16 września 2019 r. Imieniny obchodzą: Edyta, Kamil, Korneliusz

Pogoda: Siedlce

Numer 37
12-18 września 2019r.

menu

NEWS

Zachęcamy do lektury!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Region

 
 

fot. MK

Święto dywizji

11 września 2019 r.

Sztandar dla Żelaznej

Wzmacniamy Wojsko Polskie i zdolności obronne całej wschodniej flanki NATO - powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej, który 7 września wręczył sztandar 18 Dywizji Zmechanizowanej.

Jak podkreślił szef resortu obrony, utworzenie tej jednostki to naprawienie błędu, jakim było rozwiązanie 1 Warszawskiej Dywizji Zmechanizowanej im. Tadeusza Kościuszki w 2011 r., trzy lata po ataku Rosji na Gruzję i trzy lata przed napaścią rosyjską na Ukrainę. - Wojsko jest coraz liczniejsze. Trwa proces jego wyposażania w najnowocześniejszy sprzęt. 18 DZ opiera się na najlepszych wzorach - dodał. M. Błaszczak, przypominając obecnym żołnierzom chlubne zachowania ich poprzedników: - W 1920 r. żołnierze 18 Dywizji Piechoty „Żelaznej” wyróżniali się męstwem, broniąc ojczyzny. Podobnie było we wrześniu 1939 r. Wtedy też bronili Polski do ostatniej kropli krwi. Jestem pewien, że jeśli znowu zajdzie taka potrzeba, obecni żołnierze również wykażą się taką postawą - stwierdził. więcej w wersji papierowej » Dostęp SMS

   
 

fot. ko

Rolnik kontra obrońcy zwierząt

11 września 2019 r.

Odebrano mu dorobek życia

Tomasz Cieślak przez wiele lat prowadził gospodarstwo rolne ukierunkowane na produkcję mleka. Organizacja prozwierzęca zabrała mu krowy, a on został skazany na rok więzienia. Rolnik z gminy Parysów walczy o sprawiedliwość.

Kłopoty rolnika z miejscowości Stodzew zaczęły się 5 kwietnia 2017 r. Tego dnia na jego posesji pod pretekstem naruszenia dobrostanu zwierząt pojawili się przedstawiciele pogotowia dla zwierząt w asyście policji. - Akurat wracałem z pola i zobaczyłem tych wszystkich ludzi. Pytałem, jakim prawem wchodzą na teren mojego gospodarstwa. Poprosiłem o wylegitymowanie się członków tej organizacji. Ci zwrócili się do policjantów, aby mnie odsunęli. Kazałem im opuścić obejście, ale zarówno oni, jak i policja nie reagowali. Policja mnie trzymała, abym nie wszedł do własnej obory - relacjonuje przebieg zdarzeń pan Tomasz. - To był najazd. Byłem w szoku. Nie wiedziałem, co robić. Wykręcono mi ręce do tyłu i założono kajdanki. Trafiłem na komisariat do Garwolina na 48 godzin. Po tym czasie usłyszałem zarzuty - dodaje rolnik. Wszystkie zwierzęta utrzymywane w gospodarstwie zostały zarekwirowane. Rolnik stracił 29 krów, w tym cielaki i dziesięć krów cielnych. - Straty oceniam na ponad 400 tys. zł - stwierdza gospodarz. więcej w wersji papierowej » Dostęp SMS

   

ARCHIWUM - Region

 
 
Rocznik Wydanie Autor


 
 

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Święto Żelaznej Dywizji


W dniach 6-8 września żołnierze 18 Dywizji Zmechanizowanej im. gen. broni Tadeusza Buka uczcili pierwszą rocznicę powstania swojej jednostki. Uroczystości rozpoczęła Msza św. w katedrze. W programie obchodów był też piknik, mecz piłki nożnej, konferencja naukowa, a także defilada pododdziałów. [fot. M. Król]

FOTOGALERIA

By dzielić się chlebem


8 września na placu przy świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Karwowie odbyło się święto plonów gminy Trzebieszów. Dożynki rozpoczęły się Mszą św. dziękczynną. Po Eucharystii uczestnicy święta plonów przejechali do Karwowa, gdzie uformowano korowód prowadzony przez jadących bryczką starostów dożynkowych i orkiestrę dętą OSP Trzebieszów. Za nimi niesiono piękne wieńce przygotowane przez mieszkańców sołectwa Karwów, Koło Gospodyń Wiejskich „Kobiety z Pasją” z Celin, sołectwa Szaniawy-Matysy i Szaniawy-Poniaty oraz Płudy.

PATRONAT "ECHO"


Mężczyźni w Pratulinie
W niedzielę 6 października pratulińskie sanktuarium będzie miejscem 9 Diecezjalnej Pielgrzymki Mężczyzn. Tegorocznemu spotkaniu towarzyszy hasło: „Bądź odporny jak uderzone kowadło”.
więcej »
Hosanna Festival
W dniach 20-22 września w Siedlcach odbędzie się XXVI Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Hosanna Festival. Wstęp wolny! Zachęcamy do udziału!
więcej »
 

POLECAMY


Unici na ekranie
21 września w auli Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej odbędzie się premiera filmu „Modlitwa o Polskę. Z ziemi podlaskiej”, opowiadającego o losach i męczeństwie naszych unitów.
więcej »
Książka o alzheimerze
Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach oraz Siedleckie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera zapraszają 25 września na spotkanie z Glorią Hide - autorką książki „Usypiając ojca”.
więcej »
 

SONDA

 

Plon, niesiemy plon...

dożynki to piękna staropolska tradycja

święto plonów jest okazją do podziękowania Panu Bogu za Jego wielką miłość i dobroć oraz rolnikom za trud ich pracy

do świętowania rozumianego jako integrowanie społeczności każda okazja jest dobra

dożynki to lekcja dla młodego pokolenia, jak pielęgnować pamięć o dziedzictwie i tradycjach przodków

dopóki będziemy pielęgnować dawne zwyczaje, Polska nie zginie!LITURGIA SŁOWA


Poniedziałek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR