17 listopada 2019 r. Imieniny obchodzą: Waleria, Salomea, Grzegorz

Pogoda: Siedlce

Numer 46
14-20 listopada 2019r.

menu

NEWS

Zachęcamy naszych drogich czytelników do śledzenia cyklu artykułów pt. Zza klauzury. W drugim odcinku - o tym, czym jest adoracja Najświętszego Sakramentu!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

KRAJ

16 listopada 2019 r.

Do Wrocławia

Po raz trzeci Wrocław będzie organizatorem chrześcijańskiego ekumenicznego spotkania europejskiego (po 1989 i 1995 r.), a w Polsce odbędzie się ono po raz piąty (po Warszawie w 1999 r. i Poznaniu w 2009 r.). więcej »

   
 

ŁUKÓW

16 listopada 2019 r.

Ks. prałat Mirosław Łubik uhonorowany

Ks. prałat Mirosław Łubik, emerytowany proboszcz parafii NMP Matki Kościoła, otrzymał Krzyż Wolności i Solidarności. Odznaczenie zostało ustanowione przez sejm 5 sierpnia 2010 r. więcej »

   
 

DIECEZJA

15 listopada 2019 r.

Wydziergane sercem

Caritas Diecezji Siedleckiej Centrum Wolontariatu w Białej Podlaskiej zaprasza do włączenia się w akcję „Wydziergane sercem”, która potrwa do 20 grudnia. Zachęcamy do udziału! więcej »

   
 

SIEDLCE

15 listopada 2019 r.

Adwentowe dni skupienia dla dziewcząt

Siostry Pasjonistki św. Pawła od Krzyża zapraszają dziewczęta od 16 do 30 roku życia na Adwentowe Dni Skupienia ph. „Kobietę mężną znalazł Bóg”. więcej »

   
 

INFORMACJA

14 listopada 2019 r.

Narkotyki ukryte w walizkach

Ponad 11 kg heroiny o wartości prawie 4,5 mln zł ujawnili mazowieccy funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej we współpracy z funkcjonariuszami Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej. więcej »

   
 

DIECEZJA

14 listopada 2019 r.

Spotkanie dla organistów

26 listopada, w dniu liturgicznego wspomnienia św. Cecylii - patronki muzyków kościelnych, odbędzie się spotkanie organistów diecezji siedleckiej. więcej »

   
 

KODEŃ

13 listopada 2019 r.

Biblijnie o miłości

Ojcowie oblaci zapraszają na weekendowe rekolekcje biblijne. Najbliższe odbędą się w dniach 22-24 listopada. Hasłem spotkania będą słowa św. Pawła: „Największa jest miłość” (1Kor 13,13). więcej »

   
 

ŻELECHÓW

13 listopada 2019 r.

Dobra zabawa gwarantowana

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży - oddział w Żelechowie wraz z asystentem i rodzicami proponują wspólne niezapomniane chwile podczas trzeciego już bezalkoholowego balu andrzejkowego. więcej »

   
 

Gm. Wohyń

12 listopada 2019 r.

Zbadaj się!

W niedzielę 12 listopada mieszkańcy gminy Wohyń będą mieli okazję skorzystania z bezpłatnych porad i konsultacji lekarzy specjalistów z Wojskowego Szpitala Klinicznego w Lublinie. więcej »

   
 

Biała Podl.

12 listopada 2019 r.

Wypożyczą bezpłatnie

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny uruchomił bezpłatną wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego. Placówka pragnie w ten sposób poprawić jakość życia osób starszych, niepełnosprawnych oraz niesamodzielnych. więcej »

   
 

Region

11 listopada 2019 r.

Rodakom na Wschodzie

Już po raz 20 wystartowała akcja Polacy-Rodakom. Celem przedsięwzięcia jest przygotowanie dla polskich rodzin z Białorusi i Ukrainy świąteczno-noworocznych paczek. więcej »

   
 

REGION

11 listopada 2019 r.

Skrytki pamięci

Od pewnego czasu w kilkunastu miejscach na terenie powiatu włodawskiego można znaleźć - zainstalowane z inicjatywy Muzeum Zespołu Synagogalnego we Włodawie - tzw. skrytki pamięci. więcej »

   
 

Gm. Ostrów Lubelski

10 listopada 2019 r.

Pamięci mieszkańców

W budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Kolechowicach Folwark miał miejsce koncert pn. „Dzieci wojny wyśpiewać Wam chcemy...”. Życzenia i gratulacje popłynęły w kierunku kpt. K. Drozd, która tego dnia świętowała 95 urodziny. więcej »

   
 

Gm. Siedlce

10 listopada 2019 r.

Stawiają na profilaktykę

Komendant miejski policji mł. insp. Andrzej Dziewulski oraz wójt gminy Siedlce Henryk Brodowski podpisali porozumienie o współpracy przy realizacji akcji profilaktycznej pn. „Edukacja, Kreatywność i Profilaktyka Alternatywna - EKiPA”. więcej »

   
 

Milanów

9 listopada 2019 r.

Mają sztandar i patrona

Od kilkunastu dni patronem szkoły podstawowej w Milanowie jest Józef Ignacy Kraszewski. Uroczystość została połączona z ceremonią przekazania placówce nowego sztandaru oraz 90 rocznicą jej powstania. więcej »

   
 

Wohyń

9 listopada 2019 r.

Wohyńska jesień

W Gminnym Centrum Kultury ph. „Piosenka jest dobra na wszystko” odbyły się V Spotkanie z Folklorem „Wohyńska Jesień”. Tegoroczne wydarzenie zostało połączone z jubileuszem KGW oraz funkcjonującego w jego ramach zespołu Wohyniacy. więcej »

   
 

Region

8 listopada 2019 r.

Kolejne termoizolacje

W ostatnich dniach przedstawiciele kolejnych samorządów z naszego regionu podpisali umowy na dofinansowanie projektów mających na celu poprawę efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej. więcej »

   
 

SIEDLCE

8 listopada 2019 r.

Mała wielka miłość

W poniedziałek, 18 listopada, w ramach cyklu Kino Kobiet kino Helios w Siedlcach zaprezentuje film „1800 gramów”. Akcja rozgrywa się w Krakowie, w okresie przedświątecznym. więcej »

   
 

Większe koszty

7 listopada 2019 r.

Za braki zapłacą mieszkańcy

Od nowego roku bialczan czekają dość wysokie podwyżki. Dotyczą opłat za śmieci, biletów miejskich i podatków od nieruchomości. Taka decyzja zapadła na październikowej sesji rady miasta. więcej »

   
 

Lubelszczyzna

7 listopada 2019 r.

Pamięci generała

Jeszcze do 15 listopada przyjmowane są zgłoszenia uczestników do siódmej edycji Wojewódzkiego Przeglądu Recytatorskiego Poezji i Prozy patriotycznej im. gen. F. Kleeberga. więcej »

   
 

REGION

6 listopada 2019 r.

Pod szpitalem ciaśniej

W najbliższym czasie mogę pojawiać się trudności z zaparkowaniem pod Mazowieckim Szpitalem Wojewódzkim w Siedlcach. Związane to będzie z pracami rewitalizacyjnymi wokół placówki. więcej »

   
 

Biała Podlaska

6 listopada 2019 r.

Spotkanie z Elżbietą Kuc

Dyskusyjny Klub Książki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej zaprasza na wieczór z Elżbietą Kuc. Spotkanie ph. „Słowo to mój żywioł. Poezja, proza i szepty...” odbędzie się 14 listopada, o 17.00, w Filii nr 6 przy ul. Orzechowej 34. więcej »

   
 

RADZYŃ PODL.

5 listopada 2019 r.

Zaproszenie na kiermasz

Urząd Miasta i Radzyński Ośrodek Kultury zapraszają na Radzyński Kiermasz Bożonarodzeniowy. Wydarzenie odbędzie się 7 grudnia na pl. Wolności w Radzyniu Podlaskim. więcej »

   
 

POLSKA

5 listopada 2019 r.

Z kolejarzami na Jasną Górę

Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich zaprasza na XXXVI ogólnopolską Pielgrzymkę Kolejarzy, która odbędzie się w dniach 16-17 listopada. W tym roku ma ona wyjątkowy charakter, gdyż KSKP świętuje 25-lecie istnienia. więcej »

   

ARCHIWUM - Aktualności

 
 


 
 

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

III Forum Miłosierdzia


9 listopada w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach odbyło się III Forum Miłosierdzia, zorganizowane przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Wydarzenie było formą podziękowania darczyńcom, którzy na co dzień wspierają organizację. [fot. Monika Król]

FOTOGALERIA

Konkurs Pieśni Patriotycznej


13 listopada odbył się Konkurs Pieśni Patriotycznej „Patriota 2019” zorganizowany przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Wystąpiły dzieci i młodzież z terenu diecezji siedleckiej. Koncert był bardzo zróżnicowany, śpiewali soliści, ale nie zabrakło też wieloosobowych chórów i zespołów. Uczestnikom towarzyszyły również instrumenty, była gitara, skrzypce a nawet akordeon. Wszystkich połączył duch patriotyzmu i pamięć o tych, którzy zapłacili najwyższą cenę za wolność naszej ojczyzny. [fot. Monika Król]

PATRONAT "ECHO"


Przegląd teatrów obrzędowych
23 listopada w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach po raz trzeci odbędzie się Regionalny Przegląd Teatrów Obrzędowych.
więcej »
Duchowy prezent św. Mikołaja
Już po raz trzeci Bractwo Różańcowe Akademii Młodzieżowej przy parafii św. Mikołaja w Lublinie organizuje akcję „Duchowy prezent św. Mikołaja”.
więcej »
 

POLECAMY


Szlakiem kontrowersji
Jezuita o. Zygmunt Kwiatkowski SJ, duszpasterz i rekolekcjonista, przez ponad 30 lat był misjonarzem w Syrii i na Bliskim Wschodzie. O objawieniach, jakie miały miejsce we wspólnocie Sióstr Służebnic Eucharystii w japońskim mieście Akita, opowiedział po odbyciu kilku duszpasterskich wypraw do tego egzotycznego kraju.
więcej »
Święte patrzenie
Kontemplacja Chrystusa i świata stworzonego przez Boga ma przemieniającą i uzdrawiającą moc - uświęca nasze patrzenie.
więcej »
Randka małżeńska
17 listopada w kościele św. Józefa w Siedlcach odbędzie się spotkanie ph. Randka małżeńska dla młodych małżeństw.
więcej »
Żniwo wielkie
Z uczciwością i w prostocie swe misyjne powołania podjęli dwaj karmelici bosi: br. Marceli Szlósarczyk i br. Ryszard Żak. Drogi wyznaczone przez Boga powiodły ich z południa Polski, znad rzeki Raby, nad jezioro Tanganika, do Burundi i Rwandy.
więcej »
 

SONDA

 

Światowy Dzień Ubogich jest okazją do...

pomocy potrzebujących;

uświadomienia sobie, że bieda ma różne oblicza;

lekcją dzielenia się z drugim człowiekiem;

przypomnienie, że miłosierdzie można czynić gestem i słowem;

naukę, że czasem mniej znaczy więcej.LITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR