: Grzegorz, Urban, Magda

Pogoda: Siedlce

Numer 21
23-29 maja 2019r.

menu

NEWS

W numerze materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Dotacje rozdane

24 maja 2019 r.

Gminy wsparte

Świetlice wiejskie, miejsca rekreacji i wypoczynku oraz zagospodarowanie przestrzeni publicznej - na takie inwestycje woj. lubelskie przeznaczyło środki z PROW 2014-2020. więcej »

   
 

REGION

24 maja 2019 r.

Drzewko dla Dominika

Dominik z Łukowa ma dwa latka i dzielnie walczy z guzem pnia mózgu. Od początku roku przeszedł już dwie operacje. Podczas pierwszej usunięto płyn, który gromadził się w główce, druga miała polegać na usunięciu guza. więcej »

   
 

Siedlce

23 maja 2019 r.

Dzień DKMS

W najbliższą sobotę i niedzielę, tj. 25-26 maja, w Galerii Siedlce (na parterze) organizowany jest Dzień Dawcy DKMS. Początek rejestracji od 10.00. U organizatorów także wszelkie informacje na temat zbiórki. więcej »

   
 

Siedlce

23 maja 2019 r.

Jesteśmy tacy sami

W niedzielę 2 czerwca przy kościele pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Siedlcach odbędzie się VI Integracyjny Piknik Rodzinny „Jesteśmy tacy sami”. więcej »

   
 

SIEDLCE

22 maja 2019 r.

Od 50 lat w Chrystusowym kapłaństwie

W święto Nawiedzenia NMP 26 maja, o 18.00, pod przewodnictwem bp. Henryka Tomasika w katedrze sprawowana będzie Eucharystia dziękczynna za 50-lecie posługi prezbiterów, którzy 31 maja 1969 r. przez posługę śp. bp. Jana Mazura przyjęli sakrament święceń kapłańskich. więcej »

   
 

NOWE OPOLE

22 maja 2019 r.

Przed XXIX Pieszą Pielgrzymka Podlaską

1 czerwca w gmachy Wyższego Seminarium Duchownego odbędą się spotkania organizacyjno-szkoleniowe poprzedzające tegoroczną Pieszą Pielgrzymkę Podlaską. więcej »

   
 

DIECEZJA

21 maja 2019 r.

Koczowisko 2019

Duszpasterstwo Służby Liturgicznej zaprasza do udziału w XII Koczowisku Ministranckim, które odbędzie się 1 czerwca w Wyższym Seminarium Duchownym w Nowym Opolu. więcej »

   
 

DIECEZJA

21 maja 2019 r.

„Karol” na podium

Film pt. „Karol” zrealizowany przez Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztat Terapii Zajęciowej w Siedlcach zajął II miejsce w kategorii „najlepszy film” podczas IV edycji Festiwalu FilmON. więcej »

   
 

Komarówka Podl.

20 maja 2019 r.

Zjazd absolwentów

W bieżącym roku Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Podlaskiej świętuje jubileusz 75-lecia istnienia. Z tej okazji od 21 i 22 września odbędzie się VIII zjazd absolwentów placówki. więcej »

   
 

Gm. Stężyca

20 maja 2019 r.

Z myślą o mieszkańcach

Z udziałem m.in. wójta gminy Zbigniewa Chlaściaka, komendantów Kazimierza Kuli oraz Mariusza Kopra miało miejsce uroczyste otwarcie Punktu Przyjęcia Interesantów. więcej »

   
 

Finał XV Konkursu Papieskiego

19 maja 2019 r.

Dar na stulecie

Łukasz Dąbrowski z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Garwolinie znalazł się w gronie laureatów tegorocznej, 15 edycji Konkursu Papieskiego organizowanego przez Instytut Tertio Millennio. więcej »

   
 

Biała Podl.

19 maja 2019 r.

W sprawie renowacji muru

Bracia kapucyni z Białej Podlaskiej zapraszają na spotkanie w sprawie renowacji muru z epitafiami przy kościele św. Antoniego w Białej Podlaskiej (ul. Narutowicza 37). więcej »

   
 

Liw czeka na turystów

18 maja 2019 r.

Zamek po liftingu

Zamek książąt mazowieckich w Liwie przeszedł gruntowną przebudowę i modernizację. Odrestaurowane obiekty udostępniono turystom. więcej »

   
 

Grala-Dąbrowizna

18 maja 2019 r.

Z uśmiechem wśród gwiazd

W dniach 23-25 maja w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu odbędzie się XV Ogólnopolski Zlot Szkół i Placówek im. KOU. więcej »

   
 

RADZYŃ PODL.

17 maja 2019 r.

Makłowicz w Radzyniu

Dziennikarz, podróżnik, autor książek i programów telewizyjnych o tematyce kulinarnej, kulturowej i historycznej Robert Makłowicz 26 maja będzie gościem „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami”. więcej »

   
 

Festiwal na Senatorskiej

17 maja 2019 r.

Podróż do przeszłości

Po raz szósty ul. Senatorska zamieni się w miejsce sprzed kilkudziesięciu lat: bramy zapełnią się wystawami, z różnych zakątków popłynie muzyka z przytupem, a na wszystkich gości będzie czekał niedzielny rosół. więcej »

   
 

WĘGRY

16 maja 2019 r.

Upamiętniono polskich pielgrzymów

W węgierskiej miejscowości Balatonkeresztúr odsłonięto 3 maja pomnik upamiętniający ofiary wypadku, jaki miał tutaj miejsce w lipcu 2002 r. więcej »

   
 

REGION

16 maja 2019 r.

Opowie o „Boskich zwierzętach”

Szymon Hołownia spotka się z mieszkańcami Siedlec i Międzyrzeca Podlaskiego. Będzie to kolejne spotkanie z cyklu VITOexTrEAM. więcej »

   
 

PRATULIN

15 maja 2019 r.

IV Diecezjalny Zjazd Szkolnych Kół Caritas

We wtorek 28 maja w sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich odbędzie się spotkaniu wolontariuszy ze szkolnych kół Caritas. więcej »

   
 

DIECEZJA

15 maja 2019 r.

Spartakiada niepełnosprawnych

IV Spartakiada Osób Niepełnosprawnych „Skórzec 2019” odbędzie się 11 czerwca, o 10.00, na boisku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Siedleckiej. więcej »

   
 

DIECEZJA

14 maja 2019 r.

Dzień wspólnoty KSM

8 czerwca w parafii św. Jana Pawła II odbędzie się dzień wspólnoty Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży ze św. Janem Pawłem II. więcej »

   
 

Region

14 maja 2019 r.

Motocyklowa Pielgrzymka Kobiet

Diecezjalny duszpasterz motocyklistów ks. Zbigniew Komoszka zaprasza wszystkie zmotoryzowane wielbicielki jednośladów do udziału w Motocyklowej Pielgrzymce Kobiet do Pratulina. więcej »

   

ARCHIWUM - Aktualności

 
 


 
 

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Diecezjalny Dzień Rodziny


W niedzielę 12 maja do sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie przybyli narzeczeni, małżeństwa i rodziny z dziećmi z całej diecezji. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem „Małżeństwo bez lęku”. [fot. KO]

FOTOGALERIA

O ojcostwo - walcz!


Nie ma innej drogi do dobrego ojcostwa jak poprzez małżeństwo - tę kwestię rozważali panowie z klubów ojca diecezji siedleckiej, jak też pielgrzymi spoza jej granic, w sobotę 18 maja, podczas Ojcowskiego Poligonu Duchowego w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Górkach. [fot. Maciej Celiński]

PATRONAT "ECHO"


Żywy Różaniec na Jasnej Górze
W dniach 31 maja - 1 czerwca odbędzie się VII Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę. Jak co roku, wezmą w niej udział członkowie i zelatorzy ŻR wraz z diecezjalnymi moderatorami, aby zawierzyć Kościół i świat opiece Matki Bożej.
więcej »
Pieszy rajd śladami kpt. Ostoi
Dwudniowe wydarzenie rozpocznie się w sobotę 15 czerwca. Rajd jest wyrazem pamięci o stacjonujących w czasie II wojny światowej na terenie rezerwatu Jata formacjach wojskowych Polskiego Państwa Podziemnego, w szczególności I batalionie 35 pp Armii Krajowej.
więcej »
IV Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet
​Miejsce kobiety - katoliczki we współczesnym świecie będzie kanwą tegorocznej Diecezjalnej Pielgrzymki Kobiet do Pratulina, które odbędzie się 26 maja.
więcej »
XXVII Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka
16 sierpnia pielgrzymi z całej Polski wyruszą z białostockiej katedry do Ostrej Bramy w Wilnie. Podczas dziewięciodniowego zmagania się z trudem i wysiłkiem pątnicy doświadczą także niezwykłej gościnności.
więcej »
Bliżej Alzheimera
W piątek 7 czerwca w sali widowiskowej Podlasie w Siedlcach odbędzie się konferencja ph. BLIŻEJ ALZHEIMERA.
więcej »
Turniej szachowy
30 maja odbędzie się XI Otwarty Turniej Szachowy Karo Chess 2019 pamięci dr. inż. Leszka Gadomskiego.
więcej »
Spływ Zielawą
1 czerwca, w godzinach 9.00, 12.00 i 17.00, organizowane są spływy rzeką Zielawą na trasie Studzianka - Ortel Królewski.
więcej »
 

POLECAMY


Strażnik wśród nocy
To opowieść o Benedykcie XVI, papieżu atakowanym przez wszelkiego rodzaju nieprzyjazne siły w Kościele i spoza Kościoła, sprzymierzone przeciwko niemu.
więcej »
Kapłan piękna
Młody Pablo Picasso ostrzegał przed nim ludzi, Salvador Dali piętnował dokonania, a George Orwell żałował, że jego najbardziej znana i uznana budowla - Sagrada Familia - nie została zniszczona podczas rewolucji przez anarchistów.
więcej »
 

SONDA

 

Miesiąc z Maryją...

uczestniczę w nabożeństwach majowych

kojarzy mi się z wiosną

odmawiam Litanię loretańską

nabożeństwo do Maryi nie powinno ograniczać się do jednego miesiąca

jest jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Sobota
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR