22 września 2020 r. Imieniny obchodzą: Tomasz, Maurycy

Pogoda: Siedlce

Numer 38
17-23 września 2020r.

menu

NEWS

W bieżącym wydaniu m.in. wiele konkursów, w których do wygrania są ciekawe książki. Polecamy!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Pow. siedlecki

22 września 2020 r.

Będzie komisariat

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w przyszłym roku wznowi działalność zlikwidowany przed laty komisariat policji w Kotuniu. więcej »

   
 

Gm. Parczew

22 września 2020 r.

Drożej za śmieci

Od 1 października zmieniają się stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie gminy Parczew. Mieszkańcy gospodarstw sortujący odpady zapłacą o 4 zł więcej. więcej »

   
 

Apel o rozwagę

21 września 2020 r.

Na grzyby

Zbliżająca się jesień to najlepszy czas dla miłośników zbierania grzybów. Tymczasem w gąszczu drzew nawet najwytrawniejsi zbieracze mogą się łatwo zgubić i stracić orientację w terenie. więcej »

   
 

Region

21 września 2020 r.

Inwestują w zamek

Zarząd województwa mazowieckiego zakupił w sąsiedztwie Zamku Książąt Mazowieckich w Liwie działkę o pow. 3 tys. m2. Na nowym terenie już niebawem mają powstać kolejne atrakcje dla turystów. więcej »

   
 

Region

20 września 2020 r.

Warto zobaczyć

Do 19 października mieszkańcy gminy Międzyrzec Podlaski będą mogli oglądać plenerową wystawę mobilną pod hasłem „Wiktoria 1920” poświęconą Bitwie Warszawskiej. więcej »

   
 

Region

20 września 2020 r.

Jaśniej i taniej

Na terenie kilku miejscowości w naszym regionie rozpocznie się modernizacja oświetlenia ulicznego polegająca na wymianie przestarzałych lamp na nowoczesne źródła światła w technologii LED. więcej »

   
 

WŁODAWA

19 września 2020 r.

Potrzeba więcej pieniędzy

Podpisano umowę z firma, która wyremontuje ul. Rynek we Włodawie. W ramach projektu wyremontowane zostaną dwa odcinki tej ulicy o łącznej długości ok. 300 m. więcej »

   
 

REGION

19 września 2020 r.

Festiwal w Krainie Rumianku

27 września, o 15.00, w „Krainie Rumianku” w Hołownie rozpocznie się „Festiwal tradycji i kultury ludowej w obejściu”. Wydarzenie ma na celu popularyzację zanikających tradycji i kultury wsi poleskiej. więcej »

   
 

TERESPOL

18 września 2020 r.

O mieście

W niedzielę 27 września, o 19.00, w restauracji Galeria Smaków w Terespolu odbędzie się podsumowanie projektu pn. Historia Miasta. Plener-Aktywacja! więcej »

   
 

MIĘDZYRZEC PODL.

18 września 2020 r.

Nowy rok UTW

Działający od kilku lat w Międzyrzecu Podlaskim Uniwersytet Trzeciego Wieku ogłasza nabór na nowy rok akademicki 2020/2021. Deklaracje można wypełnić m.in. w sekretariacie Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury. więcej »

   
 

SIEDLANÓW

17 września 2020 r.

Rekolekcje dla małżeństw

W dniach 25-27 września w domu rekolekcyjnym w Siedlanowie odbędą się rekolekcje dla małżeństw „Pieśni nad Pieśniami” prowadzone przez o. Ksawerego Knotza, franciszkanina. więcej »

   
 

SIEDLCE

17 września 2020 r.

Zbadaj się!

25 września w przychodni NZOZ AS-MED przy ul. Sulimów 26 w Siedlcach będzie można skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych. Zapisywać można się pod nr. tel. 25-632-44 75 oraz 797-845-480 więcej »

   
 

Rekolekcje zawierzenia rodziny

16 września 2020 r.

Przez Maryję do Jezusa

„W Twoje dłonie Maryjo” to tytuł rekolekcje zawierzenia rodziny, które rozpoczną się w sobotę 3 października w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie. więcej »

   
 

Łuków

16 września 2020 r.

Tym razem konkurs

Muzeum Regionalne zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym organizowanym w ramach obchodów 60-lecia działalności placówki. Jego hasło brzmi: „Ziemia łukowska bliska sercu”. więcej »

   
 

LORETTO

15 września 2020 r.

Rekolekcje dla kapłanów

„Trudności w radosnym i twórczym przeżywaniu kapłaństwa” to temat rekolekcji dla księży, które odbędą się w Loretto w dwóch terminach: 12-15 października i 3-6 listopada. więcej »

   
 

SIEDLCE

15 września 2020 r.

V rocznica encykliki Laudato si

W niedzielę, 20 września, o 16.00, w związku z piąta rocznicą encykliki „Laudato si” Ojca Świętego Franciszka odbędzie się celebracja w kościele garnizonowym w Siedlcach. więcej »

   
 

Lubelszczyzna

14 września 2020 r.

Kolejny raz w tym roku

Od 18 do 21 września na terenie województwa planowane jest przeprowadzenie jesiennej akcji szczepień wolno żyjących lisów przeciwko wściekliźnie. więcej »

   
 

Gm. Stoczek Łukowski

14 września 2020 r.

Inwestują w seniorów

Samorząd gminy Stoczek Łukowski otrzymał ponad 138 tys. dofinansowania na utworzenie w budynku po byłej szkole podstawowej w Kienkówce Klubu Senior +. Obecnie obiekt przechodzi gruntowną modernizację. więcej »

   
 

ŁOSICE

13 września 2020 r.

O zdrowie dla Olka

Niespełna roczny Oluś, syn policjanta z Komendy Powiatowej Policji w Łosicach, potrzebuje pomocy. Chłopczyk jest po czwartym cyklu wyniszczającej chemioterapii. więcej »

   
 

Docenią wolontariuszy

13 września 2020 r.

Najlepsi z najlepszych

Mazowieckie Barwy Wolontariatu to konkurs, którego celem jest pokazanie i nagrodzenie osób zaangażowanych w pracę charytatywną. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 września. więcej »

   
 

Wirtualne wystawy

12 września 2020 r.

Sztuka złotnicza w sieci

W Muzeum Diecezjalnym w Siedlcach trwają prace nad przygotowaniem dwóch wirtualnych wystaw ph. „Splendor Podlasia”. Obie będą dostępne jesienią. więcej »

   
 

Bezpieczniej i sprawniej

12 września 2020 r.

Wiadukt coraz bliżej

W połowie przyszłego roku ma być gotowa koncepcja dwupoziomowego wiaduktu w Terespolu. Powstanie on na linii kolejowej Warszawa - Terespol i drodze wojewódzkiej nr 698 w kierunku Siedlec. więcej »

   

ARCHIWUM - Aktualności

 
 


 
 

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Żołnierz z powołania


W niedzielę 13 września w Terespolu odbyła się uroczystość odsłonięcia i poświęcenia tablicy oraz pomnika generała dywizji Wojska Polskiego Franciszka Krajowskiego.

FOTOGALERIA

Na chwałę Pana Boga


Od 18 do 20 września trwało w Siedlcach muzyczne święto - Hosanna Festival. Przez trzy dni na chwałę Boga śpiewali zarówno profesjonalni muzycy, jak i ci, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z muzyką chrześcijańską. [fot. M. Król]

PATRONAT "ECHO"


Konkurs wiedzy biblijnej
1 września ruszyła rejestracja uczniów do 24 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, którego terminarz (z powodu pandemii) został zmieniony z wiosennego na jesienny.
więcej »
X Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn
Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Siedleckiej zaprasza do udziału w jubileuszowej - X Diecezjalnej Pielgrzymce Mężczyzn do Pratulina, która odbędzie się jak zawsze w pierwszą niedzielę października w sanktuarium bł. Wincentego Lewoniuka i 12 Towarzyszy.
więcej »
 

POLECAMY


Papież na ekranie
25 września na ekrany kin trafia film pt. „Wojtyła. Śledztwo”.
więcej »
Prosta modlitwa
Modlitwa nie jest zaklęciem spełniającym prośby. Jest za to wyjątkowym i autentycznym obcowaniem z Bogiem, które wymaga zaufania i bliskości.
więcej »
Zniszczyć świętego
23 września Kościół obchodzi liturgiczne wspomnienie św. o. Pio. Jego droga do świętości nie była łatwa.
więcej »
Rekolekcje dla kapłanów
„Trudności w radosnym i twórczym przeżywaniu kapłaństwa” to temat rekolekcji dla księży w Loretto, które odbędą się w dwóch terminach: 12-15 października i 3-6 listopada.
więcej »
Motocykliści do Pratulina
Diecezjalne Duszpasterstwo Motocyklistów zaprasza motocyklistów na Pielgrzymkę Motocyklową Mężczyzn do Pratulina. Odbędzie się ona 4 października.
więcej »
 

SONDA

 

Czy istnieje recepta na wychowanie?

najważniejsza jest miłość do dziecka i mądrość w jej okazywaniu

liczy się konsekwencja i spójne spojrzenie rodziców

trzeba dbać o emocjonalną więź z dzieckiem, jakość wspólnie spędzanego czasu

lepiej polegać na intuicji

nie ma recepty na sukces wychowawczyLITURGIA SŁOWA


Wtorek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR