8 kwietnia 2020 r. Imieniny obchodzą: Julia, Dionizy, January

Pogoda: Siedlce

Numer 14
02-08 kwietnia 2020r.

menu

NEWS

Jak pobrać e-wydanie ostatniego numeru ECHA? Na stronie głównej www.echokatolickie.pl pod zdjęciem okładki ostatniego numeru „EK” jest adnotacja: „pobierz pełne wydanie”. Klikamy w nią, a następnie w zdjęciem jedynki z numerem, który chcemy pobrać. Aby uzyskać dostęp do wybranego e-wydania należy wysłać SMS o treści DOSTEP na nr 7168. Koszt SMS to 1,23 zł z VAT.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

INFORMACJA

7 kwietnia 2020 r.

Zachęcamy do pobrania e-wydania „Echa”

Z uwagi na zaistniałą sytuację epidemiczną i związane z tym ograniczenia wpływające m.in. na trudności w kolportażu ECHA - zachęcamy do skorzystania z możliwości nabycia e-wydania.

więcej »

   
 

Porady

7 kwietnia 2020 r.

Seniorze, bądź aktywny w domu!

Brak dostępu do rehabilitacji, siłowni na powietrzu czy nawet zwykłych spacerów to dla osób starszych duże utrudnienie. Podpowiadamy, co robić, by zachować aktywność mimo obostrzeń z powodu epidemii. więcej »

   
 

Powiat garwoliński

7 kwietnia 2020 r.

Radykalne posunięcia na czas epidemii

Garwolińskie starostwo ograniczyło do niezbędnego minimum obsługę interesantów. Trzecia część zatrudnionych pracowników wykonuje swoje obowiązki w miejscu zatrudnienia, a pozostali zdalnie. więcej »

   
 

POW. WŁODAWSKI

6 kwietnia 2020 r.

Wsparcie w trudnych chwilach

Na terenie powiatu wsparcie dla osób objętych kwarantanną oferuje Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna we Włodawie. Można dzwonić codziennie, od 7.30 do 19.00, nr tel.: 788-674-041. więcej »

   
 

Medycy apelują

6 kwietnia 2020 r.

Nic nie ukrywaj!

Działania pracowników międzyrzeckiego szpitala polegają ostatnio m.in. na zapewnieniu bezpieczeństwa chorym i personelowi, którzy narażeni są na zarażenie koronawirusem. więcej »

   
 

Rozważanie

5 kwietnia 2020 r.

Niedziela Męki Pańskiej

Liturgia Niedzieli Palmowej wprowadza nas w wydarzenia Wielkiego Tygodnia. Przeżywamy pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. więcej »

   
 

Rozważanie do Ewangelii

5 kwietnia 2020 r.

Hosanna wołane w cierpieniu

Każdy czas ma swoje radości i trudy. W Jezusie możemy doświadczać mocy Boga, która daje niezachwianą nadzieję na lepsze jutro. W warunkach epidemii trudno o eksplozję spontanicznej radości. więcej »

   
 

Zrobią zakupy, wykupią leki

4 kwietnia 2020 r.

Sąsiedzi - pomagamy!

„Jeśli jesteście osobami starszymi lub z innych powodów jesteście w grupie ryzyka, chętnie zrobimy wam zakupy, wykupimy leki lub pomożemy w inny sposób” - apelują członkowie Inicjatywy LWL. więcej »

   
 

Włodawa

4 kwietnia 2020 r.

Ulga w podatkach

Przedsiębiorcy z Włodawy mogą liczyć na odroczenie terminu płatności lokalnych podatków. Dotyczy to nienaliczania podatku i odsetek za zwłokę od podatku niezapłaconego w terminie. więcej »

   
 

Kościół

3 kwietnia 2020 r.

Propozycja Dróg krzyżowych w internecie

Drogi krzyżowe transmitowane w internecie i w innych środkach społecznego przekazu to propozycje na duchowe przeżycie piątków Wielkiego Postu. więcej »

   
 

Pomoc dla szpitala

3 kwietnia 2020 r.

Szyją maseczki

Seniorki z działającego przy oddziale Polskiego Czerwonego Krzyża Centrum Zainteresowań Ambitnych Seniorów (CZAS) szyją maseczki dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej. więcej »

   
 

Terespol

2 kwietnia 2020 r.

Kolejna umowa

Burmistrz miasta Jacek Danieluk podpisał z jedną z włodawskich firm umowę na realizację przedsięwzięcia pn. „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w ul. Sportowej i Łąkowej”. więcej »

   
 

Łuków

2 kwietnia 2020 r.

Zawiesili kursy

Łukowskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej zwiesiło do odwołania wszystkie kursy autobusowe. ecyzja została podjęta w związku z powiększającą się liczbą zachorowań na COVID-19 w regionie więcej »

   
 

Akcja Caritas

1 kwietnia 2020 r.

15 mln zł na PomocDlaSeniora

Minęło zaledwie kilkanaście dni, odkąd Caritas ogłosił specjalną kampanię #PomocDlaSeniora, a akcja już nabiera rozmachu. W pomoc potrzebującym mogą włączyć się wszyscy chętni. więcej »

   
 

Gm. Łuków

1 kwietnia 2020 r.

Zwolnieni z opłat

Przedsiębiorcy, którzy zawiesili działalność z powodu epidemii koronawirusa, nie będą ponosili opłat za odbiór i wywóz nieczystości. Muszą jednak do 10 kwietnia złożyć nową deklarację. więcej »

   
 

DIECEZJA

31 marca 2020 r.

Respirator dla szpitala w Białej

Caritas zaprasza do włączenie się w ogólnopolską inicjatywę „Zanurzeni w miłości”, która tym razem wesprze zakup dodatkowego respiratora dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej. więcej »

   
 

Międzyrzec Podlaski

31 marca 2020 r.

Maseczki dla mieszkańców

W związku z pandemią koronawirusa miasto objęło honorowym patronatem ogólnopolską akcję „Maseczki dla Polski”. Już niedługo 40 tysięcy maseczek ochronnych otrzymają mieszkańcy miasta Międzyrzec Podlaski i gminy Drelów. więcej »

   
 

RADZYŃ PODLASKI

30 marca 2020 r.

Msze św. z kościoła Świętej Trójcy

Począwszy od niedzieli 29 marca z kościoła parafialnego pw. Świętej Trójcy w Radzyniu Podlaskim transmitowane są Msze św. na kanale Youtube. więcej »

   
 

Samorząd Mazowsza

30 marca 2020 r.

Samorząd zachęca do składania ofert

Samorząd Mazowsza zaprasza producentów materiałów, środków i wyrobów medycznych do składania ofert do urzędu marszałkowskiego. Czasu jest coraz mniej, a potrzeby placówek są coraz większe. więcej »

   
 

Siedlce

29 marca 2020 r.

Wypożycz e-booka

Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach zachęca do korzystania z bezpłatnego dostępu do e-booków na platformie książek elektronicznych: www.libra.ibuk.pl. więcej »

   
 

Opieka medyczna na odległość

29 marca 2020 r.

Opaski ratujące życie

30 seniorów z Garwolina otrzyma specjalne opaski, dzięki którym w razie zagrożenia szybko skontaktują się z centrum alarmowym. Realizacja pilotażu ma potrwać dwa lata. więcej »

   
 

Pomoc w kwarantannie

28 marca 2020 r.

Potrzebujący nie są sami

Rośnie liczba pacjentów z podejrzeniem koronawirusa i osób w kwarantannie. Mogą one liczyć na wsparcie. Podobnie jak seniorzy, niepełnosprawni czy chorzy. więcej »

   
 

Jak szpital jest przygotowany do pandemii?

28 marca 2020 r.

Starają się o zakup respiratorów

Szpital w Białej Podlaskiej posiada 39 respiratorów i stara się o zakup kolejnych na wypadek wzmożonej liczby zachorowań. Do tej pory w mieście nie odnotowano zakażenia koronawirusem. więcej »

   
 

DIECEZJA

27 marca 2020 r.

Ku świętości z kard. Stefanem Wyszyńskim

Na antenie Katolickiego Radia Podlasie ruszył cykl audycji przybliżających postać i nauczanie Prymasa Tysiąclecia - jako przygotowanie do beatyfikacji. więcej »

   
 

DIECEZJA

27 marca 2020 r.

PostAntyWirusowy

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Siedleckiej rozpoczęło akcję #PostAntyWirusowy. Cel - przez modlitwę i post prosić Pana Boga o miłosierdzie i oddalenie pandemii koronawirusa. więcej »

   
 

Region

26 marca 2020 r.

Szyją maseczki. Potrzebują materiału

Rozprzestrzenianie się koronawirusa w Polsce spowodowało konieczność noszenia specjalnych masek ochronnych. Takie mogą uszyć uczestnicy Centrum Integracji Społecznej w Siedlcach. więcej »

   
 

Duszpasterstwo młodzieży zaprasza

26 marca 2020 r.

Korona_Wyzwanie

Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Siedleckiej zaprasza młodych do udziału w akcji „Korona_Wyzwanie”. Zadania do wykonania aktywowane będą stopniowo. Akcja rozpoczęła się 25 marca. więcej »

   
 

DIECEZJA

25 marca 2020 r.

Konkurs na tekst rozważań Drogi krzyżowej

Trwa VIII edycja konkursu na autorski tekst rozważań Drogi Krzyżowej, ogłoszonego przez Katolickie radio Podlasie i portal podlasie24.pl. Teksty rozważań można przysyłać do 2 kwietnia na adres e-mail konkurs@radiopodlasie.pl. więcej »

   
 

DIECEZJA

25 marca 2020 r.

Dyżur pomocy osobom starszym

Caritas Diecezji Siedleckiej informuje o możliwości udzielenia pomocy osobom starszym, które czują się zagrożone obecną sytuacją w związku z pandemią koronawirusa. więcej »

   
 

DIECEZJA

24 marca 2020 r.

Zaopiekują się chorymi i starszymi

Codzienna toaleta ciała, karmienie, robienie zakupów - to tylko część z usług, jakie oferuje Siedlecka Spółdzielnia Socjalna Caritas w Siedlcach. Skorzystać z nich mogą mieszkańcy Siedlec i gmin powiatu siedleckiego. więcej »

   
 

Kościół

24 marca 2020 r.

Z internetowej ambony

Wszystkie rekolekcje parafialne są odwołane, ale to nie zwalania nas z wysłuchania nauk. W internecie można znaleźć wiele ciekawych propozycji, przygotowanych przez różnych kaznodziejów i ewangelizatorów. więcej »

   
 

Region

23 marca 2020 r.

Zmiana zasad

Łukowskie Przedsiębiorstwo Usług i Inżynierii Komunalnej informuje, że w związku z sytuacją epidemiologiczną ograniczeniu ulega funkcjonowanie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Świderskiej 128. więcej »

   
 

Region

23 marca 2020 r.

Zgłoś policjanta

Do końca maja można zgłaszać kandydatów do kolejnej edycji konkursu „Policjant, który mi pomógł”. Ideą jest wyróżnienie funkcjonariuszy, którzy charakteryzują się profesjonalizmem, empatią i umiejętnościami. więcej »

   

ARCHIWUM - Aktualności

 
 


 
 

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

PATRONAT "ECHO"


Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
Zapraszamy młodzież szkół ponadpodstawowych do udziału w 24 Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej odbywającym się w roku szkolnym 2019/2020.
więcej »
XVI Konkurs Papieski
Hasło przewodnie tegorocznego, XVI Konkursu Papieskiego brzmi: „Życie i wolność - dar i zadanie”. Do spojrzenia na swoje życie w kontekście daru i zadania zaproszeni są młodzi ludzie z całej Polski.
więcej »
 

POLECAMY


Męska modlitwa
„Józef” to tytuł dziewiątego odcinka rekolekcji wielkopostnych pt. „Męska modlitwa” prowadzonych przez ks. Michała Olszewskiego SCJ i o. Michała Legana OSPPE. Bądźcie z nami. To czas wyjątkowy...
więcej »
24 godziny Męki Pańskiej
Niezwykły zbiór modlitw, medytacji i kontemplacyjnych wizji jednej z największych współczesnych mistyczek.
więcej »
Modlitwa do św. Rity w czasach koronawirusa
Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo. Abp Renato Boccardo, ordynariusz diecezji Spoleto-Norcia, gdzie znajduje się sanktuarium św. Rity w Cascii, zachęca do modlitwy za wstawiennictwem patronki spraw trudnych i beznadziejnych.
więcej »
Wielki Post z ks. Dolindo Ruotolo
Książka stanowi wybór myśli, modlitw, tekstów ks. Dolindo, które mogą nam pomóc owocnie przeżyć okres Wielkiego Postu.
więcej »
 

SONDA

 

Czas Wielkiego Postu jest okazją do...

nawrócenia, czyli przemiany swojego życia

głębszego zaufania Bogu i szukania Jego woli

powzięcia dobrych postanowień

w kontekście pandemii - okazją do przewartościowania swojego życia i hierarchii wartości

żarliwszej modlitwy i częstszej lektury Pisma ŚwiętegoLITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR