17 września 2019 r. Imieniny obchodzą: Justyna, Narcyz, Franciszek

Pogoda: Siedlce

Numer 37
12-18 września 2019r.

menu

NEWS

Zachęcamy do lektury!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Mokobody

17 września 2019 r.

Zaśpiewaj przeboje rodziców

Gminny Ośrodek Kultury w Mokobodach zaprasza mieszkańców regionu do udziału Gminnym Przeglądzie Piosenek Moich Rodziców. więcej »

   
 

Gm. Leśna Podl.

17 września 2019 r.

Pauliński konkurs

Klasztor ojców paulinów zaprasza dzieci i młodzież z terenu gminy do udziału w konkursie plastycznym inspirowanym 100 rocznicą powrotu zakonników do Leśnej Podlaskiej. więcej »

   
 

Wilga

16 września 2019 r.

Pomóż!

22 września na terenie centrum rekreacyjno-rozrywkowego Mega Music w Wildze będzie miał miejsce festyn charytatywny „Ręce dla Krzyśka”. więcej »

   
 

Gm. Łomazy

16 września 2019 r.

Dla najmłodszych mieszkańców

Za kwotę ponad 1,1 mln zł powstanie na terenie gminy Łomazy klub malucha. Władze gminu podpisały umowę na dofinansowanie działalności tego rodzaju placówki. więcej »

   
 

ZALESIE

15 września 2019 r.

Szkoła imienia Polski Niepodległej

W dniach 27-29 września Szkoła Podstawowa w Zalesiu obchodzić będzie 75-lecie swojego istnienia. Jubileusz zostanie połączony z uroczystością wręczenia sztandaru. więcej »

   
 

Festiwal Trzech Kultur

15 września 2019 r.

Tradycje pogranicza

W kresowym miasteczku nad Bugiem przeszłość połączy się z teraźniejszością. A wszystko za sprawą festiwalu, który odbędzie się w dniach 20-22 września. więcej »

   
 

MBP zaprasza

14 września 2019 r.

Bezpłatne e-kursy językowe

Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach zaprasza do korzystania z nowego, rocznego pakietu atrakcyjnych e-kursów obejmujących samodzielną naukę języków obcych i rozwój umiejętności specjalistycznych. więcej »

   
 

XXVIII Siedleckie Forum Nauczycieli, Rodziców i Wychowawców

14 września 2019 r.

Na ratunek dzieciom

Już po raz 28 siedlecki oddział Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców - od kilku lat wraz z Katolicka Szkołą Podstawową im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach - zaprasza do udziału w forum, w którego centrum zawsze stawiane są współczesne problemy wychowawcze. więcej »

   
 

Informacja

13 września 2019 r.

Spływ Krzną

Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka zaprasza w niedzielę 22 września na spływ kajakowy malowniczym odcinkiem rzeki Krzna. więcej »

   
 

PATRIOTYCZNIE

13 września 2019 r.

Bohaterowie w harcerskich mundurach

17 września przy pomniku Niepodległości w Radzyniu Podlaskim oraz mogile pomordowanych harcerzy w lesie koło wsi Sitno odbędą się uroczystości wieńczące tegoroczne obchody 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. więcej »

   
 

GM. ŁUKÓW

12 września 2019 r.

Na czytelniczy start

​„Przyjdź z dzieckiem do biblioteki i odbierz «wyprawkę czytelniczą»”! - zachęcają pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej. więcej »

   
 

SIEDLCE

12 września 2019 r.

Mała książka - wielki człowiek

Do udziału w projekcie „Mała książka - wielki człowiek” zakwalifikowała się także siedlecka Biblioteka Pedagogiczna. „Właśnie dotarły do nas pierwsze pakiety” - informują pracownicy książnicy. więcej »

   
 

SIEDLCE

11 września 2019 r.

Zbadaj się!

W ramach Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi przychodnia NZOZ AS-MED przy ul. Sulimów 6 zaprasza mieszkańców miasta i okolic na bezpłatne badania laryngologiczne. więcej »

   
 

LORETTO

11 września 2019 r.

Rekolekcje dla zatroskanych kobiet

W dniach 18-20 października w Loretto trwać będą „rekolekcje dla kobiet utrudzonych codziennością”, prowadzone przez siostry loretanki i ojców sercanów. więcej »

   
 

Szpaki

10 września 2019 r.

Wdzięczni za dar świątyni

Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Szpakach obchodzi 50-lecie powstania. Uroczystości jubileuszowe planowane są na niedzielę 22 września. więcej »

   
 

BOŻA WOLA

10 września 2019 r.

Kurs Akademii Familijnej

28 września, o 17.00, w ośrodku „Przylesie” w Bożej Woli można wysłuchać wykładu pt. „Jak uprościć życie rodzica?” - wprowadzającego w tematykę kursu „Pierwsze kroki”. więcej »

   
 

Terespol

9 września 2019 r.

Będzie wiadukt

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A, województwo lubelskie oraz gmina i miasto Terespol podpisały list intencyjny dotyczący współpracy przy budowie nowego bezkolizyjnego skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 698 z linią kolejową Warszawa - Terespol. więcej »

   
 

Region

9 września 2019 r.

Szczepią lisy

Od 16 do 23 września na Mazowszu oraz od 20 do 25 września na Lubelszczyźnie po raz kolejny w tym roku będzie prowadzona akcja ochronnego szczepienia wolno żyjących lisów przeciwko wściekliźnie. więcej »

   
 

Kolejowe inwestycje

8 września 2019 r.

Szybciej i wygodniej

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zakończyły pierwszy etap prac modernizacyjnych na stacji w Terespolu. Wzmożone prace budowlane trwają na stacjach w Białej Podlaskiej i Małaszewiczach. więcej »

   
 

Region

8 września 2019 r.

Z certyfikatem

Blisko 6 mln zł przeznaczy w tym roku samorząd województwa na remont i ratowanie zabytków na Mazowszu. W ubiegłym tygodniu wicemarszałek Wiesław Raboszuk wręczył przedstawicielom kilkunastu samorządów i instytucji certyfikaty „Cenny zabytek”. więcej »

   
 

RADZYŃ PODLASKI

7 września 2019 r.

Porady Jakuba Porady

W niedzielę 22 września w ramach Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami Radzyń odwiedzi Jakub Porada - dziennikarz i podróżnik więcej »

   
 

Informacja

7 września 2019 r.

Nielegalne leki w walizce

Ponad 4 tys. nielegalnych ampułek w bagażu obywatela Ukrainy. Funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego (MUCS) udaremnili kolejną próbę przemytu niebezpiecznych dla zdrowia produktów farmaceutycznych. więcej »

   

ARCHIWUM - Aktualności

 
 


 
 

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Święto Żelaznej Dywizji


W dniach 6-8 września żołnierze 18 Dywizji Zmechanizowanej im. gen. broni Tadeusza Buka uczcili pierwszą rocznicę powstania swojej jednostki. Uroczystości rozpoczęła Msza św. w katedrze. W programie obchodów był też piknik, mecz piłki nożnej, konferencja naukowa, a także defilada pododdziałów. [fot. M. Król]

FOTOGALERIA

By dzielić się chlebem


8 września na placu przy świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Karwowie odbyło się święto plonów gminy Trzebieszów. Dożynki rozpoczęły się Mszą św. dziękczynną. Po Eucharystii uczestnicy święta plonów przejechali do Karwowa, gdzie uformowano korowód prowadzony przez jadących bryczką starostów dożynkowych i orkiestrę dętą OSP Trzebieszów. Za nimi niesiono piękne wieńce przygotowane przez mieszkańców sołectwa Karwów, Koło Gospodyń Wiejskich „Kobiety z Pasją” z Celin, sołectwa Szaniawy-Matysy i Szaniawy-Poniaty oraz Płudy.

PATRONAT "ECHO"


Mężczyźni w Pratulinie
W niedzielę 6 października pratulińskie sanktuarium będzie miejscem 9 Diecezjalnej Pielgrzymki Mężczyzn. Tegorocznemu spotkaniu towarzyszy hasło: „Bądź odporny jak uderzone kowadło”.
więcej »
Hosanna Festival
W dniach 20-22 września w Siedlcach odbędzie się XXVI Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Hosanna Festival. Wstęp wolny! Zachęcamy do udziału!
więcej »
 

POLECAMY


Unici na ekranie
21 września w auli Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej odbędzie się premiera filmu „Modlitwa o Polskę. Z ziemi podlaskiej”, opowiadającego o losach i męczeństwie naszych unitów.
więcej »
Książka o alzheimerze
Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach oraz Siedleckie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera zapraszają 25 września na spotkanie z Glorią Hide - autorką książki „Usypiając ojca”.
więcej »
 

SONDA

 

Plon, niesiemy plon...

dożynki to piękna staropolska tradycja

święto plonów jest okazją do podziękowania Panu Bogu za Jego wielką miłość i dobroć oraz rolnikom za trud ich pracy

do świętowania rozumianego jako integrowanie społeczności każda okazja jest dobra

dożynki to lekcja dla młodego pokolenia, jak pielęgnować pamięć o dziedzictwie i tradycjach przodków

dopóki będziemy pielęgnować dawne zwyczaje, Polska nie zginie!LITURGIA SŁOWA


Wtorek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR