18 sierpnia 2022 r. Imieniny obchodzą: Helena, Ilona, Bogusław

Pogoda: Siedlce

Numer 33
18-24 sierpnia 2022r.

menu

NEWS

W sobotę 27 sierpnia odbędzie się doroczna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca Diecezji Siedleckiej do Leśnej Podlaskiej.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Region

 
 

fot. PIXABAY.COM

Wyższe rachunki za ogrzewanie

17 sierpnia 2022 r.

Jak poradzą sobie szkoły?

Nadchodząca zima może być bardzo ciężka nie tylko w domach, ale również w placówkach oświatowych. Czy z powodu wyższych rachunków samorządy będą musiały przykręcić ogrzewanie w szkołach?

Koszty rosną w zastraszającym tempie. Powodem jest nie tylko wzrost cen gazu i energii, ale także rekordowy wzrost cen uprawnień do emisji dwutlenku węgla. Skutek - coraz większe rachunki do płacenia dla jednostek podlegających samorządom, w tym placówek oświatowych. Z pięciu łukowskich szkół podległych urzędowi miasta cztery podłączone są do miejskiej sieci, czyli są zasilane przez Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Jedna placówka - Szkoła Podstawowa nr 5 jest ogrzewana gazem i posiada indywidualną kotłownię gazową. - Nie jest to dla nas dobra wiadomość, bo słyszeliśmy o wzroście rachunków za gaz - przyznaje Piotr Płudowski, burmistrz Łukowa. więcej w wersji papierowej » Dostęp SMS

   
 

fot. HAH

Zmiana kadrowa w 18 DZ

17 sierpnia 2022 r.

Żelazna Dywizja z nowym dowódcą

Nowym dowódcą 18 Dywizji Zmechanizowanej został gen. bryg. Arkadiusz Szkutnik. Zastąpił na tym stanowisku gen. dyw. Jarosława Gromadzińskiego, który został skierowany do służby w strukturach międzynarodowych.

Uroczyste przekazanie dowodzenia z pełnym wojskowym ceremoniałem w obecności dowódców, kompanii honorowych i sztandarów jednostek wchodzących w skład 18 DZ odbyło się 12 sierpnia. Podczas ceremonii gen. Jarosław Mika, dowódca generalny Rodzajów Sił Zbrojnych, przypomniał, że formowanie 18 DZ rozpoczęło się w 2018 r. Jak mówił, wówczas „nie każdy wierzył, nieraz z lekkim przymrużeniem oka spoglądał” na ten proces, a dziś dywizja dobrze funkcjonuje. Zaznaczył także, że to gen. J. Gromadziński od samego początku odpowiadał za tworzenie nowego związku taktycznego. więcej w wersji papierowej » Dostęp SMS

   

ARCHIWUM - Region

 
 
Rocznik Wydanie Autor


 
 

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 

fot. Archiwum EK
 

fot. arch. Epitafium Kraków
 

fot. Archiwum EK
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Dobrze, że jesteście


Sierpniowy odpust ku czci Wniebowzięcia Matki Bożej zgromadził w sanktuarium tysiące pielgrzymów. Takich tłumów nie było tu od kilku ostatnich lat. Obchody jak zwykle rozpoczęły się już 14 sierpnia. Tego dnia, późnym popołudniem, ojcowie oblaci tradycyjnie witali pielgrzymki piesze.

PATRONAT "ECHO"


Hosanna Festiwal
Utalentowane zespoły i soliści muzyki chrześcijańskiej na siedleckiej scenie zagoszczą już po raz 29. Termin zgłoszeń do tegorocznej edycji muzycznego święta mija 28 sierpnia.
więcej »
Regionalne dania i rękodzieło
Tradycyjny korowód ze żniwnymi wieńcami będzie centralnym punktem gminnych dożynek, które odbędą się 21 sierpnia na boisku w Starym Zadybiu.
więcej »
Podziękują za plony
Tegoroczne święto plonów gminy Zbuczyn odbędzie się 21 sierpnia w Krzesku Królowej-Niwie. Dożynki w tej miejscowości mają ponad 100-letnią tradycję.
więcej »
Zaproszenie na dożynki
W niedzielę 21 sierpnia odbędą się dożynki gminy Mokobody. Święto plonów rozpocznie o 11.30 Msza św. dziękczynna odprawiona w miejscowym kościele.
więcej »
Zaproszenie na Dożynki Diecezjalne
W czwartek 8 września, w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, w sanktuarium Matki Bożej Patronki Żołnierzy Września w Woli Gułowkiej odbędzie się diecezjalne dziękczynienie za Boże dary naszych pól.
więcej »
Randka małżonków i narzeczonych
Proboszcz parafii Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej ks. kan. Marian Daniluk oraz działająca przy niej wspólnota Domowy Kościół - gałąź rodzinna Ruchu Światło-Życie organizują 10 września randkę małżonków i narzeczonych „Muzyka piękna jak nasza miłość - wyjątkowa randka małżonków i narzeczonych”.
więcej »
 

POLECAMY


Pod Jej opieką
Królowa Polski nie jest Polką. Nie jest też Niemką, Francuzką, Włoszką czy Amerykanką. Nie pochodzi z żadnej z arystokratycznych rodzin europejskich. Jest Żydówką, skromną dziewczyną z Ziemi Świętej. A mimo to jest najbardziej wpływową kobietą wszech czasów.
więcej »
Pierwsza odsłona Festiwalu Muzyki Kościelnej Diecezji Siedleckiej
21 sierpnia w kościele Przemienienia Pańskiego wystąpi z koncertem organowym Johannes Skudlik. Artysta zaprezentuje się w ramach pierwszej edycji Festiwalu Muzyki Kościelnej Diecezji Siedleckiej.
więcej »
 

SONDA

 

Po co pielgrzymujemy?

aby uprosić cud uzdrowienia, nawrócenia itp.;

z wdzięczności za otrzymane łaski;

po duchową podbudowę;

aby wyrazić swoją wierność Panu Bogu;

w dzisiejszym świecie chaosu pielgrzymowanie jest okazją do złapania dystansu.LITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR