26 lutego 2020 r. Imieniny obchodzą: Bogumił, Aleksandra, Mirosława

Pogoda: Siedlce

Numer 8
20-26 lutego 2020r.

menu

NEWS

W numerze materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca. Zachęcamy do lektury ECHA!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Siedlce

25 lutego 2020 r.

O puchar biskupa

6 marca w hali sportowej przy ul. Jerzego Popiełuszki 8 odbędzie się VIII Halowy Turniej Katolickich Szkół Ponadpodstawowych w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Biskupa siedleckiego. więcej »

   
 

RADZYŃ PODL.

25 lutego 2020 r.

Wróżyczka Jacka Musiatowicza

Radzyńskie Stowarzyszenie „Podróżnik”, we współpracy z Radzyńskim Ośrodkiem Kultury, zaprasza na wieczór promocyjny tomiku poezji Jacka Musiatowicza pt. „Wróżyczka”. więcej »

   
 

KODEŃ

24 lutego 2020 r.

Weekendowe rekolekcje

Ojcowie oblaci z Kodnia zapraszają na weekendowe rekolekcje pt. „Bóg wyprowadza na pustynię”. Odbędą się one w dniach 6-8 marca. więcej »

   
 

SIEDLCE

24 lutego 2020 r.

Pamięci wyklętych

Społeczny Komitet Obchodów Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zaprasza na uroczystości 1 marca, które zainauguruje Msza św. o 8.45 w kościele pw. Ducha Świętego. więcej »

   
 

Na najbliższe lata

23 lutego 2020 r.

Miliony na ulice

​Prezydent miasta Biała Podlaska przedstawił Białą Księgę Budowy i Remontów Dróg. Dokument dotyczy całej kadencji. Obejmuje lata 2020- 2023. więcej »

   
 

Biała Podl.

23 lutego 2020 r.

Przywrócenie dawnych przejść

Do końca sierpnia wymienione będą dwie nieczynne kładki na Krznie. Inwestycja ma kosztować niespełna 700 tys. zł. Będą to ciągi pieszo- rowerowe o szerokości 1,5 m. więcej »

   
 

SIEDLCE

22 lutego 2020 r.

Skupienie dla szafarzy

W niedzielę 8 marca będzie miał miejsce obrzęd wyznaczenia nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. Nastąpi on podczas Eucharystii sprawowanej o 16.00 przez bp. Kazimierza Gurdę. więcej »

   
 

Zaproszenie

22 lutego 2020 r.

Kongres różańcowy

7 marca w Radzyniu Podlaskim, w parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim odbędzie się Kongres Różańcowy dla czterech rejonów. więcej »

   
 

SIEDLCE

21 lutego 2020 r.

Spotkania z Jezusem w Ewangelii św. Jana

11 marca w Katolickiej Szkole Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach odbędzie się finał IV Diecezjalnego Konkursu Biblijnego. więcej »

   
 

DIECEZJA

21 lutego 2020 r.

Na pomoc pokrzywdzonym

21-28 lutego Caritas Diecezji Siedleckiej włącza się w obchody Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Gdzie można uzyskać pomoc? więcej »

   
 

SIEDLCE

20 lutego 2020 r.

W imieniu kobiet

​W środę, 26 lutego, w ramach cyklu Kino Konesera kino Helios zaprezentuje film „Gorący temat”. Stacja The Fox News to jedna z największych telewizji informacyjnych w USA. więcej »

   
 

Region

20 lutego 2020 r.

Pieniądze do wzięcia

W województwie lubelskim do rozdysponowania jest ponad 80 mln zł na inwestycje związane z gospodarką wodno-ściekową. Wsparcie skierowane jest do samorządów oraz jednostek im podległych gmin wiejskich i miast poniżej 5 tys. mieszkańców. więcej »

   
 

SIEDLCE

19 lutego 2020 r.

Pomogą pokrzywdzonym

​W tym roku Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem zaplanowano od 21 do 28 lutego. W tym czasie każdy może uzyskać bezpłatną poradę prawną w prokuraturach i komendach policji. więcej »

   
 

ŁUKÓW

19 lutego 2020 r.

O żołnierzach wyklętych

Jak wyglądało niepodległościowe podziemie w powiecie łukowskim? To temat jednego z wystąpień w ramach organizowanej w niedzielę 1 marca konferencji popularno-naukowej pt. „Żołnierze Wyklęci. Etos i prawda”. więcej »

   
 

Lubelszczyzna

18 lutego 2020 r.

Jesteś gospodarna?

Już tylko do 2 marca przyjmowane są zgłoszenia Kół Gospodyń Wiejskich chcących wziąć udział w konkursie urzędu marszałkowskiego „Kobieta gospodarna, wyjątkowa”. więcej »

   
 

Międzyrzec Podl.

18 lutego 2020 r.

Międzyrzeckie Warsztaty Uwielbienia

Już po raz czwarty odbędą się warsztaty prowadzone przez znanych dyrygentów i kompozytorów z Krakowa: Pawła Bębenka, Piotra Pałkę i Huberta Kowalskiego. więcej »

   
 

Gm. Terespol

17 lutego 2020 r.

Ambitne plany

W siedzibie urzędu gminy odbyło się spotkanie związane z realizacją projektu pn. „Modernizacja infrastruktury kolejowej w rejonie przeładunkowym Małaszewicze korytarza linii towarowych nr 8 na granicy UE z Białorusią”. więcej »

   
 

Gm. Trzebieszów

17 lutego 2020 r.

Rajd pamięci

29 lutego z inicjatywy GOKIW, trzebieszowskiego koła Światowego Związek Żołnierzy AK oraz włodarza gminy Mirosława Szekalisa odbędzie się IV Rajd Pamięci Żołnierzy Wyklętych. więcej »

   

ARCHIWUM - Aktualności

 
 


 
 

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Kolejna rocznica


Siedleckie uroczystości upamiętniające 77 rocznicę ratowania Dzieci Zamojszczyzny odbyły się w niedzielę 2 lutego. Organizatorem obchodów jest Stowarzyszenie Domu Dziecka - Pomnika im. Dzieci Zamojszczyzny. [fot. Monika Król]

FOTOGALERIA

Szpacze Trele-Morele


1 lutego po raz czwarty odbył się przegląd piosenki kabaretowo-biesiadnej. Impreza stała się już lokalną tradycją, co potwierdza wysoka frekwencja i udział zespołów z odległych krańców regionu Mazowsza, Podlasia i Lubelszczyzny.

PATRONAT "ECHO"


Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
Zapraszamy młodzież szkół ponadpodstawowych do udziału w 24 Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej odbywającym się w roku szkolnym 2019/2020.
więcej »
Jarmark na Kazimierza
5 marca na placu przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach odbędzie się Jarmark na Kazimierza - coroczna impreza plenerowa.
więcej »
Zapraszamy na film
Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” oraz parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białej Podlaskiej organizują pokaz filmu „Pójdź za mną. Testament Jana Pawła II” oraz spotkanie z reżyser filmu - Wandą Różycką-Zborowską.
więcej »
Święto Kobiet
8 marca mieszkańcy miasta będą celebrować to szczególne święto. O 16.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach odbędzie się IX Gminny Dzień Kobiet.
więcej »
Pamięci wyklętych
W niedzielę 1 marca ulicami miasta przejdzie II Siedlecki Marsz Żołnierzy Wyklętych. Spotkanie rozpocznie Msza św. w kościele pw. św. Stanisława o 10.15. Start marszu zaplanowany jest na 11.30.
więcej »
Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
1 marca w sali konferencyjnej urzędu gminy w Terespolu odbędą się Gminne Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
więcej »
IV Ogólnopolski Konkurs Pieśni Legionowej
Przesłuchania do IV Ogólnopolskiego Konkursu Pieśni Legionowej odbędą się 22 marca, od 10.00, w gmachu Parafialnego Muzeum Ziemi Trojanowskiej, które - obok parafii św. Bartłomieja w Korytnicy - jest organizatorem eliminacji powiatowych.
więcej »
Turniej tańca
W sobotę 28 marca w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Łosicach przy ul. Szkolnej odbędzie się XVII Otwarty Turniej Tańca Nowoczesnego.
więcej »
Inwestycja w moją przyszłość
27 lutego odbędzie się II Powiatowa Konferencja Edukacyjna „Inwestycja w moją przyszłość”. Rozpocznie się o 14.00 w Łosickim Domu Kultury.
więcej »
 

POLECAMY


Pismo Święte bronią
Współczesny człowiek odpowiedzi na duchowe problemy często poszukuje w ezoteryce, wróżbach czy duchowości Wschodu. Taka postawa otwiera demonowi drogę do działania.
więcej »
Godny naśladowania
Proces beatyfikacyjny kard. Stefana Wyszyńskiego to wskazanie, że Prymas Tysiąclecia był postacią, którą Pan Bóg postawił światu, a w szczególności nam, Polakom, jako wzór do naśladowania.
więcej »
 

SONDA

 

Czy istnieje recepta na wychowanie?

najważniejsza jest miłość do dziecka i mądrość w jej okazywaniu

liczy się konsekwencja i spójne spojrzenie rodziców

trzeba dbać o emocjonalną więź z dzieckiem, jakość wspólnie spędzanego czasu

lepiej polegać na intuicji

nie ma recepty na sukces wychowawczyLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR