22 września 2020 r. Imieniny obchodzą: Tomasz, Maurycy

Pogoda: Siedlce

Numer 38
17-23 września 2020r.

menu

NEWS

W bieżącym wydaniu m.in. wiele konkursów, w których do wygrania są ciekawe książki. Polecamy!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Region

 
 

fot. WSS/facebook

Otwarcie już w listopadzie

16 września 2020 r.

Onkologia coraz bliżej

Zakończyły się prace związane z budową Bialskiej Onkologii. Pierwsi pacjenci zostaną przyjęci do ośrodka na początku 2021 r.

Inwestycja rozpoczęła się w 2018 r. Zgodnie z założeniami właśnie zakończyły się prace budowlane. Do dyspozycji pacjentów będą 54 łóżka na oddziale onkologii klinicznej oraz 25 na hematologii. Ponadto w ośrodku znajdzie się również oddział chemioterapii jednego dnia z 20 stanowiskami. Działały będą również: pracownie leków cytostatycznych i endoskopowa, obszary AOS (ambulatoryjna opieka specjalistyczna), konsultacyjny i diagnostyczny oraz ośrodek innowacyjnych terapii. - W budynku zostaną zlokalizowane nowoczesne urządzenia, takie jak rezonans magnetyczny 3T, aparat RTG, wideogastroskopy i wideokolonoskopy wysokiej rozdzielczości, a także ultrasonograf - wylicza rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej Magdalena Us. - Powstanie m.in. pracownia endoskopowa układu pokarmowego z pięcioma gabinetami zabiegowymi oparta na doświadczeniach endoskopowych specjalistów japońskich. więcej w wersji papierowej » Dostęp SMS

   
 

fot. ARCHIWUM

Podejmą drastyczne kroki

16 września 2020 r.

Kryzys śmieciowy

Ilość wygenerowanych przez mieszkańców odpadów jest dwukrotnie większa niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Do tego w zdecydowanej większości nie są one segregowane, a wielu mieszkańców w deklaracjach podaje zaniżoną liczbę zameldowanych w gospodarstwach.

Śmieci są też podrzucane przez osoby prowadzące działalność gospodarczą do odpadów domowych. Czy w gminie może dojść do drastycznych podwyżek opłat za wywóz śmieci? Od tego roku zmienił się sposób rozliczania z odbiorcą odpadów. W latach ubiegłych obowiązywał ryczałt, czyli niezmienna kwota pieniężna w wysokości ustalonej z góry, na którą w ciągu trwania umowy nie miała znaczenia ilość oddawanych śmieci. Od stycznia podstawą ustalenia wynagrodzenia za odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości stanowi stawka za tonę. - Kiedy gmina kalkulowała wysokość taryfy na ten rok, zakładaliśmy, że odpadów wytworzonych przez mieszkańców będzie ok. 20% więcej względem roku wcześniejszego. Byłem świadomy, że pandemia może mieć wpływ na generowanie nieczystości, ale nie spodziewaliśmy się dwukrotnego wzrostu - przyznaje wójt Marcin Kołodziejczyk. więcej w wersji papierowej » Dostęp SMS

   

ARCHIWUM - Region

 
 
Rocznik Wydanie Autor


 
 

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Żołnierz z powołania


W niedzielę 13 września w Terespolu odbyła się uroczystość odsłonięcia i poświęcenia tablicy oraz pomnika generała dywizji Wojska Polskiego Franciszka Krajowskiego.

FOTOGALERIA

Na chwałę Pana Boga


Od 18 do 20 września trwało w Siedlcach muzyczne święto - Hosanna Festival. Przez trzy dni na chwałę Boga śpiewali zarówno profesjonalni muzycy, jak i ci, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z muzyką chrześcijańską. [fot. M. Król]

PATRONAT "ECHO"


Konkurs wiedzy biblijnej
1 września ruszyła rejestracja uczniów do 24 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, którego terminarz (z powodu pandemii) został zmieniony z wiosennego na jesienny.
więcej »
X Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn
Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Siedleckiej zaprasza do udziału w jubileuszowej - X Diecezjalnej Pielgrzymce Mężczyzn do Pratulina, która odbędzie się jak zawsze w pierwszą niedzielę października w sanktuarium bł. Wincentego Lewoniuka i 12 Towarzyszy.
więcej »
 

POLECAMY


Papież na ekranie
25 września na ekrany kin trafia film pt. „Wojtyła. Śledztwo”.
więcej »
Prosta modlitwa
Modlitwa nie jest zaklęciem spełniającym prośby. Jest za to wyjątkowym i autentycznym obcowaniem z Bogiem, które wymaga zaufania i bliskości.
więcej »
Zniszczyć świętego
23 września Kościół obchodzi liturgiczne wspomnienie św. o. Pio. Jego droga do świętości nie była łatwa.
więcej »
Rekolekcje dla kapłanów
„Trudności w radosnym i twórczym przeżywaniu kapłaństwa” to temat rekolekcji dla księży w Loretto, które odbędą się w dwóch terminach: 12-15 października i 3-6 listopada.
więcej »
Motocykliści do Pratulina
Diecezjalne Duszpasterstwo Motocyklistów zaprasza motocyklistów na Pielgrzymkę Motocyklową Mężczyzn do Pratulina. Odbędzie się ona 4 października.
więcej »
 

SONDA

 

Czy istnieje recepta na wychowanie?

najważniejsza jest miłość do dziecka i mądrość w jej okazywaniu

liczy się konsekwencja i spójne spojrzenie rodziców

trzeba dbać o emocjonalną więź z dzieckiem, jakość wspólnie spędzanego czasu

lepiej polegać na intuicji

nie ma recepty na sukces wychowawczyLITURGIA SŁOWA


Wtorek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR