7 maja 2021 r. Imieniny obchodzą: Ludmiła, Gizela, Benedykt

Pogoda: Siedlce

Numer 18
06-12 maja 2021r.

menu

NEWS

W najnowszym numerze: „Dajmy młodym Słowo” - materiały formacyjne dla tych, co przed i po przyjęciu bierzmowania.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Region

 
 

fot. ARCHIWUM

Sesja rady miasta

5 maja 2021 r.

Drożej za ścieki i ciepło

Siedlczanie muszą przygotować się na wyższe rachunki. Szykują się podwyżki opłat za odbiór ścieków i ciepło.

O zmianach taryf za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków oraz za ciepło poinformowali prezesi miejskich spółek podczas kwietniowej sesji rady miasta. Nowe stawki za wodę i ścieki określono na trzy lata. Obecnie za m³ wody siedlczanie płacą 3,34 zł. Po zmianie taryfy koszty zużycia wody w pierwszych dwóch latach będą mniejsze i wyniosą odpowiednio: 3,26 zł i 3,30 zł. W trzecim roku stawka wyniesie tyle samo, co obecnie, czyli 3,34 zł. Wzrośnie za to opłata za ścieki. W tej chwili wynosi ona 5,21 zł za m³. W pierwszym roku cena wzrośnie o 35 gr (5,56 zł), w drugim o 7 gr (5,63zł), a w trzecim o 8 gr (5,71zł). - Ostatecznie w pierwszym roku nowych taryf czteroosobowa rodzina, która zużywa 12 m³ wody miesięcznie zapłaci za wodę i ścieki więcej o niemal 39 zł - wyliczył Dariusz Kierzkowski, prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Siedlcach. W kolejnych latach rachunki wzrosną odpowiednio o 15,84 zł i 17,28 zł miesięcznie. Ogólnie podwyżka wyniesie niecałe 6%. więcej w wersji papierowej » Dostęp SMS

   
 

fot. ARCHIWUM

Pieniądze z Mazowsza

5 maja 2021 r.

Z pomocą dla zadań ważnych

Do powiatu siedleckiego popłyną pieniądze na realizację wielu ważnych inwestycji. Pierwsze porozumienia zostały już podpisane. Opiewają w sumie na ponad 16 mln zł.

Dofinansowanie - w ramach umów podpisanych w środę 28 kwietnia przez marszałka Adama Struzika oraz członków zarządu województwa mazowieckiego Janinę Ewę Orzełowską i Elżbietę Lanc - otrzymają: miasto i gmina Siedlce, Korczew, Kotuń, Paprotnia, Przesmyki oraz Kosów Lacki. Pieniądze, przekazane w ramach „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”, zostaną przeznaczone m.in. na budowę i modernizację dróg, budynków, infrastrukturę wodno-kanalizacyjną. - Czas pandemii nie należy do łatwych. Wiele lokalnych samorządów często nie ma wystarczających środków w budżetach. Dlatego zrobiliśmy wszystko, aby również w tym roku zabezpieczyć całkiem sporą kwotę, bo aż 250 mln zł, na programy wsparcia - mówił A. Struzik. Jak zaznaczyła E. Lanc, w subregionie siedleckim dotację w ramach wspomnianego instrumentu otrzymało 25 inwestycji. więcej w wersji papierowej » Dostęp SMS

   

ARCHIWUM - Region

 
 
Rocznik Wydanie Autor


 
 

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Niedziela Dobrego Pasterza


W Niedzielę Dobrego Pasterza społeczność seminarium siedleckiego wybrała się do parafii św. Anny w Wohyniu. Odwiedzili m.in. las Planta, gdzie 30 maja 1940 r. rozstrzelani przez Niemców zostali ks. Roman Ryczkowski wraz z wiernymi z Rudna. Podczas wyjazdu klerycy poznawali relacje złożone przez naocznych świadków ostatnich dni życia kapłana.

FOTOGALERIA

IV Ojcowski Poligon Duchowy


17 kwietnia w sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie odbył się IV Ojcowski Poligon Duchowy. Organizatorami spotkania - ph. „Wychowanie do wiary i męstwa” - były Kluby Ojca z Siedlec, Łukowa i Łosic. W programie „poligonu” były m.in.: konferencja wygłoszona przez dr. hab. Mieczysława Guzewicza, konsultora rady ds. rodziny KEP, oraz świadectwo Krzysztofa Plażuka, ojca trójki dzieci, przeniesionego do rezerwy podpułkownika Wojska Polskiego. Pielgrzymi wzięli udział również w nabożeństwie Drogi Światła. Zwieńczeniem, a zarazem punktem kulminacyjnym wydarzenia była Eucharystia sprawowana o północy.

PATRONAT "ECHO"


Fulla na ekranie
„Świętych obcowanie” - to tytuł filmu o życiu i mistycznych doświadczeniach Fulli Horak. Ruszyła zbiórka pieniędzy umożliwiających powstanie dokumentu.
więcej »
Oddać się w opiekę Świętej Rodzinie
Na sobotę 8 maja planowana jest doroczna Pielgrzymka Czytelników „Różańca” i Członków Rodziny Loretańskiej. - Jest to wydarzenie, które co roku przyciąga do Loretto pielgrzymów z całej Polski - potwierdzają ss. loretanki.
więcej »
Diecezjalny Dzień Rodziny
Pojednanie w małżeństwie będzie tematem Diecezjalnego Dnia Rodziny, który odbędzie się 9 maja. Jak co roku uczestników gościć będzie parczewska bazylika mniejsza w Parczewie.
więcej »
Jubileuszowa edycja
Trwa jubileuszowa, 25 edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. - Głównym celem OKWB od początku było wyjście do młodego człowieka z przesłaniem zawartym na kartach Pisma Świętego - mówi Ewa Urbanek, koordynator OKWB w diecezji siedleckiej.
więcej »
...bo Niepodległa jest dla wszystkich
Gminne Centrum Kultury w Kobylanach realizuje projekt pt. „... bo Niepodległa jest dla wszystkich”.
więcej »
Recytują po angielsku
7 maja upływa termin wysyłania zgłoszeń do udziału w III Miejskim Przeglądzie Recytatorskim z języka angielskiego dla pięcio- i sześciolatków „A Sea of the Words”.
więcej »
Festiwal online
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach zaprasza do udziału w III Festiwalu Piosenki Europejskiej. Tegoroczny finał - z uwagi na sytuację pandemiczną - odbędzie się online.
więcej »
Eurolingua dzieciom
12 czerwca, o 17.00, w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach odbędzie się XVIII Gala Charytatywna Hot Summer Party 2021 w ramach akcji „Dzieci Eurolingua - Dzieciom lokalnie i międzynarodowo”.
więcej »
 

POLECAMY


W drodze do Pana Boga
Wspólnota wiary jest konieczna, aby łaska wiary nie została zmarnowana i pierwsze zakochanie w Bogu przemieniło się w dojrzałą miłość do Pana i braci - pisze bp Adam Bab, polecając książkę ks. Krzysztofa Kralki SAC.
więcej »
Nowenna przed Diecezjalnym Dniem Rodziny
9 maja w bazylice mniejszej w Parczewie - ph. „Pojednanie w małżeństwie” odbędzie się Diecezjalny Dzień Rodziny. Uroczystość poprzedzi nowenna (szczegóły na plakacie).
więcej »
Na styku nauki i wiary
Stygmaty, nienaruszone rozkładem ciała po śmierci, objawienia, profetyczne sny, cudowne uzdrowienia… Począwszy od Jezusa i jego pierwszych uczniów, a skończywszy na współczesnych mistykach, cuda ubarwiają całą historię Kościoła katolickiego.
więcej »
 

SONDA

 

Miesiąc z Maryją...

uczestniczę w nabożeństwach majowych

kojarzy się mi z wiosną i polnymi kapliczkami

odmawiam Litanię loretańską

nabożeństwo do Maryi nie powinno ograniczać się do jednego miesiąca

maj to miesiąc jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR