26 listopada 2022 r. Imieniny obchodzą: Konrad, Leonard, Sylwester

Pogoda: Siedlce

Numer 47
24-30 listopada 2022r.

menu

NEWS

W najnowszym wydaniu ECHA m.in.: co oznacza dziś wiara w Kościół? I jak nie zmarnować czasu Adwentu?

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Region

 
 

fot. wegieltani.pl

Wsparcie dla mieszkańców

22 listopada 2022 r.

Węgiel po niższej cenie

Kilka mroźnych dni sprawiło, że mieszkańcy regionu zaczęli częściej pytać o możliwość i termin zakupu węgla po preferencyjnej cenie.

By określić skalę potrzeb, urzędy miast i gmin poprosiły mieszkańców oczekujących na takie rozwiązanie o wypełnienie deklaracji. Okazuje się, że w wielu miejscach chętnych na zakup węgla po preferencyjnej cenie jest znacznie mniej niż osób, którym wypłacono tzw. dodatek węglowy. Samorządowcy chcą pomóc mieszkańcom, ale mają obawy, czy nie zostaną z tonami niesprzedanego węgla. Dlatego najpierw konieczne jest złożenie odpowiedniej deklaracji. Także oczekiwania co do ceny są różne. Na pewno nie może ona przekroczyć 2 tys. zł za tonę, ale - jak podkreślają mieszkańcy - im taniej, tym lepiej. Samorządy płacą podmiotowi rządowemu, by ten dostarczył węgiel w cenie 1,5 tys. zł do jednego ze swoich punktów, ale położonego nie dalej niż 100 km od gminy. więcej w wersji papierowej » Dostęp SMS

   
 

fot. ARCHIWUM

Inwestycje w Białej Podlaskiej i Małaszewiczach

22 listopada 2022 r.

Kolej się rozbudowuje

​Stacje Biała Podlaska i Małaszewicze zostaną rozbudowane o nowe tory. Dzięki temu zwiększy się dostępność i przepustowość stacji oraz konkurencyjność kolei w transporcie ładunków.

18 listopada PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały opiewającą na 123 mln zł umowę na zaprojektowanie i modernizację torów w rejonie stacji Biała Podlaska i Małaszewicze na linii Warszawa - Terespol. W pierwszym przypadku ich liczba zwiększy się o dziesięć, natomiast stacja Małaszewicze zostanie rozbudowana o trzy tory. W sumie powstanie ich kilkanaście. Stacje będą dostosowane do obsługi cięższych i dłuższych pociągów towarowych - 750 m. Zakres prac obejmuje także budowę sieci trakcyjnej, rozjazdów i urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Zostaną wykonane również odwodnienia, które są istotne z punktu utrzymania torów w dobrym stanie. więcej w wersji papierowej » Dostęp SMS

   

ARCHIWUM - Region

 
 
Rocznik Wydanie Autor


 
 

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Otwarcie wystawy


„Amor Deo, Amor Patriae, Amor Familiae. Rzecz o rodzinie Matejków” - to tytuł wystawy, którą można oglądać w Muzeum Diecezjalnym w Siedlcach. Ekspozycja jest poświęcona rodzinie, w której urodził się i wychował Jan Matejko, oraz tej, którą sam założył. [fot. ks. Marek Weresa]

FOTOGALERIA

Zapłacili daninę krwi


Dokładnie tutaj, gdzie stoi kaplica, Niemcy przelali niewinną krew - powiedział ks. Adam Krasuski, proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej, przed - jak zaznaczył - spóźnioną o prawie 80 lat Mszą św. pogrzebową w intencji ofiar pogromu w Gręzówce, jaki miał miejsce 28 i 29 grudnia 1942 r.

PATRONAT "ECHO"


Młodzi o świętym
Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych mogą zgłaszać się do Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie.
więcej »
Dni Muzyki Kościelnej
W dniach 20-26 listopada w Siedlcach organizowane są Dni Muzyki Kościelnej. Rozpocznie je celebracja uroczystych nieszporów ku czci Chrystusa Króla.
więcej »
Profesjonalna bliskość
Tematy związane z odejściem, żałobą, tęsknotą za tymi, których już nie ma pomiędzy nami, w listopadzie - jak w żadnym innym okresie roku - stają się przedmiotem naszej refleksji, tematem rozmów, zadumy. Wpisując się w tę refleksję, zapraszamy do udziału w konferencji pt. „Profesjonalna bliskość: jak zapewnić dobrą opiekę do końca życia”.
więcej »
Orszak św. Mikołaja
W niedzielę 4 grudnia - już po raz dziewiąty - ulicami Lublina przejdzie Orszak św. Mikołaja. Wśród imprez towarzyszących wspomnieniu świętego z Miry są m.in. jarmarki i konkursy.
więcej »
 

POLECAMY


Prorok
„Prorok” to film fabularny o kard. Stefanie Wyszyńskim - prymasie Polski, który po trzech latach internowania przez władze komunistyczne ponownie staje na czele Kościoła w Polsce. W kinach - od 11 listopada!
więcej »
Publikacja na jubileusz
„Kapituła Kolegiacka Łukowska. 25 lat w służbie Kościoła” to tytuł publikacji, która ukazał się w ramach srebrnego jubileuszu tej kapituły.
więcej »
 

SONDA

 

Czy czas Adwentu jest nam potrzebny?

tak, ponieważ jest on przygotowaniem na Boże Narodzenie;

tak, dlatego że w codziennym zabieganiu zapominamy o tym, co jest najważniejsze: Bogu, który przychodzi;

tak, ale jeśli powrócimy do dawnych tradycji, rorat, wieńców adwentowych;

tak, ponieważ inaczej zagubimy sens Bożego Narodzenia;

nie, dla mnie to czas jak każdy inny.LITURGIA SŁOWA


Sobota
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR