6 grudnia 2021 r. Imieniny obchodzą: Mikołaj, Emilian, Leontyna

Pogoda: Siedlce

Numer 48
02-08 grudnia 2021r.

menu

NEWS

W środę 8 grudnia, o 19.00, w parafii Szpaki sprawowana będzie Msza św. wieńcząca Rok św. Józefa. Podczas uroczystości zostanie odczytany dekret biskupa siedleckiego podnoszący kościół parafialny w Szpakach do rangi sanktuarium św. Józefa, Oblubieńca NMP.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Region

 
 

fot. ARCHIWUM

Apel o pomoc!

2 grudnia 2021 r.

Tynia i Patryś potrzebują nowego mieszkania

Martynka i Patryk Olszewscy to rodzeństwo, które choruje na nieuleczalny zanik mięśni. Dzieci wraz z rodzicami mieszkają w bloku na drugim piętrze. Każde wyjście z domu to dla nich jak wyprawa na Mount Everest. Rodzina potrzebuje nowego mieszkania, jednak nie stać jej na jego zakup. Dlatego Magdalena i Marcin Olszewscy założyli internetową zbiórkę, którą nazywają aktem desperacji.

- Nasza sytuacja zmusiła nas do podjęcia bardzo trudnej decyzji. Zdajemy sobie sprawę, iż może zostać to różnie odebrane. Boimy się negatywnych reakcji, ale wiemy, że bez zbiórki nie będziemy w stanie zmienić codziennej egzystencji naszej rodziny. Obecnie nie istnieje lek na chorobę Tyni i Patrysia. Możemy jedynie walczyć o zachowanie ich sprawności, o każdy jeszcze sprawny mięsień, o zmniejszenie bólu - mówi M. Olszewska, mama 11-letniego Patryka i 5-letniej Martynki. Miopatia z mutacją genu SEPN 1 - pod tą nazwą kryje się nieuleczalna choroba, która powoli atakuje wszystkie mięśnie, odbierając sprawność. Nie pozwala normalnie chodzić, oddychać, jeść. więcej w wersji papierowej » Dostęp SMS

   
 

Sesja rady miasta

2 grudnia 2021 r.

Wyższa pensja dla prezydenta

Prezydent Andrzej Sitnik będzie zarabiał miesięcznie dwa razy więcej niż do tej pory, czyli 20 tys.640 zł brutto. O podwyżce zadecydowali radni miasta.

Zwiększenia uposażenia dla samorządowców wymaga nowa ustawa, która wprowadziła minimalne wynagrodzenie dla prezydentów czy burmistrzów miast. Radni mogą określić pensję włodarza na poziomie od 80 do 100% maksymalnych stawek określonych przez ustawę. Projekt uchwały dotyczącej podwyższenia zarobków prezydenta pojawił się podczas listopadowej sesji rady miasta. Złożyła go grupa radnych. W trakcie dyskusji podkreślano, że prezydent powinien być odpowiednio wynagradzany, bo to odpowiedzialne stanowisko. - Taka praca, niezależnie od tego, kto ją wykonuje i z jakiej jest opcji, wiąże się z dużą trudnością, z dużymi problemami. Dlatego uważam, że powinno być to stanowisko wynagradzane adekwatnie, czyli stosunkowo wysoko wobec ciężaru, który ta osoba ponosi, zostając wybrana na prezydenta - stwierdziła Iwona Orzełowska. więcej w wersji papierowej » Dostęp SMS

   

ARCHIWUM - Region

 
 
Rocznik Wydanie Autor


 
 

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Światłość w ciemności


Obrazy, grafiki i rzeźby dawnych i współczesnych artystów, które łączy wspólny temat: tajemnica Bożego Narodzenia, można oglądać na wystawie „Światłość w ciemności świeci od wieków po dziś dzień”, którą otwarto w Muzeum Diecezjalnym w Siedlcach. [fot. Jarosław Kurzawa]

PATRONAT "ECHO"


Diecezjalny Konkurs Wiedzy i Konkurs Plastyczny o bł. kard. S. Wyszyńskim
Wydział Nauczania Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Siedleckiej organizuje konkurs wiedzy i konkurs plastyczny dla szkół podstawowych noszących imię Prymasa Tysiąclecia.
więcej »
Razem tworzymy tradycję
Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Jedlance organizuje konkurs bożonarodzeniowy pt. „Razem tworzymy tradycję”. Z racji kończącego się roku św. Józefa tematem bieżącej, szóstej edycji są słowa „Rodzina - tu zaczyna się życie”.
więcej »
III Charytatywny Bieg Mikołajkowy z Dwójką!
Organizatorzy III Charytatywnego Biegu Mikołajkowego z „Dwójką” zdecydowali się na przeniesienie zawodów z 5 grudnia na 19 grudnia! Powód? Szczyt fali Covid-19 przypadający na początek grudnia.
więcej »
 

POLECAMY


A ty? Za kogo Mnie uważasz?
Co tak naprawdę wiemy o Jezusie z Nazaretu? Jak wyjaśnić Jego historię i to, że uczniowie uznali w Nim Boga żywego i prawdziwego? Wreszcie: jak rozumieć głoszoną przez Niego miłość bliźniego?
więcej »
Warsztat Józefa
Na czas tegorocznego adwentu Profeto.pl przygotowało rekolekcje adwentowe zatytułowane „Warsztat Józefa”. Siedmioodcinkowy cykl oparty został o list papieża Franciszka z okazji kończącego się Roku św. Józefa „Patris corde”.
więcej »
Jak osiągnąć pokój serca?
Ponadczasowy przewodnik dla poszukujących prawdziwej radości i pokoju ducha stanowi skuteczną odpowiedź na bolączki świata pogrążonego w lęku i chaosie. Czym urzeka czytelników jedna z najlepszych książek wielkiego mistrza duchowego czasów współczesnych?
więcej »
 

SONDA

 

Czy czas Adwentu jest nam potrzebny?

tak, to czas na refleksję w zabieganym świecie

nie, Adwent nic nie zmienia

najważniejsza jest chęć odmienienia życia w oczekiwaniu na Boże Narodzenie

to okazja do stanięcia w prawdzie wobec Boga i samego siebie, a przez to do nawróceniaLITURGIA SŁOWA


Poniedziałek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR