18 sierpnia 2022 r. Imieniny obchodzą: Helena, Ilona, Bogusław

Pogoda: Siedlce

Numer 33
18-24 sierpnia 2022r.

menu

NEWS

W najnowszym numerze m.in.: Dlaczego Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny jest jednym z najważniejszych katolickich świąt?

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

fot. Archiwum EK

PROMOCJA

17 sierpnia 2022 r.

Sklep liturgiczny z dewocjonaliami

Wszystkie przedmioty wykorzystywane podczas Mszy Świętej czy w codziennym życiu przez osoby duchowne i świeckie musiały zostać wcześniej wyprodukowane i rozdystrybuowane. Jakie sklepy prowadzą sprzedaż przedmiotów liturgicznych i dewocjonaliów i co dokładnie można znaleźć w ich ofercie? więcej »

   
 

fot. Archiwum EK

16 sierpnia 2022 r.

Tajemnice różańca świętego - rozważania na każdy dzień tygodnia

Różaniec to jedna z najbardziej skutecznych form modlitwy. Odmawiali ją najwięksi święci i mistycy XX wieku: św. o. Pio, św. Faustyna, św. Maksymilian Kolbe czy św. Jan Paweł II. Nie bez przyczyny. Różaniec ma bowiem charakter medytacyjny, a to oznacza, że jego istota tkwi w rozważaniu kluczowych punktów Ewangelii i przekładaniu ich na wydarzenia z naszej codzienności. więcej »

   
 

fot. arch. Epitafium Kraków

PROMOCJA

16 sierpnia 2022 r.

Formalności pogrzebowe w Krakowie

Organizowanie pogrzebu, jest bardzo trudnym momentem, z którym niestety, ale musi zmierzyć się każdy z nas. Odejście bliskiej osoby, to ogromny cios, który powoduje tak silny ból, że z pozoru łatwe do rozwiązania problemy, stają się dla nas ogromnym, ciężkim do rozwiązania problemem, którym najchętniej chcielibyśmy obarczyć kogoś innego. Niestety, choć niektóre rzeczy, mogą poczekać, inne wymagają natychmiastowej interwencji, bez której nie będzie możliwe zorganizowanie należytego pochówku. Do produktowych działań, należy przede wszystkim skompletowanie wymaganych dokumentów. więcej »

   
 

GARWOLIN

16 sierpnia 2022 r.

W podziękowaniu za dar wolności

Kilkuset mieszkańców miasta i powiatu garwolińskiego wzięło udział w obchodach 102 rocznic Bitwy Warszawskiej, które połączono ze Świętem Wojska Polskiego i Świętem Czynu Chłopskiego. więcej »

   
 

Powiat parczewski

16 sierpnia 2022 r.

Upamiętnili rodaka

7 sierpnia z inicjatywy Stowarzyszenia na rzecz Wspierania i Rozwoju Wsi Lubelskiej na placu przy szkole w Zaliszczu w gm. Podedwórze miał miejsce piknik patriotyczny poświęcony pamięci mjr. Ludwika Kraszewskiego. więcej »

   
 

REGION

15 sierpnia 2022 r.

Jest Rondo Bialczanek

Bialczanki będą miały swoje rondo. Taką decyzję podjęli radni podczas sierpniowej sesji rady miasta. Nie byli jednak w tej sprawie jednomyślni. więcej »

   
 

Częstochowa

15 sierpnia 2022 r.

U stóp Jasnogórskiej Pani

Pątnicy 42 Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej dotarli do celu swojej drogi. Przed Tron Jasnogórskiej Pani na Jasną Górę. Pątników wprowadził bp Grzegorz Suchodolski. więcej »

   
 

Międzyrzec Podlaski

14 sierpnia 2022 r.

To będzie wizytówka miasta

Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyrzecu Podlaskim otrzymała dofinansowanie w konkursie Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa „Infrastruktura Bibliotek 2021–2025”. P więcej »

   
 

Nie ma wakacji od inwestycji

14 sierpnia 2022 r.

Rusza kolejna duża budowa

W Lipówkach na ul. Zaszosie oraz nowo powstałych ulicach wybudowana zostanie sieć wodno-kanalizacyjna. Samorząd podpisał w tej sprawie umowę i wkrótce rusza prace. więcej »

   
 

WŁODAWA

13 sierpnia 2022 r.

Paulini zapraszają

Zakon paulinów stanowi istotną część tradycji i historii Włodawy - podkreśla przeor klasztoru i proboszcz parafii św. Ludwika we Włodawie o. Marek Nowacki OSPPE. więcej »

   
 

Rozważanie do Ewangelii

13 sierpnia 2022 r.

Non possumus

Słowa dzisiejszej Ewangelii, wyrwane z kontekstu, mogą dziwić. Nie pasują do Jezusa. Tak jak obraz łagodnego pasterza, pokornego baranka niosącego pokój światu nie pasuje do wizerunku rewolucjonisty. więcej »

   
 

Pow. siedlecki

12 sierpnia 2022 r.

Zaproszenie na dożynki

W niedzielę 21 sierpnia odbędą się dożynki gminy Mokobody. Święto plonów rozpocznie o 11.30 Msza św. dziękczynna odprawiona w miejscowym kościele. więcej »

   
 

Gm. Zbuczyn

12 sierpnia 2022 r.

Podziękują za plony

Tegoroczne gminne święto plonów odbędzie się 21 sierpnia w Krzesku Królowej-Niwie. Dożynki w tej miejscowości mają ponad 100-letnią tradycję. więcej »

   
 

Nie tylko dla turystów

11 sierpnia 2022 r.

Pieszo i na rowerach

Geocashing, questy, woodcoins, spacery 3D oraz nowo wytyczone szlaki rowerowe i nordic walking - to atrakcje, które umilą spędzanie czasu w naszym regionie. więcej »

   
 

Gm. Kłoczew

11 sierpnia 2022 r.

Regionalne dania i rękodzieło

Tradycyjny korowód ze żniwnymi wieńcami będzie centralnym punktem gminnych dożynek, które odbędą się 21 sierpnia na boisku w Starym Zadybiu. więcej »

   
 

LEŚNA PODL.

10 sierpnia 2022 r.

Pielgrzymka Kół Żywego Różańca

W sobotę 27 sierpnia odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca. w programie m.in. konferencja ks. Teodora Sawielewicza, założyciela portalu katolickiego Teobańkologia, pt. „Rozwój duchowy a Różaniec”. więcej »

   
 

Pow. łosicki

9 sierpnia 2022 r.

Powstaje świetlica

Ponad 800 tys. zł wyniesie koszt budowy nowego centrum kulturalno- oświatowego w Biernatach. Zadanie otrzymało dofinansowanie ze środków urzędu marszałkowskiego województwa mazowieckiego. więcej »

   
 

Gm. Łuków

9 sierpnia 2022 r.

Nowy dyrektor

Kamil Zaliwski jest nowym dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowie. Na stanowisku zastąpił Henryka Wysockiego, który z końcem lipca, po 44 latach pracy w różnych instytucjach kultury, przeszedł na emeryturę. więcej »

   
 

Terespol

8 sierpnia 2022 r.

Będzie mural

28 sierpnia na budynku magistratu przy ul. Wojska Polskiego w Terespolu zostanie odsłonięty mural pt. „Kontrofensywa nad Bugiem. Obrona Terespola 1920 roku”. więcej »

   
 

Gm. Łuków

8 sierpnia 2022 r.

Z pełnym poparciem

Wójt gminy Łuków Mariusz Osiak otrzymał absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Podczas głosowania za przyjęciem uchwały w tej sprawie opowiedzieli się wszyscy radni biorący udział w obradach. więcej »

   
 

Rozważanie do Ewangelii

7 sierpnia 2022 r.

Kochaj i czuwaj!

Świat przyzwyczaił nas do bycia w trybie on-line. W ten sposób robimy zakupy, płacimy rachunki i rozmawiamy ze znajomymi. Bycie non stop w sieci stało się znakiem czasu. Trudno nam nawet funkcjonować inaczej. więcej »

   
 

Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji

7 sierpnia 2022 r.

Solidarni z ofiarami wypadku

Wśród uczestników pielgrzymki do Medjugorie były osoby związane z naszą diecezją: ks. Leszek Hryciuk - proboszcz parafii Niemojki, s. Urszula i s. Emmanuela - nazaretanki związane z domem zakonnym w Łukowie oraz s. Agnieszka - pasjonistka związana z siedleckim domem zakonnym. więcej »

   
 

MAZOWSZE

6 sierpnia 2022 r.

XVI Jesienny Jarmark od Pola do Stołu

10 września na terenie MODR Oddział Poświętne w Płońsku, przy ul. Sienkiewicza 11, odbędzie się XVI Jesienny Jarmark „od pola do stołu”. Szczegóły - na stronie organizatora wydarzenia. więcej »

   
 

Przemienienie Pańskie

6 sierpnia 2022 r.

W Twoim świetle oglądamy światło

Ludzkie życie jest nieustanną wędrówką między Taborem a Ogrodem Oliwnym, między pocieszeniem a strapieniem. Bez momentów, w których jesteśmy przez Boga duchowo podnoszeni, nie doszlibyśmy do celu. więcej »

   
 

Szpital znów na minusie

5 sierpnia 2022 r.

Szykuje się rok strat?

Ostanie lata nie były łaskawe dla szpitala w Międzyrzecu Podlaskim. Dopiero 2021 r. przyniósł dodatni wynik finansowy. Niestety bieżący rok znów zapowiada kłopoty finansowe placówki. więcej »

   
 

REGION

4 sierpnia 2022 r.

Z prestiżową nagrodą

Asp. Mariusz Andrzejewski z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie oraz pełniący obecnie służbę w Lubartowie sierż. Rafał Czajka zostali odznaczeni medalami im. podkom. Andrzeja Struja. więcej »

   
 

Region

3 sierpnia 2022 r.

Jest umowa

Przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz firmy Stecol Corporation podpisali umowę na zaprojektowanie kolejnego odcinka trasy Via Carpatia w województwie lubelskim. więcej »

   

ARCHIWUM - Aktualności

 
 


 
 

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 

fot. Archiwum EK
 

fot. Archiwum EK
 

fot. arch. Epitafium Kraków
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Dobrze, że jesteście


Sierpniowy odpust ku czci Wniebowzięcia Matki Bożej zgromadził w sanktuarium tysiące pielgrzymów. Takich tłumów nie było tu od kilku ostatnich lat. Obchody jak zwykle rozpoczęły się już 14 sierpnia. Tego dnia, późnym popołudniem, ojcowie oblaci tradycyjnie witali pielgrzymki piesze.

PATRONAT "ECHO"


Hosanna Festiwal
Utalentowane zespoły i soliści muzyki chrześcijańskiej na siedleckiej scenie zagoszczą już po raz 29. Termin zgłoszeń do tegorocznej edycji muzycznego święta mija 28 sierpnia.
więcej »
Regionalne dania i rękodzieło
Tradycyjny korowód ze żniwnymi wieńcami będzie centralnym punktem gminnych dożynek, które odbędą się 21 sierpnia na boisku w Starym Zadybiu.
więcej »
Podziękują za plony
Tegoroczne święto plonów gminy Zbuczyn odbędzie się 21 sierpnia w Krzesku Królowej-Niwie. Dożynki w tej miejscowości mają ponad 100-letnią tradycję.
więcej »
Zaproszenie na dożynki
W niedzielę 21 sierpnia odbędą się dożynki gminy Mokobody. Święto plonów rozpocznie o 11.30 Msza św. dziękczynna odprawiona w miejscowym kościele.
więcej »
Zaproszenie na Dożynki Diecezjalne
W czwartek 8 września, w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, w sanktuarium Matki Bożej Patronki Żołnierzy Września w Woli Gułowkiej odbędzie się diecezjalne dziękczynienie za Boże dary naszych pól.
więcej »
Randka małżonków i narzeczonych
Proboszcz parafii Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej ks. kan. Marian Daniluk oraz działająca przy niej wspólnota Domowy Kościół - gałąź rodzinna Ruchu Światło-Życie organizują 10 września randkę małżonków i narzeczonych „Muzyka piękna jak nasza miłość - wyjątkowa randka małżonków i narzeczonych”.
więcej »
 

POLECAMY


Pod Jej opieką
Królowa Polski nie jest Polką. Nie jest też Niemką, Francuzką, Włoszką czy Amerykanką. Nie pochodzi z żadnej z arystokratycznych rodzin europejskich. Jest Żydówką, skromną dziewczyną z Ziemi Świętej. A mimo to jest najbardziej wpływową kobietą wszech czasów.
więcej »
Pierwsza odsłona Festiwalu Muzyki Kościelnej Diecezji Siedleckiej
21 sierpnia w kościele Przemienienia Pańskiego wystąpi z koncertem organowym Johannes Skudlik. Artysta zaprezentuje się w ramach pierwszej edycji Festiwalu Muzyki Kościelnej Diecezji Siedleckiej.
więcej »
 

SONDA

 

Po co pielgrzymujemy?

aby uprosić cud uzdrowienia, nawrócenia itp.;

z wdzięczności za otrzymane łaski;

po duchową podbudowę;

aby wyrazić swoją wierność Panu Bogu;

w dzisiejszym świecie chaosu pielgrzymowanie jest okazją do złapania dystansu.LITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR