20 maja 2022 r. Imieniny obchodzą: Aleksander, Bernardyn, Bazyli

Pogoda: Siedlce

Numer 20
19-25 maja 2022r.

menu

NEWS

W najnowszym numerze ECHA m.in.: czy przeciętny Polak powinien się martwić, że zostanie odcięty od gazu? * Bycie matką chrześcijanką to specjalne powołanie od Pana Boga. Jak je wypełnić? * Czy powtórzy się historia z 39 r., gdy Polska została oszukana przez swoich sojuszników?

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Region

 
 

Apelu na razie nie będzie

19 maja 2022 r.

Kto naprawi zniszczone przez wojsko drogi?

Podczas majowej sesji radni powiatowi debatowali nad zniszczonymi przez wojsko drogami, polami i łąkami znajdującymi się na nadbużańskich terenach. Efektem miał być apel do rządu o podjęcie natychmiastowych działań w tej sprawie. - Ta uchwała nie powinna być procedowana. To skala zerowa w stosunku do tego, jeżeli „ruski” przejdzie przez Bug - grzmiał radny PiS Tomasz Bylina.

Autorami apelu są radni z klubu Porozumienie Samorządowe. Czytamy w nim m.in.: „Duża aktywność żołnierzy WP oprócz oczywistych pozytywnych aspektów przyniosła również pewne utrudnienia dla mieszkańców nadbużańskich miejscowości. (…) Takie pojazdy [wojskowe ciężarówki - red.] bez problemu dojadą w każde miejsce nad rzekę Bug, niestety, przy okazji niszcząc nieutwardzone drogi gruntowe, dosłownie rozjeżdżając je i czyniąc nieprzejezdnymi nawet dla ciągników i maszyn rolniczych. (…) Większość tych dróg stanowi jedyne drogi dojazdowe dla okolicznych rolników do własnych pól i łąk, a niektóre stanowią drogi dojazdowe do gospodarstw rozrzuconych na obrzeżach nadbużańskich wsi”. więcej w wersji papierowej » Dostęp SMS

   
 

fot. ARCHIWUM

Rozstrzygnięcie konkursu

19 maja 2022 r.

Znamy tegorocznych wspaniałych

Laureatów konkursu „Ośmiu Wspaniałych” łączy jedno: pomaganie innym ludziom sprawia im radość. Nie robią tego, jak podkreślają, dla nagród i wyróżnień.

Samorządowy Konkurs Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” przeprowadzany jest w Siedlcach na dwóch szczeblach: samorządowym oraz ogólnopolskim. Na każdym z nich, zgodnie z nazwą konkursu, komisje mogą przyznać maksymalnie osiem tytułów laureata oraz wyróżnienia. W pierwszym z etapów kandydatów zgłaszają szkoły, instytucje i organizacje pozarządowe. Celem konkursu jest promowanie pozytywnych, prospołecznych zachowań oraz upowszechnianie idei młodzieżowego wolontariatu. Powołana przez prezydenta miasta komisja wybrała czworo laureatów: Alicję Atay z Katolickiej Szkoły Podstawowej, Julię Cielemęcką ze Szkoły Podstawowej nr 1, Adriannę Lewczuk z I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego oraz Oliwię Urban, tegoroczną maturzystkę z II LO. więcej w wersji papierowej » Dostęp SMS

   

ARCHIWUM - Region

 
 
Rocznik Wydanie Autor


 
 

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Z modlitwą o pokój


14 maja w Loretto koło Wyszkowa zgromadzili się uczestnicy XIII Pielgrzymki czytelników „Różańca” i członków Rodziny Loretańskiej. W modlitewnym spotkaniu udział wzięło ok. 1,5 tys. wiernych. [fot. Robert Sobkowicz]

PATRONAT "ECHO"


VII Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet
Już 29 maja w sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej spotkają się uczestniczki dorocznej Diecezjalnej Pielgrzymki Kobiet organizowanej przez duszpasterstwo rodzin diecezji siedleckiej.
więcej »
Marsz dla Życia i Rodziny
W niedzielę 5 czerwca Mszą św. sprawowaną o 16.00 pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy w siedleckiej katedrze rozpocznie się Marsz dla Życia i Rodziny.
więcej »
Jerycho Młodych
„CarloStrada” - to hasło tegorocznego Jerycha Młodych. Spotkanie poświęcane tematowi: „Eucharystia - moja droga do nieba” odbędzie się w weekend 17-18 czerwca w Woli Gułowskiej.
więcej »
 

POLECAMY


Inspiracje do Różańca
Na czym polega sztuka modlitwy różańcowej? „Na uczeniu się Chrystusa pośród doświadczeń życia” - wyjaśnia we wstępie do rozważań „Cały Twój” Tomasz Grabowski OP.
więcej »
Maryja wprowadzająca pokój
Czego Maryja chce dla swoich dzieci? Jaka jest treść Jej współczesnych objawień? I czy zapowiadany przez Nią koniec czasu właśnie nadchodzi?
więcej »
 

SONDA

 

Miesiąc z Maryją

uczestniczę w nabożeństwach majowych

kojarzy się mi z wiosną i polnymi kapliczkami

odmawiam Litanię loretańską

nabożeństwo do Maryi nie powinno ograniczać się do jednego miesiąca

maj to miesiąc jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR