21 stycznia 2020 r. Imieniny obchodzą: Agnieszka, Inez, Jarosław

Pogoda: Siedlce

Numer 3
16-22 stycznia 2020r.

menu

NEWS

W bieżącym numerze piszemy m.in. o sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie i parafii neounickiej w Kostomłotach. Polecamy lekturę ECHA!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Biała Podl.

20 stycznia 2020 r.

Estetycznie i bezpiecznie

Nowy rok w Białej Podlaskiej rozpoczęto od oficjalnego oddania do użytku zmodernizowanej ul. Koncertowej i świeżo utworzonego ronda na ul. Witoroskiej. Inwestycja kosztowała 8,3 mln zł. więcej »

   
 

Przejazd kolejowy będzie zamknięty

20 stycznia 2020 r.

Możliwe utrudnienia

W połowie lutego zostanie zamknięty przejazd PKP w Pilawie. Piesi będą mogli przejść na druga stronę torów, ale kierowców czeka objazd. Dla ruchu kołowego zaplanowano natomiast objazd ul. Letniskową. więcej »

   
 

51 mln na inwestycje

19 stycznia 2020 r.

Głównie na drogi

Dochody w wysokości 147 mln zł, a wydatki na 155 mln zł. Tak wygląda budżet powiatu łukowskiego na 2020 r. Na inwestycje samorząd zamierza przeznaczyć ponad 51 mln zł. więcej »

   
 

Region

19 stycznia 2020 r.

Z myślą o przedsiębiorcach

Już niebawem na terenie województwa lubelskiego rozpocznie działalność dziesięć powiatowych biur „Biznes Lubelskie”, których głównym celem działalności stanie się wzmacnianie konkurencyjności przedsiębiorstw z sektora MŚP. więcej »

   
 

RADZYŃ PODL.

18 stycznia 2020 r.

Śmieci po nowemu

Od stycznia zmieniły się stawki i zasady w gospodarowaniu odpadami. Obowiązek segregacji dotyczy wszystkich radzynian. Za niewywiązywanie się z niego trzeba zapłacić 80 zł od mieszkańca. więcej »

   
 

Poseł zapewnia, iż będzie dotacja

18 stycznia 2020 r.

Sprzęt jednak trafi do szpitala

W związku z informacją, jakoby unieważniono przetarg na zakup specjalistycznego sprzętu dla łukowskiego szpitala, poseł Przemysław Czarnek zapewnia, że tomograf i mammograf trafią do placówki. więcej »

   
 

KODEŃ

17 stycznia 2020 r.

Rekolekcje o przebaczaniu

Oblaci zapraszają do udziału w rekolekcjach o przebaczaniu. Odbędą się one w kodeńskim sanktuarium w dniach 13-16 lutego i będą prowadzone na podst. programu o. Jeana Monborquette OMI. więcej »

   
 

Bp Bronakowski zachęca do abstynencji

17 stycznia 2020 r.

Przed beatyfikacją Prymasa Tysiąclecia

O podjęcie abstynencji w ramach przygotowania do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego zaapelował bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych. więcej »

   
 

SIEDLANÓW

16 stycznia 2020 r.

Warsztaty dla rodziców

Dom rekolekcyjny w Siedlanowie zaprasza rodziców na warsztaty „O komunikacji budującej relacje”. Odbędą się one w dniach 24-26 stycznia. więcej »

   
 

Łuków

16 stycznia 2020 r.

16 Bezalkoholowy Bal Karnawałowy

Domowy Kościół Ruchu Światło-Życie i Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zapraszają wszystkich miłośników dobrej zabawy bez alkoholu na XVI Bezalkoholowy Bal Karnawałowy. więcej »

   
 

RADZYŃ PODL.

15 stycznia 2020 r.

Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek

19 stycznia, o 15.00, w sali kina Oranżeria w Radzyniu Podlaskim odbędzie się Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek „Kolędobranie 2020”. Zgłoszenia przyjmowane są tylko do 31 grudnia. więcej »

   
 

POW. SIEDLECKI

15 stycznia 2020 r.

Przegląd kolęd i pastorałek

W dniach 23-24 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Zbuczynie odbędzie się XI Przegląd Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 stycznia. więcej »

   
 

DRELÓW

14 stycznia 2020 r.

W rocznicę męczeństwa unitów

W piątek 17 stycznia przypada 146 rocznica męczeństwa unitów w Drelowie. Uroczystej Mszy św. w drelowskim kościele przewodniczył będzie bp Kazimierz Gurda. więcej »

   
 

ŁUKÓW

14 stycznia 2020 r.

Modlitwa ze św. Michałem Archaniołem

W dniach 7-9 lutego parafię Przemienienia Pańskiego w Łukowie nawiedzi figura św. Michała Archanioła z cudownej groty objawień na górze Gargano. więcej »

   
 

Stoczek Łuk.

13 stycznia 2020 r.

Pobiegnij!

Już za nieco ponad miesiąc odbędzie się jubileuszowa 20 edycja Ogólnopolskiego Biegu „Grzmią pod Stoczkiem armaty”. Wydarzeniu będą towarzyszyły także zawody nordic walking. więcej »

   
 

Region

13 stycznia 2020 r.

Zbadaj się!

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej zaprasza mieszkańców miasta i okolicznych powiatów na bezpłatne badania przesiewowe krwi na obecność wirusa HCV. więcej »

   
 

Lubelszczyzna

12 stycznia 2020 r.

Zgłoś ambasadora

Do końca stycznia trwa nabór kandydatów do 21 edycji konkursu „Ambasador Województwa Lubelskiego”. Wręczenie statuetek odbędzie się 15 lutego w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. więcej »

   
 

Zbiórka na leczenie Kacperka

12 stycznia 2020 r.

Światełko nadziei

Kacper Boruta ma niespełna półtora roku. U chłopczyka stwierdzono SMA - rdzeniowy zanik mięśni typu 2. Trwa zbiórka pieniędzy na kosztowną terapię. więcej »

   
 

Początek roku z problemami

11 stycznia 2020 r.

Ptasia grypa się rozprzestrzenia

Na Lubelszczyźnie stwierdzono już osiem ognisk występowania wirusa. Choć na razie nie zagraża on ludzkiemu życiu, jego pojawienie się to szereg strat dla hodowców. więcej »

   
 

Z myślą o pasażerach

11 stycznia 2020 r.

Pociągiem z Siedlec do Pragi?

Jeśli uda się wprowadzić te połączenia na tory, to w podróżach czeka nas prawdziwa rewolucja. Prywatny czeski przewoźnik Leo Express zyskał pozwolenie na kolejną trasę - tym razem z Pragi przez Katowice i Warszawę do Terespola. więcej »

   
 

Międzynarodowe śpiewanie

10 stycznia 2020 r.

Na wschodnią nutę

25 i 26 stycznia w hali sportowej przy ul. Sienkiewicza w Terespolu odbędzie się 25 Międzynarodowy Festiwal Kolęd Wschodniosłowiańskich - jedno z największych wydarzeń kulturalno-religijnych w tej części Europy. więcej »

   
 

Szkolenia dla muzyków

8 stycznia 2020 r.

Kto śpiewa…

W 2020 r. wybranych miastach diecezji siedleckiej odbędą się jednorazowe szkolenia dla organistów, psałterzystów, kantorów, dyrygentów chórów i scholi liturgicznych, także dziecięcych. więcej »

   

ARCHIWUM - Aktualności

 
 


 
 

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Orszaki Trzech Króli


W uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia barwne i liczne Orszaki Trzech Króli przeszły ulicami miast i wiosek naszego regionu. Z roku na rok jest ich coraz więcej. Jak zaznaczył biskup siedlecki Kazimierz Gurda, uczestnictwo w orszakach pomaga nam przeżywać tajemnice naszej wiary.

FOTOGALERIA

Kolędowanie przedszkolaków


14 stycznia katolickie przedszkole „Ogródek św. Franciszka” w Siedlcach było gospodarzem I Międzyprzedszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek „W drodze do Betlejem”. Inspiracją do scenicznych występów dzieci, które zaprezentują muzyczne talenty, stały się słowa św. Augustyna, że „kto śpiewa, ten dwa razy się modli”. [fot. Monika Król]

PATRONAT "ECHO"


Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
Zapraszamy młodzież szkół ponadpodstawowych do udziału w 24 Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej odbywającym się w roku szkolnym 2019/2020.
więcej »
Festiwal Kolęd i Szczodrywek
25 stycznia we Włodawskim Domu Kultury po raz 19 zaprezentują się zespoły śpiewacze z Polski oraz przygranicznych obszarów Białorusi i Ukrainy.
więcej »
Abby Johnson z wizytą w Polsce
Jej historia podbiła serca Polaków: dyrektor jednej z klinik aborcyjnych pod wpływem swoich doświadczeń porzuca pracę i staje się obrończynią życia. O swojej niezwykłej przemianie Abby Johnson opowie w lutym na spotkaniach w Bydgoszczy, Krakowie, Pile, Rumi oraz w Warszawie.
więcej »
Dzieci Zamojszczyzny
Siedleckie uroczystości upamiętniające 77 rocznicę ratowania Dzieci Zamojszczyzny odbędą się w niedzielę 2 lutego. Organizatorem obchodów jest Stowarzyszenie Domu Dziecka - Pomnika im. Dzieci Zamojszczyzny.
więcej »
 

POLECAMY


Za Nim
Każde powołanie ma wyjątkową wartość, bo opowiada historię zwycięstwa łaski Bożej. Książka „Za Nim” zawiera świadectwa kapłanów i sióstr zakonnych, którzy opowiedzieli o swojej drodze poszukiwania i odnalezienia Boga.
więcej »
Święty na nasze czasy
W pamięci Polaków kard. Stefan Wyszyński, Prymas Polski, zapisał się jako wielki mąż stanu, człowiek wyjątkowej odwagi, ale nade wszystko nieugięty świadek Chrystusa.
więcej »
 

SONDA

 

Czego uczą nas bł. Męczennicy Podlascy?

że są wartości, których za wszelką cenę trzeba bronić, nawet za cenę życia

że wierność Bogu bardzo dużo kosztuje

zaufania mimo wszystko - z wiarą, że wyda ono błogosławione owoce

są wzorem odwagi - także, a może zwłaszcza, dla młodych ludzi

trudno powiedzieć - unici żyli w innych czasach, borykali się z innymi problemamiLITURGIA SŁOWA


Wtorek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR